Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 80 25,6%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,7%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    313
Dr Belojević ne odustaje od vizira i maske, ali ni od probiotika: "Svaki naučnik je usamljeni jahač"

Doktor Goran Belojević, specijalista higijene s Medicinskog fakulteta je uprkos rastu broja zaraženih i pandemije koja traje već dve godine i dalje pri stavu da masovna profilaksa probioticima može da zaustavi pandemiju.

195544191061d40be81f8d1845296859_v4%20big.jpg


Doktor Belojević od početka pandemije nosi vizir i masku i smatra da se treba doneti Uredba o obaveznom nošenju vizira i maski.

"Ovo jeste pravi put, dok traje pandemija. Pandemija može da se zaustavi masovnom profilaksom probioticima. Vakcina ne zaustavlja pandemija niti je ikada zaustavila bilo koju pandemiju. Vakcina smanjuje smrtnost, ali ne zaustavlja pandemiju", rekao je Belojević i dodao da je pandemija na ovaj način produžena.

On kaže da je bitna preventiva probioticima, kao i da on pije jedan antibiotik dnevno.

Belojević tvdi da se u trenutnoj situaciji javlja nekoliko grešaka, a prva je vakcinisanje PCR pozitivnih osoba.
"Ne vakciniše se osoba koja nosi virus. To se ne radi i to je greška", rekao je.

On smatra da treba da se vakciniše samo PCR negativna osoba: "Davanje vakcina osobi koje ima virus u sebi može da razbukta mutaciju", kaže Belojević.

Orema njegovim rečima, drugi problem je davanje antibiotika obolelilima od kovida 19 bez antibiograma: "To uništava mikrobiota i lišava se orgnizam najjače odbrane od virusa", kaže on.

Na pitanje da li je to njegovo lično mišljenje ili je zasnovano na naučnim činjenicama, Belojević je siguran: "Svaki naučnik je usamljeni jahač."

https://www.b92.net/zdravlje/vesti.php? ... id=2082715

GranularOrderlyDuckbillcat-max-1mb.gif
 
Jos jedan "slucaj". Pa pre ce on da izazove kojekakve mutacije svakodnevnim koriscenjem antibiotika nego pozitivna a vakcinisana osoba. Ludilo kakvim ljudima dajemo medijski prostor da pricaju o ozbiljnim stvarima.
 
Potpuno se slažem.

Upravo zbog tih debilnih hroničnih kljukatora antibioticima danas i imamo lepezu infekcija koje je nemoguće ili jako teško izlečiti. A i poremećene miroflore i imune sisteme u crevima, jer tragovi antibiotika ostaju i u pijaćoj vodi, pošto se ne mogu potpuno isfiltrirati.
Što se vizira tiče, imaju smisla samo ako osoba priča s nekim ko je zaražen i on viče njoj u lice na 20 cm a ovome oči širom otvorene pa Korona samo čeka da uleti u njih i tako dospe do sluznica. Dokazani su kao beskorisni za svakodnevne aktivnosti još pre godinu dana.

A po ovoj poslednjoj izjavi, svi smo naučnici dok se ne dokaže suprotno. Eto, ja uzmem i tvrdim da gutanje kaladonta suzbija Koronu. I nisam ja u krivu, ili izjave mi bez osnova. Ja sam samo ''usamljeni jahač koji još nije našao svoj put''.

Bilde...
 
Девојка од јутрос чека да дође на ред на упут, ако и није имала ковид, до сад га има сигурно. Уз то и ослабљени имунитет јер прехлађена у ходницима чека пет сати на пишљиви упут. Највероватније неће још сат и по добити упут. Тек треба да оде на тестирање и да чека резултате, са све истом процедуром.
 
Rekao sam pred NG da ću morati da revidiram tadašnju prognozu, jer sam je naškrabao u velikoj žurbi. Već tog 30.12. sam je korigovao, i namerno je nisam kačio sve do današnjih podataka, da bih mogao da uporedim realne podatke sa izvesne distance. Uglavnom, ide još eksplozivnije, i samo je pitanje kapaciteta ambulanti, raspoloživog osoblja, i testova - da li ćemo dostići tih famoznih 20,000 koje sam najavio.
Capture.JPG


PS: Medijska šuntavila neće više da saopštavaju podatke za Beograd, ali sam ubeđen da smo danas prešišali dosadašnji rekord od 2,200 dnevno zaraženih, i da ćemo uskoro imati i 7,000 samo u Beogradu.
 
Чисто сумњам да ће наша логистика успети да испрати оваку прогнозу. Недостатак тестова, људства и осталих капацитета ће сигурно мало да "успори", тј заравни овакву криву.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914174#p914174:24izitd3 je napisao(la):
boca-ica » Uto Jan 04, 2022 4:13 pm[/url]":24izitd3]
.....Ako se ova njegova tvrdnja ispostavi netacnom, prestacu da ga pratim i citam...
Kasniš..... :lol:
Zaprati i čitaj R Domanovica na primer
nj. Stradiju, nakon toga bice ti sve jasnije
a kristalizaciju dovrši sa g J Dučićem
na pr. - Blago cara Radovana-.

:sesir:

Hvala na preporukama, ali sve sam to vec procitao.

Ovde je ipak pitanje kredibiliteta gorepomenutog doktora, jer on za mene predstavlja izvor proverenih i tacnih naucnih saznanja u vezi ove pandemije. Ali sad nastaje problem, kad jedan naucnik kao sto je on, krene da unosi dodatnu dozu pesimizma i crnila u nase drustvo koje je vec dosta napaceno i deprimirano negativnim vestima u poslednje dve godine. Polako sticem utisak da takvi ljudi vole ovakve krizne situacije, i da se tu valjda osecaju komforno ili sta vec.

Ja sam prvi koji je postovao (i dalje postujem) sve mere, vakcinaciju, solidarnost prema drugima u ovoj pandemiji, ali kad mi jedan doktor i ekspert u ovoj oblasti kaze da nam sledi apokalipticni period, da smo maltene bez ikakvog imuniteta kao sto smo bili na pocetku 2020. godine, i koji tvrdi da je Omicron soj podjednako opasan kao Delta, samo mnogo virulentniji, onda se zapitam kome vise da verujem i sta je ispravno da radim.
 
Sad vidim na vestima guzve ispred domova zdravlja uz 20.000 testiranih juce s cetvrtinom pozitivnih
Moze li neko da mi objasni dal ljudi cim osete neki simptom odmah trce da se testiraju za svaki slucaj ili svi imaju "ozbiljne simptome"?
Mislim da je rizicno otici "onako za svaki slucaj da vidim dal imam" medju ozbiljno bolesne i zarazene ljude cekajuci satima na testiranje a imas samo blagu temperaturu ili bol u grlu negativan fasujes corronuh cekajuci u guzvi
Pokusavam da shvatim rezonovanje prosecnog gradjanina
 
Pa mozda, kao odgovorni ljudi, ne žele da zaraze sve oko sebe ukoliko su prinuđeni da idu na posao, a pride i da dobiju doznake? Nemojte biti bezobrazni i trivijalizovati ovo, pa niko ne stoji satima u redu iz dokonosti. Eto ti rezonovanje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914277#p914277:202yhhtf je napisao(la):
AleksandarSale » Уто Јан 04, 2022 3:55 pm[/url]":202yhhtf]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914174#p914174:202yhhtf je napisao(la):
boca-ica » Uto Jan 04, 2022 4:13 pm[/url]":202yhhtf]
.....Ako se ova njegova tvrdnja ispostavi netacnom, prestacu da ga pratim i citam...
Kasniš..... :lol:
Zaprati i čitaj R Domanovica na primer
nj. Stradiju, nakon toga bice ti sve jasnije
a kristalizaciju dovrši sa g J Dučićem
na pr. - Blago cara Radovana-.

:sesir:

Hvala na preporukama, ali sve sam to vec procitao.

Ovde je ipak pitanje kredibiliteta gorepomenutog doktora, jer on za mene predstavlja izvor proverenih i tacnih naucnih saznanja u vezi ove pandemije. Ali sad nastaje problem, kad jedan naucnik kao sto je on, krene da unosi dodatnu dozu pesimizma i crnila u nase drustvo koje je vec dosta napaceno i deprimirano negativnim vestima u poslednje dve godine. Polako sticem utisak da takvi ljudi vole ovakve krizne situacije, i da se tu valjda osecaju komforno ili sta vec.

Ja sam prvi koji je postovao (i dalje postujem) sve mere, vakcinaciju, solidarnost prema drugima u ovoj pandemiji, ali kad mi jedan doktor i ekspert u ovoj oblasti kaze da nam sledi apokalipticni period, da smo maltene bez ikakvog imuniteta kao sto smo bili na pocetku 2020. godine, i koji tvrdi da je Omicron soj podjednako opasan kao Delta, samo mnogo virulentniji, onda se zapitam kome vise da verujem i sta je ispravno da radim.

Слажем се са свим, а највише са обим што сам болдовао.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914282#p914282:3b5admls je napisao(la):
LeninVaskrse » Uto Jan 04, 2022 5:10 pm[/url]":3b5admls]Pa mozda, kao odgovorni ljudi, ne žele da zaraze sve oko sebe ukoliko su prinuđeni da idu na posao, a pride i da dobiju doznake? Nemojte biti bezobrazni i trivijalizovati ovo, pa niko ne stoji satima u redu iz dokonosti. Eto ti rezonovanje.

Haha Sve odgovorni ljudi ne zna se ko je odgovorniji dobar vic :lol:
Moreeee ja bi uveo da se placa simbolicno 200 dinara testiranje i da vidis kako sa 20000 testiranih bude 3000 ili manje testiranih za dan
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914282#p914282:205ch4a3 je napisao(la):
LeninVaskrse » Uto Jan 04, 2022 4:10 pm[/url]":205ch4a3]Pa mozda, kao odgovorni ljudi, ne žele da zaraze sve oko sebe ukoliko su prinuđeni da idu na posao, a pride i da dobiju doznake? Nemojte biti bezobrazni i trivijalizovati ovo, pa niko ne stoji satima u redu iz dokonosti. Eto ti rezonovanje.
Pa ko je hipohondar, on stoji.
Drugo, ne vidim šta će svi ti testovi da im kažu. Čuveno ''može da bude a i ne mora da znači'' ili ''morate da ponovite test''.
I treće, sve i da su zarazni, ko garantuje da ako je ćerka u kući zarazna i ima simptome, da nisu već i majka i otaci brat, samo nemaju simptome ili imaju toliko blage da misle da je kijavica?

Mislim skoro, skoro pa sve se i dalje svodi na ''može da bude a i ne mora da znači''.
Jedino što je konkretno i kolko tolko upadljivo i očigledno je da već nedeljema unazad, broj umrlih od virusa opada.
Dakle sledi zaključak da taj OMGkron ipak neće desetkovati planetu, nego da se čak polako nazire kraj celom cirkusu. Ako se ovako nastavi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914280#p914280:3cwunz10 je napisao(la):
Zion Williamson » Уто Јан 04, 2022 4:07 pm[/url]":3cwunz10]Sad vidim na vestima guzve ispred domova zdravlja uz 20.000 testiranih juce s cetvrtinom pozitivnih
Moze li neko da mi objasni dal ljudi cim osete neki simptom odmah trce da se testiraju za svaki slucaj ili svi imaju "ozbiljne simptome"?
Mislim da je rizicno otici "onako za svaki slucaj da vidim dal imam" medju ozbiljno bolesne i zarazene ljude cekajuci satima na testiranje a imas samo blagu temperaturu ili bol u grlu negativan fasujes corronuh cekajuci u guzvi
Pokusavam da shvatim rezonovanje prosecnog gradjanina
То јесте занимљиво, ако гледамо само негативне на тесту, јуче смо имали око 11,200 а данас око 16,500. Скроз ми је јасно да у једном дану имамо скок заражених са 2700 на 5200, али ми је нејасан скок броја особа које су негативне тесту. Једино објашњење које ми пада на памет, а што и јесте могуће, је да је велики проценат лажно негативних.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914288#p914288:35w8by42 je napisao(la):
Bender Rodriguez » Uto Jan 04, 2022 5:21 pm[/url]":35w8by42] ''može da bude a i ne mora da znači'' ili ''morate da ponovite test''.

Pa ako su PCR testovi u pitanju, ne stoji baš ova relativizacija. Da su antigenski, pa i da se složim.
 
Pa naravno, zato i ima više vrsta, ali i po više različitih cena.

Ali ono što je genijalno je što čak i kad se odabere i uradi maksimalno pouzdan test, opet u nekim slučajevima ostaje slobodna interpretacija. Jel si preležao ali imaš manje tela od očekivanog zbog genetike i organizma, ili nisi preležao, ili jesi preležao ali je prošlo dosta vremena do testa, ili nisi preležao ovaj soj nego onaj, ili jesi preležao ali nemaš ove simptome nego one...

Idi bre... :lol: :roll:

Ko spada u prosečnu populaciju između 10 i 60 godina i sumnja da je zaražen i zarazan, nek obrati pažnju na simptome da bi na vreme reagovao ako se naglo pogorša. Ako sumnja da je zarazan, sedi kući u karantinu deset dana i prati (doduše, ako mu poslodavac ili okolnosti omoguće to). I to je manje više to. Velika je šansa da ako vodi normalan život, i još ako živi u gradu (a to je većina stanovništva), da je kroz njega, kao i kroz sve nas, već prošao neki od 4326 sojeva i da je telo to zapamtilo na ovaj ili onaj način. I znači živ je, nije ga pokosio virus pre pa neće ni ovaj sada.

Naravno, ko iz bilo kog razloga MORA da radi test, to savršeno razumem. Ali ko je na svojim nogama, normalnog osećaja, sposoban da sam došeta do laboratorije, i onda čami tu samo da bi proverio jel 35 ili 65... takvi mi nikad nisu bili jasni.

A ko spada u rizične grupe, ili je npr penzioner, a boji se, on naravno nek se obavezno opet vakciniše (naravno, ne računajući neke autoimune poremećaje za koje je rečeno da ne smeju da primaju vakcinu), neka sedi kući, manje se izlaže i to je to. A ne da visi po redinama laboratorija i baca pare i vreme i rizikuje da se zarazi ili da on nekog zarazi, a sve to samo da bi saznao jel ima 35 ili 65 vrednost na IGG testu...

Treba ljudi da žive svoje živote, i samo da oni koji su posebno rizični obrate posebnu pažnju i to je to. Dosta više, dve godine hipohondrije i psihoze a na kraju osim ako nisi lekar ili stručnjak biologije, sve ti se svodi na ''može da bude a i ne mora da znači, prati i pazi se''. Pa to znam i sam. :roll:
 
Evo sad mi prijatelj javlja da je već četvrti put pozitivan, a pritom niko iz kuće nije pozitivan, neke stvari mi nisu jasne sa svim ovim. Ja sam se vakcinisao i za ostale mere me više nije briga iskreno, nosiću masku kad uđem u prodavnicu ili prevoz i to je to, mada i to mi je besmisleno kad je virus već 2 godine tu i prošao je kroz celu populaciju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914277#p914277:nxm2lwfd je napisao(la):
AleksandarSale » Uto Jan 04, 2022 4:55 pm[/url]":nxm2lwfd]Ovde je ipak pitanje kredibiliteta gorepomenutog doktora, jer on za mene predstavlja izvor proverenih i tacnih naucnih saznanja u vezi ove pandemije. Ali sad nastaje problem, kad jedan naucnik kao sto je on, krene da unosi dodatnu dozu pesimizma i crnila u nase drustvo koje je vec dosta napaceno i deprimirano negativnim vestima u poslednje dve godine. Polako sticem utisak da takvi ljudi vole ovakve krizne situacije, i da se tu valjda osecaju komforno ili sta vec.
U ovom tesktu uopste nije pomenuo da je Omicron opasniji od Delte, samo daje svoje vidjenje moguceg scenarija, koji je uzgred prilicno realan, ali ne i izvestan.
Evo ponovo citam tekst i ne vidim koja tacno recenica ti je problem ?
On pretpostavlja da ce Covod postati kao grip, sveprisutan, samo agresivniji, sto je cinjenica.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914262#p914262:2ma76066 je napisao(la):
GOJE » Uto Jan 04, 2022 4:23 pm[/url]":2ma76066]Rekao sam pred NG da ću morati da revidiram tadašnju prognozu, jer sam je naškrabao u velikoj žurbi. Već tog 30.12. sam je korigovao, i namerno je nisam kačio sve do današnjih podataka, da bih mogao da uporedim realne podatke sa izvesne distance. Uglavnom, ide još eksplozivnije, i samo je pitanje kapaciteta ambulanti, raspoloživog osoblja, i testova - da li ćemo dostići tih famoznih 20,000 koje sam najavio.
Ima da zakucamo krivu na gornju granicu mogucih testiranja, i tu ce da se zaravna na neko vreme.
Verovatno 10-12.000.
 
Ne treba zaboraviti da se pojavila i flurona :lol: :roll: (kombinacija gripa i korone). Ne nazire se kraj ovoj histeriji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=914195#p914195:1wjasabn je napisao(la):
Bender Rodriguez » Uto Jan 04, 2022 12:30 pm[/url]":1wjasabn]

195544191061d40be81f8d1845296859_v4%20big.jpg
:lool: :laugh: :lol:
 
Kako objasniti ovako veliki broj zarazenih s obzirom na visoku prokuzenost populacije?
 
Novi visoko zarazni soj na koji postojeće vakcine imaju manji nivo zažtite od zaražavanja.
 
Sudeci po toliko niskoj pismenosti, ti si citao samo interpretacije. A i kad pises, probaj da bude nesto u vezi s temom.
:lol: :lool: :lol:

Stradija ima mnogo dodirnih tačaka sa ovom temom.... i još sa drugim,...
al kako bi ti to mogao znati...
u suprutnom ne bi samog sebe ovako izbrukao
:lol:
Budi ti meni i kao takav živ i zdrav
:sesir:
 
Vrh