Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 7,9%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,7%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,6%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 60 19,0%

  • Ukupno glasača
    315
Otkad su dobili izbore

Izbore nisu dobili, izbore su pokrali.



Naravno, oni što su protestvovali i razbijali gradove su samo doprineli ovom katastrofalnom stanju

Da, slažem se. To su vlasti i njihova parapolicija, sa raznoraznim kriminogenim grupacijama koje angažuju kada im zatreba, u borbi protiv poštenog naroda.
 
Po zvaničnim brojkama ovaj treći talas je gori od drugog junsko-julskog talasa, ali po popunjenosti bolničkih kapaciteta je tek u poslednjih nekoliko dana treći talas prevazišao drugi talas. Sad šalju i u Niš obolele iz Beograda.
Privremena kovid bolnica u niškoj hali Čair, koja ima 180 kreveta, ubrzano se puni i to pacijentima iz Beograda, prenosi Beta.

"Pre nedelju dana u Čairu je bilo desetak pacijenata, a danas 104. Samo u toku minule noći i juče primili smo iz Beograda 55 pacijenata jer su u tom gradu bolnički kapaciteti ispunjeni", rekao je za agenciju Beta koordinator te bolnice i pomoćnika direktora Kliničkog centra Niš Goran Stanojević.

Ono što pada u oči u ovom trećem talasu, a što je suprotno u odnosu na drugi talas, jesu zvanične brojke novozaraženih. Izgleda da sada u trećem talasu uopšte ne pokušavaju da lažiraju brojke novozaraženih, i izgleda da prikazuju koliko toliko realne brojeve.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=799627#p799627:h2clmtu3 je napisao(la):
Dreamer123 » 30 minutes ago[/url]":h2clmtu3]
Inače, ja imam simptome već danima (doduše veoma blage), bila sam u kontaktu sa zaraženim, ali mi je test negativan. Ovakvih kao ja ima puno, i onih što imaju isto blage simptome a nisu ni testirani i prenose infekciju. Ne znam zašto je baš kod nas ovakvo stanje, verovatno je do našeg stila života (pored nedostatka mera, naravno), u firmama takođe ima previše ljudi na malo prostora, i zamislite, samo jedna kovid ambulanta na ceo Novi Sad, kom gravitira više od pola miliona stanovnika.

Koji si test radio i kada i gde? Lažno negativni su čest slučaj kada se određena vrsta testa radi u određenom periodu od zaražavanja.
U tvom slučaju (jer imaš simptome) morao bi da radiš PCR test.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=799543#p799543:3rlejdyw je napisao(la):
Zuma » Pet Dec 04, 2020 2:34 am[/url]":3rlejdyw]Ne samo da smo trenutno po stepenu zaraženosti daleko iznad svih iole većih zemalja u Evropi ...

[irelevantan grafik 1]
... nego, sem (za sada) Belgije i Češke, druge veće zemlje u Evropi NIKADA nisu ni imale ovoliki broj zaraženih na broj stanovnika. Eto posledica "mudre" politike tobožnjeg "čuvanja ekonomije".

[irelevantan grafik 2]
E ako statistika naša dika tako kaže, onda nema šta da se spori. Nema nam spasa! :o
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=lhL0yVuq5N8[/youtube]
 
Ako se već bez veze gađamo video prilozima, evo i jednog mnogo boljeg od mene. I nije primenljiv samo na Ameriku.

The Trump Death Clock is a billboard in Times Square located on Broadway and West 43rd Street. displaying the "theoretically claimed" number of deaths attributable to President Donald Trump's alleged inaction during the COVID-19 pandemic. The clock was created by Eugene Jarecki.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=HUxFR82-eQw[/youtube]
 
Siguran sam da će Bajden daleko bolje rukovoditi Kovid krizom nego Tramp.

Ako bude mogao da se seti šta je uopšte Kovid, imajući u vidu njegovo mentalno zdravlje. :lol:
 
Зума, не видим неки смисао у посматрању тренутне ситуације. Треунтно смо најгори а све до пред крај октобра смо били међу најбољима у Европи. У међувремену су све земље експлоридале и достизале максимуме, неке раније неке касније. Ми смо, како ствари стоје сада на максимуму, барем се надам да неће више расти. И ако мало погледаш видиш да су готово све Европске земље имале у максимуму 500-1500 на100 000 по дану. Ми нисмо ту ни најбољи ни најгори, мада смо у овој горњој групи, али све у свему нема неких драстичних разлика ако изузмемо земље попут Финске и пар сличних земаља.
Не браним ове наше, далеко од тога, али нико се ту није прославио поготово земље у окружењу. Тако да поставља се питање у који се мери заиста све ово могло спречити, ипак нисмо ми Финци.
Друго, тешко је радити поређење када подаци нису поуздани. Мој је утисак, да колико год је прикривана епидемија у јуну и јулу, да се сад приказују нецезурисани подаци. Свакако, враћањем великог броја људи са температуром мањом од 38 је значајнно смањио број позитивно тестираних, али могуће да је тако и у другим земљама, у неким вероватно и горе. Мој утисак је да је за БиХ било значајно више заражених него што се приказује, барем то показује број преминулих. Са друге стране по броју преминулих нисмо достигли тај ниво да будемо процентуално прво у Европи, надам се и да нећемо, али опет никад не можемо бити сигурни да ту опет нема прикривања.
 
Za Bosnu mogu da potvrdim. Puno više zaraženih i onih koji su verovatno zaraženi a nisu se zvanično testirali znam u Bosni nego u Srbiji. Tamo je problem što ne postoji dovoljan broj testova.
 
paradox polje

Iako su sve zemlje Evrope prošle kroz ovaj talas nisu sve dostigle ovu rasprostranjenost virusa. To je nešto što nismo smeli dozvoliti jer će zato stradati bitno više ljudi. Slao sam ovaj dijagram. Samo su Belgija i Češka imali više zaraženih. Što se tiče nepouzdanosti podataka, mi možemo da grešimo samo tako što je stvaran broj još veći. Iako je moguće da je to slučaj i kod drugih u Evropi, ipak ne verujem da je u EU široko moguće sakrivanja baš tog obima kao kod nas. Pa, ako ima nekih Evropskih zemalja gde je stvaran broj takođe viši od zvaničnog, koliko takvih ima, i za koliko su u tamošnjim uslovima oni mogli, ili smeli, da zakinu javnosti na istini? Tako da opet ostaje da smo previše sebi dopustili, čak i kad se uzme u obzir razumna procena nivoa i rašrenosti nepouzdanosti podataka u zemljama Evrope. Oni se tesno povezani u EU, razmenjuju sve podatke, kontrolišu jedni druge, pa je ta vrsta krađe daleko teža.

file.php
 
Bolji pokazatelj opšteg stanja sa virusom su potvrđene smrti. Novi potvrđeni slučajevi zavise od protokola za testiranje. U Velikoj Britaniji, recimo, uopšte doći do testa nije tako jednostavno i uopšte se ne testiraju mladi koji imaju lakše simptome.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=799683#p799683:1vk08a1c je napisao(la):
paradox polje » 04 Dec 2020 14:32[/url]":1vk08a1c]Не браним ове наше, далеко од тога, али нико се ту није прославио поготово земље у окружењу. Тако да поставља се питање у који се мери заиста све ово могло спречити, ипак нисмо ми Финци.
Jeste da nismo finci, ali se moglosledeće... Ranije potpuno zatvaranje kladionica, restorana, kafića, noćnih klubova, teretana... I pre svega ozbiljna kontrola i kažnjavanje svih koji krše mere. Ostaviti tržne centre da rade u njima samo marketi, apoteke i kiosci sa štampom. Restoranima ostaviti samo mogućnost da se može poručiti hrana i piće za poneti. Uvesti policijski čas u vreme većih slava u popodnevnim časovima i tako po nekoliko dana. Ne otvarati novi tržni centar. Zabraniti crni petak. Eventualno vanredni raspust za decu, pa kasnije preraspodela nastavnih dana i raspusta. Isto zabraniti one fešte koje su pravljene od sahrani crkvenih poglavara i generalno bilo kakva okupljanja na sahranama osim članova najuže porodice. Zabraniti bilo kakva verska okupljanja, pričešća i svećenje slavskih kolača...
 
Najpouzdaniji pokazatelj je broj hospitalizacija. Sve ostalo je vrlo relativno i teško uporedivo. Broj smrti nikako nije relevantan podatak.
 
Jos malo pa gotov cirkus. :bubanj: Ako se ovaj lek doradi i pokaze efektivnim a bezbednim, nece vise ni biti potrebe za blesavim vakcinama, lock Down sindromima, histerijama, krpama...

"Našli smo lek koji sprečava širenje korone za 24 h"
Izvor: B92, Tanjug petak, 4.12.2020.

Istraživači sa državnog univerziteta u Džordžiji tvrde da su otkrili antivirusni lek koji se unosi oralno i u roku od 24 sata sprečava da obolele osobe šire koronavirus na zdrave ljude.

U pitanju je lek MK-4482/EIDD-2801, poznatiji pod nazivom molnupiravir, koji za jedan dan potpuno obustavlja mogući prenos kovida 19 na druge osobe.

Na čelu tima bio je doktor Ričard Plemper, koji je otkrio i da je lek dobar u borbi protiv sezonskih virusa.

"Ovo je prva demonstracija leka koji ekstremno brzo blokira prenos virusa SARS-COV-2. Ovo bi mogla da bude prekretnica", rekao je Plemper.

Prekidanje širenja virusa dok ne dođe do masovne vakcinacije na planeti bi sprečilo katastrofalne posledice koje je već ostavila pandemija.

"Primetili smo da je lek MK-4482/EIDD-2801 doneo čitav spektar aktivnosti protiv respiratornih RNA virusa i da lečenje zaraženih životinja dajući im lek oralno, dramatično smanjuje transmisiju", rekao je Plemper.

https://www.b92.net/zdravlje/vesti.php? ... id=1775340
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=799693#p799693:22lc8vyj je napisao(la):
solecar » Pet Dec 04, 2020 4:15 pm[/url]":22lc8vyj]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=799683#p799683:22lc8vyj je napisao(la):
paradox polje » 04 Dec 2020 14:32[/url]":22lc8vyj]Не браним ове наше, далеко од тога, али нико се ту није прославио поготово земље у окружењу. Тако да поставља се питање у који се мери заиста све ово могло спречити, ипак нисмо ми Финци.
Jeste da nismo finci, ali se moglosledeće... Ranije potpuno zatvaranje kladionica, restorana, kafića, noćnih klubova, teretana... I pre svega ozbiljna kontrola i kažnjavanje svih koji krše mere. Ostaviti tržne centre da rade u njima samo marketi, apoteke i kiosci sa štampom. Restoranima ostaviti samo mogućnost da se može poručiti hrana i piće za poneti. Uvesti policijski čas u vreme većih slava u popodnevnim časovima i tako po nekoliko dana. Ne otvarati novi tržni centar. Zabraniti crni petak. Eventualno vanredni raspust za decu, pa kasnije preraspodela nastavnih dana i raspusta. Isto zabraniti one fešte koje su pravljene od sahrani crkvenih poglavara i generalno bilo kakva okupljanja na sahranama osim članova najuže porodice. Zabraniti bilo kakva verska okupljanja, pričešća i svećenje slavskih kolača...
Amin, sazeo si sve sto treba u par recenica.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=799695#p799695:jwexyne7 je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pet Dec 04, 2020 4:19 pm[/url]":jwexyne7]Jos malo pa gotov cirkus. :bubanj: Ako se ovaj lek doradi i pokaze efektivnim a bezbednim, nece vise ni biti potrebe za blesavim vakcinama, lock Down sindromima, histerijama, krpama...
Ok, mozda je lek dobar, mozda nije, ali zasto je apriori lek bolji od vakcine.
I u lek mogu da stavljaju otrove i cipove :)
Ako bi bilo lakse, mogu i vakcinu da nazovu "lek".

Mislim meni svejedno,bitno da deluje, ali primetih da rec "vakcina" uzrokuje histeriju iz nekog razloga, dok se rec "lek" mnogo bolje prima medj rajom.
 
Moja baba se u 92-oj godini razbolela od gripa decembar 2016 kad sam je vodio na sahranu komšije koji je od istog umro. Bila hrabrija i dostojanstvenija prema komšiji od Bore Čorbe prema čoveku sa kojom je bio blizak 40 godina, a ne ode mu ni na sahranu...
 
Lek zaustavlja sirenje Kurone sto znaci da pruza sansu za njeno istrebljenje iz opste cirkulacije/populacije.

I podsecam da sam napisao "ako se lek doradi i pokaze bezbednim". A ne znam na koju histeriju mislis, to vidi sa antivakserima. Ja samo ne zelim da budem prvi laboratotijski misic za testiranje prve generacije vakcina. Sve u svoje vreme.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=799693#p799693:2uahtnw5 je napisao(la):
solecar » Пет Дец 04, 2020 3:15 pm[/url]":2uahtnw5]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=799683#p799683:2uahtnw5 je napisao(la):
paradox polje » 04 Dec 2020 14:32[/url]":2uahtnw5]Не браним ове наше, далеко од тога, али нико се ту није прославио поготово земље у окружењу. Тако да поставља се питање у који се мери заиста све ово могло спречити, ипак нисмо ми Финци.
Jeste da nismo finci, ali se moglosledeće... Ranije potpuno zatvaranje kladionica, restorana, kafića, noćnih klubova, teretana... I pre svega ozbiljna kontrola i kažnjavanje svih koji krše mere. Ostaviti tržne centre da rade u njima samo marketi, apoteke i kiosci sa štampom. Restoranima ostaviti samo mogućnost da se može poručiti hrana i piće za poneti. Uvesti policijski čas u vreme većih slava u popodnevnim časovima i tako po nekoliko dana. Ne otvarati novi tržni centar. Zabraniti crni petak. Eventualno vanredni raspust za decu, pa kasnije preraspodela nastavnih dana i raspusta. Isto zabraniti one fešte koje su pravljene od sahrani crkvenih poglavara i generalno bilo kakva okupljanja na sahranama osim članova najuže porodice. Zabraniti bilo kakva verska okupljanja, pričešća i svećenje slavskih kolača...
За ову прву половину што си написао се слажем па и за масовне сахране. На помен полицијског часа сам се најежио, а и стављање у исти кош свећење колача и кладионица и кафића не иде. Ја сам ишао на свећење колача и могу ти рећи да је шанса да се заразим била приближно 0%. Такође уместо забране верског окупљања, зашто не би било ограничење на основу површине.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=799712#p799712:wr8yfggx je napisao(la):
paradox polje » Pet Dec 04, 2020 4:57 pm[/url]":wr8yfggx]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=799693#p799693:wr8yfggx je napisao(la):
solecar » Пет Дец 04, 2020 3:15 pm[/url]":wr8yfggx]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=799683#p799683:wr8yfggx je napisao(la):
paradox polje » 04 Dec 2020 14:32[/url]":wr8yfggx]Не браним ове наше, далеко од тога, али нико се ту није прославио поготово земље у окружењу. Тако да поставља се питање у који се мери заиста све ово могло спречити, ипак нисмо ми Финци.
Jeste da nismo finci, ali se moglosledeće... Ranije potpuno zatvaranje kladionica, restorana, kafića, noćnih klubova, teretana... I pre svega ozbiljna kontrola i kažnjavanje svih koji krše mere. Ostaviti tržne centre da rade u njima samo marketi, apoteke i kiosci sa štampom. Restoranima ostaviti samo mogućnost da se može poručiti hrana i piće za poneti. Uvesti policijski čas u vreme većih slava u popodnevnim časovima i tako po nekoliko dana. Ne otvarati novi tržni centar. Zabraniti crni petak. Eventualno vanredni raspust za decu, pa kasnije preraspodela nastavnih dana i raspusta. Isto zabraniti one fešte koje su pravljene od sahrani crkvenih poglavara i generalno bilo kakva okupljanja na sahranama osim članova najuže porodice. Zabraniti bilo kakva verska okupljanja, pričešća i svećenje slavskih kolača...
За ову прву половину што си написао се слажем па и за масовне сахране. На помен полицијског часа сам се најежио, а и стављање у исти кош свећење колача и кладионица и кафића не иде. Ја сам ишао на свећење колача и могу ти рећи да је шанса да се заразим била приближно 0%. Такође уместо забране верског окупљања, зашто не би било ограничење на основу површине.
Tvoje primedbe su OK, ali kada bi imao ko to da kontrolise.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=799694#p799694:2w4e4q7q je napisao(la):
GOJE » 04 Dec 2020 03:17 pm[/url]":2w4e4q7q]Najpouzdaniji pokazatelj je broj hospitalizacija. Sve ostalo je vrlo relativno i teško uporedivo. Broj smrti nikako nije relevantan podatak.

S obzirom na veoma različite protokole za hospitalizaciju, mislim da ovo ne može da nam bude najpouzdaniji pokazatelj. Možda samo pacijenti primljeni na intenzivnu negu...? Ali za to ne postoje jasne statistike koje bi nam dale priliku da upoređujemo države.
 
Negde sam cuo da zvanican protokol nalaze hospitalizaciju svih pacijenata kojima je potvrdjen kovid i upala pluca.
Izgleda da to nije moguce, jer broj takvih slucajeva prevazilazi trenutno raspolozive bolnicke kapacitete.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=799571#p799571:1bfavkpl je napisao(la):
Earthmoving » 04 Dec 2020 10:18 am[/url]":1bfavkpl]@Mare, ne razumem čemu potreba vas nekolicine forumaša da drugima stavlja ono što nisu rekli? Kada sam ja rekao da korona "nije ništa"? To je neistina. Ono čemu jesam blizak je da je ona vrsta gripa. A ni za grip nikad nisam rekao da nije ništa, jer i od njega ljudi umiru. I šta misliš, da kod gripa nema različitih težina kao i ovde, da neko prođe lako, a neko umre? Ni to se ne može nazvati "ništa", ali se može nazvati uobičajenim jer ga ima svake godine. I ne znam čemu tolko drvlje i kamenje na moj najnormalniji zahtev gde je grip 2020, i kolki su njegovi podaci za ovu godinu, jer me interesuje da li su zbog "sličnosti" simptoma ove godine gripozne ljude stavlvali pod koronu, ili su ih odvojeno evidentirali? Ako su ih pod "istim" evidentirali, onda ne trebaš mene kriviti što grip i koronu tretiram "istim", nego državu koja to zvanično radi.
Earthmoving":1bfavkpl je napisao(la):
Moja baba se u 92-oj godini razbolela od gripa decembar 2016 kad sam je vodio na sahranu komšije koji je od istog umro. Bila hrabrija i dostojanstvenija prema komšiji od Bore Čorbe prema čoveku sa kojom je bio blizak 40 godina, a ne ode mu ni na sahranu...
Nisam ni morao da pretražujem tvoje komentare u ovoj temi, sam si sebi odgovorio sad kada si to rekao da korona nije ništa. Ti izgleda imaš neki poremećaj više ličnosti. Ovamo ne veruješ državi, a sad kažeš da ako država evidentira slučajeve gripa i korone kao iste, onda su oni u pravu i da je i to tvoje mišljenje. Budibogsnama
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=799585#p799585:1vu9kb6e je napisao(la):
nex999 » 04 Dec 2020 08:57 am[/url]":1vu9kb6e]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=799554#p799554:1vu9kb6e je napisao(la):
molder » Pet Dec 04, 2020 7:27 am[/url]":1vu9kb6e]@solecar
Odlicna retrospektiva
Samo jedna sitnica u vezi pokojnog patrijarha Irineja. Nije hospitalizovan posle sahrane u Crnoj Gori, Vec je bio u bolnici i pre toga i izuzetno loseg zdravstvenog stanja i izveden je iz iste samo da bi prisustvovao sahrani.Ali dobro sada je sve korona ne postoje druge bolesti.

Je l moze neka potvrda i za ovu tvrdnju? Posto ispada da je Irinej bio u bolnici mnogo pre nego sto je zvanicno hospitalizovan
Ako mislis na potvrdu u vidu novinskog clanka naravno da nemam. Novine svasta pisu pa tako su jedne objavile vreme smrti dan ranije druge to demantovale a trece tvrdile da su ipak prve bile u pravu nego se kupovalo vreme zbog nekih stvari. Da li je neodgovorno ili ne odlazak na sahranu moze da se diskutuje ali da se partijarh nije pojavio svi znamo kakva bi pljuvacina nastala i kakve teorije zavere , a i verujem da je to bila njegova zelja koju niko ne bi mogao da promeni odnosno da ga niko nije uzeo za ruku i samovoljno izvukao iz bolnice. Nije on imao koronu pre toga da se razumemo.
 
Evo za sve koji pričaju da ove trenutne mere nisu dovoljne (ne samo ovde na forumu nego i po medijima i javnosti)

Trolejbus na liniji 41, vreme 19:10. Ja ušao na Banjici, bio sam, pored vozača jedini u vozilu, sve do Kneza Miloša, gde su ušle čitave 2 osobe.
41.jpg

Nadležni i gradski čelnici, pored mojih/naših svedočenja i fotografija ovde, mogu da se lično uvere u stanje i pregledanjem snimaka iz vozila, izveštajima od gradskih službi (komunalci, policija...) ili prosto neka provedu neko vreme na najprometnijim Beogradskim raskrsnicama i neka lično vide koliko grad utihne već od 18h. Da se metaforički izrazim, posle 21h možeš Kneza Miloša da pređeš gde hoćeš koliko malo automobila prolazi. A to se u toj ulici do sad dešavalo samo u sitnim satima pred zoru.
 
Pusto... a kako drugacije kad vlada
Košava, besparica, psihoza i pride zatarabljenost vidnih objekata za razbrigu

:sesir:
 
Vrh