Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 7,9%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,7%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,6%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 60 19,0%

  • Ukupno glasača
    315
Zuma, u pravu si treba organizovana pomoc i dostave i pripreme hrane, narocito ako se ljudi ne osecaju bas dobro.
Mislim da ako pojedinci moraju do prodavnice, ako su odgovorni nema problema. Nikome ne prilaziti, maska i sto manje zadrzavanje unutra.
Ali puno naroda to ne razume, nego "ako sam kontakt koji nije testiran ,sta me briga ja odoh bez maske."
Mislim da je i puno ljudi koji idu privatno na preglede, ne registruju kovid i sire zarazu jer dosta njih prodje sa kratkom temp.
 
Zuma pisao sam vec o tome ,
Ne brini svi ce mo doci na red,
al ne danas :)
Od početka se radi o imunitetu krda, :!:
Mere su tupave :twisted:
i služe da najteži slučajevi za hospitalizaciju budu vremenski rasporedjeni zbog ograničene raspoložive tehnike
Praktično sve zbog brige o malom promilu
sve ostalo je teška ,,Fokanizacija ,, od pocetka .
Tvoj proračun progresije širenja virusa je mimimalistički
i služi samo za utehu :idea:

Šta misliš na one zdrast. kontrole ( bar 5 odlazaka ima) da svi ljudi idi kolima ? -Naravno da NE, idu i autobusom razmak , soc. distanca, dezinfekcija svega što su dodirnuli , bus, prodavnica, apoteka...
To je za znane, a gde su ne znani ...
U odnosu na puteve širenja smejurija od mera i očekivanja...

Ovo je kao u onom vicu kad su pitali čoveka -što psu secka rep malo po malo, umesto odjednom ceo ?
A on reče
- pa ovako ga po malo boli :lol:
Problem je što nismo psi i imamo urodjenu humanost i u slučajevima kad je očigledna zaludnost :(

E da... vremenska vakciona bitka je već izgubljena, da ne ulazim u vrste i kvalitetnost
dok mi ,,obični,, dodjemo na red
ona nece ni imati efekta na mutirani oblik
jbg.
Da svi... al ne danas
:sesir:
 
Koliko vremena treba da virus prođe pored svakog čoveka na planeti, a koliko da svakoga zakači?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=797472#p797472:3q7vqzh3 je napisao(la):
solecar » Sub Nov 28, 2020 3:39 pm[/url]":3q7vqzh3]Nisu programeri jedini koji mogu da rade posao od kuće. Isto tako nisu ni svi lekari članovi kriznog štaba ili članovi biblioteke.

Naravno da programeri nisu jedini koji mogu da rade od kuce,ko god svoj posao moze da obavlja uz pomoc interneta i IT tehnolpogija moze da radi od kuce....

Takodje imas i desetine (ili stotine) hiljada partijskih parazita SNS-a kojima posao ne moze da se obavlja od kuce,ali posto im se posao uglavnom sastoji od toga da presede dan u nekom ofisu nekog vodovoda,opstine,suda,higijene,biblioteke ili tako nekoj drzavnoj ustanovi onda i oni mogu biti poslati na "rad" od kuce.......ali posto je AV rekao da ekonomija ne moze da stane,onda je i "rad" ovih parazita neophodan,pa moraju da dolaze na posao do daljnjeg....
 
Vrlo mali broj ljudi može da radi od kuće zato što kod nas digitalizacija firmi još nije ozbiljno ni počela. Ključni dokumenti, arhive i tekući podaci se i dalje nalaze na papirima kojima se se može pristupiti samo kad ste fizički u firmi. A i onim dokumentima koji se nalaze na nečijem računaru se ne može pristupiti jer nisu umreženi kako treba. Koliko firmi kod nas ima klasične i skupe biznis servere zajedno sa skupim sistem administratorom koji je sva dokumenta i sve aplikacije prebacio na server? IT sistem prosečne firme je gomila nezavisnih Windows 10 računara u nekoj lokalnoj mreži gde dele samo printere i ono što je neko eksplicitno poslao drugoj osobi kroz neki zajednički računar ili mejl. Tako se ne može efikasno raditi od kuće, čak i kad su u pitanju kancelarijski radnici, a pogotovo ne neko ko radi i nešto drugo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=797711#p797711:82xhdz2e je napisao(la):
boca-ica » 29 Nov 2020 09:21 am[/url]":82xhdz2e]Zuma pisao sam vec o tome , ...
Samo što to ne znači da ne treba da se branimo, da je virus bilo neizbežan bilo blag, da se "paniči bez razloga", da ga svi ionako moramo dobiti pre dostupnosti vakcine, i puno toga što se ovde moglo čuti. Nego znači da imamo veliku rupu u sistemu odbrane koju treba zatvoriti. Mora se mnogo više pažnje obratiti na poštovanje kućne izolacije, više proveravati i kažnjavati, i na sve načine pomoći ljudima da to odrade što lakše i sa što manje opasnosti po sebe i druge. Organizovati posebne ekipe za podršku i specifične usluge. Takođe bi se moglo ponovo razmotriti centri za izolaciju kao onaj na Sajmu, makar za one koji kod kuće nemaju uslova za bolovanje koje neće ugroziti osetljive ukućane, ili se zbog raznih komorbideta sigurnije osećaju ako je lekar stalno blizu njih. Pa, gomila ljudi bukvalno nema para ni za grejanje, a 24 stepena za bolesnika u stanu, u sred zime, im je nedostižna mislena imenica. To bi smanjili smrtnost i prenošenje virusa. Puno toga se može učiniti, a malo se radi.
 
Ne da ga svi ionako moramo dobiti nego ga je većina nas odavno i dobila a da nisu ni svesni.
 
Rezultati ispitivanja su da samo 20% ima antitela. Prema tome ništa od toga. A antitela još uvek ne znače siguran imunitet. Sem toga, ogromna brzina rasta trenutne krive zaraženih govori da ni sada nije mnogo bolje. Pa ne znam odakle ti takva tvrdnja.
 
Druga Nacionalna studija seroprevlencije SARS-CoV-2 u Srbiji. Radio Medicinski fakultet u Beogradu u saradnji sa Institutom za primenu nuklearne energije.
 
Vidno potreseni Panić za N1: Zdravstveni sistem Srbije je pukao

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=6qSUiED-pyg[/youtube]

(VIDEO) Dr Panić zaplakao zbog situacije u bolnicama: “Kao u Italiji, nisam imao mesta za mlade ljude, niti gde da ih transportujem. Zdravstveni sistem Srbije zvanično pukao…”

https://www.nedeljnik.rs/video-dr-panic ... cno-pukao/
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=797790#p797790:dri6w94s je napisao(la):
Zuma » Ned Nov 29, 2020 1:05 pm[/url]":dri6w94s]Druga Nacionalna studija seroprevlencije SARS-CoV-2 u Srbiji. Radio Medicinski fakultet u Beogradu u saradnji sa Institutom za primenu nuklearne energije.
Koliko uzoraka?
 
Daj Zuma, prestani više prenosiš sistemske, Vučićevske informacije. Jel ovo Forum ili oglasna tabla vladajuće garnuiture?
 
Čekaj sada, Buldožeru, ako su i N1 i Nova S Vučićeve televijzije, šta je onda stvarno nezavisno? Samo QAnon, Balkan.Info, Srbin.Info i slično?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=797804#p797804:346wyn3r je napisao(la):
Earthmoving » 29 Nov 2020 01:16 pm[/url]":346wyn3r]Daj Zuma, prestani više prenosiš sistemske, Vučićevske informacije. Jel ovo Forum ili oglasna tabla vladajuće garnuiture?
Ne znam kakve su to Vučićevske informacije tebi u glavi pošto je Dr Panić jedan od najvećih protivnika režima. A ako misliš na studiju, to nije nikakvo mišljenje ili politička izjava nego naučna strudija Medicinskog fakulteta u Beogradu iza koje stoje profesori fakulteta, i tu se prosto saopštava rezultat testiranja. Dakle bukvalno običnog brojanja. Evo vesti o tome

https://www.nationalgeographic.rs/vesti ... udije.html
 
Pa naravno da kažu, svaki ciga svog konja hvali.

Ali meni to ništa ne znači. Procenat stanovništva koji je preležao Koronu je za sad sigurno veći i od 40%.
 
Kada je rađena ta studija? Ako je u prvom ili drugom talasu, broj uzoraka je sasvim relevantan, ali ako je u ovom trećem talasu, onda jeste to mali broj ispitanika i ne može biti reprezentativan uzorak ako se dnevno zarazi 3-4 puta više ljudi.
 
Nagađam da je rađena na leto a podaci objavljeni sad, 24.11. (piše u tekstu)
Baš da vidim koliko (ni)sam pogodio vreme.

To što oni pričaju nema veze s mozgom. Mislim za mesec novembar. Možda je bilo tako nekad davno, ali nije više garantovano.
 
Mala informacija za Earthmoving-a. Ponekad se treba i malo odvojiti od QAnon izvora, pa razmišljati svojom, a ne tuđom glavom.

Skupština slobodne Srbije, na čelu sa prof. dr Zoranom Radovanovićem, uputila je predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću otvoreno pismo u kome mu traži da se izvini zbog jučerašnjih napada na dr Radeta Panića.

Upitan da prokomentariše izjavu predsednika Sindikata lekara i farmaceuta Radeta Panića da je zdravstveni sistem Srbije “pukao”, predsednik Srbije Aleksandar Vučić je kazao da bi odgovorio “brutalno” da nije predsednik države

https://nova.rs/vesti/drustvo/dr-radova ... vinite-se/
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=797781#p797781:12xdm4op je napisao(la):
Bender Rodriguez » Ned Nov 29, 2020 1:50 pm[/url]":12xdm4op]Ne da ga svi ionako moramo dobiti nego ga je većina nas odavno i dobila a da nisu ni svesni.
Ne kazem da nisi u pravu, ali po kom istrazivanju znas da je vecina odavno prelezala ?
I na kolikom uzorku ?
 
Po tome što vidim koliko ljudi u mom okruženju sumnja ili pouzdano zna da je preležalo Koronu (sa sve gubicima ukusa i mirisa). Pride, sam Kon kaže da svaki od brojeva koji se dobijaju nedavno može bez ustručavanja da se pomnoži sa 10 i dobiće se realna slika novozaraženih.

A to je dakle sada, kada se dnevno testira po 20.000 ljudi. Do pre par meseci se testiralo manje. Ali to ne znači da se manje i zaražavalo. Samo se manje njih testiralo.
 
A prema "istrazivanju" drugog clana ovog foruma koji cesto postuje ovde (a koji iz nekog razloga stalno kritikuje vucicevske medije a postuje b92 "vesti"), NIKO nije imao koronu i sve je naduvano :) A radjeno na uzorku komsiluka i blize rodbine :)
Kapiras besmisao frljanja brojevima kako bi se opovrglo neko zvanicno istrazivanje :)
 
Ja se ne frljam brojevima. To je Zumina specijalnost.

Ne moram da se frljam brojevima i bavim statistikom da bih znao da je uzorak od 2.500 ispitanih za zemlju od 7 miliona ništa. I pritom je verovatno zastareo nekoliko meseci.
 
Vrh