Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 80 25,6%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,7%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    313
Bukvalno se pisalo o tome na ovoj temi jos pre godinu dana.

Spoiler alert: ja nisam ni rec o tome napisao, niti imam neko misljenje o tome.
Nego kazem, zna se to vec odavno.

Inace, ne znam da li ste primetili ali napadi i prozivke na Kona u narodu su opali kako je i on oladio sa panicenjem i drobljenjem u javnosti.
 
@astrodule
Па, није ли мало неетички да један брачни пар буде на две веома важне функције у здравству, и то у сред веома политички обојене епидемије?
И то које две функције.
 
Kakve to veze ima s nama? Bukvalno ne znam zasto se nas narod bavi tim uopste, imaju 350 miliona svojih stanovnika kojima je to interesantno.
Mada, Mikie, mozes na Twitteru naci koleginicu Radu Manojlovic, ona pokazuje svoje znanje iz epidemiologije i rusi Faucija ceo dan...
 
U Bugarskoj je danas došlo do sukoba između policije i učesnika protesta, koji se protive restriktivnim merama uvedenim zbog koronavirusa.
Sukob je izbio kada su demonstranti pokušali da upadnu u zgradu parlamenta u Sofiji.
Policija je sprečila demonstrante da upadnu u zgradu i privela neke od njih, prenosi AP.
Tokom sukoba povređeno je nekoliko osoba, među kojima ima i policajaca.
Skoro 1.000 učesnika protesta, koji su mahali zastavama Bugarske i pevali patriotske pesme, ostalo je na trgu ispred Narodne skupštine, odakle su poručili da ne planiraju da se pomere dok se ne ispune njihovi zahtevi da se ukine obavezno nošenje maski i posedovanje zelenih kovid propusnica.
Protest protiv obavezne vakcinacije i nošenja maski organizovala je nacionalistička partija Preporod, koja se oštro protivi merama koje je bugarska vlada uvela kako bi se izborila sa pandemijom koronavirusa.





A sad posledice takvog raspoloženja. Rang lista mrtvih:

all-countries-per1000.png
 
Poslednja izmena:
Koliko sam razumeo protiv kovid pasoša koji je potreban za ulazak u restorane, kafiće, tržne centre i teretane. To su uveli zato što imaju svega 28% vakcinisanih, pa im je smrtnost ogromna. CFR im ide do 5% ili 6%, a i broj mrtvih na milion ljudi je ogroman. Međutim antivakserski pokret je tamo jak, pa su sada ogranizovali ove demonstracije "zato što vlada pokušava da ih kovid pasošima natera da se vakcinišu".

Screenshot_20220112_201647.jpg
 
Ako se Kovid ausvajsi traze za ulazak u ugostiteljske objekte 24h, onda i treba da se bune.

Kovid ausvajsi mogu da budu samo za nocne zurke i masovne skupove sa velikom gustinom. Sad, sto se teretana tice, neutralan sam, mozda bih prihvatio da i za njih vazi, posto znam iz licnog iskustva neke teretane koje su bile rasadnici vlagurine, bacila i zaraza jos pre Korone, a vaze za bog zna kako popularne i prestizne (kahmautokomandakahm) Naplacuju ko da su spa centri a ono samo hale pune skorelog znoja, njanjave tres muzike i pozera (cast izuzecima). To je bio i jedan od razloga sto sam poceo da treniram kod kuce odnosno napolju. Zgadilo mi se sve.

Onda se posle desio Lonac, koji je histerisao sto je vidjao ljude kako trce i vezbaju na Kalemegdanu, Adi, Kosutnjaku... XD No dobro, to je vec druga tema koju smo prosli.
 
Poslednja izmena:
Ma prosto je ko pasulj: 'kovid ausvajsi' sa O'Mirk-om iz IRA nemaju više nikakvog smisla i moraju biti ukinuti. Nije trebalo ni da budu uvedeni, jer nikakvog efekta nisu imali, ali sad stvarno postaje nadrealno. Jednostavno - ukinuti i apelovati na ugrožene da se vakcinišu, kao protiv gripa. To je sve.
 
Kakve to veze ima s nama? Bukvalno ne znam zasto se nas narod bavi tim uopste, imaju 350 miliona svojih stanovnika kojima je to interesantno.
Mada, Mikie, mozes na Twitteru naci koleginicu Radu Manojlovic, ona pokazuje svoje znanje iz epidemiologije i rusi Faucija ceo dan...
Чињеница је да ми немамо капацитете да водимо сопствену политику по питању епидемије, независну од највећих сила. Од почетка се пресликавају мере од других земаља... САД са својим лобистима предњаче, ипак су највеће царство после Рима.

Не пратим певачице по друштвеним мрежама. Не интересује ме шта има да каже, мада ми Твитер алгоритам избацује у последњих пар дана њене објаве...
 
Zanimljiva tvrdnja. SAD lobiraju za Covid mere u Srbiji? Ako je tako, onda rade katastrofalan pos'o, posto su nam postignuca tokom pandemije vise poput ruskih. Verovatno se odlicno opiremo tim zapadnim zavojevacima.
SAD nemaju ni medju svojim drzavama jedinstven sistem mera, ali zato ovde kod nas su sigurno oni umesani. Kao i u sve. Za svaku nesposobnost naseg drzavnog aparata prebaciti krivicu na dezurno sveCko zlo...neki Rim, Vatikan...kao da nismo SNS Srbija vec Vizantija bogati...
 
Pa njima je "postojanje vakcine" = "guranje mera niz grlo". Mnogima se otprilike urezala ona scena iz "V for Vendetta" kad se testira biolosko oruzje, pa sad imaju paranoidne deluzije... i naravno, ne kapiraju da su oni ta reakcionarna snaga koja dovodi diktatore poput tog iz filma na vlast.
 
Čekaj znači u osnovi ovo deluje da su svi teniseri koji nisu vakcinisani falsifikovali potvrde da su preležala u decembru da bi mogli sada da igraju AO?
 
Па да, а постоји и могућност да су неки фалсификовали потврде да су вакцинисани :) . Мислим како ће Медведев пред Путина ако није користио Руску већ неку западну вакцину.
 
Zanimljiva tvrdnja. SAD lobiraju za Covid mere u Srbiji? Ako je tako, onda rade katastrofalan pos'o, posto su nam postignuca tokom pandemije vise poput ruskih. Verovatno se odlicno opiremo tim zapadnim zavojevacima.
SAD nemaju ni medju svojim drzavama jedinstven sistem mera, ali zato ovde kod nas su sigurno oni umesani. Kao i u sve. Za svaku nesposobnost naseg drzavnog aparata prebaciti krivicu na dezurno sveCko zlo...neki Rim, Vatikan...kao da nismo SNS Srbija vec Vizantija bogati...
Нисам рекао да лобирају за ковид мере, извукао си ме из контекста...мислим да просто користе њихове методе које се нису показале.
 
oprah-winfrey-shrug.gif

Vidis da je i algoritam sam pokupio sta volis da vidis, ne moram ja da hintujem nista ;)
Не волим да читам шта певаљке паметују, како оне које агитују, тако и оне које критикују. Блокирана је...
 
У Аустралији 147.000 случајева за дан... (тек 3,5 пута више становника од Србије).
Мере дају резултате, само их Новак угрожава.
Глупост без граница.
 
Vesti o Đokoviću

Španija kaže da su lažne vesti da je kod njih počela istraga protiv Đjokovića.

Takođe Internetom se širi mišljenje da je sasvim moguće da Novak uopšte i nije bio zaražen 16 decembra, tj da je ta potvrda o pozitivnom testu ili falsifikovana ili je neko unutar sistema državne baza podataka menjao podatake, tj da su i naše zvanične potvrde o kovidu sumnjive. Tome su dosta doprineli Ben Rothenberg i Spiegel tvrdnjom o raznim neusaglašenostima podataka u digitalnom QR kodu na potvrdama koje su predate sudu.


Važno je naglasiti i proširiti informaciju da je pokazano da je njihova analiza pogrešna budući da mnogo ljudi u svetu priču o falsifikovanoj potvrdi zaraženosti uzima kao nepobitno dokazanu. Objašnjenje greške u toj analizi QR koda:

Čarli Vafls
@CharlieWafflees
Replying to
@zerforschung

Absolutely wrong.
Timestamp is the time of pdf download. Everytime you repeat the process timestamp will change. Difference in confirmation code is because he used 2 different state labs on 16th and 22nd. Very poor analysis, I have to conclude.

Čitav niz o tome je ovde

Dalje, kažu da će se Novak žaliti ako se donese naredba o deportaciji pošto su njegovi skupi advokati našli još jednu pravnu mogućnost za to. Dakle nije kraj, cela saga će imati još nastavaka.

Pa zatim, logično, Netfliks pravi dokumentarni film i to u nastavcima. A taman su počeli da na nas zaboravljaju ...

EXCLUSIVE: Novak Djokovic's Australian Open drama will be shown on NETFLIX! Film crew have explosive behind-the-scenes access to immigration saga which will be shown in a docuseries similar to F1's 'Drive to Survive' show

Netflix are recording a new fly-on-the-wall docuseries of the 2022 tennis tour
The show will be similar to the streaming giants' 'Drive to Survive' show for F1
It means Novak Djokovic's Australian Open scandal will be part of the docuseries
A crew is already in Australia filming the explosive start to the tennis calendar

 
У Аустралији 147.000 случајева за дан... (тек 3,5 пута више становника од Србије).
Мере дају резултате, само их Новак угрожава.
Глупост без граница.
Можда нису сви заражени од Новака, могуће да је део њих био код нас на прославама или већ у нашим ресторанима.
 
Жико, ти графици говоре само о томе да су Африканци много отпортнији на корону, а не говоре много о самој вакцини. Такође мислим да статистика у Афричким земљама није "баш најпоузданија". Сва истраживања јасно показују да вакцинисани када се заразе боље подносе корону, и мислим да се то не односи на децу који и нису много угрожена и без вакцине.
 
Ipak mislim da je zbog ekvatora i ugla sunčevih zraka.
Slično je bilo sa Izraelom i okolnim nevakcinisanim zemljama. Slično i u Indiji, Kerala vs ostali.
 
Afrika ima skoro 3 puta manju gustinu naseljenosti od Evrope. Stanovnici su pretežno stariji u Evropi, što može objasniti relativno veliki broj smrtnih slučajeva. I dalje, u Africi je trenutno pretežno toplo i sunčano vreme, u odnosu na Evropu gde sada veje sneg, pada kiša i hladno je, zbog čega se ljudi uglavnom nalaze u zatvorenim prostorima = lakše prenose virus.

I dalje ne kapiram šta je cilj ovakvog komentara i selektivno statistike. Vakcina uzrokuje zarazu? Vakcina poboljšava prenos virusa?
Evo kod mene cimer 6. dan zaražen, nismo se izolovali jedan od drugog. Svaki dan radimo PCR test, ja sam još uvek negativan. Obojica vakcinisani istim vakcinama, istog dana. Njemu nije ništa, nikakvih simptoma nema. Prijatelj koji mu je preneo je nevakcinisan, njegova ćerka i žena takođe. Svi imali temperaturu par noći, malaksalost i slinav nos.
 
A како ти Жико објашњаваш у твојим графицима да је у Африци било драстично мањи број заражених и преминулих него у Европи пре него што су се вакцине и појавиле.
 
Vrh