Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 7,9%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,7%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,6%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 60 19,0%

  • Ukupno glasača
    315
Napisao sam, care, već odgovor na taj stepen debilizma koji sad ovde raskenjavaš: kad mi vrati država više stotina hiljada dinara za hemioterapije koje sam platio majci na privatnoj klinici u Resavskoj, malo ispod Onkološke klinike - da ne bi na državnoj klinici, kod iste doktorke, primila zastarelu, sa placebo efektom - onda ću da prihvatim da preuzmem rizik za finansiranje lečenja korone, da ne moraš "ti da me finansiraš"... detonirani.

...li vas Gestapo, UDBA i NKVD sve zajedno, mozgovi. I, da - svi ćete nekad dobiti koronu. SVI.
 
"Kompanije Fajzer (Pfizer) i Biontek (BioNTech) danas će predati srpskoj Agenciji za lekove i medicinska sredstva (ALIMS) neophodnu dokumentaciju za registraciju ove vakcine i u Srbiji, ekskluzivno saznaje Kurir!
Ovo je, kako saznajemo, juče dogovoreno na sastanku koji su predstavnici ove kompanije imali sa predsednicom Vlade Anom Brnabioć i ministrom zdravlja Zlatiborom Lončarom."
Kako su ranije ovde nazivali najavljivače vakcinacije... A da, Teoretičari zavere. Sad da vidimo kolko će dugo medicinska uprava Srbije da ih testira na eventualne neželjene efekte, pre nego dozvoli ubrizgavanje ljudima. Sledeća Teorija zavere je da se vakcina mora testirati godinama, to je laž, može to i u par dana se proveri.
A po ovim Zuminim brojevima ispada da sam ja znao popriličan procenat preminulih od gripa 16, izgleda da su samo oko mene bili od cele zemlje, malo falilo da ih sve znam. I zašto koriste stranu reč influenca, kada je naša reč grip? Zar u državnim institucijama zvaničan jezik nije srpski? Zašto nije ispoštovano pravilo prevoda na zvaničan jezik republike Srbije? Dal su time prekršena pravila o jeziku institucija republike Srbije? Zašto se srpski medicinski izveštaji lekara dozvoljavaju pisati na stranom, na latinskom, a ne na domaćem jeziku? Da li se time želi narod zbuniti, davajući mu izveštaje na jeziku koji ne razume, a na simbolima koji razume samo odabrana grupica?
 
Apsolutno nisam za to da se bilo ko kažnjava uskraćivanjem ravnopravne zdravstvene usluge, jer se između ostalog i neokapitalistička skotina Darija KT zalagala upravo za to za pušače i žene koje ne pregledaju dojke redovno. S druge strane, žao mi je imunokompromitovanih ljudi, posebno dece, koje te budale mogu da ubiju. Uostalom, i 5% ljudi koji prime vakcinu će opet biti podložno, što je shit, ali opet 20x bolje. Dakle, nema kazne ako se razboliš, nego lepo provere u kartonu da li si primio, pa posle može da se priča o reperkusijama.
A avaks pokret imamo jer nam je obrazovanje loše i dok se to ne promeni, nema te svesti koja će naterati Srbina da pruži mišicu i primi to k'o čovek.
Još jedna od bitnih lekcija je razlika između anegdota i naučnog metoda, ali koga boli k***** za to? :roll:
 
Bojim se da me nisi razumeo, u originalnoj poruci je taj deo objasnjen kao imaginarne mere koje bi bile kombinacija vucica i mentalnoDetoniranog. Delimicno saljivo.
Prakticno vucic sa nekim kljucnim stavovima o ekonomiji i koroni koje ima mentalno detoniran.
Zao mi je zbog tvog licnog iskustva, na neki nacin ovaj zdravstveni sistem je meni ubio bliskog clana porodice, tako da verujem da te razumem u tom smislu.
 
Pa dobro nek država obezbedi podjedanko i vakcinisanima i nevakcinisanima. Npr jedan tramvaj za jedne, sledeći za druge; prostorije za jedne i prostorije za druge, jedan šalter za jedne, drugi za druge... ako se plaše jedni drugih i ne žele da se mešaju. I jedni i drugi plaćaju zdravstveno, porez, biraju vlast... pa treba obezbediti obema grupama ako žele, nikako da jedna nameće svoje drugoj, to bi ličilo na najcrnje diktature Afrike i S Koreje, ne na prosvećenu Evropu.
 
Ajde da podvucem moj stav jos jednom.

Kao prava srbenda, vidite sta radi nemacka
Znaci ove mere koje sada postoje, ali tamo negde pocetkom novembra. Znaci procenis svoj zdravstveni sistem i na osnovu toga tempiras mere, nas je na zalost takav da mere moraju biti stroge vec na 400 zarazenih. Oboris broj zarazenih, pa onda malo popustis i tako u krug, kada dodje vakcina vakcinises medicinare svima ostalima das izbor kako hoce. Pri tome podelia prioritete tako da najstariji i ugrozeni budu najviseg. Uz vakcinaciju i dalje pratis epidemiju i postupas isto sa merama kao i pre vakcinacije.
Ovako bih da sam u nekoj uredjenoj demokratskoj drzavi.
 
Ja ću samo da dodam da u Nemačkoj ne može država da krši ustavna prava svojim građanima, niti da onemogući pristup medicinskoj pomoći svom državljaninu koji uredno izmiruje dugove prema njoj i društvu, samo zato što odbija da primi prvu generaciju vakcina koje su, btw, sve još uvek u de facto test fazama.

Nisam protiv aposlutno svake vakcinacije (u kontekstu Kovida) ali jesam protiv toga da uvek mi budemo laboratorijski miševi za sve što neko izrodi.
O vakciniaciji protiv Kovida ću da počnem da razmišljam tamo u februaru, kad se već istestira dovoljan broj različitih vakcina po različitim zemljama. I kad se temelno isprate i ispitaju sve moguće nuspojave. I uopšte, mehanizmi dejstva.
 
Oni koji će da dozvole da im se nešto ubrizga (a nemaju pojma šta) će biti zaštićeni od korone.

Čega se onda plaše ako im tata AV i otac Kon kaže da su zaštićeni?

Takvi samo mogu da se plaše sopstvene senke...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=798870#p798870:3pkzwhg8 je napisao(la):
Пантограф » 02 Dec 2020 02:43 pm[/url]":3pkzwhg8]Зума, човече, да ли си реалан?! Па, како би писао тачан број, када људи нису тестирани на грип као на корону. Упише се основна болест и ћао. Пнеумонија, рак, срце... Па то сви знају да се до ковида тако радило, шта сад, откривамо топлу воду. Провери где хоћеш, и видећеш да нико на свету - али, нико - извештаје о смрти не узима релевантним за грип, него да се користе статистичке методе. Уосталом, и ови Чеси изнад кажу да је број умрлих "непознат".

Јбт, ти и твоја паства ладно не знате основне ствари о овоме, а цртате периодне системе елемената у три димензије.

Имате Кона, побогу, који је 2013. рекао да од грипа годишње умире до 2.000 људи у Србији: https://www.bizlife.rs/54027-grip-u-srbiji-godisnje-usmrti-do-2-000-ljudi/

А у зиму 2016/17. је, ето, то било и више.
Da li shvataš da je to što pričaš moguće samo ako su svi lekari u Srbiji u nekoj zaveri? 5000 mrtvih je grip pandemijskih razmera. Nema lekara koji ne bi bio svestan epidemije opasnog gripa takvih razmera. Zašto bi SVI oni upisivali nešto drugo kao uzrok smrti? Iz kog razloga? Grip daje izrazito karakterističnu i kliničku sliku, i sliku pluća. Njega NIJE MOGUĆE zameniti za nešto drugo. Može čovek da ima slabo srce ili ne znam šta drugo, ali ako mu je grip napao pluća pa umre od toga, zašto bi iko napisao da je umro od srca kad nije? Ili čak i da jeste na kraju umro od srca, ako u organizmu nema kiseonika zato što mu je grip ruinirao pluća, pa zato na samom kraju strada i srce, zato bi upisao da je umro od srca, ili samo od srca. U uverenju o smrti upravo zbog toga postoje čak tri rubrike. Neposredni uzrok, prethodni uzrok i osnovni uzrok. Grip bi apsolutno bio upisan u bar jednu od te tri rubrike, a srce u drugu. Tvoja vizija načina rada u bolnicama nema veze sa realnošću. Prepoznati grip je i njegove posledice je najelementarnije moguće znanje. Nema lekara koji bi to prevideo. Sem ako ne veruješ da su svi u zaveri, ali se onda vraćamo na početak priče.

http://www.izjz-nis.org.rs/download/inf ... tacija.pdf
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=798892#p798892:2oh8ob72 je napisao(la):
Earthmoving » 02 Dec 2020 04:06 pm[/url]":2oh8ob72]"Kompanije Fajzer (Pfizer) i Biontek (BioNTech) danas će predati srpskoj Agenciji za lekove i medicinska sredstva (ALIMS) neophodnu dokumentaciju za registraciju ove vakcine i u Srbiji, ekskluzivno saznaje Kurir!
Ovo je, kako saznajemo, juče dogovoreno na sastanku koji su predstavnici ove kompanije imali sa predsednicom Vlade Anom Brnabioć i ministrom zdravlja Zlatiborom Lončarom."
Kako su ranije ovde nazivali najavljivače vakcinacije... A da, Teoretičari zavere. Sad da vidimo kolko će dugo medicinska uprava Srbije da ih testira na eventualne neželjene efekte, pre nego dozvoli ubrizgavanje ljudima. Sledeća Teorija zavere je da se vakcina mora testirati godinama, to je laž, može to i u par dana se proveri.
A po ovim Zuminim brojevima ispada da sam ja znao popriličan procenat preminulih od gripa 16, izgleda da su samo oko mene bili od cele zemlje, malo falilo da ih sve znam. I zašto koriste stranu reč influenca, kada je naša reč grip? Zar u državnim institucijama zvaničan jezik nije srpski? Zašto nije ispoštovano pravilo prevoda na zvaničan jezik republike Srbije? Dal su time prekršena pravila o jeziku institucija republike Srbije? Zašto se srpski medicinski izveštaji lekara dozvoljavaju pisati na stranom, na latinskom, a ne na domaćem jeziku? Da li se time želi narod zbuniti, davajući mu izveštaje na jeziku koji ne razume, a na simbolima koji razume samo odabrana grupica?
Gde je izvor?
I šta tačno želiš da kažeš prenošenjem ove vesti? Ovo je standardna procedura. Velika Britanija je istim kompanijama već dozvolila da uđu na njihovo tržište sa njihovom vakcinom. EU donosi odluku do kraja decembra za istu vakcinu, a do sredine januara za vakcinu od Moderne. Mađari su se ipak već sad odlučili za rusku vakcinu. Ako se ne varam, EU planira nabavku vakcina u količini dovoljnoj čak i za ne-claniče EU.
Ne znam zaista koja je poenta tvog pisanja, ako hoćeš da opovrgneš efikasnost ili da poturiš opet neku teoriju zavere, kada su sve ovo standardne procedure. Svaka vakcina, svaki lek, sve sto ti ikada uneo u svoje telo, bilo kroz vakcinu, sirup, tabletu, šta god, sve je prolazilo (skoro) iste standardne procedure koje imaju i EU i Srbija i Rusija i SAD. Kada već želite da se ne drogirate, onda trpite glavobolje, grlobolje, odreknite se zdravstvenog osiguranja i svima olakšajte sistem.
 
Cesto provejava taj stav kako se ljudi koji su za vakcinaciju plase virusa sto je u mom slucaju totalno pogresno. Ja samo zelim da koristim savremena civilizacijska dostignuca da olaksam i ulepsam sebi zivot. Ne jasem konja do posla vec idem autom, ne dovikujem se sa komsijom preko brda vec ga pozovem telefonom, ne lecim se kod kuce rakijom vec idem kod lekara, pa ako treba pijem lek, primim vakcinu...

Slazem se da ne mozes uskratiti nikakva prava antivakserima, kada im prvo nikakvo skolstvo nisi omogucio. Znaci ne mozes od kraja resavati probleme, vec prvo edukovati ljude, omoguciti svakome mogucnost da nauci. Manje pametnima se posebno posvetiti, podici pravu funkcionalnu pismenost na preko 90%, e tek onda mozemo pricati o onome sto sam ja pominjao oko uskracivanja osiguranja itd. Sa tim sto do toga nikada ne bi ni stiglo ako bi se ispunili preduslovi.
 
U vezi tobožnjeg ne-testiranja na grip i tobožnjeg pogrešnog klasifikovanja uzroka smrti. Tri zadnja meseca 2016. godina, tačno kad je u decembru bio onaj višak smrti:

Grip testiranje 2016.jpg
 
jesen zima 2018/2019

22.02.2019. 09:38
OD GRIPA UMRLO 38 LJUDI Za nedelju dana novih devet smrtnih slučajeva, 122.000 obolelih u celoj Srbiji
https://www.blic.rs/vesti/drustvo/o...vet-smrtnih-slucajeva-122000-obolelih/5b44n2z

01.03.2019.
GRIP ODNEO 47 ŽIVOTA U SRBIJI Broj umrlih od virusa se UDVOSTRUČIO ZA NEDELJU DANA, lekari tek očekuju nalet obolelih
https://www.blic.rs/vesti/drustvo/g...virusa-se-udvostrucio-za-nedelju-dana/w7lnskl

Dakle na 122.000 obolela bilo 38 smtri iz prvog linka. Toliko o gripu. Podaci iz Batuta koje je Blic preneo. Na zalost nema podataka o hospitalizovanim

ovu temu zaobilazim u sirokom luku, samo rekoh da podelim ove linkove sa zvanicnim brojevima.
 
To je smrtnost od 0,03%

Za kovid je, u zavisnosti od prosečne starosti zahvaćenih, tj populacije, verovatno između 0.1% i 1%
 
Osobe koje još uvek ne žele da prime vakcinu protiv Kovida nisu isto što i antivakseri.

Antivakseri otpisuju i odbijaju sve ili skoro sve vakcine.
A neko ko još uvek ne želi da bude laboratorijski miš za prve testne serije anti-Kovid vakcine nije nikakav antivakser nego razumna osoba koja želi dobro da razmisli i informiše se pre nego što u sebe unese serum za borbu protiv nečega što do sad nije viđeno u istoriji ljudskog roda (mislim na bolest Kovid, ne na Koronavirus).
 
Slazem se da ne mozes uskratiti nikakva prava antivakserima, kada im prvo nikakvo skolstvo nisi omogucio.

Pa zavisi.

Ima i mnogo školovanih štrebera, pa blage veze sa životom nemaju.

Dakle, sve je relativno... :mrgreen:
 
Zato sam naglasio funkcionalnu nepismenost. Na primer sposobnost da se procita napisano (recimo post na forumu) od pocetka do kraja i da se razume sustina. To je nesto sto srpsko skolstvo ne daje uopste ili vrlo malom procentu ljudi daje.
 
Може и Зума да прочита.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=798909#p798909:3adgjvv9 je napisao(la):
milanche » 02 Dec 2020 03:39 pm[/url]":3adgjvv9]jesen zima 2018/2019

22.02.2019. 09:38
OD GRIPA UMRLO 38 LJUDI Za nedelju dana novih devet smrtnih slučajeva, 122.000 obolelih u celoj Srbiji
https://www.blic.rs/vesti/drustvo/o...vet-smrtnih-slucajeva-122000-obolelih/5b44n2z

01.03.2019.
GRIP ODNEO 47 ŽIVOTA U SRBIJI Broj umrlih od virusa se UDVOSTRUČIO ZA NEDELJU DANA, lekari tek očekuju nalet obolelih
https://www.blic.rs/vesti/drustvo/g...virusa-se-udvostrucio-za-nedelju-dana/w7lnskl

Dakle na 122.000 obolela bilo 38 smtri iz prvog linka. Toliko o gripu. Podaci iz Batuta koje je Blic preneo. Na zalost nema podataka o hospitalizovanim

ovu temu zaobilazim u sirokom luku, samo rekoh da podelim ove linkove sa zvanicnim brojevima.
Подаци о стварном броју умрлих од грипа нигде на свету - не постоје, већ је реч о претпоставкама на основу статистичким модела:

CDC does not know exactly how many people die from seasonal flu each year. There are several reasons for this. First, states are not required to report individual flu illnesses or deaths among people older than 18 years of age to CDC. Second, influenza is infrequently listed on death certificates of people who die from flu-related complications. Third, many flu-related deaths occur one or two weeks after a person’s initial infection, either because the person may develop a secondary bacterial co-infection (such as bacterial pneumonia) or because influenza can aggravate an existing chronic illness(such as congestive heart failure or chronic obstructive pulmonary disease). Also,most people who die from flu-related complications are not tested for flu, or they seek medical care later in their illness when influenza can no longer be detected from respiratory samples.

Линк: https://www.cdc.gov/flu/about/burden/faq.htm

Званичан извор администрације САД. Важи за цео свет. Болдовао и увеличао Пантограф, посебно због Зуме.

Због свега тога, број умрлих од грипа је драстично потцењен у примарним подацима о узроку смрти.

Дакле, за Србију Кон каже да их има годишње до 2.000 (види линк у једној од претходних вести). А нико не зна тачно колико.

Стварно сам мислио да је ово већ опште познато, али, Миланче, ето, пошто заобилазиш тему у широком луку, ниси прочитао досад. Зума, он ди адер хенд, свакако јесте прочитао, али тај има сопствене, напредне статистичке методе, као и схватања медицине ("умрли од хладноће", вероватно неке убије и промаја итд.).
 
Najjače od svega je što mi "obični" ljudi, pretpostavljam da je ovde većinom rubrika 20-50 godina, nećemo dobiti ove vakcine još nekih 6-12 meseci, sve i da ih hoćemo, pa eto, biće masovno dokazano da li radi ili ne, a pošto ceo svet gleda, nisu je*******ENI IMBECILI da izbace proizvod za koji nisu sigurni da valja. Ako već ne verujete nauci, verujte (nažalost) kapitalizmu.
To će biti hot commodity koji će morati po prioritetima da se deli. Prvo zdravstvo, pa stariji, pa predavači, vozači itd. i tek na kraju možda nama što sedimo po kućama i smrdimo udele nešto.
 
Posle svih prevara i pljacki, islim da samo maloumnik moze da veruje bilo kom saopstenju drzavnih organa Srbije.

Zato je bolje smanjiti distancu i nositi masku i sedeti kuci nego primiti vakcinu.
Vakcina, narocito Fajzerova (jer zahteva kupovinu specijalnih frizidera za svaki dom zdravlja i ambulantu) bice samo instrument kradje.
 
Још мало са најзваничнијег могућег извора (ЦДЦ):

Why doesn’t CDC base its seasonal flu mortality estimates only on death certificates that specifically list influenza?
Seasonal influenza may lead to death from other causes, such as pneumonia, congestive heart failure, or chronic obstructive pulmonary disease. It has been recognized for many years that influenza is underreported on death certificates and patients aren’t always tested for seasonal influenza infection, particularly the elderly who are at greatest risk of seasonal influenza complications and death. Some deaths – particularly among the elderly – are associated with secondary complications of influenza (including bacterial pneumonias). Influenza virus infection may not be identified in many instances because influenza virus is only detectable for a short period of time and/or many people don’t seek medical care until after the first few days of acute illness. For these and other reasons, statistical modeling strategies have been used to estimate seasonal flu-related deaths for many decades.Only counting deaths where influenza was included on a death certificate would be a gross underestimation of seasonal influenza’s true impact.

Што би реко др Зумивоје, "сваки лекар би препознао грип и то би одмах уписао као узрок смрти"...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=798908#p798908:2yj8fabp je napisao(la):
Zuma » Сре Дец 02, 2020 3:39 pm[/url]":2yj8fabp]U vezi tobožnjeg ne-testiranja na grip i tobožnjeg pogrešnog klasifikovanja uzroka smrti. Tri zadnja meseca 2016. godina, tačno kad je u decembru bio onaj višak smrti:


file.php
51% јако велики проценат, већи чак и него сад проценат позитивних на Корону. Ок, тај проценат не говори много јер је број тестирања био изузетно мали. Али мораћу се сложити са Пантографом, не видим која би друга пошаст могла да обори тако велики број људи осим неког вируса. Хладоћа је фактор који је дефинитивно ослабио имунитет, али да је толико повећан број преминулих због срчаних тегоба, канцера и слично много је мање вероватно него да је неки грип узрок томе. Стоји непознаница зашо се о томе није толико причало, и зашто капацитети болница нису били препуњени, мада могуће да су се симптоми брже развијали и да су заражени много брже оздрављали или на жалост умирали.
 
Problem sa kratkim testiranjem poput ovog koji najavljuju za ove vakcine je što treba više vremena dal se utvrdi da vakcina ne izaziva sterilitet. Npr kad vakcinišete decu, mora čekate 20 godina da vidite procenat plodnosti. A i ako steriliše, vlast može bizi neiskrena i to prepisati ureaplazmama, mikoplazmama i sl za koje je pitanje dal su ubačenw u vakcine sa namerom sterilizacije. Ja sam imao ureaplazmu i znam tu priču malo dublje i duže, a naravno da ne verujem Vučiću i Konu kad bi rekli da je nisam dobio preko državnih vakcina.
 
Vrh