Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 7,9%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,7%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,6%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 60 19,0%

  • Ukupno glasača
    315
Не персирамо овде. Нити се бавимо теоријама завере о Кинезима, бар ја.

Елем, све ово што написах овде, знају и Кон и Кризни штаб, и зато нису спречавали да се вирус рашири кроз популацију: иду на масовно прокужавање - пошто ни на шта друго не може ни да се иде.
 
Žika":20buj9cz je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=798648#p798648 je napisao(la):
unedfined » Uto Dec 01, 2020 8:38 pm[/url]":20buj9cz]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=798643#p798643 je napisao(la):
Žika » Uto Dec 01, 2020 7:22 pm[/url]":20buj9cz]Krenuli uslovi i ucene.
Programirani životni vek u najavi kako bi se olabavili penzioni fondovi ?


https://zena.blic.rs/zdravlje/necete-mo ... ni/vr65xx2
Molim Vas objasnite kako zahtev potvrde o vakcinaciji ima veze sa "programiranim životnim vekom"?
Papir nikakav ali sadržaj brze vakcine verovatno.
Misliß da Bil Gejts džabe ulaže velike pare u farmaceutsku industriju ? Kao i njihove teze da treba smanjiti populaciju.
Prvo, Bil Gejta se bavi humanotarnim radom preko 20 godina i more sopstvenih para je uložio na različite zdravstvene programe u Africi i Indiji, od toaleta preko istrebljivanja malaričnih komaraca do vakcoinacija. I 90% svetske populacije niti je znalo to niti ih je interesovalo da znaju.
Gejts postaje narodni neprijatelj broj jedan i istiskuje Soroša sa mesta najomraženijeg globaliste tek proletos kada prateći širenje koronavirusa antivaks pokret postaje 1000x glasniji nego ikada.

Drugo. Čip, koji bi se davao kroz vakcine, koji bi mogao da po (5G pretpostavljam) komandi ubija ljude ili ih čini sterilnim, naučno i tehnički danas nije moguć. Za 20 godina ili 40... možda, verovatno. Danas je to SF.

Treće. Ne pravi Bil Gejts sam vakcine. Da se tako nešto izvede trebali bi da budu potpuno uključeni u zaveru i spremni na saradnju naučne institucije koje razvijaju vakcinu, farmaceutske kompanije koje je proizvode, i sve nacionalne zdravstvene institucije koje tu vakcinu trebaju da ispitaju i odobre za upotrebu u svojim državama. Tako da ako ni institucije Irana i Severne Koreje ne dignu glas i kažu da su našle čipove u "Gejtsovoj vakcini" to bi značilo da Gejts i zavera sa kojom radi kontrolišu apsolute sve države na svetu i sve institucije... Kada već imaš takvu potpunu kontrolu čemu plandemija i vakcine sa čipovima?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
А ево какви пророци се каче на ову општу атмосферу са ширењем страха од смрти:

- Korona je božji dar sa jako malim posledicama, ako se ovo završi u neko kratko vreme. Ali to je izazov da na celoj planeti, na svim poljima, naš stav promenimo. Moramo da se preorijentišemo. Stara znanja ne piju vodu, sa starim znanjima ne možete da savladate nove izazove - istakao je Zepter u intervjuu u okviru CEO Summit Beograd.

А да је у питању заиста мудар човек, потврђују и ове његове речи:

- Kada sam krenuo sa prodajom šerpi to je bio najveći nonsens za većinu mojih poznanika. Ali niko nije razumeo da ja ne prodajem šerpe, nego životni stil.

Дакле, сад треба да се искористи корона животни стил. Свеко има своје перверзије, а некоме се и исплате.

Епоха великана.
 
@Vladivoje
Izvinicu se sam sebi onda. Hvala na analizi i podeljenom zakljucku, razmislicu o tome.

Nema na čemu.

Moraš da poštuješ sebe, jer ako ne poštuješ sebe - niko neće da poštuje tebe. :)

Svako od nas (bi trebalo da) ima svoje JA, i ne sme da se stidi toga. :sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=798832#p798832:1rkgi6es je napisao(la):
Пантограф » Sre Dec 02, 2020 12:25 pm[/url]":1rkgi6es]Не персирамо овде. Нити се бавимо теоријама завере о Кинезима, бар ја.

Елем, све ово што написах овде, знају и Кон и Кризни штаб, и зато нису спречавали да се вирус рашири кроз популацију: иду на масовно прокужавање - пошто ни на шта друго не може ни да се иде.
Ne persiram ni ja.
Znaci ne bavis se teorijama zavere o kinezima, ali se bavis teorijama zavere o srbima (5000 mrtvih od gripa za mesec dana?!)?

@vladivoje
Ok je sve to, ali mislim da to nije bas tema ovde.
Nemam nista protiv da otvoris temu "Samopostovanje, licni integritet i vera u sebe objasnjeno na primeru mentalnoDetoniranog". Rado bih se ukljucio u tu diskusiju
 
Kako čemu pandemija? Da bi se glasalo poštom na američkim izborima, da bi se namestila pobeda vođi zvanično najveće sile na svetu. Vidiš da su njihovi mediji orkestrirano učestvovali, da su njihovi predsednici poput Vučića odmah čestitali pobedu pre zvaničnog proglašenja itd... Ali dobro, sve je to teorija zavere dok ne potvrdi Kon, mediji i slični autoriteti Zvanične verzije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=798840#p798840:2fh2d6sn je napisao(la):
mentalnodetoniran » 02 Dec 2020 01:38 pm[/url]":2fh2d6sn]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=798832#p798832:2fh2d6sn je napisao(la):
Пантограф » Sre Dec 02, 2020 12:25 pm[/url]":2fh2d6sn]Не персирамо овде. Нити се бавимо теоријама завере о Кинезима, бар ја.

Елем, све ово што написах овде, знају и Кон и Кризни штаб, и зато нису спречавали да се вирус рашири кроз популацију: иду на масовно прокужавање - пошто ни на шта друго не може ни да се иде.
Ne persiram ni ja.
Znaci ne bavis se teorijama zavere o kinezima, ali se bavis teorijama zavere o srbima (5000 mrtvih od gripa za mesec dana?!)?
То нису теорије завере, већ подаци Републичког завода за статистику.
Написах ти већ - кажу Чеси, код њих 1995. било 12.000 мртвих, лежали болесни по ходницима...
А нема њих баш много више од нас.
И тога ће бити и убудуће - бар док се не направи нека машина ZeptEternity.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=798832#p798832:3vpbv9dz je napisao(la):
Пантограф » 02 Dec 2020 02:25 pm[/url]":3vpbv9dz]
...
Елем, све ово што написах овде, знају и Кон и Кризни штаб, и зато нису спречавали да се вирус рашири кроз популацију:
....

Zašto ljudi misle da "Krizni štab" vodi upravlja ovom krizom?
Krizom upravlja tzv. "državni vrh" , namerno neću da napišem Vlada Republike Srbije.
"Krizni štab", tek nedavno i formalno osnovano telo, ima savetodavne ingerencije, ali je takođe i isturen da javnosti saopštava podatke, mere, instrukcije.... i to je u ovoj našoj zemlji, kao i sve ostalo, pretvoreno u tabloidn estradu.

Tek kada Vlada zvanično donese neke mere, tada je to "stvarno". Isto je i za ove mere zatvaranja koje su najavljene pre neki dan - tek kada nešto bude usvojeno na Vladi u četvrtak (sutra) i kada se objavi na sajtu Sl. glasnika, onda "važi".

Krizni štab je isturen da bi trpeo nezadovoljstvo javnosti, stalno su pred kamerama, njihove izjave se prenose u nedogled... a suština je da tek kada Ana Brnabić stavi potpis i to izađe u Glasniku, to postaje obavezijuće.
O tome zašto su lekari iz Kriznog štaba prihvatili tu ulogu, zašto se ne povuku ako imaju intergriteta i sl., možemo do sutra. Kada se sve završi, bez obzira i na svu deklarativnu podršku državnog vrha, odlikovanja i tapšanje po ramenu, ako zatreba i ako su se nekome zamerili, i oni će biti žrtvovani.
 
@vladivoje
Ok je sve to, ali mislim da to nije bas tema ovde.
Nemam nista protiv da otvoris temu "Samopostovanje, licni integritet i vera u sebe objasnjeno na primeru mentalnoDetoniranog". Rado bih se ukljucio u tu diskusiju

Neka onda admin obriše moje postove. Ionako mi je do sada obrisao gomilu. Navikao sam na to.

Možeš i ti da otvoriš novu temu, ali mi se nikako ne sviđa kraj naslova teme koji si predložio.
Nekako, mislim da diskusija ne bi bila iskrena, a ja ne mogu bez iskrenosti i sa zadnjim namerama. :mrgreen:
 
@Реља
Знају исто и режим Ане Брнабић и Кризни штаб. Само што ови први користе ове друге као корисне идиJоте (на шта су ови, додуше, пристали).
 
"Krizni štab", tek nedavno i formalno osnovano telo, ima savetodavne ingerencije, ali je takođe i isturen da javnosti saopštava podatke, mere, instrukcije.... i to je u ovoj našoj zemlji, kao i sve ostalo, pretvoreno u tabloidn estradu.

Tek kada Vlada zvanično donese neke mere, tada je to "stvarno". Isto je i za ove mere zatvaranja koje su najavljene pre neki dan - tek kada nešto bude usvojeno na Vladi u četvrtak (sutra) i kada se objavi na sajtu Sl. glasnika, onda "važi".

Prvo, ovde je Skupština nelegalna, pa onda Vlada, pa zatim i tzv. Krizni štab.

To je sve nelegalno, jer su uzurpirali vlast na osnovu izbora koje su pokrali.
 
Pantografe, reagovao sam zato što si napisao

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=798844#p798844:fad1ykxs je napisao(la):
relja » 02 Dec 2020 02:48 pm[/url]":fad1ykxs]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=798832#p798832:fad1ykxs je napisao(la):
Пантограф » 02 Dec 2020 02:25 pm[/url]":fad1ykxs]
...
Елем, све ово што написах овде, знају и Кон и Кризни штаб, и зато нису спречавали да се вирус рашири кроз популацију:
....

Kon i Krizni štab ne upravljaju ovom krizom, nego državni vrh.
Samim tim, to savetodavno telo i ti "korisni idiJoti" nisu ti koji su u poziciji da "sprečavaju" da se virus raširi kroz populaciju.
To je posao zakonodavne i izvršne vlasti (ovde je to i ovako centralizovano u sadašnjoj praksi), po savetima stručnih ljudi.

A lekari iz kriznog štaba od početka vrte istu priču: smanjiti kontakte.
Državni vrh donosi mere kakve samo njemu odgovaraju, kada mu odgovaraju... ne i u interesu javnog zdravlja i nas, populaciji Srbije.
 
Пантограф":35csj3hh je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=798840#p798840 je napisao(la):
mentalnodetoniran » 02 Dec 2020 01:38 pm[/url]":35csj3hh]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=798832#p798832 je napisao(la):
Пантограф » Sre Dec 02, 2020 12:25 pm[/url]":35csj3hh]Не персирамо овде. Нити се бавимо теоријама завере о Кинезима, бар ја.

Елем, све ово што написах овде, знају и Кон и Кризни штаб, и зато нису спречавали да се вирус рашири кроз популацију: иду на масовно прокужавање - пошто ни на шта друго не може ни да се иде.
Ne persiram ni ja.
Znaci ne bavis se teorijama zavere o kinezima, ali se bavis teorijama zavere o srbima (5000 mrtvih od gripa za mesec dana?!)?
То нису теорије завере, већ подаци Републичког завода за статистику.
Написах ти већ - кажу Чеси, код њих 1995. било 12.000 мртвих, лежали болесни по ходницима...
А нема њих баш много више од нас.
И тога ће бити и убудуће - бар док се не направи нека машина ZeptEternity.
Ja taj podatak nisam uspeo da nadjem, tako da mogu da ti verujem ili ne. Isto kao za ovih 20 miliona kineza.

Druga stvar je sto je to totalno irelevantan podatak sada. Iako sam od pocetka strogo protiv izjednacavanja gripa i korone jer jednostavno niti su ista bolest, niti se isto lece niti imaju iste posledice. Za dobrobit ove diskusije i u pokusaju da objasnim svoj stav neka bude grip = korona. U tom slucaju imamo ove sezone grip + korona i neka vazi gornja pretpostavka onda je grip + grip i to mu nekako dodje 2x grip. Sto nikako nije dobro...
 
Za dobrobit ove diskusije i u pokusaju da objasnim svoj stav neka bude grip = korona.

Koji je tvoj stav? Obavezna vakcinacija?
Šta misliš da ćeš postići svojim stavom?

Da nije dobro, svi to znamo...
 
@mentalnodetoniran

А, људи, служите се гугл претрагом ако вам је воља, ја свакако не лажем, али памтим значајне ствари које прочитам, и тако током целог школовања, и после. Не могу да трошим време да пет пута линкујем исте ствари, нисам незапослен, још мање беспослен. Било је већ све то на овом топику. Ово нисам стављао, а толико чешког мислим да сваки Србин може да разуме:

Epidemie chřipky z roku 1995 byla z hlediska rozsahu největší v historii samostatné České republiky. Přesný počet obětí není znám, podle statistického modelu však v důsledku epidemie přibylo více než 6 000 úmrtí a celkem tak za zimní sezonu zemřelo čtyřikrát více lidí než obvykle.

Извор, па ко воли више: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/...sne-uzavrene-skoly.A200921_123337_domaci_chtl

Наравно, "није знан" тачан број умрлих - јер се нису бројали као данас - дакле по некој статистичкој методи 6.000 минимум, а максимум... за зиму умрло четири пута више људи него иначе. Апокалипса. Противепидемијска мера: школе нису радиле три недеље. И тако је цео свет радио, све време - јер у супротном не би имао ни за лечење баналних болести. Е, сад је ново пророчко доба. Сад ће све моћи. Сад ће да се хода по води.

ЕДИТ: Иначе, да још ово напишем, па идем својим послом: београдска власт је, између осталих, добила директиву да шири оптимизам. Очекујте поплаву вести о некаквим урбаним џеповима и сл. ситницама.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=798827#p798827:2lbfs85m je napisao(la):
Пантограф » 02 Dec 2020 01:08 pm[/url]":2lbfs85m]@Zuma
a veći skok na krivi viška umrlih je zbog jezivo hladnog vremena te zime...
Ово је до те мере смешна будалаштина, да не треба то да помињеш људима: због хладноће, Зума, опада имунитет, а онда људи умру - од инфекције. У сезони респираторних вируса, хммм... шта ли су "закачили"??

Наравно, статистика о узроцима смрти није релевантна, јер раније никад нисмо прецизно бројали умрле од грипа, као сада од ковида. Узрок смрти - пнеумонија. Дрво које пада у шуми, Зума, није вест - јер га нико није ни видео ни чуо. То је прво што науче они који се баве манипулацијама. Али, имате понеку процену стручњака о смртности грипа из 1970. у Србији на "најмање 7.000", у неком броју Времена из отприлике 2000. године, па гуглајте. О броју умрлих у рану зиму 1970. у Бајиној Башти (90+), Врању и Лесковцу (оба око 120) појединачно, имате текст у Политици из оног времена, качио сам већ овде, или потражите у архиви. Помора из 2000. и чекања на сахране у Београду се довољно добро сећам, а имао сам несрећу и да одлежим тај грип (отад ниједан). Када се стекне солидан имунитет на ковид међу популацијом, јављаће се, током година, у занемарљивој мери, и једва да ће бити статистички приметан.
Pantografe nemoj da se brukaš nego razmišljaj. Trenutno imamo 7500 hospitalizovanih. To smo postogli krajnjim naporom, tako što smo obustavili normalan rad čitavog medicinskog sistema Srbije, a praktično sve iole uoptrebljive bolnice pretvorili u kovid bolnice. Pa onda još opremili sportske hale i ko zna koje još prostore. I tek smo tako stigli do 7500 kreveta. Taj tvoj višak smrti od 5000 (ustvari 4500) o kome pričaš je bio uglavnom decembru 2016. i nešto malo u januaru 2017. Dakle svi su tobože umrli za oko mesec i nešto malo dana. Ako je od gripa umrlo 5000, to znači da je bilo teško bolesno bar 5 ili 10 puta toliko. To znači da bi smo uglavnom tokom svega jednog meseca morali negde naći 25.000 do 50.000 kreveta za toliko bolesnika koliko daje 5000 mrtvih. A mi smo sada krajnjim naporima i obustavom celog medicinskog sistema Srbije stigli tek do 7500. Kako pobogu zamišljaš da se tako nešto moglo čak i tehnički izvesti u decembru 2016. ili početkom januara 2017, a da još to niko i ne primeti? Gde da u redovnom režimu rada smeste i samo 5000 bolesnih, pa makar i samo tih 5000 bilo u bolnici? A ne 50.000. Cela tvoja teorija je potpuna fantazija. BUKVALNO je toliko ljudi nemoguće smestiti bilo gde.

Ustvari, po zvaničnom izveštaju 2016. je umrlo svega 33, a ne 5000, a 2017. je umrlo 28 ljudi. A ne 5000. Čak i da su lekari mnoge propustili, nisu mogli propustiti bar 4967 njih, i ne uzimajući u obzir da su pri tome morali ležati i po dvorištima a ne samo hodnicima. To je prosto apsurdna fantazija.

Umrlih od respiratornih bolesti u 2016.jpg

http://www.batut.org.rs/index.php?content=1743

file.php

http://www.batut.org.rs/index.php?content=1802
 
Hvala Zuma na velikom trudu i muci da se vidi prava istina. Hvala Bogu da nisu svi ovde truli bumeri koji veruju u narative o zaverama za decu.
 
Зума, човече, да ли си реалан?! Па, како би писао тачан број, када људи нису тестирани на грип као на корону. Упише се основна болест и ћао. Пнеумонија, рак, срце... Па то сви знају да се до ковида тако радило, шта сад, откривамо топлу воду. Провери где хоћеш, и видећеш да нико на свету - али, нико - извештаје о смрти не узима релевантним за грип, него да се користе статистичке методе. Уосталом, и ови Чеси изнад кажу да је број умрлих "непознат".

Јбт, ти и твоја паства ладно не знате основне ствари о овоме, а цртате периодне системе елемената у три димензије.

Имате Кона, побогу, који је 2013. рекао да од грипа годишње умире до 2.000 људи у Србији: https://www.bizlife.rs/54027-grip-u-srbiji-godisnje-usmrti-do-2-000-ljudi/

А у зиму 2016/17. је, ето, то било и више.
 
Vladivoje":2329tp6q je napisao(la):
Za dobrobit ove diskusije i u pokusaju da objasnim svoj stav neka bude grip = korona.

Koji je tvoj stav? Obavezna vakcinacija?
Šta misliš da ćeš postići svojim stavom?

Da nije dobro, svi to znamo...
Kao prava srbenda, vidite sta radi nemacka :)
Znaci ove mere koje sada postoje, ali tamo negde pocetkom novembra. Znaci procenis svoj zdravstveni sistem i na osnovu toga tempiras mere, nas je na zalost takav da mere moraju biti stroge vec na 400 zarazenih. Oboris broj zarazenih, pa onda malo popustis i tako u krug, kada dodje vakcina vakcinises medicinare svima ostalima das izbor kako hoce. Pri tome podelia prioritete tako da najstariji i ugrozeni budu najviseg. Uz vakcinaciju i dalje pratis epidemiju i postupas isto sa merama kao i pre vakcinacije.
Ovako bih da sam u nekoj uredjenoj demokratskoj drzavi.

Druga varijanta bi bila neka mesavina licnosti mentalnoDetoniranog i vucica.
U toj varijanti bih pored svega ovoga poslao policiju da obilazi kuce kada su najvece slave i da rasteruje ljude.
Obavezna vakcinacija za sve koji hoce da koriste zdravstveno osiguranje po sadasnjoj ceni.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=798868#p798868:3blqsba5 je napisao(la):
Bender Rodriguez » Sre Dec 02, 2020 3:39 pm[/url]":3blqsba5]Sva sreća pa imamo vas male Zoomere da nas prosvetlite.
Upravo! Hvala na podršci. :D
Sa strepnjom čekam današnje brojeve, iako znam da su bulšit kao onaj TopShop momenat juče.
 
Nema na čemu, samo napred. Na mladima svet ostaje. :)

Samo nemoj posle da bude kmee kmeee kad udari život. :?
Pogotovu kad udare ekonomija, depresija i srozano obrazovanje nakon ovih vaših ''mudrih'' zabrana, pritvora i cupkanja u stanu od bojazni zbog Kurone.
 
Пантограф":4gaik8mw je napisao(la):
Е, видиш, ја бих ту твоју полицију похапсио.
Ispravicu se, svima bih uskratio zdravstveno osiguranje za lecenje od posledica covida. Omogucio bih lecenje o sopstvenom trosku uz odlozeno placanje po izlecenju na rate ili kroz oduzimanje imovine. Pa da svako snosi i finansijsku odgovornost za svoje postupke, a ne da ja finansiram to sto se neko junaci ili racuna nece bas mene.
 
Vrh