Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,8%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,6%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    314
Pa možda bih pre rekao da je u pitanju nepotpuna informacija.

65% efikasnosti kada je dnevni presek 10000 pozitivnih je bolji od 95% kada je dnevni presek 1000 pozitivnih.

Sve u svemu, najvažnije je da svaka vakcina sprečava teži oblik bolesti i to treba potencirati. Zato ne mogu da razumem da iko od doktora daje prednost nekoj vakcini i time dodatno sluđuje narod.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=834875#p834875:1epka08x je napisao(la):
nex999 » Čet Mar 25, 2021 4:43 pm[/url]":1epka08x]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=834848#p834848:1epka08x je napisao(la):
Žika » Čet Mar 25, 2021 3:58 pm[/url]":1epka08x]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=834668#p834668:1epka08x je napisao(la):
astrodule » Čet Mar 25, 2021 10:33 am[/url]":1epka08x]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=834655#p834655:1epka08x je napisao(la):
molder » 24 minutes ago[/url]":1epka08x]Ti brojevi vakcinisanih su običan marketing. Bitno je sta se desava na terenu. U novinama i na twiteru smo lideri u svim poljima. Eto kaze mi drugar iz kovida, juce od 20 pregleda kod njega, 15-oro njih revakcinisanih imaju kovid. Ljudi sa upalama pluca dolaze kasno i mašu sa papirima iz laboratorija da imaju antitela. Lekari su skroz psihicki pali pošto su očekivali da se vakcina malo da poboljša stvar i da ce konačno da se vidi neko svetlo na kraju tunela.

Ja razumem da obični ljudi misle da je 20% revakcinisanih bitno, ali lekari moraju da znaju da nema ništa od usporavanja bez barem 50% revakcinisanih (i 20-ak % preležalih)

I opet se govori o zaraženim posle revakcinacije - pa recite koliko je dana prošlo od revakcinacije, koliko godina imaju ti zaraženi, kako su se ponašali i možda najvažnije - koji je zvanični procenat uspešnosti i da li su simptomi lakši nego prosek?

Onda ljudi koji dolaze sa već upalom pluća. Da li je moguće da ne primete da se pogoršava stanje? Da li je moguće da neko ima temperaturu 5 dana i tek onda ode na pregled. Da ne primeti da nema daha i da se umara čim ustane sa stolice?

Sad ćete reći da su gužve u ambulantama. Ne znam kako je van NBG, ali ja sam bio dva puta u kovid ambulanti. Jednom u subotu, jednom u četvrtak. Došao sam u 7 ujutru i jednom sam bio 2. na redu, a drugi put 3. (a mrzim da ustajem rano, ali sam ustao i otišao). Koliko vidim, svi samo hvale zaposlene u ambulantama.

Kaže doktorka iz Batajnice da je prosek oko 20 dana posle revakcinacije Sinofarmom. Neko manje, neko više ali karakteristično obostrane upale pluća. I svi u težem stanju. Ima ih na respiratorima. Isto je i sa Dragišom.
Čudno je da kreće posle revakcinacije ne posle prve doze kada se čekalo u redovima, satima. Najviše starijih ali ima i mlađe populacije i nisu menjali ništa u ponašanju.
Prva doza bi trebala da pruži izvesnu zaštitu i da se stvori imuni odgovor , ovde očigledno ništa. Čak i gore.

Hoces li makar udostojiti coveka bilo kakvim odgovorom, jer ce zbog ovoga sto si napisao, a ne prenevsi nikakav izvor informacija odakle niti ko je to izjavio, covek pomisliti da ce da zaglavi u bolnici za koji dan?
Je l uopste razmislis ponekad sta moze da izazove ovakvo pisanje bez imalo informacija, ili se samo pise lozenja radi?
Izvor da je hteo i smeo sigurno bi se obratio novina ili nekoj od TV i ja bi ga naveo Dakle dobro razmisi pa onda pitaj . Znaš gde živiš ? Treba dalje.
Pametnom dovoljno.
 
Hronologija neke polu-zvanične komunikacije u Srbiji:

- Iza sedam gora, planina i mora, pojeo kinez šišmiša...
- Najsmešniji virus u istoriji / šoping u Milanu, hihi haha
- ZAKLJUČAVAJ! ČEKA NAS ITALIJANSKI SCENARIO!
- POTPUNA ZABRANA KRETANJA / VOJSKU NA ULICE
- Evo sad lepo svakom po €100 za pretrpljeni strah
- Pobedili smo! Gotovo, ende! Otvorite kafane!
- Red je da se sloboda proslavi tradicionalno, na derbiju
- Nije ovo drugi talas nego drugi pik prvog talasa
- Au šta nam rade! Ne daju na more bez testa
- Naše mere su dokaz da ekonomija može da se održi jer smo poslali virus na spavanje posle 20h
- Na otvaranju spomenika okupio se veliki broj sugradjana
- STIGLE VAKCINE! NAJBOLJI SMO U SVETU! ROKAJ!
- Da zatvorimo kafane? Nećemo dozvoliti taj udar!
- ZATVARAJ! Naredna tri dana da se stisnemo braćo
- PRODUŽAVAJ! Četvrti pik prvog talasa britanskog soja ni nas nije zaobišao
- To be continued...
 
Žika":2533llxp je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=834875#p834875 je napisao(la):
nex999 » Čet Mar 25, 2021 4:43 pm[/url]":2533llxp]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=834848#p834848 je napisao(la):
Žika » Čet Mar 25, 2021 3:58 pm[/url]":2533llxp]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=834668#p834668 je napisao(la):
astrodule » Čet Mar 25, 2021 10:33 am[/url]":2533llxp]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=834655#p834655 je napisao(la):
molder » 24 minutes ago[/url]":2533llxp]Ti brojevi vakcinisanih su običan marketing. Bitno je sta se desava na terenu. U novinama i na twiteru smo lideri u svim poljima. Eto kaze mi drugar iz kovida, juce od 20 pregleda kod njega, 15-oro njih revakcinisanih imaju kovid. Ljudi sa upalama pluca dolaze kasno i mašu sa papirima iz laboratorija da imaju antitela. Lekari su skroz psihicki pali pošto su očekivali da se vakcina malo da poboljša stvar i da ce konačno da se vidi neko svetlo na kraju tunela.

Ja razumem da obični ljudi misle da je 20% revakcinisanih bitno, ali lekari moraju da znaju da nema ništa od usporavanja bez barem 50% revakcinisanih (i 20-ak % preležalih)

I opet se govori o zaraženim posle revakcinacije - pa recite koliko je dana prošlo od revakcinacije, koliko godina imaju ti zaraženi, kako su se ponašali i možda najvažnije - koji je zvanični procenat uspešnosti i da li su simptomi lakši nego prosek?

Onda ljudi koji dolaze sa već upalom pluća. Da li je moguće da ne primete da se pogoršava stanje? Da li je moguće da neko ima temperaturu 5 dana i tek onda ode na pregled. Da ne primeti da nema daha i da se umara čim ustane sa stolice?

Sad ćete reći da su gužve u ambulantama. Ne znam kako je van NBG, ali ja sam bio dva puta u kovid ambulanti. Jednom u subotu, jednom u četvrtak. Došao sam u 7 ujutru i jednom sam bio 2. na redu, a drugi put 3. (a mrzim da ustajem rano, ali sam ustao i otišao). Koliko vidim, svi samo hvale zaposlene u ambulantama.

Kaže doktorka iz Batajnice da je prosek oko 20 dana posle revakcinacije Sinofarmom. Neko manje, neko više ali karakteristično obostrane upale pluća. I svi u težem stanju. Ima ih na respiratorima. Isto je i sa Dragišom.
Čudno je da kreće posle revakcinacije ne posle prve doze kada se čekalo u redovima, satima. Najviše starijih ali ima i mlađe populacije i nisu menjali ništa u ponašanju.
Prva doza bi trebala da pruži izvesnu zaštitu i da se stvori imuni odgovor , ovde očigledno ništa. Čak i gore.

Hoces li makar udostojiti coveka bilo kakvim odgovorom, jer ce zbog ovoga sto si napisao, a ne prenevsi nikakav izvor informacija odakle niti ko je to izjavio, covek pomisliti da ce da zaglavi u bolnici za koji dan?
Je l uopste razmislis ponekad sta moze da izazove ovakvo pisanje bez imalo informacija, ili se samo pise lozenja radi?
Izvor da je hteo i smeo sigurno bi se obratio novina ili nekoj od TV i ja bi ga naveo Dakle dobro razmisi pa onda pitaj . Znaš gde živiš ? Treba dalje.
Pametnom dovoljno.
Za antivaksere je "pametnom dovoljno" isto sto je fudbalerima "lopta je okrugla", "dali smo 120%"

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ja sam svojevremeno, tamo negde na leto prosle godine, napravio amaterski (sklepani, MS paint) grafik sa amplitudama u izjavama Siznog staba i drzave o epidemiji.

Prve dve nedelje (otkako je krenula prica o Koroni u Srbiji): Ma najsmesniji virus, hahaha hohoho
Drugi par nedelja: Moram da smislim nesto gore od Sajma; Sva groblja nece moci da nas prime; buuaaaa be afraid, be veeryy afraaaid!!!
Treci par nedelja: Ne moze nam niko nista, mi imamo lavovske gene; Nemojte da sirite paniku, samo Ja to smem!
Cetvrti par nedelja: Preti nam italijanski scenario, spasavaj se ko moze aaaa!!!
Peti par nedelja: Samo nosite maske i brljajte alkohol rucicama i bice sve gotovo vrlo brzo
Sesti par nedelja: Pod kljuc batooo!!!

Pravio bih i na dalje, jer ima tu meme materijala na tone. Ali mrzi me da posvecujem vreme o trud na takve somine i njihove odvale.

Ali da, sve u svemu, Sizni stab i drzava Srbija su po pitanju epidemije Kovida konzistentni i logicni taman koliko i... Piksi sto svira frulu u Knez Mihailovoj...


A onda se posle Konsternirana brigada ovde iscudjava sto vise niko ne zarezuje 5%, ni Sizni stab, ni drzavu, ni medicinu...
 
Evo jednog zanimljivog uporednog prikaza različitih odobrenih covid vakcina, lakog za medjusobno poredjenje.

3920ECA6-EC80-4FAB-9E1D-C6E18E63D630.jpeg

97195E88-0CEA-4997-82AF-3191DF8C4265.jpeg

A5ABCDF0-7DB1-4C12-8FAE-B07CC1257621.jpeg

1275F9A7-36C9-4D6C-89BA-D5DFD807FF89.jpeg
4649A90E-5444-4076-9D32-F1C3D4628AAA.jpeg
4556FFDC-8C05-4E94-AB57-9DC3B9A7C291.jpeg

32696CF0-FC0A-4694-B52F-CB99A0765885.jpeg

9F332AD7-8ABB-4400-B8D3-3BCEBC87CD05.jpeg

6DFAC5A5-D7A0-4D20-856D-46AA32DC4392.jpeg
 
Tok epidemije.

Pracenje epidemioloskih indikatora 2021.03.25.jpg

Sada se sa već dovoljnom pozdanošću može reći da je srednja vrednost dnevnog broja slučajeva zaista duže vreme i bitno smanjila rast i da se počela poravnavati, dakle da to nije bila slučajnost. Iz toga možemo zaključiti da su uvedene mere počele da daju efekat. Strožije mere su uvedene 13. Marta i to je označeno vertikalnom plavom linijom. Vidimo da se četri dana kasnije kriva broja slučajeva ("pozitivnih" na grafiku) naglo prelomila i promenila nagib. A upravo su 4 do 5 dana srednji inkubacioni period za kovid, dakle to je i očekivano kašnjenje reakcije na promenu uslova širenja virusa.

As is common with infections, there is a delay between the moment a person first becomes infected and the appearance of the first symptoms. This delay is called the incubation period. The median incubation period for COVID‐19 is four to five days. Most symptomatic people experience symptoms within two to seven days after exposure, and almost all symptomatic people will experience one or more symptoms before day twelve.
Ovo je još jedan lep primer da jedan razumni nivo zatvaranja IMA efekat, ma šta pričali pobornici svoje slobode po cenu tuđih života i tuđe slobode. Doduše uz znatnu cenu, ali to ipak jeste efikasna kratkoročna mera za presecanje velikog rasta. Ovo je takođe potvrda da su sada zabranjene aktivnosti i zatvorena mesta, zaista najveći generatori širenja zaraze budući da odmah postaje vidljivo da mere koje pogađaju upravo njih imaju brz i jasno uočljiv efekat.

Kako će biti kasnije je teško reći. Možda će se glavni krivci za širenje virusa samo reorganizovati, pa se opet sastajati i "živeti normalno" na drugom mestu? Onda bi broj zaraženih opet nastavio da raste. Ili će možda prestanak rasta broja slučajeva ipak dovoljno neutralisati internu inerciju rasta jednog talasa u kome ranije povećanje već i samo po sebi stvara novo povećanje, a raniji pad generiše novi pad (pozitivna povratna sprega)? Ko to zna.

To bi se naravno MOGLO matematički modelovati, pa bi onda znali koje mere prave najmanju ekonomsku štetu, a ipak su taman dovoljne da zaustave rast broja slučajeva jer pogađaju SAMO najveće krivce, KAD BI SE kod nas radila stalna i PRAVA epidemiološka istraživanja od strane naučnih instituta i Medicinskog fakulteta. Naravno, od toga nema ništa, nego se odluke donose tako što na kriznom štabu ponesu lenjir i zatim mere ko ima veću onu stvar, pa onda ON kaže kako će biti. Ovaj "naučni" pristup merenju onda naravno daje i ovako "naučno" vođenu epidemiju. Sreća pa su lekari maltene zapretili pobunom ako se i dalje ne bude radilo ništa zaista efikasno, pa smo tako i dobili ovo kratko parče skoro horizontalne zelene linije. A šta će biti dalje ... to zavisi od toga šta se ubuduće bude videlo na ranije spomenutom lenjiru.
 
"Srbiji je bar jednom dozom vakcinisano 1,356 miliona građana, a revakcinisano 913.000 ljudi, izjavila je danas u Skupštini premijerka Ana Brnabić. Takodje, rekla je da se nada da će naredne nedelje moći da se popuste mere pošto sada, kako je rekla, brojevi zaraženih stagniraju."
-------
i prvi put se pominje broj stanovnika kojima je proslo 3 nedelje od imunizacije,pri cemu treba oduzeti dredjeni broj ljudi obzirom na efikasnost vakcina,
"To su imunizovani, oni kojima je prošlo tri nedelje od revakcine. Takvih je trenutno 564.663. Svakodnevno se oko 10.000 ljudi prijavi za vakcinaciju preko e-uprave. To je dobro, ali imamo i dosta punktova za vakcinisanje i bez prijave", rekla je Ana Brnabić."
https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1832675 ceo tekst
 
Dodao sam par komentara na samu sliku da bi bila jasna i bez pratećeg teksta.

Pracenje epidemioloskih indikatora 2, 2021.03.25.jpg


Tok epidemije.
 
i za par meseci ode vakcina u tamnu istoriju , zamenjena hiper produkcijom tableta, kojima ne treba -70 C, nit špric ni med. sestra da bocka, ni spec spec prostor...
bio jednom neki covid 19 ...
:sesir:
 
Nemci prate gde se zaražavaju njihovi građani za razliku od nas lidera:

1616755552440-png.1264683
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=834787#p834787:38d5979c je napisao(la):
molder » Thu Mar 25, 2021 2:48 pm[/url]":38d5979c]Baku sam prijavio za Sinofarm i Sputnik, posle mesec ipo dana tj danas mi stize poruka , da je zakazana vakcinacija za subotu Astra Zenekom??
Sta mi je raditi, ima li ko ideju?

Ako ti je mesto vakcinacije blizu i ne predstavlja ti problem da odvedes baku tamo - možete da odete i na licu mesta kažete da se niste prijavili za AZ i da želite Sinopharm ili Sputnik. Najčešće oni imaju na licu mesta i druge vakcine.
Isto možeš i sam da odeš do vakcionog punkta pre zakazanog termina i objasnis situaciju pa pitaš da li ima drugih vakcina i da li da dovodis baku ili ne.
 
@Bender, jeste da nisam puno aktivan na forumu ali u 2 navrata sam se već prepirao sam tobom a i deklarisem se kao komunista, pa bih te zamolio da me ubuduće uključiš u svoj spisak kad nabrajaš zumu, puzzle, Vučka, nex...itd u stilu poslanika u skupštini kad nabrajaju n1, novu s, crtu, krik, cins i ostale.
Hvala unapred.
 
Нашао сам пост који описује 95% дискусија на овој теми

Screenshot-2021-03-26-11-21-42-598-com-instagram-android.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=835044#p835044:914ykx8b je napisao(la):
Earthmoving » Pet Mar 26, 2021 9:02 am[/url]":914ykx8b]https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2021&mm=03&dd=26&nav_category=78&nav_id=1832911
"Ko se ne vakciniše smatraće se odgvornim". Pa ima li jedna stvar da ovde provakcinaši forumaši ne slagaše. Do skoro su ovde pričali kako će vakcinacija biti neobavezna, svakom po svojoj volji, a ova vest nagoveštava da su lagali...
Zemljani , ima jedna pogodnost o kojoj ne pričaju a to je da će svi koji su vakcinisani u levu ruku moći da plaćaju putarinu izbacivanjem iste te ruke kroz prozor. Ali samo u ENP trakama.
Navodno su pregovori da se i proširi u zemlje EU (izuzete su zemlje sa vinjetema). :D

Link sledi .
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=834883#p834883:3p6il4hj je napisao(la):
srdjan » Čet Mar 25, 2021 5:20 pm[/url]":3p6il4hj]Da ponovimo. Nakon obe doze Sinofarmov vakcine postoji 20% šanse da zakačiš virus (“osnovni” soj od koga je vakcina pravljena). Ako je sada dominantan u cirkulaciji britanski ili koji već izvitopereni soj, šansa da zakačiš virus se povećava dodatno. Na veliki broj ljudi koji su primili Sinofarmovu vakcinu, populacija kod koje se - što zbog same specifikacije vakcine što usled nedostatka propratnih mera - može očekivati da bude zaražena se meri u stotinama hiljada. To je očekivano.

Da, ali na njihovom sajtu pise da ce i tih 20% koji se ipak zaraze biti postedjeno tezih oblika bolesti.
A nisu, imaju obostrane upalu.
Kako to?
 
Vesić napravio plan za male proslve i svadbe ???????? Da li neko može ovom čoveku bez morala da predoči da ljudi umiru, da broj novozaraženih ne pada ispod 5000. A broj testiranih ljudi je ograničen i ko zna koliki je realan a ovaj bi da otvara kafane i bašte.

link kucaj Vesić, može i malo v
 
Danas mi majka rece da je cula za (kontra) teoriju da vlast i drzava zapravo odrzavaju i pospesuju produzetak epidemije. (???)

U momentu se zgranem i budem u fazonu skk???!!! O.O
Reko niti sam cuo tako nesto, niti ima smisla. Pitam ko je autor te teorije. Kaze prof Radovanovic sa N1.
Reko "pa da, Pink okrenut u kontra smeru. Zasto nisam iznenadjen..."

Elem, jel cuo neko nesto o tome?
Meni je to najbesmislenija teorija vezana za Koronu na podrucju Srbije koju sam do sad cuo. Pogotovu imajuciu vidu da se Vucic ne oglasava i ne obazire na epidemiju jos od Nove godine, a bas o ekonomiji najvise melje zadnjih meseci. Tako da ne vidim nikakav smisao u ideji da vlast prolongira nesto sto joj rusi politicke poene i oduzima od onoga na cemu je zelela najvise da ih zanje (ekonomija i investicije).

Izgleda da svaka struja misljenja pre ili kasnije dobije svoju kontru. Pa tako kao sto smo do sad mislili da vlast zeli da sto pre smandrlja pricu da je Korona pobedjena, sad se eto pojavi struja koja tvrdi da vlast zapravo Koronu namerno odrzava...

Jbt...
 
Ima li gde da se pogleda ta izjava? Možda je majka pogrešno shvatila izjavu. Meni pada na pamet da je možda čovek rekao da vlast svojim neadekvatnim merama prolongira pandemije, što ne znači da je on rekao da oni to čine namerno. Mislim, to mi je prva alternativna mogućnost smisla njegove izjave.
Ako je pak zaista rekao tako da smatra da oni to rade namerno, onda budibogsnama.
 
Pa i ja bas iz istog razloga pitam ovde.Da li neko zna koja to izjava bese, i jel ima transkript ili snimak.

Ja sam odmah rekao "a jeeeste sad, sta, teorija kaze da vlast namerno odrzava ovo stanje, da sporadicno pusta poneki skup tu i tamo ne bi li se stalno drzale brojke? " I ona kaze "da, bas to, da im je u interesu da ovo traje". Reko prvi put cujem tako nesto, ko je to izjavio? Ona kaze Radovanovic.

Ja sam, isto, bio u neverici.

Mozda je ona pogresno cula ali cisto sumnjam, posto se kljuka N1 i premotava sadrzaj (ne bi li utvrdila gradivo :lol: :roll: ) Zato i pitam, jel iko naleteo na nesto slicno? Ako nije, onda recimo da je ona pogresno to razumela. Jer mislim nema smisla ni po jednom osnovu.
 
Prvi put cujem za to, a verujem da bi ga zasuli drvljem i kamenjem sve od vrha preko medija do svinjca u skupstini da je tako nesto izjavio.

Verovatno se radi o ovome -

https://rs.n1info.com/vesti/radovanovic ... se-zaraze/

Tj da smo u svedskom scenariju (tj pokusaju istog, da ne kazem - parodiji) vec neko vreme (a u sta i ja verujem, pominjao sam ovde prosle godine).
 
Za sve one koje mrzi ili imaju otpor prema N1 i Nova S. Ceo članak na linku.

“Mi tek treba da se izborimo sa vrtoglavim porastom obolevanja koji je tokom prethodnih pet, šest nedelja bio najstrmiji u Evropi i svetu. Poslednjih dana se brojevi stabilizuju, ali se to dešava na izrazito visokom nivou. Mrnjavljenje sa protivepidemijskim merama dovelo je do ovako dramatične situacije. I promena trenda zavisiće od ponašanja donosilaca odluka“, kaže za naš portal epidemiolog Zoran Radovanović.
izvor: Nova S
 
Vrh