Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,8%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,6%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    314
Razlog zašto su testovi povučeni iz prodaje je taj što kada odradite test u laboratoriji u slučaju pozitivnog testa bićete evidentirani i snosite određenu odgovornost. Ovako ako odradite test kod kuće možete bez problema da odete sa pozitivnim testom na koncert ili na posao.
 
operic":i29xxbd5 je napisao(la):
I šta posle tog testiranja?

Ништа, осим да задовољиш сопствено интересовање. Нити ћеш бити регистрован, нити ћеш моћи да отвориш боловање, или ако је тест негативан то ти сигорно ништа не значи да би те примио "нековид" лекар.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914506#p914506:1sv77eak je napisao(la):
operic » 05 Jan 2022 01:23 pm[/url]":1sv77eak]I šta posle tog testiranja?
Onda sa određenom verovatnoćom znaš da li si zarazan pa bolje možeš proceniti u kojoj meri možeš biti opasan po druge, osetljivije osobe oko tebe. Takođe bolje možeš poceniti kakve zdravstvene mere treba da preduzmeš u vezi sumnjivih simptoma koje imaš. Da ih recimo ignorišeš, ili se na neki način više čuvaš, ili planiraš odlazak kod lekara ako se nešto u simptomima izmeni, itd. Ništa u životu nije sigurno, pa ni testovi, ali ako testovima dobiješ nove informacije koje imaju veću verovatnoću od klasičnog bacanja novčiča u vazduh, tj od 50:50 šansi, onda je to svakako bolje. Veća verovatnoća da je neka tvrdnja tačna je korisnija od manje verovatnoće.
 
A šta ako se neko zarazi opet posle 2 nedelje ali nema simptome? Jel da ide da se testira opet,pa opet za 2 nedelje, pa opet za 2 nedelje, pa tako u nedogled...?


Usput, kad smo kod verovatnoće, veća je verovatnoća da neko nastrada u saobraćaju na putu do posla ili prodavnice nego da ga ubije Kovid.
Jel postoji neka korist od te informacije?
 
Код младих да, код средовечних и старијих ипак не. Ја се нпр. не бих вакцинисао да је за мој узраст ризик мањи него у друмском саобраћају - али, није.

Са О`Мирком (члан ИРА од 1916.) се, наравно, рачуница мења.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914516#p914516:m6jdkkth je napisao(la):
Bender Rodriguez » Sre Jan 05, 2022 2:53 pm[/url]":m6jdkkth]A šta ako se neko zarazi opet posle 2 nedelje ali nema simptome?

Ovo je bukvalno nemoguca situacija.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914516#p914516:m6jdkkth je napisao(la):
Bender Rodriguez » Sre Jan 05, 2022 2:53 pm[/url]":m6jdkkth]
Usput, kad smo kod verovatnoće, veća je verovatnoća da neko nastrada u saobraćaju na putu do posla ili prodavnice nego da ga ubije Kovid.

Hm, kao najlaksi moguci nacin da ti pokazem koliko je ovo netacno, probaj da nadjes podatak koliko je ljudi preminulo u saobracaju u prethodne dve godine, i onda uporedi sa viskom smrti od 50 hiljada, od kojih je 3/4 direktna posledica kovid infekcija. Bukvalno nisu cak ni isti red velicine.

Ili, ako moramo u vise detalja, neka je taj prvi broj slucajeva x, a drugi neka bude y = 37500. Ukoliko pretpostavimo da je x << y, i podelimo oba sa populacijom Srbije (zaokruzimo na 7 miliona), to su trazene verovatnoce. Ukoliko, pak, gledamo samo broj zarazenih od kovida, koji je zvanicno oko 5 puta manji od populacije Srbije, ta verovatnoca je onda JOS veca u korist kovida, nazalost. Q.E.D.
 
Ma jasno, nego malo skrećem pažnju koliko su sulude te ideje i koncepti ''ali, ali, verovatnoća kaže...'' Pogotovu kad se ovako fanatično tumače i primenjuju.

Ovim ne kažem da se ne treba vakcinisati, jer to nisam nigde ni pominjao (pišem kao disclaimer, ne zbog tebe nego zbog nekih drugih ovde). Nego u kontekstu te večite ''šta ako sam zaražen?'' priče.

Tebra... a šta ako nekome (neću da govorim u drugom licu) preti neka od 10.000 drugih bolesti od kojih pola mogu i da ga ubiju? A opet, šta ako mu nije ništa?

A šta ako ovo a šta ako ono... O jbt više... 2 godine...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914525#p914525:3dwa6tbu je napisao(la):
LeninVaskrse » Sre Jan 05, 2022 2:10 pm[/url]":3dwa6tbu]
Ovo je bukvalno nemoguca situacija.
Kako znaš?
Hm, kao najlaksi moguci nacin da ti pokazem koliko je ovo netacno, probaj da nadjes podatak koliko je ljudi preminulo u saobracaju u prethodne dve godine, i onda uporedi sa viskom smrti od 50 hiljada, od kojih je 3/4 direktna posledica kovid infekcija. Bukvalno nisu cak ni isti red velicine. Q.E.D.
Govorio sam na globalnom nivou.

Znaš ko ono kad neko kaže boji se da ode na odmor avionom pa mu se pokaže statistika koja kaže da veće šanse ima da izgine u automobilu nego u modernom avionu 3/4 današnjih avio-prevoznika.

Smrtnost od kovida je oko 3% ako ne i manja sad sa novim sojevima i dešavanjima. Guglao sam na netu ima li baš računica ''chances to catch covid'' ali nema ništa tako formulisano i izračunato. Ali nisam ni došao ovde da cepam dlake na pola i radim dvostruki integral izvučene medijane iz preseka dnevnih aproksimacija, nego da ukažem koliko su neki ljudi postali robovi svojih opsesija i ŠBB KBB razmišljanja do te mere da ne vide šumu od drveta.


Kao što rekoh, 2 godine globalne hipohondrije, opsesije i paranoje. Dosta je.
 
Да, за путовање авионом онима који се плаше обично кажем да на територији Србије у редовном авио саобраћају досад, дакле за 98 година, није погинуо нико, осим нешто путника Луфтханзе током окупације (на Фрушкој гори и код Београда). И опет се људи убеђују да је то опасно.

А оно што је просто немогуће замислити, јесте како би са данашњим мозгом људи ушли у авион пре нпр. 60 година - будући да су тада авиокатастрофе у свету биле готово свакодневне (лет алоун пре 90 година у Аеропутов Потез 27, што је објективно било опасно), или како би се као гастарбајтери нпр. возили колима у Западној Немачкој око 1970, када је тамо гинуло десет пута више људи годишње него данас у уједињеној Немачкој, са неколико пута мањим саобраћајем.

Џаба, то је пут без повратка, док не остваримо бесмртност нема краја прогресији исконског страха. То је сада једини стваран циљ за овакво человечество, мада ће ретко ко признати. Макар, ако ништа друго, какву трансхуману наду да улијемо, да ће се опстати после смрти на неком хард диску, са сигурним бекапом у државном дата центру у Крагујевцу - у супротном, биће још овога, сигурно. Па макар ће ова корона мутирати, а и код првог јачег удара грипа...

Не видим ја да има назад.
 
Ne moras da radis dvostruki integral, vec sam bukvalno pojednostavio najvise moguce da bi argumentovao koja od verovatnoca je veca. Stvarno nije toliko slozeno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914516#p914516:1gwmg6ln je napisao(la):
Bender Rodriguez » 05 Jan 2022 01:53 pm[/url]":1gwmg6ln]
Usput, kad smo kod verovatnoće, veća je verovatnoća da neko nastrada u saobraćaju na putu do posla ili prodavnice nego da ga ubije Kovid.
Jel postoji neka korist od te informacije?
Zamisli da živiš u istom stanu sa dedom. U prvom slučaju saobraćaja posledice sopstvenih odluka snosiš samo ti, a u drugom ti odlučuješ o prihvatljivom riziku smrti za druge (šta će biti sa dedom ako mu ti u stanu preneseš virus?), čime se ukida njihova sloboda da odlučuju o sebi (da sami procene za njih prihvatljivi nivo rizika, tj verovatnoće). U širem kontekstu, ako nije u pitanju privatni stan nego društvo, mi imamo odgovornost prema drugima isto kao i oni prema nama. Pa se, ako tvoj "slobodni izbor" širi zarazu i dovodi u veću opasnost druge (verovatnoća), onda se ukida njihov slobodni izbor. Mora da postoji ravnoteža, pa tako shvaćena "sloboda" u međuzavisnom okuženju jednostavno ne može postojati kao isključivo lični izbor. Kriterijum razlikovanja je da li tvoje odluke utiču na druge jer oni moraju imati ista ili slična prava i obaveze. Ako korišćenjem testa sa većom verovatnoćom znaš da li si zaražen nego bez korišćenja testa, onda bolje možeš proceniti kolike su šanse da ugrožavaš druge.
 
Али можеш гледати и овако. Ако имаш неке симптоме склањаћеш се свакако од старијих и осетљивих (и од осталих) да их не угрозиш, без обзира да ли је тест позитиван или негативан. Са друге стране ако немаш симптоме нећеш се ни тестирати. Тако да нисам сигуран да је нека велика корист од тих тестова.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914451#p914451 je napisao(la):
LeninVaskrse » Wed Jan 05, 2022 9:17 am[/url]"]"Nisam antivakser ali..."
Jesi, ćao. Posebno kad traže "samo pogledaj ovaj zabranjeni cenzurisani video od 4 sata na Jutjubu" ili "ovaj zabranjeni podkast na najvećoj audio platformi na svetu kod najpoznatijeg podkastera na svetu". Nije vama lako

Pa ja sam se vakcinisao i svakome sam drugome to preporučio, ali je ludilo od kad je krenula ta hajka na svakog ko misli drugačije i ljudi se bukvalno već brišu sa interneta čak i najveći stručnjaci u oblasti ili zbog toga što su ukazali na pogrešan pristup lečenju im se oduzimaju licence (karantin je klasičan primer koji se predstavljao kao jedini ispravan a videli smo u primeru mnogih da je bio i kontraproduktivan), ovo je čovek koji ukazuje na propuste u kliničkim testiranjima vakcina, na svesno izbegavanje da se navedu ozbiljne neželjene posledice itd.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914558#p914558:pd1ejmot je napisao(la):
paradox polje » 05 Jan 2022 03:12 pm[/url]":pd1ejmot]Али можеш гледати и овако. Ако имаш неке симптоме склањаћеш се свакако од старијих и осетљивих (и од осталих) да их не угрозиш, без обзира да ли је тест позитиван или негативан. Са друге стране ако немаш симптоме нећеш се ни тестирати. Тако да нисам сигуран да је нека велика корист од тих тестова.
To bi u opštem slučaju bilo najbolje ali nije uvek optimalno. Šta ako je obična prehlada a imaš niz obaveza? Ako ti od posla zavisi izdržavanje porodice ili postoje neke druge važne obaveze? Zašto se nepotrebno izolovati uz sve štete koje to donosi, ako nije potrebno? Sa testom bolje znaš na čemu si. Ne sa potpunom sigurnošću, ali bolje nego da čovek radi ono što mu prvo padne na pamet.
 
Pa hajde da vidimo korisnost tih testova provučene kroz realni filter:

test negativan: ideš kao da ništa nije bilo. Šanse su 50:50 da si pozitivan pa tako em širiš zarazu em nisi koristan nikome. Ako si stvarno negativan onda kao i da se nisi testirao svakako. Mali procenat ljudi koji će ograničiti kretanje na osnovu testa i nisu neki reper jer će se svakako pričuvati bilo da je korona, grip ili nešto drugo.

test pozitivan: ideš isto kao da ništa nije bilo ali ne ideš kod lekara da ne bi bio u izolaciji jer si sada siguran da si pozitivan pa nećeš ići kod lekara ili ideš kod lekara pa čekaš 10h da bi se ponovo testirao i dobio bolovanje.

Počele su gužve po kovid ambulantama. Slažem se sa Mirom, treba menjati pristup, nema više smisla svakog trpati u kovid ambulantu i stvarati nepotrebne gužve. Evo jedan primer, u ponedeljak hteo da odvedem dete u DZ, ćisto da proverim curi nos i kašljuca pa da mu pogledaju grlo bar jer sutra mora u vrtić pa da znamo da li da ga vodimo. Piše da DZ radi do 18h, pošto nismo mogli da stignemo ranije zbog obaveza dolazimo u DZ u 17:35 i dočekamo zatvorena vrata. Udjemo na drugi ulaz, dolazimo do šaltera tamo neka sestra turpija nokte i pita zašto smo došli. Kažemo došli smo na pregled. Kaže ona "a pa doktori su otišli pre sat vremena, praznik je". Rekoh i meni je praznik pa sam radio do kraja radnog vremena i jurio da bih stigao na pregled. Kaže ona nije njen problem, nema posla i doktori otišli, da idemo u institut za majku i dete. Tu već nastane neka svadja nebitno i nakon malo prepiranja odemo do instituta. Tamo nas na vratima naravno sačeka kovid redar pa opet problem, svi idu na jedna vrata, tako da iako dete nema kovid dobiće ga. Dolazimo do vrata,a unutra pa nekoliko stotina ljudi, kaže sestra ljudi čekaju od 14h. Rekoh vratite nam dokumenta pa ćemo videti za dalje, nema potrebe da se dete zarazi ovde.

Eto u jednom DZ nema posla, a na drugoj strani gužve i čekanje po više sati.
 
Zuma":2nz3zoq7 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914558#p914558:2nz3zoq7 je napisao(la):
paradox polje » 05 Jan 2022 03:12 pm[/url]":2nz3zoq7]Али можеш гледати и овако. Ако имаш неке симптоме склањаћеш се свакако од старијих и осетљивих (и од осталих) да их не угрозиш, без обзира да ли је тест позитиван или негативан. Са друге стране ако немаш симптоме нећеш се ни тестирати. Тако да нисам сигуран да је нека велика корист од тих тестова.
To bi u opštem slučaju bilo najbolje ali nije uvek optimalno. Šta ako je obična prehlada a imaš niz obaveza? Ako ti od posla zavisi izdržavanje porodice ili postoje neke druge važne obaveze? Zašto se nepotrebno izolovati uz sve štete koje to donosi, ako nije potrebno? Sa testom bolje znaš na čemu si. Ne sa potpunom sigurnošću, ali bolje nego da čovek radi ono što mu prvo padne na pamet.
Šta ako ti život zavisi od toga kako Kon priča i radi, za opštu dobrobit svih nas?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914492#p914492:7d1ew2ql je napisao(la):
LeninVaskrse » Sre Jan 05, 2022 1:22 pm[/url]":7d1ew2ql]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914490#p914490:7d1ew2ql je napisao(la):
Dzigi Bau » Sre Jan 05, 2022 1:12 pm[/url]":7d1ew2ql]Дакле вакцине не штите 100% (нити вам било ко на планети Земљи може са сигурношћу дати конкретан одговор који је то проценат, колико су ефикасне, колико је која вакцина ефикасна и да ли је уопште ефикасна и против ког соја)

Rade se studije stalno.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914490#p914490:7d1ew2ql je napisao(la):
Dzigi Bau » Sre Jan 05, 2022 1:12 pm[/url]":7d1ew2ql]
вакцине не штите од тежих симптома

Netačno.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914490#p914490:7d1ew2ql je napisao(la):
Dzigi Bau » Sre Jan 05, 2022 1:12 pm[/url]":7d1ew2ql]
вакцине не штите од смртног исхода
Netačno.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914490#p914490:7d1ew2ql je napisao(la):
Dzigi Bau » Sre Jan 05, 2022 1:12 pm[/url]":7d1ew2ql]
вакцине не штите од тога да будете преносилац заразе
Tačno, ali to je otprilike kao kad porediš Đokovića i Krajinovića. Bez ikakve suptilnosti.


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914490#p914490:7d1ew2ql je napisao(la):
Dzigi Bau » Sre Jan 05, 2022 1:12 pm[/url]":7d1ew2ql]
али зато ће у свим вестима, информативним емисијама, медијима 90% програма бити посвећено искључиво вакцинама
Koji su to mediji? Trebalo bi još više pričati, ovo trenutno je nedovoljno.


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914490#p914490:7d1ew2ql je napisao(la):
Dzigi Bau » Sre Jan 05, 2022 1:12 pm[/url]":7d1ew2ql]
зато ћемо за невакцинисане увести драконске мере и казне, ограничавање кретања незабележено у модерној историји, зато ћемо им одузети право на рад, па негде чак и на лечење, зато ћемо их закључати, затворити, шта је следеће...зато ћемо радити кампању против њих 24/7 да су они криви за све
Ma biće vam super sve dok možete da s*rete po Internetu, šta će vam bilo šta drugo u životu. Kad se već pravite pametni, trpite posledice. Naravno, smešno je ovo čitati kad je u Srbiji sve po vašem, nema nikakve kontrole ni kazne, samo obaveze zdravstvenih radnika da vas vade sa ivice smrti kad ne možete da dišete.

Знам и ја да напишем нетачно, ево:

Нетачно

У мас медијима корона више уопште и није тема, једина тема су вакцине,
ако ми у Србији серемо као што кажеш, у којој онда земљи са високим процентом вакцинације је епидемија завршена и све мере укинуте, у крајњој линији то је једино што ме занима
 
@Zuma brate, jel primecujes ti da se tvoji postovi zadnje dve godine svode na "zamisli" i "sta ako".

Brale, ja imam u svojoj najuzoj porodici tri osobe koje su starije od 70. Samo jedna je zentaros, jer je hipohondar, bila jos pre izbijanja Korone. Druge dve su prerasle panicenje od Korone jos aprila 2020. I uveliko zive svoje zivote, ne zentaju se od grljenja, od guzvi, od ovog soja, onog talasa... I naravno da im na pamet ne pada da se testiraju niti da od drugih zahtevaju to cim se neko zakaslje.

Prosto, zive zivot i kapiraju da smo sada svi po gradovima vec uveliko izlozeni virusu i da je pokazao sta je imao, i da je vreme sada da se vratimo normalnom zivotu.

Tako da pusti me tih prica o dedama, babama... Imam ih troje u porodici i jedno bi se samo donekle slozilo s tobom i tvojim stavovima, a drugo dvoje nimalo.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914541#p914541:pdu98f09 je napisao(la):
LeninVaskrse » Sre Jan 05, 2022 2:39 pm[/url]":pdu98f09]Ne moras da radis dvostruki integral, vec sam bukvalno pojednostavio najvise moguce da bi argumentovao koja od verovatnoca je veca. Stvarno nije toliko slozeno.
Ma sve je to ok ali mene vise nijedna od tih verovatnoca ne zanima, a post se odnosio na ove sto vec skoro dve godine vide skrivene veze i brojke u svemu a ne vide stvari koje su im ispred prozora - svet i ljude kojima je dosta Korone i zivota pod staklenim zvonom i koji hoce da nadoknade sve ono sto su im epidemija i panicari oduzeli.
 
Ево да нам Зума стручно образложи овај текст


Sopstvena antitela mogu da napadnu organizam - muškarci koji su preležali kovid u posebnoj opasnosti

Mesecima nakon oporavka od infekcije SARS-CoV-2, oporavljeni ljudi mogu imati povišene nivoe antitela koja bi greškom mogla da napadnu sopstvene organe i tkiva, čak i kod pacijenata koji su imali blage ili nikakve simptome

https://www.b92.net/zdravlje/vesti.php? ... id=2083030
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914514#p914514:17sz5axq je napisao(la):
paradox polje » Sre Jan 05, 2022 1:29 pm[/url]":17sz5axq]
operic":17sz5axq je napisao(la):
I šta posle tog testiranja?

Ништа, осим да задовољиш сопствено интересовање. Нити ћеш бити регистрован, нити ћеш моћи да отвориш боловање, или ако је тест негативан то ти сигорно ништа не значи да би те примио "нековид" лекар.
Pricala sam u kontekstu da se smanji pritisak na ambulante. Gledala sam snimak u Americi priđu sa kolima ,uzimas test, sam sebi uzmes bris i ubacujes kroz prozor auta u neki deo...
Ovde kod nas nema nikakvo testiranje kako prilazis i odmah, pa ili kuci ili pregled.
Cak i ovi sto su bolesni i imaju koronu, nije normalno da se svugde ceka po nekoliko sati već drugu godinu. A da ne govorim o centrima koji su u drugom krugu kao npr UE za ceo Zlatiborski okrug
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914601#p914601:1i66bok4 je napisao(la):
Bender Rodriguez » 05 Jan 2022 05:22 pm[/url]":1i66bok4]@Zuma brate, jel primecujes ti da se tvoji postovi zadnje dve godine svode na "zamisli" i "sta ako".

Brale, ja imam u svojoj najuzoj porodici tri osobe koje su starije od 70. Samo jedna je zentaros, jer je hipohondar, bila jos pre izbijanja Korone. Druge dve su prerasle panicenje od Korone jos aprila 2020. I uveliko zive svoje zivote, ne zentaju se od grljenja, od guzvi, od ovog soja, onog talasa... I naravno da im na pamet ne pada da se testiraju niti da od drugih zahtevaju to cim se neko zakaslje.

Prosto, zive zivot i kapiraju da smo sada svi po gradovima vec uveliko izlozeni virusu i da je pokazao sta je imao, i da je vreme sada da se vratimo normalnom zivotu.

Tako da pusti me tih prica o dedama, babama... Imam ih troje u porodici i jedno bi se samo donekle slozilo s tobom i tvojim stavovima, a drugo dvoje nimalo.
Nisam mislio konkretno na tebe, nego na situaciju u koju korona stavlja svakog pojedinca. Ako takvu situaciju čovek nema u kući, ima na poslu, ili kod rođaka, ili čak u odnosu na bilo koju nepoznatu osobu sa kojim dolazi u kontakt i koju može ugroziti. Ako se neki od naših kontakata slažu sa onim što smo mi izabrali, onda je to u redu što se NJIH tiče, ali verovatno ima i drugih koji se ne bi složili sa našim izborima. Želim da kažam da moramo misliti jedni na druge uz prepostavku da se sigurno mnogi ne slažu sa onim što mi mislimo da je ispravno, a jeftini i svuda raspoloživi testovi pomažu u tome da se drugima što manje nameću posledice naših epidemioloških izbora, ma koliko mi sami mislili da su oni ispravni.

"Zamisli" i "šta ako" je prosto način izražavanja koji olakšava opisivanje opštih principa tako što se oni objasne kroz konkretan primer. Tako je tekst kraći i lakše je videti poentu. Posle je to lako generalizovati.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914609#p914609:3jpyok84 je napisao(la):
Dzigi Bau » 05 Jan 2022 05:39 pm[/url]":3jpyok84]Ево да нам Зума стручно образложи овај текст


Sopstvena antitela mogu da napadnu organizam - muškarci koji su preležali kovid u posebnoj opasnosti

Mesecima nakon oporavka od infekcije SARS-CoV-2, oporavljeni ljudi mogu imati povišene nivoe antitela koja bi greškom mogla da napadnu sopstvene organe i tkiva, čak i kod pacijenata koji su imali blage ili nikakve simptome

https://www.b92.net/zdravlje/vesti.php? ... id=2083030
MOGU, ne znači da HOĆE. Takođe, to se ne dešava često. I treće, ne vidim poentu poruke. Ispada da treba izbegavati da se zarazite kovidom ako ne želite ni taj rizik koji se opisuje u tekstu. Nešto ne verujem da tu imamo puno izbora.
 
Ljudi prvo moraju da nauče da odvajaju bitne od nebitnih vesti i da pronalaze clickbait zamke.

Teško je, znam, clickbait naslovi su dovedeni do savršenstva da te bukvalno teraju da pogledaš vest i da zatim moraš da pažljivo čitaš da bi video da je neka studija u stvari in vitro, ili da je uzorak mali i da nešto "može", a ne "hoće" i slične stvari.

Ja zaista preporučujem svima koji se plaše, da ne čitaju vesti o koroni, preskaču delove informativnih emisija kada idu kovid izveštaji i da se pridržavaju saveta sa početka epidemije, koji se nisu menjali - perite ruke, nosite maske u zatvorenim prostorima i izbegavajte rizična okupljanja (tamo gde mala zapremina prostora i gde se mnogo priča i gde ljudi ne nose maske)
 
Profesor je pročitao neke knjige ???

Dr Belojević: Napravili smo sebi medveđu uslugu, vakcinacijom smo produžili opstanak virusa
- Vakcinacija se ne sprovodi u vreme pandemije - kazao je on

Do kraja godine koroni je odzvonilo. Dajem milion dolara za to, rekao je pre devet meseci na K1 televiziji prof. dr Goran Belojević. Danas je poslednji dan decembra, a omikron soj korone bacio je na kolena pola planete.

Da li ga je korona nadmudrila, profesor odgovara u "Uranku":

- Razlika između kovida i španske groznice je u tome što za groznicu nije bilo vakcine. Napravili smo sebi medveđu uslugu jer smo vakcinacijom produžili opstanak virusa. Vakcinacija se ne sprovodi u vreme pandemije - kazao je profesor Belojević.

- Da bi se neko vakcinisao moramo biti sigurni da u sebi ne nosi virus. Samo PCR negativne osobe trebalo bi da prime vakcinu. Mi sada imamo situaciju da se masovno vakcinišu i osobe koje nose virus u sebi, a da to ne znaju, i time bacamo vodu na plamteće ulje - istakao je on.

Profesor Belojević kazao je da do mutacija virusa dolazi kada se vakciniše osoba koja u sebi nosi virus.

- Sve pandemije okončava priroda, nijedna nije zaustavljena vakcinacijom. Priroda će učiniti svoje ali ne smemo joj otežavati. I dalje stojim pri svom mišljenju koje sam izneo pre godinu dana da pandemije ne bi bilo da je primenjena masovna preventiva probioticima.

Napisao sam i naučni rad na tu temu. Probiotici se mogu dati svima, od beba do najtežih bolesnika. Jedna kapsula dnevno je dovoljna - kazao je dr Goran Belojević i doda da je vakcinacija veštački put, a probiotici prirodni.

Dao je dr Belojević savet da bi trebalo da se izložimo virusu ali kontrolisano.

- Ovako kako ja to radim, sa barijerom, sa maskom i vizirom. Tako virusu ne dozvoljavate da vas savlada i nećete se izložiti velikoj količini virusa. Morate se izložiti da biste stekli otpornost, prirodno ili veštački. Ja sam uvek za prirodni put. Ovako kako ja to radim - naglasio je dr Belojević i dodao da novi sojevi korone neće biti slabiji, ali će naš organizam biti otporniji.





[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ziAu978dUuc[/youtube]
 
astrodule":3h82ljef je napisao(la):
Ljudi prvo moraju da nauče da odvajaju bitne od nebitnih vesti i da pronalaze clickbait zamke.

Teško je, znam, clickbait naslovi su dovedeni do savršenstva da te bukvalno teraju da pogledaš vest i da zatim moraš da pažljivo čitaš da bi video da je neka studija u stvari in vitro, ili da je uzorak mali i da nešto "može", a ne "hoće" i slične stvari.

Ja zaista preporučujem svima koji se plaše, da ne čitaju vesti o koroni, preskaču delove informativnih emisija kada idu kovid izveštaji i da se pridržavaju saveta sa početka epidemije, koji se nisu menjali - perite ruke, nosite maske u zatvorenim prostorima i izbegavajte rizična okupljanja (tamo gde mala zapremina prostora i gde se mnogo priča i gde ljudi ne nose maske)
A mogli bi i slobodno da izlaze napolje. Videće kako će otok na glavi da splasne k'o rukom odnešen.
 
Vrh