Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,8%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,6%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    314
Špigl piše da je Novakov pozitivan pcr test vrlo verovatno lažan.
To je veliki blam za Srbiju, ako je tačno.
 
Poslednja izmena:
Dragi Benderu, respiratori i smrti kasne nekoliko nedelja. Ovo ce tek da skoci kao posledica.
Код омикрона, све се одвија брже, па тако и развијање тежих исхода. Верујем, свега 1-2 недеље у односу на заражавање, и то у просеку. Чак, рецимо, у Британији, број пацијената са најтежом клиничком сликом је од појаве омикрона, све време у паду!!!
 
Špigl piše da je Novakov pozitivan pcr test vrlo verovatno lažan.
To je veliki blam za Srbiju, ako je tačno.
Već je oborena teorija. Taj "time stamp" se generiše kada se preuzme dokument, odnosno QR kod se ažurira sa novim URLom, koji sadrži taj "vremenski pečat". Tako da, ova dva sertifikata koja kruže su skrinšot dokumenta, koji je preuzet u određenom trenutku, pa samim tim će uvek pokazivati taj vremenski pečat. Već su proverili to naši ljudi na tviteru, koji su proverili svoje sertifikate i taj vremenski pečat. Pokazalo se da je ova teorija Nemca potpuno netačna i pada u vodu da su testovi lažirani.

Meni jedino što upada u oko je vreme koje je bilo potrebno da se završi PCR test, a to je bilo oko 2 sata.
 
Znači, nikog nije briga za zakone ako ih prekrši neko ko nam je simpatičan :) Da se zna za ubuduće!
 
Објавио је да се није самоизоловао само за интервју са Лекипом.
 
https://www.instagram.com/p/CYnO7cDqbdj/
Sad ga (opravdano) razvlace i za laz da nije putovao prethodnih 14 dana pre dolaska u Australiju. Sve su to "ljudske greske", pretpostavljam, ali neko za njih ode u zatvor, neko plati kaznu, a neko postane narodni heroj... Mislim, nisu Australijanci sisali vesla, verovatno ce biti nekih reperkusija. I naravno, samo je pitanje vremena kad ce neko naci slike od 19-21. decembra gde se ne pridrzava nikakvih mera.
 
Sve u svemu marketinški tim je uzeo stvar u svoje ruke. Familija Đoković (bez Noleta) nema nikakav tim iza sebe i zato njihove izjave i konferencije samo mogu da škode Noletu.

Bolje je odmah se javiti i saseći skoro sve u korenu sve, nego ćutati i praviti se lud i davati besmislene kontra argumente.
 
Na Tviteru se tvrdi da im je pr Aleksandra Radujko navodno supruga bivšeg direktora Telekoma Srbija.
 
Ne bi me cudilo da stvarno dobije 5 godine zatvora
I dalje ne verujem da ce igrati
 
Nisam preterano fan Novaka zadnjih godina ali opet... Svi sportisti i celebritiji koji su teški preko 100 milki konstano lažiraju papire o koroni kako bi nesmetano putovali. Ko je toliko bogat, za njega pandija ne postoji.

Nole je ispao baksuz jer se baš ne njemu slomio obračun između Australijske federalne i lokalne vlade.

Osuditi ga sigurno neće jer 6 figures people moraju da nastave da se lagodno ponašaju
 
Nažalost, sada se mirne duše može reći da je Novak izazvao međunarodni skandal sa nesagledivim posledicama po sebe i Srbiju. Njegova karijera će nadalje biti pod velikim upitnikom, a ovakvo muljanje će medijima dati mnogo materijala da mu dodatno zagorčaju život.
Najbolje bi mu bilo da se još danas pokupi iz Australije i ne pojavljuje u javnosti par meseci. Mogao bi i Srđan da odglumi jedan infarkt, strpa se u bolnicu i pozove sina u posetu. Novak da se odrekne troškova koje mu je sud dodelio i zamoli novinare da ga ostave na miru u teškoj situaciji za porodicu. Ne vidim šta bi drugo barem malo pomoglo da spasi nešto ugleda. Iz muljačine se ne možeš izvući pošteno..
 
Uvek može da se neka buva preuveliča. Nole ima problem što je iz Srbije, zato što mu nije Najk sponzor, zato što je pomrsio konce velikima i zato što je ogolio ATP i raspodelu novca (možda je ovo poslednje i najvažnije). Vidimo da Nadala apsolutno niko ne dira iako i kod njega ima nekih nelogičnosti.

Kao što mnogi i dalje pričaju o kemtrejsima, tako će se pričati i o Noletovim testovima.

Ako je nešto lažirao, nije ni prvi ni poslednji, ali čini mi se da ne postoji narod na svetu koji više voli da napada svoje ljude i što se bori da dokaže nešto pre drugih.

To mi govori da postoji baš mnogo zaludnih ljudi koji svoje frustracije ispoljavaju na ovaj način. Prosto je zapanjujuća količina ljudi kod nas koji pljuju Noleta i omalovažavaju njegove sportske uspehe.
 
Znači, nikog nije briga za zakone ako ih prekrši neko ko nam je simpatičan :) Da se zna za ubuduće!
Naravno da ne. Jasno sam rekao sam da se sud o tome da li je kriv mora odložiti dok ne čujemo sve strane, dakle dok Đoković ne da izjavu. Ovo je prosto duhovita pesmica koja međutim ipak dosta govori o raspoloženju u Bugarskoj prema Đokoviću, ali i prema nama. Plus što je istovremeno i izraz tamošnjeg odnosa prema vakcini, tj zašto su oni jedni od retkih koji su gori od nas po broju mrtvih zbog averzije prema vakcinama i nepoverenju u vlasti. A Đoković je, možda ne svojom voljom ali svakako kao nužna posledica svojih odluka, ipak postao antivakserski simbol. Zbog toga mi je "Песен за Новак Джокович" bila zanimljiva po više osnova.
 
@Zuma nije bilo tebi upuceno, izvini sto je tako ispalo :)
@astrodule Njegovi sportski uspesi su neupitni. Ne znam da li ih iko omalovazava zaista... Ali on kao osoba nije Isus, nije bezgresan, i napravio je do sada sebi najvece sr*nje od kog nema nazad, i to upravo zato sto nije bilo lokalno. Za sve druge stvari smo uglavnom znali mi ovde, i sve su bile progutane, zaboravljene, gurnute pod tepih. Iskreno, astrodule, ja mislim da nema naroda koji vise sranja oprasta i guta od naseg. Imamo sad vec desetine afera i problematicnih aktera u Vladi, a i dalje ta bag** dobija prostu vecinu na svakim izborima. Imali smo apologete i Mike Aleksica i Branislava Lecica. A tek ratne zlocince da ne pocinjem... Predali smo ih, ponovo, iskljucivo jer su druge drzave to trazile, inace bi ziveli ovde kao carevi. Neki i dalje gostuju u medijima, pisu knjige, ubiraju plodove svojih zlocina... Daleko od toga da smo mi neki narod gori od bilo kog drugog, ali dosta je tog narativa da su se svi bas protiv nas urotili. Nesto smo i sj*bali ponekad, valjda. Neko je rekao, da li cete zaista uzivati ukoliko nase sertifikate zabrane u svim evropskim zemljama zbog ovog skandala? Hocete li tad kriviti Novaka ili 700 miliona stanovnika Evropske Unije?
Nas narod vidi introspekciju kao znak slabosti, kritiku shvata licno, i stoga, nema nikakvog poboljsanja.
 
Poslednja izmena:
Najzad i Novakova izjava:

"Hoću da se obratim zbog dezinformacija oko mojih aktivnosti i pojavljivanja na događajima u decembru, koji su prethodili mom pozitivnom PCR rezultatu na kovid testiranju. Ove dezinformacije moraju da budu ispravljene, posebno u interesu šire zainteresovanosti zajednice oko mog boravka u Australiji i da bih govorio o stvarima koje su do sada bile vrlo štetne i zabrinjavajuće po moju porodicu"

"Prisustvovao sam košarkaškoj utakmici u Beogradu 14. decembra nakon čega je objavljeno da je jedan broj ljudi bio pozitivan na koronavirus. Mada nisam imao simptome, 16. decembra sam uradio brzi antigenski test koji je pokazao da sam negativan. Istog dana sam uradio i zvanični, priznati PCR test. Sledećeg dana prisustvovao sam teniskom događaju u Beogradu da uručim nagrade deci. Pre odlaska na događaj uradio sam novi brzi test. Bio je negativan. Osećao sam se dobro, a obaveštenje o pozitivnom rezultatu PCR testiranja dobio sam tek nakon tog događaja"

"Idućeg dana, 18. decembra, bio sam u svom teniskom centru u Beogradu da bih ispunio obaveze prema 'Ekipu'. Dao sam intervju i fotografisao se. Otkazao sam sve ostale obaveze osim tog intervjua. Osetio sam obavezu da to odradim, nisam želeo da izneverim novinara. Ipak, postarao sam se da održim propisnu distancu i nosio sam masku sve vreme, osim kada su me slikali. Odmah posle toga otišao sam kući da bih se izolovao na potreban period. Kad sada razmislim, bila je greška što sam prihvatio intervju, trebalo je da odložim tu obavezu".

Kada je reč o mojoj prijavi za putovanje, nju je u moje ime podneo moj tim, kao što sam i rekao imigracionim zvaničnicima po dolasku, i moj agent se iskreno izvinjava za administrativnu grešku koju je napravio kad je čekirao pogrešnu "kućicu" o mojim prethodnim putovanjima, pre dolaska u Australiju. Ovo je bila ljudska greška, a sigurno nije bila namerna. Živimo u vremenima punim izazova, u doba pandemije, i sigurno je da se ovakve greške ponekad dešavaju. Danas je moj tim učinio dostupnim dodatne informacije Vladi Australije, kako bi se razjasnilo ovo pitanje. Osetio sam da je važno da se oglasim i da razjasnim dezinformacije, i neću davati dalje komentare, zbog velikog poštovanja prema Vladi Australije, vlastima i procesu koji je u toku. Uvek je čast i privilegija igrati na Australijan openu. Australijan open je voljen među igračima, navijačima i u društvu, ne samo u Viktoriji i Australiji, nego i širom planete, i sve što želim je prilika da se takmičim protiv najboljih igrača na svetu i da nastupam pred jednom od najboljih publika na svetu", zaključio je Novak.

Nažalost, sada već možemo nešto reći i o krivicama. Nesumnjivo je kriv po tri tačke:

1. Otišao je da uruči nagradu deci 17. decembra iako je znao da postoji sumnja da je zaražen 14. decembra. Pri tome je trebao da zna da je antigenski test nepouzdan, kao uostalom i svaki test ako nije prošlo dovoljno vremena od potencijalnog zaražavanja.

2. Išao je na foto sesiju 18. decembra znajući da je zaražen. Pri tome ljudima sa kojima je bio nije rečeno da je zaražen da bi mogli da odluče da li ONI žele da se taj događaj održi kao što je planirano, da se održi uz dodatne mere opreza, ili da se odloži.

3. Pogrešno je popunjena izjava da nije putovao. Veoma je teško verovati da je to "greška agenta". Prlično je jasno da nije želeo da mu još i to smanjuje šanse da igra.
 
@astrodule Njegovi sportski uspesi su neupitni. Ne znam da li ih iko omalovazava zaista...
Uh, verovatno ne čitaš komentare na sportske vesti. Pratim sport baš dosta i količina "hejta" od naših ljudi je zaista za neku patologiju. Da ne ulazim u to koliko je normalno da navijaš za Federera ili Nadala kada igraju protiv Đokovića. Šta više da se navija protiv Đokovića i koliko se nipodoštavaju jegovi uspesi (tipa, lako mu je da osvoji turnir kada nema Federera ili Nadala)

Bezgrešan nije, ali kao što sam rekao - ne postoji osoba za koju ne može da se veže neki skandal. Evo, pa imamo slučaj Španaca koji su u jednom trenutku osvajali sve što su mogli i taj period se vezuje za doping i ko priča o tome? Mi smo mali i nebitni u svetu i prst smo u oku zbog sportskih uspeha, ali osim Jokića, niko nije marketinški ispraćen od velikih kompanija i zato će svaki korak naših sportista biti praćen mnogo više i pisaće se o lošim stvarima koliko god one bile male.
 
To mi govori da postoji baš mnogo zaludnih ljudi koji svoje frustracije ispoljavaju na ovaj način. Prosto je zapanjujuća količina ljudi kod nas koji pljuju Noleta i omalovažavaju njegove sportske uspehe.
To samo tako izgleda. Dobrim delom su to Grobari, koji su glasniji od drugih, pa se čini da ih ima mnogo. Au suštini im smeta to što Nole navija za Zvezdu.
 
To samo tako izgleda. Dobrim delom su to Grobari, koji su glasniji od drugih, pa se čini da ih ima mnogo. Au suštini im smeta to što Nole navija za Zvezdu.
Možda si u pravu, ali za mene ne važi. "Grobar" sam, ali mnogo volim Novaka i pratio sam ga tokom karijere, jer o njegovim sportskim uspesima bi mogli pisati tek...
Sada se upetljao i to poprilično, da ne bih znao šta je pametno da uradi. Čini mi se da nije trebao ni ići na taj turnir.
 
Nemojte brinuti, igraće turnir. Biće pritisaka, ali da ga sada hapse i deportuje bi bilo smešno. Naravno, sve što radi Australija u poslednjih godinu dana je smešno, ali zaista mislim da što se tiče igre na turniru - to je već sve rešeno.
 
Ma kakvo igranje, da ima obraza sam bi otišao još prvog dana. Pravdu po svetu možeš da isteruješ ako si potpuno čist, ali ako znaš da si mutio, kao što je on znao, pa najpre nije trebalo ni da kreće tamo.

Ej bre, pa sam je napisao da je išao da se testira 16. jer je čuo da su neki zaraženi na utakmici. I ti dok čekaš rezultat ideš da se slikaš sa decom, a kad je već saznao da je pozitivan ode da da intervju Francuzima ne rekavši im da je zaražen, da kažu ljudi da li hoće onda uopšte da ga intervjuišu. Pa sramota da ne može biti veća. Sad ti Francuzi mogu da ga tuže, povlače po medijima, ma strašno u šta se uvalio..
 
Možda si u pravu, ali za mene ne važi. "Grobar" sam, ali mnogo volim Novaka i pratio sam ga tokom karijere, jer o njegovim sportskim uspesima bi mogli pisati tek...
Sada se upetljao i to poprilično, da ne bih znao šta je pametno da uradi. Čini mi se da nije trebao ni ići na taj turnir.
Ako tako gledamo, ne treba nigde ići, nego sedeti kući i trošiti zarađene pare. A svi znamo da Novak nije takav tip čoveka.
To što sam napisao za Grobare, ne znači da sam mislio na sve, ali nisam to decidirano naveo.
 
Ne verujem da će igrati. Ili će sam odustati ili će mu zabraniti. Verovatno uz prećutnu nagodbu da sam ode da ne bi bio uhapšen i osuđen zbog laganja u prijavi, pošto je to uvek krivično delo, a tokom epidemije još i posebna "opasnost po javno zdravlje".

Jedino što mi pada na pamet, što bi mogao da uradi, je da ode da se testira kod njih i objavi rezultate uz svedočenje nekog njihovog lekara da su autentični. Ako tamo piše da ima antitela i da iz rezulata ispada da je nedavno zaista bio zaražen, to bi bar skinulo sumnju da je i čitava njegova nedavna bolest izmišljena samo da bi igrao na turniru i da ZATO nije čuvao druge. Jer TO sada veruje ogroman broj ljudi koji pišu po Internetu zbog prigodnog tajminga događaja. Zbog čega? Pa, zgodno se razboleo baš kad mu je trebalo da bi mogao da uđe u Australiju. Kako je uopšte mislio da uđe kad je podeo zahtev za učestvovanje na turniru, što je bilo pre nego što se razboleo? Predvideo je buduće razboljevanje? I onda se zaista razboli baš kad treba? Jer ako laže jedno, zašto ne bi drugo? To je logika koju ti ljudi sada koriste. Da nema Francuza koji danas tvrde da se žestoko branio da skine masku tokom razgovora i takva interpretacija bi takođe imala smisla. Međutim sada ne verujem u to, jer po Francuzima ispada da se ponašao kao da veruje da je zaražen. Tako da verovatno nije kriv bar za to. Ali za ovo drugo jeste. Dakle, ako bi se sa svedocima testirao u Australiji pomogao bi i nama i sebi. Onda bi se znalo da sada sigurno nije zdravstvena opasnost po njih, i da nije lagao o zaražavanju - ni on ni država Srbija. A tek TO može imati posledice po sve nas.
 
Vrh