Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 7,9%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,7%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,6%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 60 19,0%

  • Ukupno glasača
    315
A pri tome u pravnim (pravim) državama to izgleda ovako:

Norveška premijerka kažnjena sa 2.000 evra zbog nepoštovanja mera

Norveška policija saopštila je da je predsednici vlade Erni Solberg naplatila kaznu od skoro 2.000 evra, jer prilikom porodične proslave rođendana nije poštovala restriktivne mere.

Erna Solberg se izvinila jer se krajem februara zbog 60. rođendana družila sa 13 članova porodice, mada je njena vlada zabranila okupljanje više od 10 osoba.

Policija je poručila da u većini takvih situacija ne naplaćuje kaznu, ali da je premijerka u prvim redovima restriktivnih mera i borbe protiv virusa, javlja Rojters.

https://rs.n1info.com/vesti/kritike-nak ... -propuste/
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=840250#p840250:j2pwmko8 je napisao(la):
tzoran1 » Pet Apr 09, 2021 10:19 pm[/url]":j2pwmko8]da nije smestaj slucajno u moma plaza hotelu? :D

Verovatno! :D Najgore od svega je što neko koristi resurse države za svoj privatni biznis, vakcine koje su građani platili, prostor, med. i ostale radnike i osoblje (izuzetno umorne i preopterećene). I to prodaju vakcine proizvođača sa kojima su potpisani strogi ugovori i tim činom štete ugledu države Srbije. Oni takođe štete građanima Srbije koji ove vakcine neće moći da prime zbog broja doza koji je ograničen ili onima koji su iste čekali ali primili druge sa možda većim rizikom i manjom zaštitom. I na kraju će da kažu da će ti turisti da dođu, popiju sok, potroše nešto, ostave novac, a to je neuporedivo sa štetom koju su prouzrokovali ugledu države u ovoj situaciji.

Umesto da gledaju da se Agencija za lekove i medicinska sredstva,nakon jučerašnjeg saopštenja, izjasni o Astra Zeneki koju je primilo na desetine hiljada gradjana (i među njima ima sigurno onih koji su zabrinuti jer su je primili), da kažu neke podatke ili broj prijavljenih neželjenih reakcija na istu do sada, kao što su to rekle sve ostale države, oni gledaju kako da Turcima i Italijanima prodaju aranžman za 799 ili čak 324 €.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=840266#p840266:qqdbzrgp je napisao(la):
Zuma » Today, 00:16[/url]":qqdbzrgp]Ogroman i skoro odlučujući uticaj Vesića na odluke o merama protiv kovida je poznat. O tome smo imali maltene beskrajan niz vesti. Ali sad ispade da on ustvari nije ni član kriznog štaba, nego samo tamo "dođe ponekad" :lol:

Brnabić:

„Da li ću tražiti ostavku Gorana Vesića u Kriznom štabu?….Ne znam kako bih tražila ostavku kojom bih izbacila iz Kriznog štaba nekoga ko nije član Kriznog štaba“, rekla je premijerka objašnjavajući da na sednicu Kriznog štaba Vesić dođe ponekad, kao i neki drugi.

Nije da se hvalim, mada nije teško ispasti informisaniji od nekoga iz naše vlade

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=828740#p828740:qqdbzrgp je napisao(la):
astrodule » 05 Mar 2021, 13:33[/url]":qqdbzrgp]Vesć rekao da će pre dati ostavku nego da glasa za takvu meru. Sad će da se hvali kako je on glaao protiv te mere, ali jedno pitanje - u kom svojstvu je Vesić u Kriznom štabu i da li je uopšte?

Upravo pogledah - nije u Kriznom štabu. Znači daje sebi na značaju, a uopšte se ne pita.
 
Mislim da se opet potpuno skreće sa suštine celog događaja. Ne znam zašto se njegovo kršenje mera posmatra u svojstvu članstva kriznog štaba, a ne činjenice da je on državnik, političko i javno lice. Šatro ne može da ga kazni izbacivanjem iz kriznog štaba jer nije ni član, Vučić serenda pa je Vesić "samo čovek koji greši". Da je neko drugi, ne daj Bože isto javna ličnost koja je javno govorila protiv vlasti, odmah bi tu osobu svi redom razapeli, pogotovo naprednjaci i njihovi tabloidi. Ali o Vesiću sad sve najbolje kao. Neverovatno...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=840255#p840255:25k5lo3r je napisao(la):
mariks » Pet Apr 09, 2021 11:43 pm[/url]":25k5lo3r]

Kada ti se desi nesto kao meni...
"ja sam vakser jer mora neko da me hvali, ljut sam na sve koji su uspesniji od mene, necu da krivim sebe za svoje neuspehe, jos jednom cu da Vas ubedjujem da niste pametni".

Iskreno mi je žao zbog svega što ti se desilo, ali baš zbog toga nisi merodavan da daješ objektivne ocene stanja. Tvoja porodica je bila žrtva lošeg lečenja, što si ti ekstrapolirao na celo zdravstvo i još besniš na njih jer korona postoji i trenutni je prioritet, iako je to bilo nešto van njihovih moći. I još osuđuješ realne napore da se to reši. Neću ti više odgovarati jer razumem odakle dolaziš, ali definitivno nije racionalno mesto. Deluje kao da si u lošem mestu mentalno...
A ove ocene o mojim uspesima možemo dati samo ja i moji voljeni. Učešće je skupljeno, ne moraš me više prozivati za to. :sesir:
 
Ne znam da li je bila tema već, moglo bi se ubaciti i u anketu na ovoj temi uskoro

Kubanska vakcina Soberana 02 na korak do uspeha


https://mojamedicina.com/kubanska-vakci ... do-uspeha/

kubanska-vakcina-soberana-02-na-korak-do-uspeha-1.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=840369#p840369:297utwtl je napisao(la):
puzzle » Sub Apr 10, 2021 12:35 pm[/url]":297utwtl]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=840255#p840255:297utwtl je napisao(la):
mariks » Pet Apr 09, 2021 11:43 pm[/url]":297utwtl]

Kada ti se desi nesto kao meni...
"ja sam vakser jer mora neko da me hvali, ljut sam na sve koji su uspesniji od mene, necu da krivim sebe za svoje neuspehe, jos jednom cu da Vas ubedjujem da niste pametni".

Iskreno mi je žao zbog svega što ti se desilo, ali baš zbog toga nisi merodavan da daješ objektivne ocene stanja. Tvoja porodica je bila žrtva lošeg lečenja, što si ti ekstrapolirao na celo zdravstvo i još besniš na njih jer korona postoji i trenutni je prioritet, iako je to bilo nešto van njihovih moći. I još osuđuješ realne napore da se to reši. Neću ti više odgovarati jer razumem odakle dolaziš, ali definitivno nije racionalno mesto. Deluje kao da si u lošem mestu mentalno...
A ove ocene o mojim uspesima možemo dati samo ja i moji voljeni. Učešće je skupljeno, ne moraš me više prozivati za to. :sesir:

Pa nije se desilo samo meni, desava se svuda okolo samo Vi ne cujete jer pratite samo vesti i "mrtve po podu". Desilo se meni, desava se mom drugu da ne moze majku da leci, desilo se onoj porodici sa decakom koji zamalo da umre od slepog creva jer je "verovatno korona" i ko zna sta se sve desava drugima, a da ne znamo. Neće sigurno da izadju kon i picic i da kažu toliko i toliko je umrlo jer su se desili propusti i lose lecenje. Sto kaze zika kada se vama ili nekom bliznjem desi "statistika o vakcini" onda mozete da hvalite do mile volje kako su sve vakcine super i sve svoje bliznje da vakcinisete astrom.

Skroz sam objektivan jer imam iskustva iz realnog zivota, a ne sa interneta. Koronu sam prelezao pa znam i sta je i kako je u kovid ambulantama, a imao poznanike i u kovid bolnicama. Domovi zdravlja zvrje prazni, a ljudi "umiru na ulicama". Ne besnim ja toliko na zdravstvo koliko na ne pruzanje nege, na loše i neuke lekare koji se stavljaju u prvi plan i svoje loše odluke i nerad pravdaju koronom dok dobijaju vetar u ledja uz pomoc onih koji ih podrzavaju jer su preplaseni koronom pa gledaju svoje d.pe i veruju slepo u sve sto im se kaze ili procitaju na internetu.

PS: Nikad te nisam prozivao za ucesce tako da ne znam kako si to zakljucio, svakako drago mi je da si skupio novac i da mozes da krenes u proces kupovine stana pa ces sada da vidis koje su to glavobolje :sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=840429#p840429:36mg6cm4 je napisao(la):
Zuma » 10 Apr 2021 17:10[/url]":36mg6cm4]Ljudi kao Mariks žive u nekom svom ličnom i sasvim posebnom svetu.
Ljudi poput tebe, mene ili bilo koga drugog, žive u svom posebnom svetu. A zašto je to tako? Zato što je ova situacija sa kororonom i oko iste, dovela do podela i oko ovoga, pa imamo preplašene, oprezne koji poštuju mere, potpuno opuštene koji ili ne veruju u koronu ili uopšte ne poštuju mere, paničare, mentalno nestabilne, vaksere, antivaksere, teoretičare zavera, internet stručnjake, one koji su prelažali koronu, one koji su kivni na zdravstvo...
 
http://www.b92.net/zdravlje/vesti.php?y ... id=1840466


Komentarišući polemike koje je širom sveta izazvala vakcina Astra-Zeneke, Zelić je rekao da nijedno referentno međunarodno telo SZO i Evropska agencija za lekove, kao ni Agencija za lekove Srbije nije nikada izdala ograničenje za primenu Astra-Zenekine vakcine.
"Nama do danas nije nijedan slučaj nedvosmisleno potvrđen da ima ikakve veze stvaranje ugrušaka sa tom vakcinom", istakao je Zelić.
Po njegovim rečima, sve vakcine se intenzivno prate, a neželjene reakcije u Srbiji su izuzetno retke.
"Imamo 755 prijavljenih neželjenih reakcija za sve četiri vakcine, što je jedna prijavljena reakcija na 3.973 imunizovana građana", rekao je Zelić za RTS i naglasio kako vakcina AstraZeneke, "kao i sve, zadovoljava visoke standarde kvaliteta" i može da nastavi da se primenjuje.

Italijani imaju najviše prijavljenih smrti zbog AZ, Austrijanci su izbacili samo jednu seriju koja je dokazano prouzrokovala krvne ugruške, a nastavili normalno sa vakcinacijom. Danska je potpuno izbacila AZ. Nadam se da su naše indijske boljeg kvaliteta, malo sam gledao i tamo se niko za sada ne žali.

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx ... id=2267543

EUROPSKA agencija za lijekove (EMA) objavila je danas da razmatra izvješća o pojavi krvarenja kod ljudi koji su primili AstraZenecino cjepivo protiv covida-19 te da ispituje Johnson & Johnsonovo cjepivo zbog izvješća o rijetkim krvnim ugrušcima.

Ovo je prvi put da je službeno objavljeno da je J&J-ovo cjepivo pod istragom.

J&J-ova tvrtka Janssen prijavila je četiri teška slučaja rijetkih krvnih ugrušaka s niskim brojem trombocita, od kojih jedan sa smrtnim ishodom, objavila je EMA.

Sumnje u vakcinu Johnson & Johnson su se takođe pojavile.
 
Evropska agencija za lekove 1. marta 2021. je dobila pismo od preko 100 lekara i naučnika iz 25 država u kojem se opisuju rizici poremećaja krvi od vakcine protiv COV-19. Preko 10 država je tada suspendovalo AstraZeneca vakcinu nakon smrti od zgrušavanja i krvarenja, kao što je i upozoreno u tom pismu. Međutim, 23. marta 2021. EMA je odbacila tu zabrinutost jer se odnosi na “manje” i “retke” događaje, zaključivši da je “uspostavljen pozitivan odnos koristi i rizika”. 1. aprila 2021. isti lekari i naučnici napisali su pismo koje pobija tvrdnje Europske agencije za lekove u kome zahteva da se hitno dostave odgovori na sledeća pitanja: 1.Nakon intramuskularne inekcije, mora se očekivati ​​da će vakcina na genskoj osnovi doći do krvotoka i širiti se telom. Zahtevamo dokaze da je ta mogućnost isključena u predkliničkim životinjskim modelima sa sva tri cepiva pre nego što ih je EMA odobrila za upotrebu na ljudima. 2.Ako takvi dokazi nisu dostupni, mora se očekivati ​​da će cepiva ostati zarobljena u cirkulaciji i da će ih endotelne stanice apsorbovati. Postoji razlog za pretpostaviti da će se to dogoditi posebno na mestima usporenog protoka krvi, tj. u malim žilama i kapilarima. Zahtevamo dokaze da je ta verovatnoća isključena u predkliničkim životinjskim modelima sa sva tri cepiva pre nego što ih je EMA odobrila za upotrebu na ljudima. 3.Ako takvi dokazi nisu dostupni, mora se očekivati ​​da će tokom ekspresije nukleinskih kiselina cepiva peptidi izvedeni iz proteina klas biti predstavljeni putem MHC I – puta na luminalnoj površini stanica. Mnoge zdrave osobe imaju CD8-limfocite koji prepoznaju takve peptide, što je možda posledica prethodne infekcije COVID-om, ali i ukrštanja sa drugim vrstama koronavirusa. Moramo pretpostaviti da će ovi limfociti izvršiti napad na odgovarajuće stanice. Zahtevamo dokaze da je ta mogućnost isključena u predkliničkim životinjskim modelima sa sva tri cepiva pre nego što ih je EMA odobrila za upotrebu na ljudima. 4.Ako takvi dokazi nisu dostupni, mora se očekivati ​​da će doći do oštećenja endotela s naknadnim pokretanjem koagulacije krvi aktivacijom trombocita na bezbrojnim mjestima u telu. Zahtevamo dokaze da je ta mogućnost isključena u predkliničkim životinjskim modelima sa sva tri cepiva pre nego što ih je EMA odobrila za upotrebu na ljudima. 5.Ako takvi dokazi nisu dostupni, mora se očekivati ​​da će to dovesti do pada broja trombocita, pojave D-dimera u krvi i do bezbrojnih ishemijskih lezija u celom telu, uključujući mozak, kičmenu moždinu i srce . Poremećaji krvarenja mogu se pojaviti nakon ove nove vrste DIC sindroma, uključujući, između ostalih i mogućnost obilnih krvarenja i hemoragični moždani udar. Zahtevamo dokaze da su sve te mogućnosti isključene u predkliničkim životinjskim modelima sa sva tri cepiva pre nego što ih je EMA odobrila za upotrebu na ljudima. 6. SARS-CoV-2 belančevinasti spike veže se na ACE2 receptor na trombocitima, što rezultujuci njihovom aktivacijom. Trombocitopenija je zabeležena u teškim slučajevima infekcije SARS-CoV-2. Trombocitopenija je takođe zabeležena i kod vakcinisanih osoba. Zahtevamo dokaze da je potencijalna opasnost od aktivacije trombocita koja bi takođe dovela do diseminirane intravaskularne koagulacije (DIC) isključena sa sva tri cepiva pre nego što ih je EMA odobrila za upotrebu na ljudima. 7.Širenje SARS-CoV-2 širom sveta stvorilo je pandemiju bolesti povezanu s mnogim smrtnim slučajevima. Međutim, do trenutka razmatranja zahteva i odobravanje cepiva, zdravstveni sistemi većine zemalja više nisu bili pod neposrednom pretnjom da budu preopterećeni jer je veći deo sveta već bio zaražen, a najgora pandemija već je utihnula. Zbog toga, zahtevamo konačne dokaze da je stvarna nužda postojala u vreme kada je EMA izdala uslovno odobrenje za promet proizvođačima sva tri cepiva, kako bi opravdala njihovo odobrenje za upotrebu od strane EMA-e, navodno zbog takve nužde.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=840387#p840387:3ellks82 je napisao(la):
mariks » Sub Apr 10, 2021 12:38 pm[/url]":3ellks82]
Прошетај до Ургентног центра или ВМА где по цели дан и ноћ због великог броја пријема људи лекари падају на нос од посла јер су остале болнице пребачене искључиво у ковид систем. Замисли ако је била гужва и хаос пре ковида како је сад. Немаш иглу где да бациш, у просеку ти треба скоро цео дан да обавиш неопходне прегледе и да се молиш богу да си негативан како би могли да те хоспитализују. Мани се домова здравља који раде до само 19/20 увече и који су имали олакшање јер ове године готово да није било грипа међу популацијом.

Не доводи нико у питање твоје искуство са болешћу нити колика је попуњеност капацитета већ чињеница да наш здравствени систем ово није способан да поднесе и да је здравствена услуга за не-ковид пацијента постала ноћна мора. Као што је већ раније спомињано, свака мања осцилација код нас изазива општи поремећај и хаос и систем почиње да показује своје право лице. То се одражава директно на квалитет здравствене услуге, мањи број операција, вишак смртности итд. Сетимо се само баналних ствари нпр. марта прошле године где је човек једва могао да нађе маске у апотеци или летос кад није било довољно респиратора.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=840429#p840429:10gtnkf5 je napisao(la):
Zuma » Sub Apr 10, 2021 5:10 pm[/url]":10gtnkf5]U Bosni se od korone umire tempom od 80 ljudi dnevno.

Ožalošćeni stoje u redu: Ljude u Sarajevu sahranjuju kao na traci
https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1840538

Ljudi kao Mariks žive u nekom svom ličnom i sasvim posebnom svetu.


Ако неко живи у свом посебном свету, то си онда ти, оволико мрачење и црнило, овакво ширење негативне енергије и пропагирање пропасти и катастрофе нисам никад у животу видео, ни за време ратова, санкција, избеглица, бомбардовања, ја не знам шта ћеш ти да радиш кад једног дана ово све прође...
 
Ma kakvo mračenje, o čemu ti govoriš? U svetu je umrlo tri miliona ljudi, a kod nas 17.000 samo do kraja Febuara. Da li treba da se pravimo da ne postoje? Da je korona bezazlena, a lekari dokoni pošto zabušavaju? Pa samo da to "zabušavanje" i "fascinaciju" koronom ispravimo, pa će sve opet biti u redu, kao nekad, a princeza i princ će zavek živeti srećno? Odakle ta potreba da se najveća epidemija, kulturna i ekonomska kriza u poslednih 100 godina predstavi kao rutinski događaj koje ne zavređuje preteranu pažnju, da će tobože sve biti u redu samo ako se pravimo da ne postoji, ako se "svi vratimo na svoje radne zadatke"?

Šta po tebi ne bilo mračenje? Da se ponašamo kao noj koji zavlači glavu u pesak, pa ako ne vidi šta se dešava, onda spoljni svet i muke tolikih ljudi i ne postoje? Da li TO onda po tebi ne bilo mračenje? Žalim slučaj, oni koji nisu u stanju da se suoče sa svetom kakav jeste, bez ulepšavanja i bez poružnjavanja, bez izbegavanja i zavlačenja u svoju sobu, u svoje privatne muke i neki svoj izmišljeni svet, imaju veliki problem koji moraju da rešavaju sami sa sobom. Jer ovde su u pitanju i mnogi tuđi životi, a ne samo naš, pa MORAMO da brinemo i o njima, da govorimo tačno onako kako jeste, i da se suočimo sa tim. Te priče o "mračenjima" i "panikama" pričajte nekom drugom. Ne odgovaram za druge, ali ono šta ja pišem je tačno tako kako je napisano.
 
Danas je umrla devojka od 24 od Covida kao i trudnica od 29 godina sa bebom. Samo se zahebavajte svi, pa i ovi danas što su protestovali.
 
Tok epidemije.

Pošto se naveliko najavljuje popuštanje mera, da vidmo kako stojimo, bar po zvaničnim podacima.

Tok epidemije, 2021.04.10.jpg


Broj slučajeva ("pozitivnih" na slici) se zaista već duže vreme smanjuje, kao očigledna posledica uvedenih mera budući da je naglo smanjenje broja slučajeva počelo tačno jedan inkubacioni period posle uvođenja mera. Veza uzroka i posledice je jasna. Ovo lepo potvrđuje da su zaista kafane i drugi slični objekti okupljanja bili glavni izvor ove bede u vidu četvrtog talasa zaraze. Drugim rečima, Vesić tuđim životima kupuje tih 5% "ekonomije". Pa ko smatra da je takva transakcija poštena, neka to reši sa sopstvenom savešću.

Posle znatnog kašnjenja, i broj dnevnih ulaza na raspirator je počeo da se smanjuje.

Nažalost tu je i kraj dobrih vesti.

Broj ulazaka u bolnice je i dalje na svom maksimumu i ne pokazuje nikakvu nameru da počne da opada. Postao je ravna linija, što znači da onoliko koliko iz bolnica izađe, toliko drugih uđe. Možemo samo da se nadamo da sada primaju lakše slučajeve nego ranije, ali je to čisto i sasvim proizvoljno nagađanje.

Broj umrlih ne samo da se ne smanjuje, nego je ponovo počeo i da raste. Za ovo nemam čak ni prepostavku.

Jedino što mi izgleda da ni oni ne znaju šta se dešava, pa ne verujem da bi popuštanje mera u ovom trenutku bilo bitno različito od kockanja, pa "šta bude".
 
Mojih pet centi.. Idete u extreme i jedni i drugi..
Make love, not war..

Ne volEm kad se builderi "svađaju" zaliči mi na neki navijački forum. :|
Diskutujmo bez vređanja i nametanja stavova.. :sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=840490#p840490:12dbih4e je napisao(la):
vucko » Sub Apr 10, 2021 8:58 pm[/url]":12dbih4e]Danas je umrla devojka od 24 od Covida kao i trudnica od 29 godina sa bebom. Samo se zahebavajte svi, pa i ovi danas što su protestovali.

Нико не каже да је стање редовно, али само да допуним информације, ако некоме уопште више то значи нешто, девојка од 24 године кoja је преминула је боловала од церебралне парализе и била у инвалидским колицима, док се за трудницу која је преминула на крају текста наводи да се не може са сигурношћу рећи који је узрок смрти, иако је била позитивна на корону, што не значи наравно да корона не постоји, али такође не значи да не треба да направимо пакао од живота свима са драконским мерама како Зума предлаже.
 
Uopšte ne predlažem drakonske mere. Predlažem samo ove koje su već ionako donete, ali uz veće kontrolu sprovođenja i na vreme, dakle u početku talasa, a ne tek kad on uzme zamah, pa se tada može zaustaviti samo dugotrajnim merama. Dakle kafane, utakmice, koncerti i slična mesta velikog okupljanja. Šta je tu "drakonsko" sem za one koji bez njih ne mogu ni privremeno? Da se donose na vreme, na prvi znak pogoršanja, i da se striiktno kontroliše i kažnjava njihovo kršenje, uopšte ne bi trebale dugo da traju. Veći talas ne bi ni počeo, pa ne bi bilo ni razloga da se produžuju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=840488#p840488:3nw162zl je napisao(la):
Zuma » 10 Apr 2021 20:57[/url]":3nw162zl]Ma kakvo mračenje, o čemu ti govoriš? U svetu je umrlo tri miliona ljudi, a kod nas 17.000 samo do kraja Febuara. Da li treba da se pravimo da ne postoje? Da je korona bezazlena, a lekari dokoni pošto zabušavaju? Pa samo da to "zabušavanje" i "fascinaciju" koronom ispravimo, pa će sve opet biti u redu, kao nekad, a princeza i princ će zavek živeti srećno? Odakle ta potreba da se najveća epidemija, kulturna i ekonomska kriza u poslednih 100 godina predstavi kao rutinski događaj koje ne zavređuje preteranu pažnju, da će tobože sve biti u redu samo ako se pravimo da ne postoji, ako se "svi vratimo na svoje radne zadatke"?
Znam da ovo neće imati bilo kakvog efekta, al' ajd' još jednom da ponovim. Što reče Banjanin, make love not war. Ja ovo pisanje vidim kao još jednom zamenu teza, kako se negira postojanje korone i svih žrtava. Nešto baš i nisam primetio da se to radi. To što se ne tresemo od korone, u figurativnom smislu, (znam da to nikada niste rekli) ne znači da je negiramo. Samo pokušavamo da živimo normalno (ne to ne znači da trčimo u bašte kafića i na korona žurke, niti da ne nosimo maske, niti da se ne pridržavamo svih propisanih mera)i da nam korona ne ubije volju za životom. Ne znam za druge, ali ja spadam u one ljude koji su aktivniji, kome se život ne svodi na odlazak do lokalne radnje i nazad, uz sedenje u lokalnom parkiću, već se bavim gomilom raznoraznih stvari, i dosta vremena provodim i napolju, fizički sam baš aktivan... Situacija se promenila od marta prošle godine, i prilagođavam se istoj u meri koja je realna i izvodljiva, a to nije odlazak na visiokorizična mesta, tamo gde ne moram, i trudim se da vodim što normalniji život, jer kada bih mislio o koroni 24/7, ne da bih prso, nego mi ne bi pomogli ni lekići koje bi mi dali ljudi iz Laze. Hvala bogu pa imam dosta interesovanja i hobija i njima se bavim što je više moguće, pa su šanse da flipnem ravne nuli. Shodno napisanom, tvoju pažnju, a možda i još nekih, smatram kao preterano preteranu pažnju koja se posvećuje koroni. Sasvim dovoljno je, što se mene tiče, a znam da nije tako i u tvom slučaju, da se prati situacija sa koronom, u prilagođenoj meri da se može normalno živeti i ponašati.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=840488#p840488:3nw162zl je napisao(la):
Zuma » 10 Apr 2021 20:57[/url]":3nw162zl]Šta po tebi ne bilo mračenje? Da se ponašamo kao noj koji zavlači glavu u pesak, pa ako ne vidi šta se dešava, onda spoljni svet i muke tolikih ljudi i ne postoje? Da li TO onda po tebi ne bilo mračenje? Žalim slučaj, oni koji nisu u stanju da se suoče sa svetom kakav jeste, bez ulepšavanja i bez poružnjavanja, bez izbegavanja i zavlačenja u svoju sobu, u svoje privatne muke i neki svoj izmišljeni svet, imaju veliki problem koji moraju da rešavaju sami sa sobom. Jer ovde su u pitanju i mnogi tuđi životi, a ne samo naš, pa MORAMO da brinemo i o njima, da govorimo tačno onako kako jeste, i da se suočimo sa tim. Te priče o "mračenjima" i "panikama" pričajte nekom drugom. Ne odgovaram za druge, ali ono šta ja pišem je tačno tako kako je napisano.
Moje suočavanje sa svetom i još nekih, ni izbliza nije takvo kao što je tvoje, a to opisah u prethodnom pasusu. Meni je pre svega najbitniji moj lični život, jer ako ja poludim od cele ove situacije, nisam ni od kakve koristi drugima. A daleko od toga da ne pomažem svojim bližnjima, prijateljima ili komšijama. Da nisam bio malo oštriji u obraćanju mojoj majci kada ih je predsednik velikodušno pustio da mogu da izađu napolje, ko zna u kakvom psihofizičkom stanju bi bila danas.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=840532#p840532:3nw162zl je napisao(la):
Zuma » 10 Apr 2021 23:12[/url]":3nw162zl]Uopšte ne predlažem drakonske mere. Predlažem samo ove koje su već ionako donete, ali uz veće kontrolu sprovođenja i na vreme, dakle u početku talasa, a ne tek kad on uzme zamah, pa se tada može zaustaviti samo dugotrajnim merama. Dakle kafane, utakmice, koncerti i slična mesta velikog okupljanja. Šta je tu "drakonsko" sem za one koji bez njih ne mogu ni privremeno? Da se donose na vreme, na prvi znak pogoršanja, i da se striiktno kontroliše i kažnjava njihovo kršenje, uopšte ne bi trebale dugo da traju. Veći talas ne bi ni počeo, pa ne bi bilo ni razloga da se produžuju.
Ovo sve da važi i za političare i sve u njihovoj organizaciji.
 
Ništa ja ne prebacijem tebi ni onima koji se ponašaju kao što si upravo opisao. Svako se sa ovim nosi kako najbolje ume, i sve dok se to odnosi samo na njega, to je u redu. Ono što mi smeta je aktivna propaganda pogrešnih i štetnih stavova koji onda utiču na ponašanje mnogih drugih. To onda više nije lična stvar pojedinca. Znaš i sam koliko je bilo ljudi koji su ovde neverovatnom uopornošću ponavljali mnogo puta dokazane neistine. To nije bilo samo izlaganje sopstvenog mišljenja, nego uporno manipulisanje drugima. Da li se sećaš šta smo sve prošli:

Virus koji je dizaniran, epidemija koja ne postoji, bolest koja je manje opasna od gripa, lokdauni kao sredstvo nametanja diktature, ili recimo programiranja ljudi da postanu strašljivi robovi zavisni od vlasti, beznačajna smrtnost zbog koje je nabolje ne raditi ništa pošto će bolest sama da stane, kolektivni imunitet koji samo što nije zbog ogromnog broja asimptotskih slučajeva pa su mere nepotrebne, svi lekari na svetu učestvuju u zaveri tako što u bolnice primaju veoma lake bolesnike od kovida kojima bolnica i ne treba, namerno ostavljajući stvarno bolesne od drugih bolesti da umiru bez pomoći, netestirane vakcine kao podli eksperiment nad ljudima, korona kao izmišljotina farmaceutskih kompanija koji su je zbog profita ili izmislili ili propagandom običan grip pretvorili opaku bolest, čipovanje ljudi, otrovi u vakcinama, Bil Gejts koji je "unapred sve znao", ili recimo, u situaciji u kojoj se zbog svega ovoga 90% mlađih od 40 godina ponaša kao da korona i ne postoji, sem tamo gde ih nateraju, ovde se uporno insistira da je pokušaj da se do njih dopre primerima da korona ipak JESTE opasna, ustvari zlonamerno "širenje panike". Šta je pobogu širenje panike? Pokušaj da im se objasni kakva je realnost i kakve posledice po druge ima takvo ponašanje je kobajagi "širenje panike"? Bolje da i dalje veruju to što veruju da se ne bi "uspaničili" shvatajući šta rade drugima koji su manje zdravi od njih? Itd, itd.

Beskonačna je serija takvih stvari koja je ovde prošla za godinu dana. TO je ono što mi smeta. Šta bi bilo da smo ja i mala šaka drugih ćutali sve to vreme? Aktivna propaganda teorija zavera, neznanja i običnih paranoja koja nas je podjednako kao i nesposobost vlasti dovela u situaciju da narod sumnja u sve, pa se više ni obična vakcinacija ne može sprovesti, a kamoli da ljudi sami razumeju šta je opasno a šta ne, šta je laž, a šta nije. To nije došlo samo od sebe, nego je plod takvih priča. Mora da postoji aktivna protivteža aktivnom širenju gluposti, jer bi inače bilo još gore. Korona i dalje ubija, nije prošla, i zato se ne možemo sada povući u privatnost i "tihovati", ili tvoj predlog, "make love not war". Ne možeš podjednako voleti i krivce koji te priče šire i njihove žrtve. Žao mi je što otvorenost uznemirava osetljivije osobe, i to kažem bez bilo kakve ironije, ali stvarno mislim da se i pored toga moramo suprostaviti ovom globalnom pokretu manipulacije koji nije slučajan i nije spontano nastao. Te priče utiču na mnoge druge, a to ima sasvim konkretne i tužne posledice. Pokušaj da se pravimo da je sve u redu u situaciji u kojoj toliko mnogo njih i dalje iskreno veruje i drugima širi gluposti bi stvar samo pogoršao. Treba se doduše truditi da ton rasprave bude blaži i uz manje direktne konfrontacije, ali to posle godinu dana ponavljanja nije uvek lako. Svima su se živici donekle istanjili.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=840517#p840517:1iqjmn5t je napisao(la):
Zuma » Суб Апр 10, 2021 10:04 pm[/url]":1iqjmn5t]Tok epidemije.

Pošto se naveliko najavljuje popuštanje mera, da vidmo kako stojimo, bar po zvaničnim podacima.



Broj slučajeva ("pozitivnih" na slici) se zaista već duže vreme smanjuje, kao očigledna posledica uvedenih mera budući da je naglo smanjenje broja slučajeva počelo tačno jedan inkubacioni period posle uvođenja mera. Veza uzroka i posledice je jasna. Ovo lepo potvrđuje da su zaista kafane i drugi slični objekti okupljanja bili glavni izvor ove bede u vidu četvrtog talasa zaraze. Drugim rečima, Vesić tuđim životima kupuje tih 5% "ekonomije". Pa ko smatra da je takva transakcija poštena, neka to reši sa sopstvenom savešću.

Posle znatnog kašnjenja, i broj dnevnih ulaza na raspirator je počeo da se smanjuje.

Nažalost tu je i kraj dobrih vesti.

Broj ulazaka u bolnice je i dalje na svom maksimumu i ne pokazuje nikakvu nameru da počne da opada. Postao je ravna linija, što znači da onoliko koliko iz bolnica izađe, toliko drugih uđe. Možemo samo da se nadamo da sada primaju lakše slučajeve nego ranije, ali je to čisto i sasvim proizvoljno nagađanje.

Broj umrlih ne samo da se ne smanjuje, nego je ponovo počeo i da raste. Za ovo nemam čak ni prepostavku.

Jedino što mi izgleda da ni oni ne znaju šta se dešava, pa ne verujem da bi popuštanje mera u ovom trenutku bilo bitno različito od kockanja, pa "šta bude".
file.php

Само да подсетим да је већина мера осим оних које се односе на кафиће/онлајн наставу и манифестације укинута пар дана након што је донета јер су се људи бунили; у року од недељу дана људи су увелико седели у баштама кафића и пили кафу за понети са "шалтера". Ако ћемо већ да доносимо закључке на основу тога онда испада да смо талас са преко 3000 заражеих дневно и далеко заразнијим британским сојем успешно преломили забранивши манифестације/журке, организавши онлајн наставу и забранивши седење унутар кафића. Ако је то истина онда је свако досадашње уништавање привреде и закључавање људи било не само непотребно него екстремно штетно по здравље становништва и сви који су због тога доведени на ивицу егзистенције имају пуно право да траже дебелу одштету. Како од државе тако од разних паничара који нас тероришу годину дана.
 
Vrh