Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 7,9%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,7%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,6%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 60 19,0%

  • Ukupno glasača
    315
Vladivoje":2xjozy49 je napisao(la):
ftj":2xjozy49 je napisao(la):
Slazes se da je 90ih bilo sve kolko tolko provereno i da ovim vakcinama neko hoce da nas ubije, cestitam.
Inače, živa istina je da je 1990-ih bilo sve daleko povoljnije, imali smo tada Institut Torlak.

Da sve je bilo super devedestih. Ne računajući sankcije, hiperinflaciju, opštu pljačku i pustošenje svih državnih institucija i masovan odliv mozgova kada su domaći doktroi nauka pobegli da taksiraju u Bruklinu ili voze kaomione u Geteborgu da ih ne pozovli na "vojnu vežbu".



Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
svako iole stariji zna kakve su bile 90te, ne treba tu mnogo pričati.

ali, ja sam ubeđen da su institucije, pogotovu one koje zavise od stručnih ljudi urušenije danas.
isto tako, ubeđen sam da je danas veći odliv radnog stanovništva, pametnih i u glavu i u leđa.
 
@Nex, evo citata iz prethodnog linka koji ukazuje na prisustvo ovog virusa u Americi 2019-e, pre Wuhana, i to vaših mejnstrim medija, u ovom slučaju b92 (sa kojima si u pravu da se ne slažem ali ih prenosim da pikažem njihove paradokse i nedoslednosti) : "... Takođe, američki istraživači povezali su sve te podatke i sa zvaničnom statistikom da je u Americi početkom 2019. registrovan povećan broj pacijenata sa simptomima nalik gripu, ali sa izuzetno jakim kašljem..."
E sad, kad ga zvanične američke institucije uporede sa gripom to je ok, a kad ga ja par dana ranije nazivam gripom onda nije ok.
Zato sam i pitao da se uporede podaci gripa prvi kvartal 2020 prema prvi kvartal 2019. Ali polako, ako ih još nema, i dalje ćemo insistirati na njima, isteraćemo stvar na čistac odnosa gripa i korone, da li su svi gripozni ove godine stavljani pod koronu, i ako jesu koji je bio motiv.
 
Eto primera zasto smo tu gde jesmo, skola drugari, skola i obrazovanje nam je u totalnom rasulu. Nepismeni smo
primer:
Neko stavi jednakost izmedju ove dve recenice
"sa simptomima nalik gripu " = " a kad ga ja par dana ranije nazivam gripom "
To je osnovno nerazumevanje procitanog. Onda se sad mi ovde preganjamo oko vakcina, koje su bolje, koje su bezbednije. Ne ide to tako.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=799156#p799156:k8nk593x je napisao(la):
Zuma » 03 Dec 2020 06:24[/url]":k8nk593x]A zamislite tek olakšanje i manji broj zaraženih sa nekom trivijalnom mobilnom aplikacijom kao za Busplus:

"Očekivano vreme prijema kod lekara za pacjenta sa prijavnim brojem 84 trenutno iznosi: 64 minuta"
"Molimo Vas da se pojavite 20 minuta ranije. Hvala."
Zar je nešto sa tako rudimentarnom funkcijom toliko teško za bilo kog programera koji išta zna o svom poslu? Naravno da nije. Nego nema nikoga od odgovornih da misli o takvim stvarima. Iako to za bolesne ljude NISU sitnice.

Višesatno čekanje ispred kovid ambulanti, sa nogu padaju i lekari i pacijenti
http://rs.n1info.com/Vesti/a679122/Vise ... jenti.html

displej.jpg
Išao sam jednom prilikom do Beograđanke da izvadim BUS PLUS, a ono red u nedogled, popunjena i mesta za sedenje. Odem do automata i uzmem broj, a ono tamo piše da ih ima oko 300 ispred mene. Proračunam da je to oko 2.5h - 3h dok ne dođem na red. Izađem i uputim se da obavim još neke poslove u blizini. Kada sam se vratio, čekao sam još nekih desetak minuta.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=799157#p799157:k8nk593x je napisao(la):
astrodule » 03 Dec 2020 07:39[/url]":k8nk593x]Sve je to do neorganizacije i nesposobnosti na svim nivoima. Redovi su najveći dokaz toga. Ne samo u zdravstvu. Gde god vidim red ja bih odgovorno lice kaznio otkazom ili da od svojih para kupi sistem za izdavanje brojeva sa displejima od kojih bi jedan obavezno bio napolju.
Gledam u Tempu imaš aparat za uzimanje brojeva za mesaru i delikates. Uzmu ljudi broj, i recimo ima desetak njih koji su ispred za usluživanje, oni stoje tamo načičkani i čekaju da se svi izređaju, iako mogu da nešto drugo uzimaju za to vreme.
 
Pojednostavio sam ideju.

Cilj: sprečiti stvaranje gužvi, gubljenje vremena i dodatno zaražavanje u nezaraženih osoba u kovid čekaonicama.
Metod: Sajt koji prati stvarnu trenutnu brzinu obrade pacjenata u kovid prijemnim centrima.

Dovoljno je da se na covid19.rs sajtu otvori nova stranica sa sledećim sadržajem:

Дом здравља “Стари град” – Београд, Топличин венац 29, Стари град, Београд
Тренутни број: 24, Брзина: 6 пацјенaта на сат

ДЗ “Вождовац”, Београд Огранак “Шумице” ул. Устаничка 125б
Тренутни број: 18, Брзина: 4 пацјента на сат

ЗС “Војводе Степе”, ул. Војводе Степе 226
Тренутни број: 11, Брзина: 4 пацјента на сат

Дом здравља „Нови Београд“, Омладинских бригада бр. 104
Тренутни број: 32, Брзина: 5 пацјената на сат

ДЗ Земун, ул. Цара Душана 178 (просторије АТД-а)
Тренутни број: 29, Брзина: 5 пацјената на сат

KОВИД амбуланта Сурчин
Тренутни број: 15, Брзина: 3 пацјента на сат
Za elementarnu verziju aplikacije nije potrebno ništa drugo. Svako zna svoj broj i onda može da radi šta želi i bude bilo gde. Povremeno na mobilnom telefonu proverava stanje na sajtu i tako sam procenjuje kad će otprilike doći na red i koliko ranije treba da krene da bi baš tada bio prisutan u ambulanti.

Jedino što medicinske sestre na prijemnom pultu treba oko toga da rade je da pitaju sledećeg pacjenta koji je broj, provere da li je na redu, i da kliknu na neko polje kad god pacjenti ulaze i izlaze od lekara.

Rezultat je da u ni jednoj čekaonici nikada ne mora da bude više od troje ili četvoro ljudi. Uštede u izgubljenom vremenu, nerviranju i smanjenom širenju zaraze bi bile fantastične. Na svakom prijemnom pultu već postoje umreženi računari sa Internet linkovima, pa je sve što je potrebno dva obična, trivijalna programa. Jedan na sajtu covid19.rs koji već postoji, i drugi u računarima na prijemnom pultu kovid ambulanti. Zašto nečeg sličnog ni posle 9 meseci epidemije nema?

Zamislite 9 časova čekanja napolju, na 0 stepeni, sa recimo temperaturom, kašljem i opasnom bolešću od koje će neki od ovih osoba kasnije i umreti? Zašto mora ovako? Zar nije dovoljno vremena prošlo za bolju organizaciju? Od šatora? Ponegde? Zašto u vreme Interneta i sveprisutnog mobilnog telefona ljudi uopšte treba da čekaju na ovaj način bilo gde?

Cekanje ispred kovid ambulante.jpg
 
Trivijalno traženje je naravno odmah izbacilo da složenije aplikacije sa istom idejom već postoje, gde ne morate čak ni da odlazite po svoj broj. Recimo Erste banka u Hrvatskoj, koja naravno postoji i kod nas. Treba samo da pitaju:

Erste Redomat

Preuzmite aplikaciju s kojom dugo čekanje u redu odlazi u prošlost.

Preuzmite na svoj pametni telefon besplatnu aplikaciju koja čeka red umjesto vas i obavijesti vas porukom kad dođete na red.

Erste Redomat mobilna je aplikacija za iPhone i Android uređaje koja vam omogućuje povlačenje virtualnog broja u redu za poslovnicu prema vašem izboru te obavještava o tome koji ste na redu, kako biste izbjegli duga čekanja u poslovnici.

Kako se koristiti aplikacijom?

  • Unutar aplikacije izaberete željenu poslovnicu Erste banke

    Otvara se zaslon s informacijom o broju klijenata koji se trenutačno nalaze u poslovnici

    Povučete listić na kojem se ispisuje vaš broj, kao da ste ga preuzeli osobno u banci

    Aplikacija vas obavještava kad ste 3., 6. ili 9. u redu

Napomena: aplikacija Erste Redomat ne pruža informaciju o tome u kojem ćete vremenu doći na red, nego koji ste u redu.

https://www.erstebank.hr/hr/gradjanstvo ... vo/redomat
 
A kako ti tumačiš rečenicu "sa simptomima sličnim gripu"? Zašto su od stotina bolesti upotrebili baš reč grip uz koronu? Jel grip neke godine ISTI ili SLIČAN gripu prošle godine? Pa da je ISTI ljudi bi imali imunitet i ne be se razboljevali, zato je SLIČAN.
Ti prvi naveliko manipulišeš ekstrapolacijama školstva i sličnim zaključcima dosta udaljenijih tema od ovoga, a drugima kukaš za sitne ekstrapolacije. Licemerno.
 
Gledam u Tempu imaš aparat za uzimanje brojeva za mesaru i delikates. Uzmu ljudi broj, i recimo ima desetak njih koji su ispred za usluživanje, oni stoje tamo načičkani i čekaju da se svi izređaju, iako mogu da nešto drugo uzimaju za to vreme.

Ja se samo nadam da će sledeći put ukapirati da ne može da 5 mušterija (brojeva) prođe za 2 minuta.

Ceo život se ježim redova, i bio sam oduševljen kada su se pojavili sistemi sa izdavanjem brojeva. Zaista ne znam šta je problem Maksiju da svuda naprave sistem sa brojevima na delikatesu.

Takođe je neverovatno da što se tiče kasa, ni tu nisu mnogo daleko odmakli u Srbiji. Ubedljivo najbolji sistem za kase ima Dekatlon (jedan red za sve kase), a u manjim prodavnicama bi se redovi barem malo optimizovali sa sistemom dve kase jedna iza druge.

No to je neka treća priča koja samo govori koliko nas tretiraju kao stoku u nekim situacijama.
 
U velikom hipermarketu Merkator Centra u Novom Beogradu postoji mašina za izdavanje brojeva na delu za meso. Čovek tu uzme broj i onda traži druge stvari u marketu dok se brojevi očitavaju preko razglasa. Nema gubljenja vremena. Nešto slično postoji u nekim opštinama. Bitna je samo organizacija i volja da se to radi. Tehnička rešenja i cena su zanemarljivi.
 
Kako sada stvari stoje, ovaj treći talas je ipak značajno jači od prvog i drugog, pre svega zbog dužine trajanja. Verujem da je otprilike dvostruko jači.

Izgleda da nakon dostizanja platoa zaražavanja, brojevi će sigurno bii visoki do kraja godine. Beograd se već nedeljama kreće na oko 2,000, a ostali veći gradovi su tek dostigli svoje plafone, dok manji gradovi i opštine tek treba da ih dostignu. Sa druge strane, dostizanje platoa znači da će se uskoro povećati broj otpusta i da će prvo lagano početi da opada broj hospitalizovanih, pa zatim i broj ljudi na intenzivnoj nezi, a tek posle NG i broj preminulih.

Videli smo u praksi da 20% prokuženosti, koje smo imali pre trećeg talasa, nije sprečilo ovako jak udar, ali (kako je Zuma majstorski pokazao) da je usporilo/sprečilo eksponencijalni divljački rast hospitalizacija i pored hladnijeg vremena, otvorenih škola, fabrika i raznih manifestacija na zatvorenom prostoru u periodu početka talasa (za razliku od prethodna dva). U NG ulazimo sa oko 40% prokuženosti - ne usuđujem se da budem preveliki optimista, ali zdrav razum nalaže da ovakav talas ne bi smeo da se ponovi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=799329#p799329:1r4en3op je napisao(la):
Earthmoving » Čet Dec 03, 2020 2:21 pm[/url]":1r4en3op]A kako ti tumačiš rečenicu "sa simptomima sličnim gripu"? Zašto su od stotina bolesti upotrebili baš reč grip uz koronu? Jel grip neke godine ISTI ili SLIČAN gripu prošle godine? Pa da je ISTI ljudi bi imali imunitet i ne be se razboljevali, zato je SLIČAN.
Ti prvi naveliko manipulišeš ekstrapolacijama školstva i sličnim zaključcima dosta udaljenijih tema od ovoga, a drugima kukaš za sitne ekstrapolacije. Licemerno.
Ako verujemo tom prevodu u potpunosti.
Tu pise, SIMPTOMI SLICNI gripu. Znaci uporedjuju simptome, ne bolesti. Sa druge strane ti si bolest nazvao gripom, ti si izjednacio bolesti.
Recimo da rak grla moze da izazove kasalj i visoku temperaturu. Za takav slucaj mozemo da kazemo, nije se javio lekaru jer je imao simptome slicne gripu. Ne mozemo nikako da kazemo imao je grip.
Dakle, ono sto sam hteo da zakljucim je da ne mozes izjednacavati bolesti ako neko kaze da su simptomi slicni.

Pricali smo o vakcinaciji -> neki ljudi su poceli da prosipaju teorije koje jasno pokazuju da nisu sposobni da procitani tekst razumeju u potpunosti (ne mislim na sve ljude koji se protive vakcinaciji) -> prica o obrazovanju i skolstvu.
Nisam ja tako daleko otisao.

Interesantan video
https://www.youtube.com/watch?v=BdVxIGxpa1Q
Iako se ne slazem ni sa jednim ucesnikom ankete, samo 1 ili 2 osobe su totalni neuki id*** koji se bave teorijama zavere. Sa ostalim je moguce pricati, sto je za nase stanje drustva odlican rezultat.
 
Da li ima normalnih ??? Ovamo ti prete na slavama i tržni centri puni evo i za dublje sa džepom.


kop 1.jpg
kop 2.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=799348#p799348:39ihbplp je napisao(la):
Bender Rodriguez » Čet Dec 03, 2020 4:06 pm[/url]":39ihbplp]Podseti me malo na situacije kad pričam sa ovim današnjim klinčadijama o religiji. Ajde što većina njih ne razlikuje pojmove: crkva, religija, vera i duhovnost... nego što je većina ubeđena da je sve shvatila i prokljuvila. Mnogi fizičari, naučnici, psiholozi, doktori... nisu sebi davali za pravo da tvrde da li postoji, niti da li oni veruju ili ne veruju u boga. Opet - jer su znali koliko ne znaju. A danas kad pitaš većinu klinčadije, svi će ko iz topa da ti daju mišljenje. I o bogu, i o hemiji, i o kvantnoj fizici, i o teorijama zavere, i o svesti, i o duši, ma o svemu... Svi sve znaju. Osim kako da sami sebi pomognu.
 
On topic, interesantno je da je Oksfordska vakcina vraćena na ponovno testiranje, jer su u podacima našli grešku. Možda je nekom i to 4D šah i manipulacija kako bi se pokazalo da eto, kao, ne bi pustili vakcinu koja nema dobro istraživanje iza, a možda zapravo proces radi, i nijedna farmaceutska kompanija ne bi sebi dozvolila takvu katastrofalnu grešku.
Kratak članak: https://www.bbc.com/news/health-55086927
Nadam se da ne mora da se pokazuje krštenica i diploma ovde da bi Vas neko shvatao ozbiljno?
 
Zna li neko šta je originalni izvor sve učestalijih podataka o broju zaraženih po gradovima? Kako novinari dolaze do njih?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=799364#p799364:2u5oryx9 je napisao(la):
Žika » Čet Dec 03, 2020 5:35 pm[/url]":2u5oryx9]Zanimljivo svedočenje vezano za vakcine

https://youtu.be/nT6I864vwbE
Link na link
https://vaxopedia.org/2019/05/15/who-is-larry-palevsky/
Čovek navodno tvrdi da HIV ne izaziva AIDS, i tvrdi da su virusi i bakterije "samo teorija". Znači, USA Nestorović. Evo i uputstvo kako bi lečio dete...
https://www.northportwellnesscenter.com ... ld-is-sick
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=799278#p799278:3lzhdxg4 je napisao(la):
unedfined » 03 Dec 2020, 13:18[/url]":3lzhdxg4]

Da sve je bilo super devedestih. Ne računajući sankcije, hiperinflaciju, opštu pljačku i pustošenje svih državnih institucija i masovan odliv mozgova kada su domaći doktroi nauka pobegli da taksiraju u Bruklinu ili voze kaomione u Geteborgu da ih ne pozovli na "vojnu vežbu".

E nemoj molim te da mi ti pričaš o užasnim 1990-im i Slobodanu Miloševiću.

I pored totalnog užasa u 1990-im, još uvek nisu bile do temelja urušene i razorene neke najvažnije institucije, poput Torlaka.
Torlak su dokrajčili tadašnji koalicioni partneri DS i SPS u periodu 2008-2012. godina.


Mel":3lzhdxg4 je napisao(la):
svako iole stariji zna kakve su bile 90te, ne treba tu mnogo pričati.

ali, ja sam ubeđen da su institucije, pogotovu one koje zavise od stručnih ljudi urušenije danas.
isto tako, ubeđen sam da je danas veći odliv radnog stanovništva, pametnih i u glavu i u leđa.

Tako je.

Uvek se nađe neki pametnjaković koji će da nekome maliciozno strpa u usta ono što taj nije ni pomislio, a kamoli rekao.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=799364#p799364:1rw884zy je napisao(la):
Žika » 03 Dec 2020 04:35 pm[/url]":1rw884zy]Zanimljivo svedočenje vezano za vakcine

https://youtu.be/nT6I864vwbE
Odgledao sam prva 4 minuta sa njegovim uvodnim govorom i više nisam mogao. Ovo je klasična manipulativna antivakcinaška bljuvotina. Sa oreolom pravednika, ali sa implikacijom velikog otkrića duboko ukorenjenog neznanja i zavere, prvo saopštava stvari koje su odavno poznate. Da vakcine ne deluju uvek, da ne brišu virus "sa lica zemlje", da virus mutira, zatim prelazi na slobodne spekulacije (vakcinisani bi i dalje MOGLI da prenose virus i zaraze druge?? Ko je to i kada pokazao? I ako jeste, u kom procentu se to dešava?), pa na klasično mentalno trovanje: "Poznato je (?) da NEKE (koje?) vakcine sadrže "opasne supstance" (koje?) , a one bi MOGLE da utiču na nevinu dečicu (a na osnovu kojih dokaza to tvrdi, i šta to uopšte u praksi znači? Da nećemo SVE vakcine zato što su NEKE MOŽDA takve, mada to niko nije pokazao, jer bi i to naveo), itd, itd. Koja bljuvotina. Zašto prenosite takve stvari pre analize što tu ima vredno prenošenja?
 
Znači kaže "simptomi slični gripu" ali misli na rak grla? Ili na šta misli, evo ti pošto si pametan reci. Al konkretno ime na šta, bez okolišanja i filozofiranja.
 
Earthmoving":15g5vuf9 je napisao(la):
Znači kaže "simptomi slični gripu" ali misli na rak grla? Ili na šta misli, evo ti pošto si pametan reci. Al konkretno ime na šta, bez okolišanja i filozofiranja.
Joj.
Ja jednostavnije ne umem da napisem.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=799379#p799379:9lkrwr03 je napisao(la):
Zuma » Today, 18:07[/url]":9lkrwr03]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=799364#p799364:9lkrwr03 je napisao(la):
Žika » 03 Dec 2020 04:35 pm[/url]":9lkrwr03]Zanimljivo svedočenje vezano za vakcine

https://youtu.be/nT6I864vwbE
Odgledao sam prva 4 minuta sa njegovim uvodnim govorom i više nisam mogao. Ovo je klasična manipulativna antivakcinaška bljuvotina. Sa oreolom pravednika, ali sa implikacijom velikog otkrića duboko ukorenjenog neznanja i zavere, prvo saopštava stvari koje su odavno poznate. Da vakcine ne deluju uvek, da ne brišu virus "sa lica zemlje", da virus mutira, zatim prelazi na slobodne spekulacije (vakcinisani bi i dalje MOGLI da prenose virus i zaraze druge?? Ko je to i kada pokazao? I ako jeste, u kom procentu se to dešava?), pa na klasično mentalno trovanje: "Poznato je (?) da NEKE (koje?) vakcine sadrže "opasne supstance" (koje?) , a one bi MOGLE da utiču na nevinu dečicu (a na osnovu kojih dokaza to tvrdi, i šta to uopšte u praksi znači? Da nećemo SVE vakcine zato što su NEKE MOŽDA takve, mada to niko nije pokazao, jer bi i to naveo), itd, itd. Koja bljuvotina. Zašto prenosite takve stvari pre analize što tu ima vredno prenošenja?

Ja sam par puta pokušavao da odgledam slične klipove i zato ih više ne gledam. Bukvalno sam uvek nailazio na izmišljotine lako dokazive. Problem je što "oni" ne prihvataju "naše" dokaze i tu se svaki pokušaj objašnjavanja završava.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=799320#p799320:15spv14e je napisao(la):
Zuma » Thu Dec 03, 2020 4:07 pm[/url]":15spv14e]Pojednostavio sam ideju.
Dovoljno je da se na covid19.rs sajtu otvori nova stranica sa sledećim sadržajem:

Дом здравља “Стари град” – Београд, Топличин венац 29, Стари град, Београд
Тренутни број: 24, Брзина: 6 пацјенaта на сат

ДЗ “Вождовац”, Београд Огранак “Шумице” ул. Устаничка 125б
Тренутни број: 18, Брзина: 4 пацјента на сат

ЗС “Војводе Степе”, ул. Војводе Степе 226
Тренутни број: 11, Брзина: 4 пацјента на сат

Дом здравља „Нови Београд“, Омладинских бригада бр. 104
Тренутни број: 32, Брзина: 5 пацјената на сат

ДЗ Земун, ул. Цара Душана 178 (просторије АТД-а)
Тренутни број: 29, Брзина: 5 пацјената на сат

KОВИД амбуланта Сурчин
Тренутни број: 15, Брзина: 3 пацјента на сат
U praksi je izgledalo ovako datum 12.11.2020:
Gradski zavod za plucne bolesti
dr -- pulmolog
trenutni broj pacijenata xyz brzina: 24 pacijenata na sat :grand:
 
Jos jedan komisja je oboleo. Bio na respiratoru. Uspeo je da prezivi.
 
Vrh