Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,8%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,6%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    314
Čoveče, 4 sata sam bio ''van neta'', dođem sad i vidim sve ovo. O.O

Koliko je ljudi bilo? Jel se smanjuje broj ili povećava? I kad su krenuli oni incidenti, kad su pokušali da uđu u Skupštinu?

Pitam ovde jer znam da ljudi prate a i da mogu da dobijem objektivne informacije umesto da prebiram između 10 različitih medija pa da izvlačim sredinu i zaključak iz toga...
 
Ko ne zna, u toku je direktan prenos sa ulica na TV N1.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=754820#p754820:29i0v46x je napisao(la):
Bender Rodriguez » Uto Jul 07, 2020 10:45 pm[/url]":29i0v46x]Čoveče, 4 sata sam bio ''van neta'', dođem sad i vidim sve ovo. O.O

Koliko je ljudi bilo? Jel se smanjuje broj ili povećava? I kad su krenuli oni incidenti, kad su pokušali da uđu u Skupštinu?

Pitam ovde jer znam da ljudi prate a i da mogu da dobijem objektivne informacije umesto da prebiram između 10 različitih medija pa da izvlačim sredinu i zaključak iz toga...
Bilo je u jednom trenutku sigurno više hiljada, ispred skupštine je bilo puno. "Malo ekstremniji" među demonstrantima su nekoliko puta pokušali da razvale vrata skupštine i onda su počeli da masovno bacaju suzavac. Evo sada je i konjica na ulicama. Mislim da je večeras do sada bačeno više suzavca nego u prethodnih 20 godina zajedno.
 
Slike od pre jedan sat, po redu, od 23:34 do 23:55

2020.07.07. 23.34 Kod Skupstine.jpg

2020.07.07. 23.37 Kod Skupstine.jpg

2020.07.07. 23.39 Kod Skupstine.jpg

2020.07.07. 23.42 Kod Skupstine.jpg

2020.07.07. 23.53 Kod Skupstine.jpg

2020.07.07. 23.55 Kod Skupstine.jpg
 
Мени нису јасни људи у Србији који су пре месец дана инсистирали да не треба гласати а сада се противе "ескалацији" протеста

Чим је опозиција себе елиминисала из демократских институција једини начин за смену власти је кроз насилну борбу. Шта ви мислите да ће се људи окупити, рећи да су незадовољни и Вучић изаћи и рећи "у праву сте, ево препуштам вам власт 2 недеље после избора". Ако је већ дошло до борбе народа против режима онда је проливање крви и незаконит удар на војску и полицију једини пут, тако је било и са Милошевићем и са сваким диктатором у историји.

Мирне демонстрације имају ефекта само када је власт таква да им се повинује, иначе могу људи да се мирно окупљају до сутра а власт ће само да спинује то ради свог рејтинга.
 
I da nista ne proizidje iz ovih demonstracija, drago mi je da su bile makar i samo na jedan dan. Ko zna.....mozda se povecaju sutra/prekosutra/nakosutra.

Sad gledam naxi kameru, bacaju i dalje tonu suzavca pasja govna
 
Mnogi koji su vladali na ovim prostorima (što ''naši'' što tuđi) su imali problem da razumeju jednu stvar:
Srbi su u stanju da trpe sve i svašta. I da trpe, i trpe i trpe... ma ko magarac kad stane u mestu i u stanju je da trpi batine do sutra. Ali kad im napokon prekipi, onda prekipi do koske. To važi i na ličnom nivou (pojedinca) i na nivou masa i naroda.

I da, slažem se sa Zionom, mislim da su ovo među retkim, ako ne i jedini pravi i iskreni građanski protesti u poslednjih 20 godina.
I nisam jedini koji uviđ da ovo stvarno jeste ispalo spontano. Jer što rekoše i na TVu, vidi se da je bilo sporadično i neorganizovano, za razliku od mnogih drugih protesta (ili ''protesta'') za koje bi se uvek videlo da imaju kolovođe, formacije i mete.

Naravno ovo govorim za događaje u poslednjih dva tri sata. Sve to već sutra može da bude drugačije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=754799#p754799:axysomaz je napisao(la):
GOJE » Uto Jul 07, 2020 10:02 pm[/url]":axysomaz]Vučić je potpuno izgubio kompas. Upravo je organizovao masovni protest, a prema istraživanjima takva dešavanja (čak i na otvorenom) su najefikasniji način zaraze.

Ljudima je očigledno previše, i samo nedostaje nekakav lider. Ovo je već 4. put za Vučićevog vakata, da se razbuktava neka energija, i deluje baš ozbiljno.

Ali, izuzetno me brinu zdravstvene posledice ovih protesta. Ne znam kako pravilno kanalisati nezadovoljstvo. Što reče Beki - da svi uđemo u jezero na Adi, pa nek nas vade. Genijalno.
Bilo je ljudi da kada sam se popeo na stepenice, sve je bilo puno, ceo plato, Takovska, Kneza Milosa... Onda su nas roknuli niz stepenice, mamicu im je***, cenzurisi sad Igore ili brisi ako te nije sramota.

Udarali su me pendrekom iz cista mira, popio sam suzavac sto puta, ovo sada ide do kraja, gotov je.
 
Vučić sve vreme želeo da bude vođa i kad je zapravo došla situacija da treba vođa, on je potpuno zakazao.
 
U svakom slucaju, nista od policijskog casa, samo pamet u glavu i pokazimo ko je st***, a to nije narod, osim SNS glasaca. Bajs, trcanje, Ada, kupanje, parkic, distanca, samo laganica.
 
Stigao SAJ ispred Skupštine sa Hamvijima i Roverima. Sad ih snimio N1.

P.S.
Čini mi se da prenos sa NAXI kamere koja prikazuje Pašićev trg kasni za jedno minut. Ne tvrdim, ali tako mi izgleda. Prenos u svakom slučaju radi usporeno.
 
Molim vas bez psovki i napadanja drugih članova foruma.
 
Od 23:00-01:00 samo sirene zavijale. Delovi Beograda pretvoreni u Harlem. Nisam video šta se dešavalo, ali čula su se kola, dobacivanje s terasa. Nije bilo lupanja u šerpe i lonce, zviždanja.

U ovoj zemlji političari ne znaju kad je dosta. Jednostavno nemaju meru. Da ih jedna institucija u ime naroda protera iz zemlje uz zabranu ulaska (oduzimanje državljanstva, crna lista) shvatili bi ko je gazda - da ovo nije njihova igračka već naša zemlja.

Ne treba se boriti za prava pesnicom, već na pravičan način kroz argumentovanu raspravu. Narod je taj koji treba ostati civilizovan i priseban, ako već državni vrh nije.

Btw. ovo sam predvideo, da će baš nama milenijalima pući film. Mi nismo ovce za šišanje odrasle pred TV-om, mi smo odrasli uz pristup internetu koji za razliku od prethodno pomenutog medija nudi selekciju podataka od strane čitaoca na osnovu čega uz razmenu informacija kroz razgovor sa drugima može biti donet konsenzus.
 
Gledao sam na TV u prenos uživo na N1, od 22h. Ovo bi bilo ukratko šta se dešavalo.
Zanimljivo je da su tamo bili i Vuk Jeremić i Đorđe Vukadinović, i da je Jeremić izviždan i oteran, a da su se pojedini ljudi poveravali Vukadinoviću. Isto je zanimljivo i da kada je bila najveća gužva, da su sami građani jedni druge sklanjali da može da prođe ekipa N1.
Jedan od mladića je rekao da je došao na protest zbog svog nedavno preminulog oca od Corona virusa, jer su odbili da ga prime u Zemunsku bolnicu, govoreći da nemaju respiratore.
Takođe su kamere N1 uhvatile i grupu mladića koji su sedeli u Pionirskom parku, na klupi koja je gledala na muzičku školu, kada je grupa milicajaca iz pravca Andrićevog venca, koja je išla kolovozom ka raskrsnici sa Bulevarom, preskočila živicu i počela da udara mladiće, ali su prestali čim su skontali da ih snimaju kamere. Tu se u blizini zatekla jedna Ruskinja koja je takođe došla na protest i kada je upitala milicajce zašto udaraju mladiće, dobila pendrekom po licu. Obraz i uvo su joj bili načisto crveni. Na pitanje novinarke N1 zašto je ispred skupštine, odgovorila je da je to zato što se ovde dešavaju iste one stvari koje su se događali devedesetih u Rusiji pod Jeljcinom, da se , karikiram, štancuju tržni centri, a koji su danas u Rusiji većinom samo prazne ljušture, i da hoće da da podršku.
Jedan od demonstranata je rekao i da su jednom mladiću povredili glavu kada su ispalili suzavac, jer ga je pogodio direktno u glavu. Jednoj starijoj ženi su polomili nogu.
Nekoliko vozila / kombija policije je zapaljeno, a takođe nije dozvoljeno ni vatrogascima iz pravca Bulevara da prođu, zato što su na pitanje kuda idu, rekli da ni oni sami ne znaju. Moje mišljenje je da je jedna od namera bila i da se na demonstrante krene vodenim topovima.
U početku je bilo malo milicije i bila je mirna. Dopustili su ulazak u skupštinu, da bi tek nakon petnaestak minuta intervenisali i izbacili građane. Nakon toga smo videli da se povećava broj milicajaca, ali i da je prošlo najmanje desetak manjih oklopnih vozila. Nakon toga smo videli da se pojavila i konjica, a na kraju su se pojavili i milicajci sa psima. Kako se povećavao broj milicije, tako je počelo i da se ide sa suzavcima.
Za kraj, i jedni i drugi, i milicija i demonstranti su tražili od N1 da snimi šta se sve dešava i da demonstranti gađaju miliciju, ali i kako milicija tuče demonstrante. Naravno, tu je i ono što je rečeno za Noga.
Naravno, da ne zaboravim i da su čitana saopštenja Brnabićke i još nekih SNS - ovaca, gde su Đilas i opozicionari fašisti okrivljeni za organizaciju svega ovoga. Bio je jedan analitičar gost tokom prenosa, i rekao da bi jedino smisleno bilo da Vučić izađe pred novinare sutra i kaže da je pogrešio, da se izvinjava i da neće biti policijskog časa, te da na taj način smiri situaciju, ali da je ubeđen da do toga neće doći. Ovo je naravno bilo pre nego što su stigla saopštenja.
E da, i da ne zaboravim, opozicija razmatra da li da održi za sutra najavljen protest ili ne. Jedan je zakazan za 18h ispred filozofskog, a drugi kod skupštine u 19h. Ne znam čiji je gde tačno. Jedan je građanski, drugi opozicioni.

P.S.
Tokom prenosa uživo, u par navrata se desilo da trokiraju kamere N1 na kratko ili da snimak bude jako loš, dok je sajt N1 često bio nedostupan.
 
Kakvi bre zakazani protesti, opozicija... Ja sam danas bio iz drugih razloga u gradu i video ovo, kao i mnogo ljudi tamo. Sutra opet po istom principu. Kad? Ne znam. Gde? Ne znam. U jedno sam siguran, ljudi su besni. Svi koji su bili danas, doci ce opet, sto posto sam siguran. Sad ostaje da se i ostali pridruze.

Svrckajte se po gradu u popodnevnim satima.

Ja ne znam jesu ljudi svesni da je bacao suzavac na svoj narod i poslao miliciju da pendreci. Ponavljam, nikakvi desnicari, navijaci...nisu bili tu, bar ne vecina. Zene, deca, stariji ljudi... Ja sam na stepenicama pao na neku hipi klinku na primer.
 
Koja hitčina ovaj SNS, oni i dalje krive Đilasa, sad im je on kriv za ove proteste. Mogli bi malo da se ažuriraju i da shvate da niko ne voli Đilasa, niti Obradovića i ostatak opozicije, a ni pozicije.
 
Slike Foneta i Associated Pressa, čisto da se ne zaboravi. I da se proširi, pošto znamo kolika medijska sloboda cveta u Srbiji...

1000.jpeg

Pogledajte prilog 1

marrecar":tpa4a064 je napisao(la):
Koja hitčina ovaj SNS, oni i dalje krive Đilasa, sad im je on kriv za ove proteste. Mogli bi malo da se ažuriraju i da shvate da niko ne voli Đilasa, niti Obradovića i ostatak opozicije, a ni pozicije.
Đilas je moćniji od porodica Buš, Klinton i Rokfeler zajedno. Osam godina je van vlasti a i dalje vuče sve konce u Srbiji. :D :laugh:
 
Ја сам пратио лајв на инстаграму дизелманија, запаљена су три полицијска аута и један комби али није јасно како. Мени искрено све ово мирише да су тензије на улазу у скупштину исцениране од убачених провокатора како би добили оправдање за употребу силе. Слично као што је исценирано заустављање санитета на почетку демонстрација. Што сам ја успео да ухватим на основу снимака, чини ми се да су полицајци у цивилу и полицијска бригада били бруталнији од жандара, а САЈ је одрадио главни део разбијања масе са хамерима из којих су испаљивали сузавац. Последње што је било на дизелманији јесте кордон са четири Хамера код угла булевара и Ресавске како креће на демонстранте дуж булевара и Таша.

Е да, Вука Јеремића су демонстранти отерали звиждуцима и успут је попио пар ћушки.
 
Rizikujući da budem proglašen za sendvičara ali svi koji misle da je gotov, se grdno varaju. Mlađi forumaši mogu da pogledaju na netu a stariji se sigurno sećaju demonstracija 9.marta 1991. i kako je to sve izgledalo, koliko je ljudi bilo na ulicama danima, kakva energija i želja je bila za smenom režima, kad Milošević nije mogao da sa brutalnom policijom uspostavi red pa je morao da izvodi tenkove JNA, i kako je sve ovo smešno u poređenju sa tim demonstracijama. I šta je bio rezultat. Ništa. Milošević je par meseci pre toga ubedljivo pobedio na izborima i džabe sve demonstracije, dva uzalud izgubljena života. Kao i na demonstracijama 1992 kad je demokratska opozicija bojkotovala izbore. 1996/97 su demonstracije uspele kad je pokrao izbore. I 2000. su demonstracije uspele kada nije hteo da prizna poraz opet na izborima. Ali mora da se učestvuje na izborima prvo. Samo nažalost mislim da je trenutna opozicija toliko tragična da joj ni najpošteniji uslovi ne bi pomogli da pobedi Vučića. A što se korone tiče, kao neko čiji najbliži član porodice radi u kovid bolnici, mogu samo da kažem čuvajte se ljudi.
 
Vrh