Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,8%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,6%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    314
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=719595#p719595:2u4uy6u9 je napisao(la):
Bender Rodriguez » 21 Mar 2020 08:06 pm[/url]":2u4uy6u9]E ja mislim i tvrdim da nije tako jednostavno i da kupovina za 15 dana nije ''tek duplo'' više nego uobičajena nabavka.
A napomenuću odmah da niti jedem mnogo, niti živim u velikom domaćinstvu. Čak je trenutno manje nego prosek porodice u Srbiji.

Pa ne znam, eto ja danas kupio za 12000 dinara a obično kupujem za oko 6000. Ima nas dvoje odraslih i dvoje dece u stanu i kupio sam sve sto kupujem obično samo u duplo većoj količini. Realno ovo je pre nabavka za 10 dana nego za 15 ali eto čisto primera radi, to je neka mera koju sam ja uveo da bi izlazio manje napolju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=719564#p719564:26dehi68 je napisao(la):
marrecar » 21 Mar 2020 06:58 pm[/url]":26dehi68]Ne razumem uopšte zašto se produžava policijski čas. Zašto je problem zatvoriti sve kafiće, kafane, restorane, bukvalno sve osim supermarketa, apoteka, pekara i pumpi, dozvoliti kretanje do max 5 ljudi u javnosti koje će držati odstojanje između itd. Ovaj policijski čas je meni i dalje toliko, ne bih rekao bespotreban, ali više kao da nema svrhu. Ako su ljudi slobodni da se okupljaju, guraju u gužvi tokom celog dana, policijski čas je besmislen. Kao da mažete kremu za sunčanje nakon što se vratite kući posle celodnevnog sunčanja bez kreme. Razumem zašto neki misle da je policijski čas dobar jer onda nema okupljanja uveče u kafićima i slično, ali to je isto kao i dezinfekcija javnog prevoza tokom noći kao da će to sprečiti zarazu onoga ko bude seo u autobus u 12 popodne.


Policijski čas 20-05 ima smisla, zato što usporava život i primorava ljude da ostanu kod kuće, ili blizu kuća počev od 18č.
Kod nas je dodatni problem nastao zbog toga što ugostiteljski objekti, tržni centri, kladionce i sl. nisu ranije zatvoreni, jer je to poslalo pogrešnu poruku.

Ovo pomeranje početka policijskog časa na 17č, osim ako to lekari nisu tražili je - greška.
Prvo - vreme se kvari, temperatura će da padne za 20tak stepeni i najavljene su padavine, čak i sneg. Dakle, nema govora o boravku u parkovima i na otvorenom.

Drugo, snabdevanje u prodavnicama i apotekama je već sada uporeno zbog ograničenog broja kupaca u objektu i zbog redova ispred objekta. Ako se početak policijskog časa pomera sa 20 na 17č, do kada će onda raditi apoteke i prodavnice? Do 15č? Znači da će prodavnice morati da za još kraće vremena usluže isti, ako ne i veći broj kupaca nego do sada (pošto se kućne namirnice troše...). Slično kao što su uradili sa redukcijom javnog prevoza. A vremenske prilike se, kako sam napisao, pogoršavaju narednih dana, ljudi neće bez preke potrebe boraviti na otvorenom.

Ovo sada komlikuje obilazak ljudi od preko 65 godina koji žive sami (porodice, prijatelji).

Gledao sam konferenciju za novinare, laknulo mi je kada je otišao i kada su normalni ljudi počeli da pričaju smireno, razložno i staloženo.
Sve što su rekli, u ovoj sada situaciji stoji, ali ne bi smo imali sadašnju situaciju da se država nije sprdala sa virusom, da su neke mere preduzete ranije (škole, kafići...). I cela priča oko "nadljudskih napora" da se obezbedi nova oprema i da je narod taj koji je neozbiljan je samo pokušaj zanemarivanja sopstvene odgovornosti da mnogo stvari nije preduzeto na vreme.
 
relja":9g3mcnbt je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=719564#p719564:9g3mcnbt je napisao(la):
marrecar » 21 Mar 2020 06:58 pm[/url]":9g3mcnbt]Ne razumem uopšte zašto se produžava policijski čas. Zašto je problem zatvoriti sve kafiće, kafane, restorane, bukvalno sve osim supermarketa, apoteka, pekara i pumpi, dozvoliti kretanje do max 5 ljudi u javnosti koje će držati odstojanje između itd. Ovaj policijski čas je meni i dalje toliko, ne bih rekao bespotreban, ali više kao da nema svrhu. Ako su ljudi slobodni da se okupljaju, guraju u gužvi tokom celog dana, policijski čas je besmislen. Kao da mažete kremu za sunčanje nakon što se vratite kući posle celodnevnog sunčanja bez kreme. Razumem zašto neki misle da je policijski čas dobar jer onda nema okupljanja uveče u kafićima i slično, ali to je isto kao i dezinfekcija javnog prevoza tokom noći kao da će to sprečiti zarazu onoga ko bude seo u autobus u 12 popodne.


Policijski čas 20-05 ima smisla, zato što usporava život i primorava ljude da ostanu kod kuće, ili blizu kuća počev od 18č.
Kod nas je dodatni problem nastao zbog toga što ugostiteljski objekti, tržni centri, kladionce i sl. nisu ranije zatvoreni, jer je to poslalo pogrešnu poruku.

Ovo pomeranje početka policijskog časa na 17č, osim ako to lekari nisu tražili je - greška.
Prvo - vreme se kvari, temperatura će da padne za 20tak stepeni i najavljene su padavine, čak i sneg. Dakle, nema govora o boravku u parkovima i na otvorenom.

Drugo, snabdevanje u prodavnicama i apotekama je već sada uporeno zbog ograničenog broja kupaca u objektu i zbog redova ispred objekta. Ako se početak policijskog časa pomera sa 20 na 17č, do kada će onda raditi apoteke i prodavnice? Do 15č? Znači da će prodavnice morati da za još kraće vremena usluže isti, ako ne i veći broj kupaca nego do sada (pošto se kućne namirnice troše...). Slično kao što su uradili sa redukcijom javnog prevoza. A vremenske prilike se, kako sam napisao, pogoršavaju narednih dana, ljudi neće bez preke potrebe boraviti na otvorenom.

Ovo sada komlikuje obilazak ljudi od preko 65 godina koji žive sami (porodice, prijatelji).

Gledao sam konferenciju za novinare, laknulo mi je kada je otišao i kada su normalni ljudi počeli da pričaju smireno, razložno i staloženo.
Sve što su rekli, u ovoj sada situaciji stoji, ali ne bi smo imali sadašnju situaciju da se država nije sprdala sa virusom, da su neke mere preduzete ranije (škole, kafići...). I cela priča oko "nadljudskih napora" da se obezbedi nova oprema i da je narod taj koji je neozbiljan je samo pokušaj zanemarivanja sopstvene odgovornosti da mnogo stvari nije preduzeto na vreme.
Hmm, moja majka kaže da je kod nje u Amanu i dalje haos, nenormalne gužve. A to je Leštane, selo obično. Priča mi da sinoć nisu mogli da isteraju ljude iz radnje koliko ih je bilo, i to najgore počinje sat vremena pre zatvaranja u 18h. Roba stiže konstantno u ogromnim količinama, a nemaju dovoljno radnika jer su neki već bili na bolovanju, neki moraju da ostanu kući zbog dece.
Upravo zbog toga što si napisao Relja nema smisla policijski čas, jer je svako javno mesto gde može da se okupi veći broj ljudi - otvoreno. Srbiji možda tek predstoji sve veći broj registrovanih zaraženih dnevno, ali ove mere su sve nekako kontradiktorne. Ja sam i dalje pri stavu da oni ipak nemaju pojma šta da rade, pa kopiraju neke druge, pa kao nešto još izmisle, izmiksaju, pa objave.
 
Ај да видимо да ли ће послодавци у максију, идеи, лидлу и осталима обезбедити превоз продавцима до радног места, иначе ће настати хаос, вер већина продаваца нема аутомобиле и ако имају не исплати се да трећину плате дају за гориво.
 
Javni prevoz je ipak trebalo ostaviti u nekom periodu 6-9 i 15-18 h na primer.
bilo je suludo kada su se vrtela prazna vozila za vreme pol. casa.
Pitanje je da li ce imati ko da radi u prodavnicama bez prevoza do i sa radnog mesta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=719609#p719609:2ag82oxm je napisao(la):
dragan » 21 Mar 2020 08:54 pm[/url]":2ag82oxm]Najveći srpski avion, erbas A330, doleteo je iz Kine sa najvećom pošiljkom pomoći za Srbiju: medicinskim aparatima, zaštitinom opremom i kineskim ekspertima. . .

https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1668599

Ali, koliko bezobziran i nevaspitan treba da budeš pa da se pojaviš nezaštićenog lica pred medicinarima koji su prešli pola sveta da tvom narodu priskoče u pomoć i koji, svi do jednog, nose maske? Apeluješ na samosvest i samodisciplinu drugih, a sam se ponašaš kao beslovesni navijač? Beda.
 
Sad odgledao Velikog Aleka na aerodromu.. :shock:

.. odakle da počnem .. :roll:

:blah: :blah: :blah: ode mi pola paketa danas.
 
@Relja I meni je laknulo kada je Šizoje otišao. U principu sam se baš obradovao kada sam čuo da mora da ide, a da će doktori da odgovaraju na pitanja. Bukvalno svi koji se pojavljuju na "normalnim" televizijama su odlični sagovornici i veoma lepo opisuje kako treba da se ponašamo

Tanjugu, Pinku i Studiu B bih zabranio da postavljaju pitanja jer su sva pitanja tako napravljena da mu daju šlagvort da ubaci potpuno nepotrebne stvari.

Što se tiče gužvi, imam Maksi i Aman jedan pored drugog. U Maksiju stalno gužva, u Amanu poluprazno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=719612#p719612:3oklfz5i je napisao(la):
banjanin » 2 minutes ago[/url]":3oklfz5i]Sad odgledao Velikog Aleka na aerodromu.. :shock:

.. odakle da počnem .. :roll:

:blah: :blah: :blah: ode mi pola paketa danas.

Nisam psiholog, ali siguran sam da bi psiholozi imali pune ruke posla da opišu njegove promene raspoloženja, grimase i gestikulaciju tokom konferencija za štampu. Uopšte mi nije jasan njego ciničan smeh dok priča o najcrnjim stvarima.

Psiholozi, psihijatri i ostali iz te branše - pomozite čoveku.
 
Ako nastavi ovom progresijom Italija ce za par dana da ima veci broj obolelih od Kine a ni Spanija i USA nisu daleko. Kinezi su osim 12 i 13 feb ( ukupno 20 000 za ta dva dana) imali daleko ispod 5000 novih slucajeva dnevno.
Ovo sto se desava u Italiji lici na to da za sada jos uvek gube bitku sa koronom.
 
:blah:
 

Prilozi

  • IMG_20200321_214032.jpg
    IMG_20200321_214032.jpg
    56 KB · Pregleda: 1.132
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=719616#p719616:2j0hr56f je napisao(la):
tzoran1 » Sub Mar 21, 2020 9:32 pm[/url]":2j0hr56f]Ako nastavi ovom progresijom Italija ce za par dana da ima veci broj obolelih od Kine a ni Spanija i USA nisu daleko.
Da, Amerika će tek da se zapali, evo zahuktava se.
 
И Немачка је ту близу, али са много мање умрлих.

banjanin":3r85465f je napisao(la):
Sad odgledao Velikog Aleka na aerodromu.. :shock:

.. odakle da počnem .. :roll:

:blah: :blah: :blah: ode mi pola paketa danas.

Нисам толики мазохиста да га слушам и гледам.
 
Zapaliće se i Srbija. Malopre čujem da je jedan mladi i glupi hirurg opušteno operisao sa temperaturom da bi se danas ustanovilo da ima korona virus. Ceo kolektiv se skupio da smisli šta dalje, šta dalje kad je ko zna koliko ljudi zarazio i koliko se to proširilo.
Kako bi ga ostavio bez licence i vratio da kopa kanale.
Slična priča je bila i u Zagrebu.

Direktor KBC Zagreb Ante Ćorušić prethodno je izjavio da su neki lekari virus "uvezli" iz Austrije, gde su bili na skijanju bez znanja uprave bolnice i nisu preduzeli mere dvonedeljne samoizolacije.

- Znamo da je virus uvezen izvana zbog odlaska na vikend u Austriju, koji na vreme nije predstavljen upravi i s kojeg se deo kolega vratio, nastavio da radi i prećutao da su bili u Austriji - rekao je on.
 
Kakav je kvalitet rada tog hirurga kad ima problema sa elementarnom logikom...
 
I oni trošili pare na neku novogodišnju rasvetu?
 
Maske? Šta, prodali su "autorska prava" Kini za hirurške maske?
Imaju najveći vojni budžet na svetu, a ne mogu da naprave za svoje lekare najosnovniju stvar?
Divna zemlja u kojoj je sve podređeno špekulantima i profiterima.
 
pa proizvodnja skoro svega je u Kini i eventualno Meksiku hrana. Ne znam sta ocekujes da odjednom se svi preorjentisu na proizvodnju kad to nikad nisu bili. Dodatni problem je sto Trump nece da ide kod Kineskog Predsednika i da ga moli sad da mu proda kad nema plus je otezan transport iz Kine jer je zabranjen pa bi morli da ukidaju zabranu.
 
Pa sto ne pokrenete proizvodnju maski u americi siju se sterilizuju pakuju dostavljaju ....
Srb je organizovala za par dana proizvodnju mislim da su danas dostigli 100 000 kom dnevno ....
Nije se svadjati sa onim koga je moliti ....
Inace rece tramp da je naso lijek za virus ....
 
Ovo je "virus morona".
Ceo svet ispašta zbog nesposobnih idiota koji su na vlasti i poltrona koji ih podržavaju i opravdavaju.
 
Vrh