Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,8%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,6%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    314
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=840001#p840001:gl7riu4b je napisao(la):
Zuma » Pet Apr 09, 2021 7:03 am[/url]":gl7riu4b]Polaziš od pogrešne pretpostavke da kad se vakcinisani ipak zarazi, zato što nijedna ne štiti 100%, onda vakcina na neki način situaciju čini gorom nego što bi bila da čovek nije vakcinisano. To je netačno. Vakcina skoro uvek samo pomaže. Velika većina se onda neće razboleti, a oni koji se ipak razbole će imati bitno blaži tok bolesti a verovatno će biti i manje zarazni za druge. Zbog toga zdravi ljudi treba da se vakcinišu što pre, bez obzira da li je epidemije u toku ili nije.

Jedini izuzetak je ako je čovek već bolestan, od korone ili nečeg drugog. Onda se ne treba vakcinisati dok se ne ozdravi prosto zato što se organizam tada već bori protiv nečega, pa mu ne treba još i istovremena simulacija napada virusa, makar i bezazlena, što vakcine ustvari rade. Iako se ni tada verovatno ne bi desilo ništa bitno jer u vakcini nema ničega što može da se replicira, pa nije ni opasna na taj način. To ograničenje postoji samo zato da bi se štedelo na energiji i resursima organizma koji bi otili na imunu reakciju na vakcinu u trenutku kad je organizam u sred stvarne bitke protiv neke bolesti, korone ili neke druge.
Ako su obostrane upale pluća lakši oblici , onda OK.
Ne povezuješ neefikasnost kineskog proizvoda sa većim brojem slučajeva i nažalost i smrtnim ishodom ?
Isto i sa Astrom koja je kao na klackalici , čas je opasna , čas je bezopasna i onda sredina , rizik da jedan broj ljudi teško oboli i umre od posledice vakcine smatraju beznačajnim/ da se sve sveda na mali broj.
Niko ne sme da umre od vakcine niti da bude ugrožen. Prosto i jednostavno.
To što je tebi to prihvatljivo meni nije i ne bi voleo da se bilo kome ugrozi zdravlje i život.
Rešenje doradi proizvod jer očigledno da nije kako treba.
 
Ako su obostrane upale pluća lakši oblici , onda OK.

Лакши облици у односу на оно што би било да није уопште примљена. Имамо ли иједан једини доказ да би особа која је упркос вакцини заражена боље или једнако прошла да није створила апсолутно никакав имунитет помоћу вакцине?

Немамо? Онда је оваква дискусија потпуно промашена. Чак и ефикасност од 10% вакцине је боља него никаква вакцина и то је оно што Зума покушава да искомуницира али очигледно узалуд. Од почетка се говори о могућности да се вакцина не прими код ретких особа у довољној мери да се потпуно избегне зараза али лекари инсистирају да је сваки имунитет бољи од никаквог.

Ne povezuješ neefikasnost kineskog proizvoda sa većim brojem slučajeva i nažalost i smrtnim ishodom ?

Нико са трунком мозга не повезује јер је то потпуно накарадна логика. Ни појас у колима неће 100% да спаси свакога у свакој саобраћајној несрећи па није тачно да људи умиру због појаса у току вожње или да не треба сви возачи да носе појас јер се "онда мање чувају" у саобраћају.

Isto i sa Astrom koja je kao na klackalici , čas je opasna , čas je bezopasna i onda sredina , rizik da jedan broj ljudi teško oboli i umre od posledice vakcine smatraju beznačajnim/ da se sve sveda na mali broj.

Закључно са 24. мартом је дато 18 милиона Астра Зенека вакцина, чак и да је 18.000 умрло од тромбозе као директна последица примања те вакцине опет би била 10 пута безбеднија од природне инфекције.

https://www.bbc.com/news/health-56620646

По истом извору, умрло је 35 од 18 милиона људи (или 0,0002%) што примање Астра Зенеке чини мањим ризиком за добијање тромба од вишечасовног лета авионом

Niko ne sme da umre od vakcine niti da bude ugrožen. Prosto i jednostavno.

А од ковида сме? Они који не стекну имунитет вакцином ће пре или касније бити заражени а од таквих ће сваки стоти умрети. Дакле, не 35 у 18 милиона него 1 у 100 (барем). То је чињеница. Ширење антивакцерске пропаганде резултује хиљадама, десетинама хиљада мртвих.

To što je tebi to prihvatljivo meni nije i ne bi voleo da se bilo kome ugrozi zdravlje i život.

Онда не можеш да убеђујеш људе да је иједна од тренутно прихваћених вакцина опаснија од невакцинисања јер то није случај.

Edit: да се зна да нисам претеривао са тим да је вожња авионом већи ризик од Астра Зенеке:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21057984/

The risk for DVT (Deep Venous Thrombosis ) is 3-12% in a long-haul flight.
 
To što je tebi to prihvatljivo meni nije i ne bi voleo da se bilo kome ugrozi zdravlje i život.

ja to kad sam napisao obrisan mi je post, samo sam ja spomenuo da jelose sto je nekom ok da neko umre sve dok je u procentu statistike, od bilo koje bolesti. Na veliku žalost i kada neko umre neće se to objavljivati na tvu, a svako ko kaže da mu je neko umro je antivakser u očima koji žive život na internetu.

Дошли смо до тога да су вакцине криве за болест ретких појединаца код којих се нису на време (или услед слабог имуног система) примиле да од болести заштите

Hmm, koliko ljudi znaš mladih, zdravih i u "cvetu mladosti" da je preminulo od korone? Najmladji kojeg ja znam, i to ne lično već samo putem prepiski (opet direktno sa njim komunicirao) je imao 41god i teška srčana oboljenja. Žena kolege koja radi u kovid bolnici kaže da umiru samo stari i sa pridruženim bolestima. Da li ti možeš da garantuješ da onaj ko je umro od korone ne bi umro ni kada se zarazi posle vakcine, pogotovo kineza?. Možda bi imao težu sliku bez vakcine ali možda ne bi umro. Manimo se priča i bajki sa tim stavom. Nigde se ne navodi niti priča da je vakcina možda neefekisana, da možda ne deluje na njih, da možda i umru od nje već se samo trubi o vakcini kao spas covecanstva.
 
U medicini je prakticno sve procena rizika, samo neki ljudi to ne zele ili nemaju dovoljno sposobnosti da shvate.
Ako imas upalu slepog creva ides kod lekara koji ce te verovatno operisati, medjutim bilo koja operacija nosi odredjeni rizik i moze da sedesi da ne preguras operaciju. Da nisi otisao mozda bi se cak upala i sama povukla, nije da se to ne desava. Sta si ti uradio, izabrao si manji rizik kad si otisao kod lekara.
Ovo vazi bukvalano za svaku vakcinu, lek ili operaciju.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Cujem sad nekog matorca u autobusu kako gundja:
Gledaj ovo, sede (u bastama) i niko nigde maske...

Mislim se ma ne, nego ce da navlace krpe preko face i spustaju i vracaju svaki put kad bi da povuku gutljaj ili zalogaj... :lol: :roll:

Najbolje da svi sedimo kod kuce i da slusamo kako nista ne valjamo i kako cemo da pomremo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=840155#p840155:3mccaork je napisao(la):
tlazar » Pet Apr 09, 2021 4:41 pm[/url]":3mccaork]U medicini je prakticno sve procena rizika, samo neki ljudi to ne zele ili nemaju dovoljno sposobnosti da shvate.
Ako imas upalu slepog creva ides kod lekara koji ce te verovatno operisati, medjutim bilo koja operacija nosi odredjeni rizik i moze da sedesi da ne preguras operaciju. Da nisi otisao mozda bi se cak upala i sama povukla, nije da se to ne desava. Sta si ti uradio, izabrao si manji rizik kad si otisao kod lekara.
Ovo vazi bukvalano za svaku vakcinu, lek ili operaciju.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Vidis apsolutno se slazem, samo je fora sto ti dotor kaze da postoji sansa da ne preguras, tako da unpred znas i posledice i kako da se postavis. To je ono sto se sada vesto izbegava.
 
takoe be, doktori se ubise od price kako je vakcina apsolutna zastita ne samo od kovida nego i od smrt kao takve, stvarno kako ih be nije stid

stvarno strasno sta ti rade
 
Ja samo vidim da se o tome priča, moraju se svi vakcinisati da se svi spasemo. Imas li ti neko drugačije iskustvo, šta su tebi rekli doktori? Kako će se ćovek od 60god informisati, registrovaće se na forum o gradjevini i pitati tebe? Ništa struka ništa tv? I gde su ti silni doktori da prime vakcine, što moraju sad da donose zakon da je obavezna vakcinacija za medicinsko osoblje?

stvarno štrašno sta ti uradiše
 
Samo "report" i produžim dalje... I da pozdravim sve dobre ljude koji se upiru kulturno da objasne, al' ne vredi, zapatilo se kao buđ na mozgovima i širi se, nema tu mnogo pomoći.
Benderu, je l' stigao poziv, šta si odlučio?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=840154#p840154:1np237j5 je napisao(la):
mariks » Pet Apr 09, 2021 4:41 pm[/url]":1np237j5]
To što je tebi to prihvatljivo meni nije i ne bi voleo da se bilo kome ugrozi zdravlje i život.

ja to kad sam napisao obrisan mi je post, samo sam ja spomenuo da jelose sto je nekom ok da neko umre sve dok je u procentu statistike, od bilo koje bolesti. Na veliku žalost i kada neko umre neće se to objavljivati na tvu, a svako ko kaže da mu je neko umro je antivakser u očima koji žive život na internetu.

Дошли смо до тога да су вакцине криве за болест ретких појединаца код којих се нису на време (или услед слабог имуног система) примиле да од болести заштите

Hmm, koliko ljudi znaš mladih, zdravih i u "cvetu mladosti" da je preminulo od korone? Najmladji kojeg ja znam, i to ne lično već samo putem prepiski (opet direktno sa njim komunicirao) je imao 41god i teška srčana oboljenja. Žena kolege koja radi u kovid bolnici kaže da umiru samo stari i sa pridruženim bolestima. Da li ti možeš da garantuješ da onaj ko je umro od korone ne bi umro ni kada se zarazi posle vakcine, pogotovo kineza?. Možda bi imao težu sliku bez vakcine ali možda ne bi umro. Manimo se priča i bajki sa tim stavom. Nigde se ne navodi niti priča da je vakcina možda neefekisana, da možda ne deluje na njih, da možda i umru od nje već se samo trubi o vakcini kao spas covecanstva.
Ovakvo bagatelisanje smrtnim ishodima je sramotno.
Žena od kolege nema baš potpune informacije.
U poslednje vreme nije retko da u jednom danu nekom preminu oba roditelja u kovid bolnici, a bilo je i slučajeva da roditelj od 80 godina preboli ali ne i sin od 54 godine.
Sve češće se čuju vesti za 65, 66, 67 godište.
Nezavisno od godišta svaki život vredi podjednako.
Nije na odmet još jednom ponoviti da je sramotno bagatelisati ovakvim temama.
 
Večita zamena teza.

Čuju se "vesti", a da li ti čuješ? Ne, ne može da bude sramno, ako je ok da neko drugi umre dok od kovida nije sve dok je to u statistikama. Znači nije ok ako umre od kovida ali ako umre vakcinisan to je zato sto je star i imao dodatnih problema i tad je ok? Nije ok ako umre od kovida ali je ok ako umre od drugih bolesti jer je sada pandemija? Sasvim je ok da se ne leče drugi pacijenti jer oni možda ne umru danas, ali će neko od korone možda umreti? Šta da kažemo za one koji imaju problem sa decom, evo jedan poznanik:

Drugarov klinac tri meseca sa bolovima raznih intenziteta u predelu abdomena. Nekoliko dolazaka za NS na preglede u deciju kliniku, mozda je korona, pa ZR, pa mozda je korona, pa u KI cak lezao pa puta po nekoliko dana. Uradjeni magneti, ultrazvukovi ... bukvalno sve sto su rekli, i sve privatno. Prekjuce operisan u tirsovoj, slepo crevo i to kaze doktor pet do dvanaest... sta ste radili sa detetom pita? A do tirsove ni ne znaju kako su uopste i dosli, veza vezine veze .. ogorceni su, pogledaju te prepisu antibiotik i kuci. Niko ne zna da pogleda snimak, da dijagnostikuje, da odluci .. prebacuju odgovornost sledecem ... Hvala Bogu, danas bi trebalo da izadje klinac.

Da li je ok da se dete ne leči adekvatno jer će neko možda umreti od korone? Ne smem ni da pomislim šta bi bilo da jadno dete nije prezivelo, bilo bi korona i decu ubija. Post gde sam napisao da moju ženu neće da leče je obrisan. Zašto život moje žene ne vredi spasavati, a vredi nekome od 80god ako je svaki život podjednak? I posle se čudimo što imamo povećan broj umrlih, samo korona.

Manimo se zamena teza već da pričamo normalno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=840183#p840183:2ow1emss je napisao(la):
puzzle » Pet Apr 09, 2021 6:13 pm[/url]":2ow1emss]
Benderu, je l' stigao poziv, šta si odlučio?
Nije jos. Prvu prijavu za Sputnjika sam podneo 15. marta a drugu (ponovnu) pre nekoliko dana, cini mi se u nedelju.
I jos uvek mi nista nije stiglo.

Za vikend idem u svoj DZ (bez poziva) pa najverovatnije uzimam sta god imaju "na lageru".

U medjuvremenu mislim da sam prelezao Koronu opet pre dve nedelje jer sam imao periode jako lakog zamaranja, pospanosti, otezanog disanja (cisti mi disajni putevi a kao da ne dobijam dovoljno vazduha) a povremeno i utrnutnog cula ukusa.
Mada imao sam isto jedan nicim izazvan period slabosti proslog proleca tako da mislim da sam jos tada prelezao prvi put. 99% sam siguran da sam prelezao u nekom momentu. Ali ko ce ga znati. Radio bih test ali ionako mi svi kazu da je to gubljenje vremena i para, jer i on (ne) kaze ono cuveno "moze biti a i ne mora da znaci".

U svakom slucaju, za koji dan idem u DZ pa uzimam sta imaju na lageru. :D

U medjuvremenu cekam da jos malkice otopli pa da idem u park da treniram na suncu. Da mogu posle Lonac, Djevrek i H&K da histerisu jos malo. :) A od maja ponovo na bajs po Adi i sire. :)
 
@mariks
Zamena teza?
Bagateliše se životima univerzalno, nezavisno od uzroka, oboljenja, godišta i konkretnih slučajeva.
Ko razmišlja u tim kategorijama nipodaštavanja svega i svačega, ne može nikog ubediti da mu je stalo zbog bilo kog gubitka, nezavisno od uzroka, jer će samo promenom kriterijuma zastupati drugačije stanovište, po potrebi.
A ne može se opravdati ni jedan ni drugi tragičan slučaj, propust, neadekvatno lečenje, deteta ili starca, svejedno o kome se radi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=840146#p840146:1cqdifq3 je napisao(la):
Kailan » Pet Apr 09, 2021 3:20 pm[/url]":1cqdifq3]
Ako su obostrane upale pluća lakši oblici , onda OK.

Лакши облици у односу на оно што би било да није уопште примљена. Имамо ли иједан једини доказ да би особа која је упркос вакцини заражена боље или једнако прошла да није створила апсолутно никакав имунитет помоћу вакцине?

Немамо? Онда је оваква дискусија потпуно промашена. Чак и ефикасност од 10% вакцине је боља него никаква вакцина и то је оно што Зума покушава да искомуницира али очигледно узалуд. Од почетка се говори о могућности да се вакцина не прими код ретких особа у довољној мери да се потпуно избегне зараза али лекари инсистирају да је сваки имунитет бољи од никаквог.

Ne povezuješ neefikasnost kineskog proizvoda sa većim brojem slučajeva i nažalost i smrtnim ishodom ?

Нико са трунком мозга не повезује јер је то потпуно накарадна логика. Ни појас у колима неће 100% да спаси свакога у свакој саобраћајној несрећи па није тачно да људи умиру због појаса у току вожње или да не треба сви возачи да носе појас јер се "онда мање чувају" у саобраћају.

Isto i sa Astrom koja je kao na klackalici , čas je opasna , čas je bezopasna i onda sredina , rizik da jedan broj ljudi teško oboli i umre od posledice vakcine smatraju beznačajnim/ da se sve sveda na mali broj.

Закључно са 24. мартом је дато 18 милиона Астра Зенека вакцина, чак и да је 18.000 умрло од тромбозе као директна последица примања те вакцине опет би била 10 пута безбеднија од природне инфекције.

https://www.bbc.com/news/health-56620646

По истом извору, умрло је 35 од 18 милиона људи (или 0,0002%) што примање Астра Зенеке чини мањим ризиком за добијање тромба од вишечасовног лета авионом

Niko ne sme da umre od vakcine niti da bude ugrožen. Prosto i jednostavno.

А од ковида сме? Они који не стекну имунитет вакцином ће пре или касније бити заражени а од таквих ће сваки стоти умрети. Дакле, не 35 у 18 милиона него 1 у 100 (барем). То је чињеница. Ширење антивакцерске пропаганде резултује хиљадама, десетинама хиљада мртвих.

To što je tebi to prihvatljivo meni nije i ne bi voleo da se bilo kome ugrozi zdravlje i život.

Онда не можеш да убеђујеш људе да је иједна од тренутно прихваћених вакцина опаснија од невакцинисања јер то није случај.

Edit: да се зна да нисам претеривао са тим да је вожња авионом већи ризик од Астра Зенеке:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21057984/

The risk for DVT (Deep Venous Thrombosis ) is 3-12% in a long-haul flight.

Ko sa malo mozga povezuje pojas sa vakcinom ? Kakve veze imaju ?
Da zanemarimo mozak koji fali da li misliš da imaš dovoljno jake kosti da mozeš da se zadržiš sa 50 km/hprili,om udarca učvrstu prepreku ?
Pametnom dovoljno i mani se glupe prpagande.

Da je dovoljno pametnih i da održe kako fizičku tako i socijalnu distancu neko vreme ovog virusa ne bi bilo.
Prosto jednostavno i bez uplitanja farmaceutskih kompanija. Pametnom dovoljno, samo malo mozga da se upotrebi.

Sto se tiče Astre svim je prihvatljiv gubitak tuđeg života ali da li si preman da rizikuješ i prihvatiš gubitak nekog iz užeg kruga ?
Svačiji život je vredan i kraj statistike.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=840182#p840182:6gyojf4l je napisao(la):
mariks » 09 Apr 2021 05:11 pm[/url]":6gyojf4l]Ja samo vidim da se o tome priča, moraju se svi vakcinisati da se svi spasemo. Imas li ti neko drugačije iskustvo, šta su tebi rekli doktori? Kako će se ćovek od 60god informisati, registrovaće se na forum o gradjevini i pitati tebe? Ništa struka ništa tv? I gde su ti silni doktori da prime vakcine, što moraju sad da donose zakon da je obavezna vakcinacija za medicinsko osoblje?

stvarno štrašno sta ti uradiše

ja imam dijametralno suprotno iskustvo, za svo ovo vreme nisam cuo niti jedno strucno lice koje tvrdi da se svi moramo vakcinisati da bi se svi spasili. nisam nikada cuo da bilo ko iole medicinski obrazovan tvrdi da postoji bilo kakav nacin da se svi spasemo. takodje, cuo sam iste te doktore koji govore o tome koje grupacije ne treba uopste da se vakcinisu, iz raznih razloga

covek od 60 godina imao je 60 godina da steke osnovna saznjanja i izabere izvore informacija kojima misli da treba verovati te da sa druge strane odamh uvidi ko samo laprda
 
Edit: Zika je u međuvremenu izbrisao post na koji se moj odgovor odnosi

Dakle, na thread-u od 2000 stručnih ljudi koji se svi nedvosmisleno izjašnjavaju za vakcinaciju - ovde si ti, ili neko, izvukao jedan skeptični odgovor koji možda zvuči uverljivo, ali dosta kolega se ne slaže sa njom.

Sećam se, ima još jedan u tom thread-u/anketi - gde izvesni dr. stomatologije kaže da je zdrav i mlad i da misli da mu je sigurnije da prirodno stekne imunitet a ne da se vakciniše. Pa mu koleginica objasni da je ona isto zdrava i relativno lako preležala koronu i stekla imunitet...ali je u neznanju da je pozitivna - kao stomatolog - zarazila 7 ljudi. Koji nisu svi bili te sreće da lako preleze. Ali ne shvataju ljudi da treba da štitimo zajedničko zdravlje, a ne svako svoje.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
A ne može se opravdati ni jedan ni drugi tragičan slučaj, propust, neadekvatno lečenje, deteta ili starca, svejedno o kome se radi.

O tome ja pu.am sve vreme, mozda malo nekome nejasno. Starac ce se leciti ali ce dete dobiti neadekvatnu negu pod izgovorom korone (moj slucaj sam spominjao npr). Kazu zdravstveni sistem preopterecen. Nije preopterecen, vec je bio u raspadu pre korone, a sa koronom je pukao. I to je vetar u ledja losim doktorima da se pravdaju na koronu kako ne bi radili svoj posao koji mozda i ne znaju, a stavovi pojedinih ljudi ih samo podrzavaju. Dok se oni dobri ili ne cuju ili su malo sakriveni pa je i tesko doci do njih. Ali lakse je uloziti par stotina miliona u vakcine nego u obnavljanje zdravstva, poboljsavanje organizacije i edukaciju lekara i medicinskog osoblja. Pa i ako neko umre jbg statisticki je to ok. Jednostavno samo korona trenutno postoji pa su ostale bolesti stavljene nepotrebno u drugi plan tako da nije svaki zivot trenutno isti. Ako je nekome manji problem da se zarazi koronom nego da se leci od trenutne bolesti ne vidim problem da dobije adekvatnu negu. Cak i ovde na forumu ljudi koji su imali direktnog kontakta sa koronom ili nekog sa koronom imaju vecinom suprotan stav od onih koji su koronu videli samo na internetu.

Sećam se, ima još jedan u tom thread-u/anketi - gde izvesni dr. stomatologije kaže da je zdrav i mlad i da misli da mu je sigurnije da prirodno stekne imunitet a ne da se vakciniše. Pa mu koleginica objasni da je ona isto zdrava i relativno lako preležala koronu i stekla imunitet...ali je u neznanju da je pozitivna - kao stomatolog - zarazila 7 ljudi.

A sad pitanje za milion evra zasto su stomatolozi mogli da rade, a frizeri i druge privatnici ne. Bar da su samo hitni slucajevi. Izgleda da svi moraju da citaju forume i tekstove na internetu ali ne sve vec samo one proverene koji oni misle da su provereni kako bi se pravilno informisali i zanemare struku na tvu. Tako da je krivica samo tih 7 ljudi, a ne (ili malo manje) stomatologa.

covek od 60 godina imao je 60 godina da steke osnovna saznjanja i izabere izvore informacija kojima misli da treba verovati te da sa druge strane odamh uvidi ko samo laprda

Veoma, veoma diskutabilno. To sto je on naucio za njegovih 60 godina mozda neko od nas nece nikad, mozda nije bilo pandemije u njegovo vreme.Mozda nije bilo interneta u njegovo vreme. Mozda su u njegovo vreme lekari svi bili dobri i usaglaseni, dok su sada podeljeni.Zasto bi citao medicinske casopise ako mu zanimanje nema veze sa tim? Mozda je naucio da slusa "struku" i vlast koja se "brine" za njegovo zdravlje pa su mu druga misljenja teorije zavere. Slicno kao i u suprotnom slucaju.
 
Neću ulaziti u ostatak posta, samo ću reći da je tvrdnja kako se vakcine razvijaju na uštrb zdravstvenog sistema, a ne UPRAVO zbog zdravstvenih sistema je u startu pogrešna. Ima i država u kojima je sistem daleko bolji od našeg koje se isto tako bore za te iste vakcine, a mi nismo učestvovali u razvoju nijedne, pa po toj istoj tezi, valjda nismo ništa ni izgubili... tako da, taj argument se raspada na sve strane. Kao da nije svakoj državi u interesu da minimizira gubitke i vrati sve sisteme u staro stanje što pre. A tek vređanje lekara da ne znaju da rade svoj posao... Stao sam sa čitanjem na vreme.
Ponovo, jedina istina je da se neadekvatno lečenje dešava jedino i isključivo što se još nije vakcinisalo 60% Srba. Ništa duže od toga ne treba pisati. Ukratko, sva tolika pisanija umesto lepo da se prizna "ja sam antivakser, uglavnom jer sam neinformisana kukavica, i još ću da vas ubeđujem da niste u pravu". Manje reči, nego primi bocu i zakmeči!
 
Nude Turcima (i Italijanima) turistički aranžman za Pfizer u Beogradu, od 23. -25. aprila, pa druga doza od 14.- 16. maja. Sramno!!! Pa kud im tu dajete ovu koju ste dali svojim poslušnicima samo, poznatima i fudbalerima?? Tačno sam znao da će ovako nešto da smisle čim su počeli da isporučuju Pfizer redovno u većim količinama!

Italija:
 

Prilozi

  • 8D604EBB-22F5-4833-9740-2CE9DA16389B.jpeg
    8D604EBB-22F5-4833-9740-2CE9DA16389B.jpeg
    167,9 KB · Pregleda: 1.154
  • 43E49009-02B4-42A2-9E48-7CFA3D7160F1.png
    43E49009-02B4-42A2-9E48-7CFA3D7160F1.png
    621,4 KB · Pregleda: 1.123
A u pm više i ova država koja to nije... Za komšije i mogu da razumem, ali ovo je van razuma, ako nije neka šala.
 
Nije šala. Ista agencija radi i vakcinaciju Sputnik-om u Moskvi za Turke ali je cena veća, 1099 EUR. Plus im treba viza. Bolje Srbistan :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=840242#p840242:21kn7zcn je napisao(la):
puzzle » Pet Apr 09, 2021 10:38 pm[/url]":21kn7zcn]... A tek vređanje lekara da ne znaju da rade svoj posao... Stao sam sa čitanjem na vreme.
Ponovo, jedina istina je da se neadekvatno lečenje dešava jedino i isključivo što se još nije vakcinisalo 60% Srba. Ništa duže od toga ne treba pisati. Ukratko, sva tolika pisanija umesto lepo da se prizna "ja sam antivakser, uglavnom jer sam neinformisana kukavica, i još ću da vas ubeđujem da niste u pravu". Manje reči, nego primi bocu i zakmeči!

Kada ti se desi nesto kao meni i kao pomenutom drugaru onda hvali trenutni zdravstveni sistem i lekare do mile volje, a ovo ti kazem kao neko ko je do 1. maja 2020te hvalio nas zdravstveni sistem da smo mozda i dobri kakvih ima. Ja ovde iznosim cinjenice o stvarnom zivotu i situaciji dok ti samo laprdas po internetima. Umesto lepo da priznas "ja sam vakser jer mora neko da me hvali, ljut sam na sve koji su uspesniji od mene, necu da krivim sebe za svoje neuspehe, jos jednom cu da Vas ubedjujem da niste pametni". Manje reci, vise dela i nestace ta tvoja ljutnja ka drugima. Primicu ja bocu ne sekiram se uopste, srecom mogu da biram kad cu i koju pa cu kad se vakcinisu 60% Srba da pitam sta sada nije u redu pa opet nema adekvatne nege.
 
U zvaničnom planu imunizacije:

Operativni plan za imunizaciju protiv covid-19 u Republici Srbiji
http://www.batut.org.rs/download/aktuel ... niPlan.pdf

jasno piše da se čitav niz podataka o toku vakcinacije mora objavljivati na sajtovima Instituta za javno zdravlje Srbije Dr Milan Jovanović Batut i Ministarstva zdravlja. A ipak to ne rade nego objavljuju samo dva broja, usput, po intervjuima, kad im je zgodno, gde im je zgodno i sa podacima uzetim u nepoznato vreme. A čak je i to često sa proizvoljno zaokruženim vrednostima: "više od XX", "skoro XX" i sa slučajnim izborom koja će dva od tri podatka objaviti. O ostalim podacima ni reči, a bog zna u kojoj meri i postoje. Da li je moguće da nisu sposobni organizvati čak ni redovno objavljivanje dva broja?

Pracenje vakcinacije.png
 
Ogroman i skoro odlučujući uticaj Vesića na odluke o merama protiv kovida je poznat. O tome smo imali maltene beskrajan niz vesti. Ali sad ispade da on ustvari nije ni član kriznog štaba, nego samo tamo "dođe ponekad" :lol:

Brnabić:

„Da li ću tražiti ostavku Gorana Vesića u Kriznom štabu?….Ne znam kako bih tražila ostavku kojom bih izbacila iz Kriznog štaba nekoga ko nije član Kriznog štaba“, rekla je premijerka objašnjavajući da na sednicu Kriznog štaba Vesić dođe ponekad, kao i neki drugi.
 
Vrh