Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,8%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,6%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    314
zena je pricala o "posebnim trombovima koji se nalaze u mozdanim venama"

ostaje da nam tragac kaze jel mu mozak u nozi
 
Moje iskustvo - dobio sam SMS za vakcinaciju sa datumom kada i gde
Otisao na adresu u dato vreme (DZ Novi Beograd)
Sestra na salteru X puta ponovila cime se vakcinisem, to je ponavljala svakom ko god je prisao salteru pre nego sto ovaj kaze dobar dan
Jedan covek je odustao dok sam cekao u cekaonici jer je hteo rusku vakcinu
Potpisao papir na kom pise cime se vakcinisem i u koju ruku
Otisao u sobu da primim vakcinu
Boc
Dobio papir sa potvrdom o vakcinisanju
3 dana bolelo levo rame, osecao blagu upalu misica i slabu glavobolju 2 dana, i to uvece

Dakle, bez obzira da li vam kazu na salteru ili ne, ili se barem pita med. osoblje na licu mesta - na papiru na koji se stavlja potpis pre vakcinacije pise koja je vakcina u pitanju zar ne? Nije da te nabodu na prepad cim predjes prag
Moji poznanici koji su dobijali pozive u posl 2 nedelje su dobijali i SMSom info koja je vakcina u pitanju (ja nisam btw)
 
Jedna primedba svima koji generalizuju samo na osnovu par slučajeva za koje su "čuli". Aman ljudi, zašto izvlačite tolike zaključke bez podataka? Zar je toliko teško reći da se nešto ne zna, a zatim nadalje držati potpuno otvoren um za SVE mogućnosti, ali tako da (ako ne znamo ništa) SVE one za nas budu jednako verovatne? Zašto baš MORATE unapred izrabrati i ponašati se kao da je NEŠTO konkretno tačno, ako nemate na osnovu čega izvući takav zaključak? Žalite se da jedni stalno lažu, ali već u sledećem trenutku bezuslovno verujete drugima sa isto toliko malo opravdanja? Rekao komšija? Kažu na Internetu? Rekao ministar? Pouzdanost garantuje samo velika i međuzavisna mreza konkretnih informacija i fundamentalnih znanja, gde jedne informacije unakrsno potvrđuju ili opovrgavaju druge, sve dok se ne ukaže veća celina čija je istinitost dovoljno verovatna.

Upravo zbog toga treba biti neviđeno dosadan da nas vlasti stalno MORAJU obaveštavati kako stvari stoje, ali ne opisno, jer je to zbog nepreciznosti prirodnih jezika skoro uvek manipulacija ili bar tendenciozni i selektivni opis izdvojen iz celine te pojave, nego uvek uz prateće BROJEVE i precizne opisne fomulacije. Bez brojeva ne znate NIŠTA. Naravno da je moguće lagati i sa brojevima, ali je to ipak DRASTIČNO teže izvesti, a kod veoma međuzavisnih pojava ubrzano postaje skoro i nemoguće. U takvim slučajevima se skoro uvek naknadnom analizom može otkrti da se tu nešto međusobno ne uklapa.

Dakle, ponovo, zašto su ukinuli mnoštvo podatka koje su ranije objavljivali na svom sajtu, i zašto tamo nema novih detaljnih podataka o vakcinaciji? Zašto se ti brojevi objavljuju samo delimično, samo ponekad i samo odabranima, takoreći "sa kanabeta"?
 
Tok epidemije. Broj izračunatih, "stvarnih" slučajeva (dakle sa popravkom zvaničnih podataka) za čitav tok epidemije.

Verovatno smo ušli u eksponencijalni rast sa trenutnim faktorom umnožavanja: broj slučajeva se udvostručava mesečno.

Gornji grafik je linearni na Y osi, a donji logaritamski (zbog očitavanja brzine eksponencijalnog rasta)

Tok epidemije, Slucajeva, 2021.03.18.jpg
 
Meni ni u jednom SMSu niti emailu do sada nije pisalo ime vakcine koja me "ceka". Nije pisalo ni kod konfirmacije prijave ( 2 puta) ni kod onog jednog poziva da dodjem (kad nisam mogao)
 
Pa nije ni meni, kao sto rekoh vec. Ali to i dalje ne znaci da ces biti "u mraku" sve do igle?
 
Vakcinisao sam se astrom pre 2 nedelje, ceo belexpo centar je bio ispisan imenom vakcine. Devojka koja mi je dala papir da potpisem mi je nekoliko puta rekla koja je vakcina i na istom papiru napisala pre nego sto sam potpisao.
Toliko puta su mi rekli sta primam, da sam se uplasio da me ne upozoravaju na nesto :D

Naravno, ne znam da li je na svim mestima isto tako.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=832599#p832599:2esy1dio je napisao(la):
nex999 » Čet Mar 18, 2021 7:05 pm[/url]":2esy1dio]Pa nije ni meni, kao sto rekoh vec. Ali to i dalje ne znaci da ces biti "u mraku" sve do igle?
Stvarno ne znam. Otici cu do nekog od obliznjih punktova pa cu da pitam njih sta da uradim. Ili cu da pozovem kol centar.

Prenecu ovde cim saznam, ako se jos neko nadje u istoj situaciji.
 
Kod mene u poruci nije bilo navedeno ime vakcine, ali skeniranjem bar-koda sa dokumenta koji je stigao mejlom sam mogao da vidim koja je vakcina.
 
Ne verujem da ima prostora za eksponencijalni rast. Beograd (centralne opštine) i jug Srbije su uveliko na platou. Šumadija, Novi Sad i Beograd (prigrad) dolaze do platoa. Obod Vojvodine i zapad Srbije će ići uzbrdo, ali uskoro će centar BG-a i jug krenuti nizbrdo. Kako sam i predvideo pre dve nedelje ukupno u Srbiji plato krajem marta na nivoima od 5-6 hiljada.
 
Posle slučaja da su čoveku pri revakcinaciji dali drugi tip vakcine, i Lončar i svi ostali su rekli da nije smelo da se desi, i da je u uputstvima lekarima bilo sasvim jasno naznačeno da pri revakcinaciji moraju eksplicitno da pitaju čoveka šta je prvi put primio, bez obzira što im to već piše, bilo na nekom papiru ili u bazi podataka. Da bi čovek kasnije mogao da odgovori na to pitanje mora prvo sam da zna šta je prvi put primio.

Zbog toga je u svim slučajevima za koje ja znam na samim puktovima za vakcinaciju stajalo izloženo obaveštenje koja se vakcina daje tog dana na tom mestu. Zbog potreba logistike, transporta u posebnim frižiderima i sukcesivnog odmrzavanja paketa vakcina koja stiže u još većim pakovanjima, nije moguće tek tako brzo menjati šta se negde daje, pa je tip vakcine na jednom punktu fiksiran za ceo taj dan. I još se ljudi koji stoje u redu, a slučajno nisu videli istaknuto obaveštenje, stalno raspituju šte se tu daje, pa je lako moguće saznati šta ćete dobiti. Ako negde baš neće da kažu, to je jasno kršenje zvaničnih uputstava, i svako sa punim pravom može odbiti da primi nešto što ne zna šta je, i još ih može prijaviti. Verovatno je dovoljno prosto pitati nekog drugog od osoblja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=832609#p832609:19gc9348 je napisao(la):
GOJE » 18 Mar 2021 07:39 pm[/url]":19gc9348]Ne verujem da ima prostora za eksponencijalni rast. Beograd (centralne opštine) i jug Srbije su uveliko na platou. Šumadija, Novi Sad i Beograd (prigrad) dolaze do platoa. Obod Vojvodine i zapad Srbije će ići uzbrdo, ali uskoro će centar BG-a i jug krenuti nizbrdo. Kako sam i predvideo pre dve nedelje ukupno u Srbiji plato krajem marta na nivoima od 5-6 hiljada.
Zbog mutantnih sojeva, činjenice da još traje zima (ovo je tradicionalno idealni mesec za grip koji se širi na isti način), kao i dugotrajnog, otvorenog rata između epidemiologa i vlasti ("ekonomija nema alternativu, a mrtvaci imaju") veoma je teško predviđati kako će se dalje razvijati četvrti talas. Možda si u pravu. Moram da priznam trenutno nemam čak ni najuopšteniji osećaj o tome šta će dalje biti.
 
Imam novu nuspojavu, mali bol u limfnim žlezdama ispod pazuha. Taman sam se uplašio da neću imati nikakva antitela, kad ono... :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=832575#p832575:2vxnw2om je napisao(la):
puzzle » Čet Mar 18, 2021 5:38 pm[/url]":2vxnw2om]
Ovo što se desilo tragaču je potencijalno opasno, i treba što pre da se javi lekaru, ako zanemarimo ceo aspekt priče gde to nije bila vakcina koju je birao. Ono pri čemu stojim je da nijedna normalna farmaceutska kompanija ne bi sebi dozvolila masovnu proizvodnju leka koji u kratkom roku ubija ljude, i time upropastila sebi kredibilitet zauvek.

Znas li pricu o Boingu i avionu MAX 737?
Mozes da kazes nijedna normalana aviokompanije ne bi dozvolila..... Ali poginulo je 700 ljudi u dva udesa jer su pokusali da softverski rese neke aerodinamicke probleme.

Ko danas moze da ima poverenja u korporacije?
Danasnji menadzerio hoce brz profit.
Mnoge ozbiljne drzave zaustavile suupotrebu AZ vakcine.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=832590#p832590:6ja8a5cl je napisao(la):
Zuma » 18 Mar 2021 06:26 pm[/url]":6ja8a5cl]Jedna primedba svima koji generalizuju samo na osnovu par slučajeva za koje su "čuli". Aman ljudi, zašto izvlačite tolike zaključke bez podataka? Zar je toliko teško reći da se nešto ne zna, a zatim nadalje držati potpuno otvoren um za SVE mogućnosti, ali tako da (ako ne znamo ništa) SVE one za nas budu jednako verovatne? Zašto baš MORATE unapred izrabrati i ponašati se kao da je NEŠTO konkretno tačno, ako nemate na osnovu čega izvući takav zaključak? Žalite se da jedni stalno lažu, ali već u sledećem trenutku bezuslovno verujete drugima sa isto toliko malo opravdanja? Rekao komšija? Kažu na Internetu? Rekao ministar? Pouzdanost garantuje samo velika i međuzavisna mreza konkretnih informacija i fundamentalnih znanja, gde jedne informacije unakrsno potvrđuju ili opovrgavaju druge, sve dok se ne ukaže veća celina čija je istinitost dovoljno verovatna.

Upravo zbog toga treba biti neviđeno dosadan da nas vlasti stalno MORAJU obaveštavati kako stvari stoje, ali ne opisno, jer je to zbog nepreciznosti prirodnih jezika skoro uvek manipulacija ili bar tendenciozni i selektivni opis izdvojen iz celine te pojave, nego uvek uz prateće BROJEVE i precizne opisne fomulacije. Bez brojeva ne znate NIŠTA. Naravno da je moguće lagati i sa brojevima, ali je to ipak DRASTIČNO teže izvesti, a kod veoma međuzavisnih pojava ubrzano postaje skoro i nemoguće. U takvim slučajevima se skoro uvek naknadnom analizom može otkrti da se tu nešto međusobno ne uklapa.

Dakle, ponovo, zašto su ukinuli mnoštvo podatka koje su ranije objavljivali na svom sajtu, i zašto tamo nema novih detaljnih podataka o vakcinaciji? Zašto se ti brojevi objavljuju samo delimično, samo ponekad i samo odabranima, takoreći "sa kanabeta"?
Verovatno je korisno ovome dodati jedan praktičan primer koliko su besmislene i beskorisne uobičajene opisne izjave date bez konkretnih i POTPUNIH podataka.

Recimo da neko kaže: "Ovo je naš veliki uspeh"

Šta ste time saznali, tj šta je stvarno od neke vrednosti ovde rečeno?
Nažalost ništa.

- Šta tačno znači "ovo"? Šta je ovde subjekt analize? Na šta on precizno misli? Uopšteni kontekst izjave je obično krajnje fluidan i nije dovoljan da se precizno odredi uži aspekt pojave, tj šta je on tačno izabrao da o tome da neku izjavu.

- Kako on meri "uspeh" toga, šta god da je? Tj koju je od mnoštva karakteristika neke pojave izabrao da baš ta karakteristika meri "uspeh". Zašto je izabrao baš nju, tj zbog čega misli da baš ONA najbolje predstavlja tu pojavu?

- Ako i ostavimo po strani da ne znamo ni o čemu priča, ni koju je osobinu toga izabrao da meri, ostaje i pitanje kako je on definisao šta je za njega "uspeh"? Recimo, ako je nešto čemu je maksimum 10, trenutno više od 9, da li je to onda za njega "uspeh"? Ili je možda za njega "uspeh" i ako je nešto što se meri do 10 veće od 2? Razlika je drastična.

Drugim rečima, i dalje blagog pojma nemamo ni o čemu, jer nismo saznali NIŠTA. Nikakvu novu informaciju nemamo. Doduše, moglo bi izgledati da znamo bar to da ON misli da je to uspeh? Na nesreću, ne znamo čak ni to, jer je sasvim moguće, a za izvesnu grupu osoba i verovatno, da on to ustvari NE misli, nego samo želi da MI mislimo da on misli. Pa tako ne znamo ČAK NI TO.

Bez brojeva, čvrstih i potpunih podataka, opisne izjave tog tipa ne sadrže nikakvu informaciju, potpuno su prazne, i ne služe baš ničemu sem propagandi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=832516#p832516:209qinmc je napisao(la):
tragac » Thu Mar 18, 2021 4:15 pm[/url]":209qinmc]Dali su mi Astru iako sam je isključio iz izbora.
Na mestu vakcinacije nisu rekli koja vakcina je u pitanju.
Sad sam dobio bolan potkožni otok na nozi a oni se često dovode u vezu sa trombovima.
Sad se razmišljam da se posavetujem sa nekim pravnikom i vidim ima li osnova da tužim državu jer mi nije predočeno šta i kako mi se daje mimo izbora koji su mi dali.
Kao neko ko je prosao kroz trombozu savetujem ti da uradis d dimer i kolor dopler krvnih sudova nogu. Nadam se da je sve u redu i da nema razloga za brigu!
 
MC_":2iebcgpe je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=832575#p832575 je napisao(la):
puzzle » Čet Mar 18, 2021 5:38 pm[/url]":2iebcgpe]
Ovo što se desilo tragaču je potencijalno opasno, i treba što pre da se javi lekaru, ako zanemarimo ceo aspekt priče gde to nije bila vakcina koju je birao. Ono pri čemu stojim je da nijedna normalna farmaceutska kompanija ne bi sebi dozvolila masovnu proizvodnju leka koji u kratkom roku ubija ljude, i time upropastila sebi kredibilitet zauvek.

Znas li pricu o Boingu i avionu MAX 737?
Mozes da kazes nijedna normalana aviokompanije ne bi dozvolila..... Ali poginulo je 700 ljudi u dva udesa jer su pokusali da softverski rese neke aerodinamicke probleme.

Ko danas moze da ima poverenja u korporacije?
Danasnji menadzerio hoce brz profit.
Mnoge ozbiljne drzave zaustavile suupotrebu AZ vakcine.
Od sutra krecu prakticno sve te drzave sa nastavkom vakcinacije astrom.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=832575#p832575:1uy8b9j7 je napisao(la):
puzzle » Čet Mar 18, 2021 5:38 pm[/url]":1uy8b9j7]Ono pri čemu stojim je da nijedna normalna farmaceutska kompanija ne bi sebi dozvolila masovnu proizvodnju leka koji u kratkom roku ubija ljude, i time upropastila sebi kredibilitet zauvek.
Bolje nemoj, prouči pa reci

https://youtu.be/IkBlJ80cgPk


Diplomatic cables released by WikiLeaks show the pharmaceutical giant Pfizer hired investigators to find evidence of corruption against the Nigerian attorney general to pressure him to drop a $6 billion lawsuit over fraudulent drug tests on Nigerian children. Researchers did not obtain signed consent forms, and medical personnel said Pfizer did not tell parents their children were getting the experimental drug. Eleven children died, and others suffered disabling injuries including deafness, muteness, paralysis, brain damage, loss of sight, slurred speech. We speak to Washington Post reporter Joe Stephens, who helped break the story in 2000, and Musikilu Mojeed, a Nigerian journalist who has worked on this story for the NEXT newspaper in Lagos. [includes


Pfizer i ostali imaju gomilu suđenja i svesni testiranja na deci i odraslim.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=832609#p832609:20xt0n61 je napisao(la):
GOJE » Чет Мар 18, 2021 7:39 pm[/url]":20xt0n61]Ne verujem da ima prostora za eksponencijalni rast. Beograd (centralne opštine) i jug Srbije su uveliko na platou. Šumadija, Novi Sad i Beograd (prigrad) dolaze do platoa. Obod Vojvodine i zapad Srbije će ići uzbrdo, ali uskoro će centar BG-a i jug krenuti nizbrdo. Kako sam i predvideo pre dve nedelje ukupno u Srbiji plato krajem marta na nivoima od 5-6 hiljada.
ГОЈЕ одакле добијаш ове податке по регионима, посебно за БГ. Иначе ово што си написао одговара мојој одокативној методи праћења епидемије на основу гужве испред Земунске ковид амбуланте, где већ 2-3 недеље не расте гужва. Имам утисак да је чак мало спласнула.
 
>Od sutra krecu prakticno sve te drzave sa nastavkom vakcinacije astrom.

Isto tako su posle prvog pada Boinga MAX 737 nastavljeni letovi istim modelo, dok i drugi nije pao.
Onda godinu dana nisu leteli, da bi letovi bili nastavljeni.

Navescu vam i primer Holandije. Filips je proizvodio decije flasice od plastike sa opasnim bifenolom iako je stetnost bila poznata.
Tek po iscrpljenju koriscenja stare tehnologije uvedena je nova, bez bifenola.

Postoji samo logika profita u neoliberalnom totalitarizmu (danasnjem kapitalizmu). Zar ne znate to?
U tom smislu su bezbedniji drzavni proizvodjaci jer oni sebi mogu da dozvole gubitle i ne zavise od akcionara.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=832632#p832632:r974vcf7 je napisao(la):
Žika » Čet Mar 18, 2021 10:21 pm[/url]":r974vcf7]
Diplomatic cables released by WikiLeaks show the pharmaceutical giant Pfizer hired investigators to find evidenceof corruption against the Nigerian attorney general to pressure him to drop a $6 billion lawsuit over fraudulent drug tests on Nigerian children. Researchers did not obtain signed consent forms, and medical personnel said Pfizer did not tell parents their children were getting the experimental drug. Eleven children died, and others suffered disabling injuries including deafness, muteness, paralysis, brain damage, loss of sight, slurred speech. We speak to Washington Post reporter Joe Stephens, who helped break the story in 2000, and Musikilu Mojeed, a Nigerian journalist who has worked on this story for the NEXT newspaper in Lagos.

Mešaš babe i žabe - ovo je ogavno i zločin protiv ljudskosti. Taj lek očigledno nije završio kod 100 miliona ljudi u krvotoku. Da li su kompanije odvratne, nehumane i tretiraju ljude u Africi kao niža bića? Jasno. Da li bi dopustili masovne smrti i javne eksperimente u zapadnom svetu, gde svaka informacija može da postane viralna za 24h? Teško. Ovo više govori o tome šta kapitalizam može da oprosti zarad profita.
Ovog Peru Perića iznad ne bih da komentarišem, iako koristi isti argument u daleko sumnjivije svrhe.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=832630#p832630:2vem9623 je napisao(la):
astrodule » 18 Mar 2021 09:17 pm[/url]":2vem9623]Vesić utripovao da je bitan.
https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1829055
"Ovo je ultimatum, čekali su da odem u Moskvu da zatvore Beograd"
Zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić kaže da će na sledećoj sednici Kriznog štaba tražiti da se usvojene restriktivne mere ukinu.
Da ponovim da Zamenik gradonačelnika nije član Kriznog štaba.
U vezi toga, Vučić:

"Dan u bolnici košta 1.000 evra, a prosečan čovek uplati 550 evra godišnje, a samo pet dana provedete u bolnici i potrošili ste 5.000 evra, to sve država mora da plati. Zato sam uvek protiv mera, sve vreme vagate, pod 1. morate da imate u vidu živote ljudi, a opet kroz ekonomiju", napomenuo je on.

https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1829097
Druga rečenica baš i ne sledi iz prve, iako je prilično neodređena. Ja bih recimo iz ovog podatka pre izvukao sasvim određen zaključak da su izgubljene plate, tj zarada ugostiteljskog sektora bitno manja stavka čak i SAMO od troškova lečenja bolesnika ako se dopusti da ih ima puno, tj ako se dopusti novi talas. Uzmite u obzir da štete šireg zaključavanja (koje su nužne kad talas ovako poraste) uopšte ne bi ni postojale da je odmah žrtvovan profit kafana, kockarnica, zimskih centara i sličnih mesta gde se okuplja puno ljudi duže vreme. Onda bi za pokrivanje imali samo njihove troškove, a ne troškove gubitka profita ostalih firmi koje su sada zaključane, i ne bi imali troškove lečenja mnogo bolesnika jer novog talasa tada ne bi ni bilo. Da su slušali epidemiologe a ne Vesića, upravo bi tako i bilo.

Posle ove Vučićeve izjave se mogu grubo proceniti i troškovi lečenja. Da bih iz još nekog podatka (a ne samo iz broja pozitivnih) imao predstavu kako se epidemije kreće, ja sam još davno napravio jednu približnu funkciju koja iz broja trenutno hospitalizovanih izvlači procenu koliko ih je ranije moralo dnevno ući u bolnicu da bi postojao taj, objavljeni broj onih koji tog dana leže u bolnici. Tako da sad mogu lako da saberem ukupan broj onih koji su prošli kroz bolnice kao zbir svih dnevnih ulazaka u njih. Iako je to samo procena, može da posluži kao prva aproksimacija. Dakle,

Broj ljudi koji je od početka zbog kovida ležao u bolnicama Srbije je oko 130.000

Nažalost, davno su nam zabranili da znamo broj aktivnih slučajeva (koji još nisu ozdravili), tako da je teže proceniti koliko prosečno dana svaki bolesnik leži u bolnici, pogotovo što se to vremenom menjalo. Ali da kažemo da je to 10 dana, čisto da bi bio okrugao broj.

To znači da je utrošeno, i da treba platiti, 1.300.000 bolničkih dana.

Ako jedan bolnički dan košta 1.000 evra, onda je samo po osnovu bolničkih troškova do sada utrošeno 1.300.000.000 evra, dakle milijarda i trista miliona evra. Ako menjamo broj dana koji otpada na prosečnog bolesnika (možda 7 ?), onda se i ovaj broj menja, ali recimo da je milijarda evra red veličine.

Rekao bih da su godišnje plate kelnera i troškovi vlasnika kafana ipak manji. Toliko o "čuvanju ekonomije".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=832586#p832586:1wqdm4y1 je napisao(la):
nex999 » Čet Mar 18, 2021 7:18 pm[/url]":1wqdm4y1]Moje iskustvo - dobio sam SMS za vakcinaciju sa datumom kada i gde
Otisao na adresu u dato vreme (DZ Novi Beograd)
Sestra na salteru X puta ponovila cime se vakcinisem, to je ponavljala svakom ko god je prisao salteru pre nego sto ovaj kaze dobar dan
Jedan covek je odustao dok sam cekao u cekaonici jer je hteo rusku vakcinu
Potpisao papir na kom pise cime se vakcinisem i u koju ruku
Otisao u sobu da primim vakcinu
Boc
Dobio papir sa potvrdom o vakcinisanju
3 dana bolelo levo rame, osecao blagu upalu misica i slabu glavobolju 2 dana, i to uvece

Dakle, bez obzira da li vam kazu na salteru ili ne, ili se barem pita med. osoblje na licu mesta - na papiru na koji se stavlja potpis pre vakcinacije pise koja je vakcina u pitanju zar ne? Nije da te nabodu na prepad cim predjes prag
Moji poznanici koji su dobijali pozive u posl 2 nedelje su dobijali i SMSom info koja je vakcina u pitanju (ja nisam btw)
Identično iskustvo.
Pitali su me kada sam došao čim se vakcinišem, zatim sam popunio papir gde sam naveo koju vakcinu želim, nakon toga i pri unušenju podataka u sistem opet su me pitali da potvrdim o kojoj vakcini se radi.
 
Vrh