Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,8%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,6%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    314
Ja stalno čujem tu neku priču da nije potrebno raditi test sve dok temperatura ne bude povišena tipa dva ili više dana uzastopno. Naravno, uvek je pametno izolovati se na pojavu prvih simptoma. I da je najjasniji indikator zaraze koronom - gubitak čula ukusa. Tada već treba prijaviti i raditi test. Samo je baš problem što ispada da niko ne doživljava iste simptome, ni istim redosledom, a ni istom jačinom.
 
Niko se nije testirao, ali svi znaju da imaju koronu
Ako sumnjate odete lepo i testirate se, ovakvo sebe bezveze opterećujete sa nepotrebnim mislima .
 
Da, ovaj prvi komšija čiji su drugari od sina imali koronu, a kasnije i on, decko oko 18 g reče da je bio izgubio čulo mirisa, ako sam dobro zapamtio. He, malo mi bilo čudno, njih dvojica sa mnom u uskom liftu 1x1, doduše sa maskom, i pričaju mi da su bili zaraženi :) Mogli smo bar odvojeno u lift, al oni prvo mene pustiše pa mi tek unutra to ispričaše, bilo kasno se izvučem :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=755486#p755486:1yd2tqql je napisao(la):
Dart » 09 Jul 2020 06:34 pm[/url]":1yd2tqql]Niko se nije testirao, ali svi znaju da imaju koronu
Ako sumnjate odete lepo i testirate se, ovakvo sebe bezveze opterećujete sa nepotrebnim mislima .
Ne, upravo tako ne treba raditi. Ne treba na prve simptome odmah ići na test, pogotovo što ćete biti okruženi zaraženim ljudima, ali i sredinom u kojoj se vrlo verovatno nalazi virus. Nego treba pozvati lekara i konsultovati se, jer će vas oni bolje savetovati nego vi sami sebe. Ako sumnjate, izolujte se, obavestite one s kojima ste bili u kontaktu i zovite lekara. Nema ništa gore nego sa jurcate. Ako stvarno niste zaraženi, onda su daleko veće šanse da se zarazite u kovid ambulanti, a ako jeste, onda ćete iz neopreza zaraziti druge. Uostalom, nećete ni moći da uradite test dok zaista nemate simptome koji duže traju, a prvo rade test krvi, pluća, pa onda ako sumnjaju, PCR test.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=755493#p755493:1u21gtgy je napisao(la):
Earthmoving » Čet Jul 09, 2020 6:22 pm[/url]":1u21gtgy]Da, ovaj prvi komšija čiji su drugari od sina imali koronu, a kasnije i on, decko oko 18 g reče da je bio izgubio čulo mirisa, ako sam dobro zapamtio. He, malo mi bilo čudno, njih dvojica sa mnom u uskom liftu 1x1, doduše sa maskom, i pričaju mi da su bili zaraženi :) Mogli smo bar odvojeno u lift, al oni prvo mene pustiše pa mi tek unutra to ispričaše, bilo kasno se izvučem :)
Tako sam ja švabe isterao iz lifta. Uvek strpljivo čekam i niskim se ne guram ali zato neće niko ni samnom.

Postalo baš zeznuto, sada ljude iz Beograda šalju po bolnicama u unutrašnjosti. Dečko sa Miljakovaca završio u Požarevcu što je van svake pameti.
Što znači takođe da se sve debelo otelo kontroli i da su kapaciteti popunjeni.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=755486#p755486:3l4fauk2 je napisao(la):
Dart » Thu Jul 09, 2020 5:34 pm[/url]":3l4fauk2]Niko se nije testirao, ali svi znaju da imaju koronu
Ako sumnjate odete lepo i testirate se, ovakvo sebe bezveze opterećujete sa nepotrebnim mislima .
Ja bih se potpuno složio sa Earthmovingovom logikom - ako u julu mesecu dobiješ temperaturu, kolika je šansa da nije Covid19? Ja bih rekao vrlo mala. Odeš li na testiranje, rezultate ćeš dobiti tek za nedelju dana, za to vreme opet moraš da se ponašaš kao da si zaražen. Ali bih ipak preporučio testiranje.
 
Uvek se ponašaš kao da imaš.pa ako i budeš u krivu još bolje. Mirna savest.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=755506#p755506:3vobu0lf je napisao(la):
wk_ » Čet Jul 09, 2020 7:23 pm[/url]":3vobu0lf]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=755486#p755486:3vobu0lf je napisao(la):
Dart » Thu Jul 09, 2020 5:34 pm[/url]":3vobu0lf]Niko se nije testirao, ali svi znaju da imaju koronu
Ako sumnjate odete lepo i testirate se, ovakvo sebe bezveze opterećujete sa nepotrebnim mislima .
Ja bih se potpuno složio sa Earthmovingovom logikom - ako u julu mesecu dobiješ temperaturu, kolika je šansa da nije Covid19? Ja bih rekao vrlo mala. Odeš li na testiranje, rezultate ćeš dobiti tek za nedelju dana, za to vreme opet moraš da se ponašaš kao da si zaražen. Ali bih ipak preporučio testiranje.
Sta znaci temperatura, kolika treba da bude, jel konstantno raste, stagnira, dize se i pada...?

Mene grebe grlo i kasljem poslednja dva dana, sad sam nesto malaksao, imao sam temperaturu 37 pa 37,1 pa sad 36,9 :mrgreen:

Treba uzeti u obzir da sam se mlatio sa policijom i nagutao suzavca i nisam spavao preksinoc uopste i danas ceo dan bio na suncu :mrgreen:

Nisam hteo da idem na proteste danas, da ne ugrozim nekoga, ali kako to ide sa koronom, jel temperatura stalno prisutna? Ako se sutra probudim ok i bez temperature, znaci li da nije kovid vec je posledica drugih stvari predhodnih dana i da mogu da nastavim sa zivotom? Imam sastanak u 12.
 
wk_":3c1vke5o je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=755486#p755486 je napisao(la):
Dart » Thu Jul 09, 2020 5:34 pm[/url]":3c1vke5o]Niko se nije testirao, ali svi znaju da imaju koronu
Ako sumnjate odete lepo i testirate se, ovakvo sebe bezveze opterećujete sa nepotrebnim mislima .
Ja bih se potpuno složio sa Earthmovingovom logikom - ako u julu mesecu dobiješ temperaturu, kolika je šansa da nije Covid19? Ja bih rekao vrlo mala.
Ja bih rekao da je mnogo velika mogućnost da nema. Većina testova je negativna ,a testiraju se valjda ljudi sa nekim simptomima. Takođe u Srbiji je vrlo rasprostranjena hipohondrija, što dodatno smanjenje šanse.
Mnogo je lakše otići i testirati se, nego imati dilemu čitav život. Ne igrajte se sa psihom.
 
Beki, kod mene stalno varira 37-37,7, nije padala ispod 36,9 sto je znak da se desava neka borba u organizmu koja kao posledicu izbacuje toplotu, ako bi palo na 36,5 znaci da te borbe nema. Nos puniji, glas malo promenjeniji. Bitno ne dozvoljavati da se slajm iz nosa/grla obilnije sliva ka plucima nego ga isisavati, ima se kupe i one cevcice sto se stave u usisivac, ili kako god. Ovaj sto ga Vucko gore stavi da je imao koronu u Srbiji kaze da mu je pao nivo kiseonika u krvi ispod 70%, pa je verovatno bitno uzimati susptance koje pomazu izbacivanje ugljen dioksida iz celija i uzimanje kiseonika, jer sam cuo nekog lekara koji slicno ovome kaze da je glavni problem nemogucnost izbacivanja ugljen diksida iz krvi u pluca i uzimanje kiseonika koji se nosi iz pluca dalje celijama tela, pa je ustvari uzrok smrti trovanje celija.
 
Brate, nemoj da se ljutis, ali ti ne znas da li imas koronu, ne znam kako da neko uzima tvoje savete za ozbiljno kad ni ne znamo protiv cega se boris i sta ti je.

Ja to vise pitam da vidim ima li sta neko ko je upucen da kaze, zanimaju me odgovori na takva pitanja, ne brinem se ja za sebe. Btw, 36,7 je vec sad :)
 
Da, nemam Vucicev i Loncarov test kao dokaz :D Ok je , ne ljutim se, nek ti kazu upuceni ovde.
 
Nema pravila za simptome, slično kao i svaki grip do sada...Ima dosta koji ne osete ništa, većina je i preležala neznajući.
Od dvoje što ih poznajem, jedino što su izdvojili je jaka glavobolja dan, dva i gubitak njuha na 2-3 dana.
Ako hoćeš da se testiraš možeš za 6000 ali treba ubosti dom zdravlja koji ima testove za tu namenu.
Ako misliš da odeš kod doktora, samo će te vratiti kući i reći da pratiš, pa ako skoči preko 38 i bude ti baš loše možda te i testiraju...pa onda čekaš 3-7dana rezultate :)
Meni deluje nerealno da ima svaki dan 5000+ novih ljudi koji imaju temperaturu i jake simptome pa se testiraju...plus gomila sa blažim simptomima koja se ne testira...ispada da sad u julu imamo bolesnih kao i zimskih meseci kada je sezonski grip?
 
Jbg ljudi ne znam šta treba da se desi pa da koronu shvatite ozbiljno. Ako si mlad i zdrav najverovatnije ti neće biti ništa. Možda neka upala pluća ako si baksuz. Ljudi u dvadesetim retko dolaze na intezivnu negu, ali ako si u dvadesetim i živiš sa roditeljima koji su u pedesetim, šezdesetim onda si problem za njih jer svako je u tim godinama načet. I umire od korone. Izoluj se, nosi maske kod kuće obavezno, provetravaj sobu, meri temperaturu. Ako temepratura bude oko 38, otezano dises i imaš ostale simptome pravac kovid ambulanta i radi test. I nemoj da se ljutiš na sestre i lekare što ćeš morati da čekaš. Ima jako puno ljudi koji su se ponašali neodgovorno zadnjih dvadesetak dana. I ne zaboravi da se o virusu ne zna ništa. Ni da li stvara imunitet ni da li ostavlja posledice. Držim palčeve da je ipak sve na nervnoj bazi zbog uzbuđenja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=755576#p755576:3h1h2v7i je napisao(la):
kizami » 09 Jul 2020 11:58 pm[/url]":3h1h2v7i]Nema pravila za simptome, slično kao i svaki grip do sada...Ima dosta koji ne osete ništa, većina je i preležala neznajući.
Od dvoje što ih poznajem, jedino što su izdvojili je jaka glavobolja dan, dva i gubitak njuha na 2-3 dana.
Ako hoćeš da se testiraš možeš za 6000 ali treba ubosti dom zdravlja koji ima testove za tu namenu.
Ako misliš da odeš kod doktora, samo će te vratiti kući i reći da pratiš, pa ako skoči preko 38 i bude ti baš loše možda te i testiraju...pa onda čekaš 3-7dana rezultate :)
Meni deluje nerealno da ima svaki dan 5000+ novih ljudi koji imaju temperaturu i jake simptome pa se testiraju...plus gomila sa blažim simptomima koja se ne testira...ispada da sad u julu imamo bolesnih kao i zimskih meseci kada je sezonski grip?
Ta velika brojka testiranih bi trebalo da budu kontakti. Kod ćaleta na poslu je bio neki slučaj, došli ljudi i zadržali sve kontakte na "usmeno" ispitivanje. Na osnovu toga su procenili ko je rizičan i ko je imao simptome, a sve ostale su pustili, uključujući i njega. Sve u detalje su ispitivali. Bliski slučaj sam doživeo i u Austriji, gde je jedna devojka u razredu ćerke drugara bila u kontaktu sa sestrom koja je bila pozitivno testirana. Direktor je istog trenutka nazvao sve roditelje i deca su otišla kući, gde su morali da budu pod kontrolom i izolacijom dok ne dođu rezultati te devojke. I zvali su svaki dan da pitaju da li se nešto menja kod njih, da li osećaju neke simptome. Sreća posle dva-tri dana su stigli negativni rezultati i sve je vraćeno u normalu. Dakle, očigledno je da se ne testiraju svaki kontakti, nego postoji definisan sistem po kojem se vrši testiranje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=755522#p755522:1efnn6ct je napisao(la):
Earthmoving » Čet Jul 09, 2020 8:31 pm[/url]":1efnn6ct]Beki, kod mene stalno varira 37-37,7, nije padala ispod 36,9 sto je znak da se desava neka borba u organizmu koja kao posledicu izbacuje toplotu, ako bi palo na 36,5 znaci da te borbe nema. Nos puniji, glas malo promenjeniji. Bitno ne dozvoljavati da se slajm iz nosa/grla obilnije sliva ka plucima nego ga isisavati, ima se kupe i one cevcice sto se stave u usisivac, ili kako god. Ovaj sto ga Vucko gore stavi da je imao koronu u Srbiji kaze da mu je pao nivo kiseonika u krvi ispod 70%, pa je verovatno bitno uzimati susptance koje pomazu izbacivanje ugljen dioksida iz celija i uzimanje kiseonika, jer sam cuo nekog lekara koji slicno ovome kaze da je glavni problem nemogucnost izbacivanja ugljen diksida iz krvi u pluca i uzimanje kiseonika koji se nosi iz pluca dalje celijama tela, pa je ustvari uzrok smrti trovanje celija.

Kreće prvo sa tom niskom temperaturom i promenama na plućima. Neke zakači visoka temperatura koja traje danima i ne skida se, dok neki prođu bez većih tegoba. Znači nema pravila ali ako te teže zakači znaj da ti gine ekskurzija po unutrašnjosti Srbije jer su sva mesta po BG popunjena. Naravno po mom mišljenju to pogoršava šanse jer znamo kako su opremljene bolnice i kakvi su im lekari.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=755521#p755521:322wc6e3 je napisao(la):
Dart » 09 Jul 2020 08:22 pm[/url]":322wc6e3]
wk_":322wc6e3 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=755486#p755486 je napisao(la):
Dart » Thu Jul 09, 2020 5:34 pm[/url]":322wc6e3]Niko se nije testirao, ali svi znaju da imaju koronu
Ako sumnjate odete lepo i testirate se, ovakvo sebe bezveze opterećujete sa nepotrebnim mislima .
Ja bih se potpuno složio sa Earthmovingovom logikom - ako u julu mesecu dobiješ temperaturu, kolika je šansa da nije Covid19? Ja bih rekao vrlo mala.
Ja bih rekao da je mnogo velika mogućnost da nema. Većina testova je negativna ,a testiraju se valjda ljudi sa nekim simptomima. Takođe u Srbiji je vrlo rasprostranjena hipohondrija, što dodatno smanjenje šanse.
Mnogo je lakše otići i testirati se, nego imati dilemu čitav život. Ne igrajte se sa psihom.
Zapravo, uopšte se ne testiraju ni ljudi sa (blažim) simptomima, niti njihovi kontakti. Masovno se paušalno testiraju pripadnici raznih ministarstava i zdravstveni radnici. Otuda veliki broj testiranih, a mali broj zaraženih. "Struka" čak podrazumeva da svi kontakti i svi sa simptomima imaju virus. Čak se dosta ljudi sa težim simptomima prima u bolnicu bez početnog testa. Na hiljade je novozaraženih svakodnevno, i ti blagi simptomi su gotovo sigurno znak prisustva virusa.
 
Današnji izveštaj, posle 3 dana. Temperaturu 37-37,8 sam imao tačno dva dana, tj 48 sati, od utorka predveče do četvrtka predveče. Od juče predveče do jutros je nema, 36,5. Ovo trajanje od oko 2 dana je kod mene klasično trajanje gripa, s tim da je sad bila manja temp nego inače za moj slučaj. Sekreta u nosu/grlu skoro više trenutno nema. Suvo kašljanje smanjeno al i dalje postoji blaga iritacija izmedju grla i pluća, pa ćemo videti dalje... Što reče Beki, nemam test kao dokaz da je ovo kovid, ali pošto je sad jul kad nije vreme gripa, a ovo jeste neki grip po simptomima sigurno, mislim da je velika šansa da je to to.
 
Није искључено и да није бактеријска инфекција. Медицинска дијагноза не може бити само на основу клиничких параметара.
 
Dobro, to bi moglo otvoriti dublju temu sta je Kovid, zasto su nekome bili negativni testovi, a imao ga je ili obrnuto, zatim polemike šta registruju testovi: da li virus ili kao što neki tvrde odgovor organizma itd. U krajnjem slučaju nema usaglašenosti šta je virus? Što se mene tiče dugo sam učio i čitao te zvanične definicije koje su mi uvek bile nejasne i nelogične, ali teorije koje sam skoro čuo da virus može biti sam odgovor organizma na neke po njega loše stvari mi je zanimljiv. I zaista, kad imam grip, imam slične simptome kao kad treniram: rast temperature, malaksalost bol u mišićima i sl, što naravno u slučaju treninga brže prođe.
 
U Austriji počelo Screening testiranje, izabrane su nasumične osobe, bez simptoma virusa, ali rizične (da imaju veće šanse da se zaraze - posao, kretanje, itd). Danas stigli rezultati prvih 2744 testiranih osoba, znači bukvalno nasumično. Potvrđeno 10 slučajeva, od toga 8 slučajeva je u tim okruženjima gde je velika gustina ljudi. Ne znam kako bi se to prevelo, npr. to su domovi gde ima veliki broj ljudi, tipa skloništa za beskućnike, ili kampovi za azile. 2 slučajeva su pronađena kod radnika u klanicama. Nijedan slučaj nije pronađen u staračkim domovima i domovima za negu starih osoba.
Dakle, testiranje se vrši na osobama koje nemaju simptome virusa i koje rade ili žive u okruženju za koje je velika šansa za prenos virusa. Mislim da i ovi prvi rezultati jasno pokazuju da se virus opet ne ispoljava kod svake osobe na isti način, odnosno da je neko zaražen bez ispoljavanja simptoma. Čuo sam čak da i mnogi slučajno otkriju da su zaraženi tako što su otišli na testiranje zbog putovanja u inostranstvo, za tu potvrdu da nisu zaraženi kako bi prešli granicu u nekim državama.
 
10 mrtvih u NP, na žalost sledi negativan (zvanični rekord) danas skoro sigurno :(

Ne treba ničiju nesreću koristiti, ali sam siguran da će se neki javiti i govoriti da se mora uvesti policijski čas.
 
Vrh