Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 80 25,6%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,7%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    313
Kailan":p2tqw19x je napisao(la):




лол
Između te dve vesti postoji razmak od mesec ipo dana i razlika od 1500 i 5500 zvanično registrovanih slučajeva dnevno.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
Nije primećeno u javnosti da studenti protestuju zbog smanjenog kvaliteta nastave uzrokovanog epidemiološkim merama.
Ipak treba razumeti njihove probleme, studenti su uz estradu najveći gubitnici i najviše trpe zbog ove pošasti.
 
Da budemo jasni i konkretni - studenti su talog društva!
Mislio sam da smo to utvrdili još pre dva meseca kada sam napravio spisak svih do sada prozivanih i odgovornih za epidemiju u Srbiji:




Jedine grupacije u Srbiji što nešto valjaju su Policija i Vojska. Što se svih ostalih tiče... ovaj narod je neprijatelj ove države.
 
Upravo zato studenti moraju bit prvi kada se nešto menja, a ne da gledaju samo svoje guzice i da se dignu samo kada im narede da napuste Studenjak.
 
Šta i kako da menjaju u svetu u kome su svi ideali - sem onih najgorih i najdekadentnijih - ugušeni i zabranjeni, nauka se forsira samo radi interesa profita i moćnika, svet već 13 godina ne izlazi iz socioekonomske depresije a običan čovek svakog dana sluša propovedi, što svojih političara, što moćnika, u fazonu:

How-dare-you-greedy-people_E2_80_A6.jpg



Uostalom, na ovoj temi, i na portalima i vestima u Srbiji u zadnjih godinu dana, se može savršeno videti šta se dešava svakome ko pokuša da promeni bilo šta.
 
Studenti nisu i nikada nisu bili talog društva. Naprotiv.
Jasno je da nisu odgovorni za epidemiju. Mogu biti odgovorni i to svako ponaosob, sam pred sobom, samo za ispoljavanje sopstvenih intelektualnih kapaciteta igrom, pesmom, učenjem, naučnim doprinosima i na druge akademske načine.
Koliko će sadašnje generacije studenata, kao buduća intelektualna elita, biti uzdanica ovog društva videćemo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=838710#p838710:1izslqvc je napisao(la):
unedfined » Пон Апр 05, 2021 11:02 am[/url]":1izslqvc]
Kailan":1izslqvc je napisao(la):
Između te dve vesti postoji razmak od mesec ipo dana i razlika od 1500 i 5500 zvanično registrovanih slučajeva dnevno.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Број дневнозаразжених у време вести поводом масивног окупљања због Ђоковића: 2956
Број дневнозаражених у време вести поводом кола пар десетина људи на Савском тргу: 3304

При чему је у првом случају талас добијао замах и растао док у другом случају опада. Такође је у првом случају било далеко мање са имунитетом јер је у међувремено вакцинисано (бар једном) преко 30% Београђана
 
Onaj čije se ime ne sme izgovarati je postao i IT stručnjak:

Dr Šekler ima zanimljiv predlog - kako restorani mogu da rade i u zatvorenom

"Padalo mi je na pamet da svaki ugledni objekat u Beogradu sigurno ima internet i video-obezbeđenje. Pa mi je palo na pamet i da svi mogu na internet da okače stanje u restoranu i inspekcija može u svakom trenutku da ih prati koliko ima gostiju i šta rade i na osnovu tog zapisa može da napiše kaznu i da ih zatvori do kraja epidemije", kazao je dr Šekler.

Kako je rekao, jedino bi tako bilo pošteno, jer na ovaj način zbog malog procenta ljudi koji ne poštuju mere i rade celu noć i dovode do ovakvog stanja ispaštaju i oni koji se odgovorno ponašaju i poštuju mere i preporuke kriznog štaba.

"Ugostitelji nisu glavni problem, taj deo privrede godinu dana ne radi normalno, a epidemija se sve vreme divlja", kazao je Miša Relić, predsednik Udruženja noćnih barova i klubova Beograda.

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... id=1837881
 
Revakcinisani, kad i kako vam je stigao poziv za vakcinu #2?
 
Ljudi koje znam da su dobili pozive za revakcinaciju su uglavnom dobijali pozive do 5 dana pre revakcinacije, to je najduze sto sam ja cuo. Nekima je stiglo i 2 dana pred revakcinaciju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=838806#p838806:2sneootv je napisao(la):
puzzle » Pon Apr 05, 2021 2:44 pm[/url]":2sneootv]Revakcinisani, kad i kako vam je stigao poziv za vakcinu #2?
Meni, a i svim ljudima koje znam stigao je sms 2 dana ranije, sa tacnim terminom i lokacijom vakcinacije.
 
Hahaha kralj.

Pa ako dobro procenjujem godine, ovaj ce pre da nastrada od srcanog ili toplotnog udara kada sledeci put potrci za prevozom ili se popne uz stepenice ovako prigusen maskom i odsecen od vazduha a i perspiracije, nego od Korone...

Al dobro. Ako je njemu lepo tako, super. :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=838806#p838806:37ry210p je napisao(la):
puzzle » Pon Apr 05, 2021 2:44 pm[/url]":37ry210p]Revakcinisani, kad i kako vam je stigao poziv za vakcinu #2?
Mojim roditeljima, devojci i meni je stigao sms 3 dana ranije (npr u petak za ponedeljak).
 
Da mi je neko rekao da će Vice da uradi dobar prilog o situaciji kod nas ne bi verovao. Sve bacaju na geopolitiku, imaju intervju i Vučića i Brnabić, pominju Nestorovića i.t.d

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=VajgBW2g9VY[/youtube]
 
Svaki dan po jedno obraćanje medijima. Ovo me podseća na jednu drugu individuu... Počinje tesna trka. :)

Šekler: "Da li bi se ovi što igraju oko spomenika, grili s kovid pozitivnima"

Virusolog Milanko Šekler izjavio je da ga "živo interesuje" da li bi se građani se okupljaju i igraju kolo grlili i ljubili s nekim ko je zaražen koronavirusom.

"Ne vidim šta je zgrešio Stefan Nemanja da oko njega igraju. Kad bi progovorio, verovatno bi bio zbunjen šta je cilj tih ljudi. Nisam siguran da oni znaju šta rade", rekao je Šekler za TV Pink, navodeći da "nije teško biti protiv, to je najeftinije".

On je naveo da je "interesantno biti antikonformista, protiv okoštalosti i glumiti nekog genijalca.., ali, znate, moraš da imaš i neku poruku".
"A ja je ovde ne vidim. Šta je poruka? Ajde da svi igramo oko spomenika u svom gradu i šta smo dobili?", pitao je Šekler.

Kako je rekao, "najviše bi voleo da se tamo (kod spomenika u Beogradu) pojavio neki nesrećnik koji se zarazio i ima temperaturu 39,5 i još je na kućnom lečenju, jer još nema promene na plućima, a svakog trenutka mogu da ga pozovu u bolnicu".

"Voleo bih da se pojavilo par njih kod tog spomenika, s papirima da su pozitivni, pa da vidim da li bi se s njima zagrlili, da li bi oko njih trčali bez maske, da li bi ih ljubili i grlili. To me živo interesuje!", rekao je Šekler.

https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1838050
 
Posle zurke u Studenjaku
 

Prilozi

  • FB_IMG_1617641335244.jpg
    FB_IMG_1617641335244.jpg
    94,3 KB · Pregleda: 617
  • FB_IMG_1617641327094.jpg
    FB_IMG_1617641327094.jpg
    127,5 KB · Pregleda: 619
Кад сам већ зашао у овај змијарник од теме, да изнесем и своје мишљење:

  • 1. Сведоци смо да болест проузрокована корона вирусом може изазвати озбиљне симптоме, па и смрт, понајвише у рањивијем делу популације, те преоптеретити здравствени систем.

    2. С друге стране, једнако је тачно да ова болест није у рангу обољења каква су дечја парализа, тифус или куга, јер је неупоредиво мање опасна за огромну већину људи, међу којима је и доста оних који је преболују без икаквих симптома. Што је посебно важно, у ту групу спадају и деца.

    4. Из свега тога природно следи да је недопустив успостављање мера које, на овај или онај начин, приморавају људе да се вакцинишу, а још је мање допустиво да се људима одузима право да изаберу цепиво, на основу ма којих критеријума, ако се већ увози више њих.

    5. Сва одрасла лица, која нису проглашена за неурачунљива, имају право да доносе коначне одлуке о сопственом здрављу.

    6. Деца представљају посебну категорију, јер се о њиховој добробити не старају само родитељи, који задржавају пуна права док год своју дужност обављају савесно, већ и заједница уопште, јер деца нису само ћери и синови својих родитеља, већ и будућност друштва коме припадају.

    7. Недопустиво је свако повлачење паралела између деценијама примењиваним дечјих вакцина, које штите од стравичних болести попут дечје парализе, и оних које су развијене пре свега пар месеци, у циљу заштите од корона вируса. Недопустиво, зато што се природа ових болести разликује, али и зато што је безбедност једних потврђена вишегодишњом употребом широм света, док ове друге тек улазе у употребу.

    8. Разумна дискусија на тему безбедности вакцина, не само да је оправдана, већ и пожељна. Недопустив је сваки вид стигматизације људи који не шире панику и терогије завере, већ просто постављају питања и захтевају више информација. То посебно важи кад је реч о новим цепивима.

    9. Обавезна вакцинација деце, и примена разумних мера присиле тамо где за тим има потребе, јесте морално оправдана кад је реч о цепивима који се користе већ деценијама широм света.

    10. У случају урачунљивих одраслих грађана, над којима држава не полаже, нити може полагати, иста права као над малолетницима, обавезна вакцинација је апсолутно морално недопустива.

    11. С друге стране, мере пасивне присиле, у виду делимичног ограничења кретања невакцинисаног у циљу заштите оних који се не могу вакцинисати, јесу допустиве, али само у случају обољења која су знатно опаснија од овог. Ограничавање слободе појединца да одлучују о сопственом здрављу, чак и непосредно, представља драстичну меру за коју морају постојати озбиљна оправдања.

    12. Аргумент да се сви морају вакцинисати, како бисмо заштитили они који не могу, просто не стоји. То је драконска мера; као кад бисмо у потпуности обуставили саобраћај у циљу заштите слепих и слабовидих пешака. И обични грип представља смрту претњу по здравље посебно рањивих, али вакцина против грипа свеједно није обавезна. Наметање вакцине целокупној одраслој полулацији, у циљу заштите посебно рањивих сегмената популације, представљало би опасан преседан, увод у најгрубље могуће кршење људских права, и неку врсту здравственог тоталитаризма. Ако то допустимо, онда ће свака вакцина постати обавезна, и појединац ће бити лишен сваког права да одлучује о сопственом здрављу. Да ли сте спремни да допустите да о Вашем здрављу одлучује актуелни, или било који други, режим?

    13. У принципу се противим идеји COVID-19 „пасоша” или пропусница (мада подржавам мере привремено затворених или притворених граница), али свака држава има суверено право да забрани улазак или ускрати добродошлицу странцима, на основу било ког критеријума, па чак и без икаквог оправдања.

То је оно што ја мислим. Никоме не намећем своје мишљење, нити желим да покрећем било какву дискусију, и зато молим све неистомишљенике да ме не засипају убичајеним токсичним коментарима.

Свако добро!
 
Vakcinisani ne prenose zarazu

Nemački epidemiološki institut "Robert Koh" objavio je da kod ljudi vakcinisanih protiv koronavirusa nema nekog rizika od prenosa zaraze, nakon čega je nemački ministar zdravlja Jens Špan danas najavio ublažene mere za vakcinisane.

"Ko je u potpunosti vakcinisan on se u budućnosti mora tretirati kao i osobe sa svežim negativnim testom na koronavirus", rekao je Špan u razgovoru za nedeljno izdanje dnevnika "Bild".

On se pritom pozvao na izveštaj državnog epidemiološkog instituta "Robert Koh" iz koga proizlazi da je kod osoba koje su u potpunosti vakcinisane mogućnost prenošenja koronavirusa manja nego kod osoba koje su testirane negativno, prenela je Hina.

Prema najnovijim spoznajama, rizik prenosa koronavirusa kod osoba koje su vakcinisane, najkasnije 15 dana nakon primanja i druge doze vakcine, manja je nego kod osoba sa negativnim testom na koronavirus, proizlazi iz izveštaja instituta "Robert Koh".

Prema mišljenju tog instituta, osobe koje su primile i drugu dozu vakcine, trebalo bi da budu oslobođene obaveznih testova i karantina.

Nemački ministar zdravlja je rekao kako je izveštaj Institua poslat juče saveznim pokrajinama kako bi se što pre osobe koje su vakcinisane oslobodile obveze testiranja i samoizolacije. Vakcinisane osobe bi tako mogle da imaju pristup uslugama poput frizera ili ulaska u prodavnice ili muzeje gde se zahteva aktuelni negativni test.

"Mi bi sledećih nedelja u razgovoru sa pokrajinskim vlastima trebalo da nove mere sprovedemo u delo", rekao je Špan.

https://www.b92.net/zdravlje/vesti.php? ... id=1837477

Ako je ovo istina, jedva čekam da primim obe svoje vakcine/revakcine, ali ne da bih išao na žurke (jer me zabole uvo za njih), nego da bih napokon mogao svim drKonima, Heklerima, Lončarima i ostalim ''obolelima'' i zvanično da kažem: S**šite bre više. :wink:
 
Bio sam u Pazinskoj večeras, igrala se utakmica u "4. aprilu", i naravno, sve terase sa pogledom na terene su bile dupke pune, nijedna maska, vikalo se toliko da se orilo do Trošarine. Studenjak uopšte nije izuzetak, klinci koji se tako ponašaju su jednostavno debili. Pa posle nek kukaju mamama kako im zlo...
 
Ti očekuješ da ljudi nose maske dok igraju fudbal i trče po terenu za loptom?

Mislim, znam, nije da nema toga... >>klik<<
Ali ono... ima ljudi na planeti Zemlji i koji jedu šišmiše i pacove. Pa to ne znači da je to normalno i da ostatak želi tako da živi ili postupa...


Sportske aktivnosti, pogotovu sa visokim stepenom kardio napora, pod maskom, su recept za toplotni udar ili premor. Čak ni u vojskama kada se izvodi obuka pod gas maskama (iliti zaštitnim maskama, kako tvrde bukve vole da kažu), ne izvode se aktivnosti toliko jakog kardio napora i u trajanju od po 45 minuta. Zato što telo i mozak počinju da venu boreći se da unesu kiseonik a i da izbace toplotu iz sebe.


A ta klinčadija mesto što se izlaže Suncu, vazduhu i fizičkim ili socijalnim aktivnostima, bolje bi im bilo da sede u sobama i da slušaju kako ništa ne valjamo, kako smo mi krivi za epidemiju i kako ćemo svi da završimo okruženi humusom. To je mnogo bolja stvar, kako za fizičko, tako i za mentalno zdravlje.
 
(Не)нормалност конзумирања меса овог или оног порекла је културно-историјски условљена.

За нас је нормално јести и говедину и свињениту. За хиндусе који конзумирају месо, ово прво је незамисливо. За муслимане, ово друго. И тако редом. За неке су прихватљиви само плодови мора. За неке друге, недопустиво је мешање млека и места итд.

Само зато што је нама незамисливо да се једу шишмиши и пацови, не значи нужно да је то ненормално.

Просто, неке ствари су апсолутне, неке су ипак релативне.
 
Vrh