Šta je novo?

Epidemija CoViD-19

Da li ćete se vakcinisati i kojom vakcinom?

  • Da - Sinopharm

    Glasovi: 32 10,2%
  • Da - Sputnik V

    Glasovi: 25 8,0%
  • Da - Pfizer-BioNTech

    Glasovi: 81 25,8%
  • Da - bilo kojom dostupnom vakcinom

    Glasovi: 49 15,6%
  • Da - AstraZeneca

    Glasovi: 23 7,3%
  • Da - Moderna

    Glasovi: 2 0,6%
  • Nisam siguran sačekaću još

    Glasovi: 43 13,7%
  • Ne želim da se vakcinišem

    Glasovi: 59 18,8%

  • Ukupno glasača
    314
https://www.danas.rs/drustvo/nove-mere- ... parkovima/
Nove mere Vlade: Bez gradskog prevoza u Srbiji, zabranjen boravak u parkovima

https://www.blic.rs/vesti/politika/zabr ... ve/pnks5r6
ZABRANA ODLASKA U PARKOVE, MENJA SE VREME KRETANJA STARIJIH Vlada Srbije usvojila nove mere u borbi protiv KORONA VIRUSA

http://rs.n1info.com/Vesti/a580423/Nove ... rbije.html
Zabranjuje se boravak u parkovima, najviše pet osoba u zatvorenom prostoru...

https://www.rts.rs/page/stories/ci/%D0% ... virus.html
Влада пооштрила мере у борби против коронавируса
 
Bas da vidim kako ce duvace po beogradskim parkovima da ulove kad se skupe u 1 ujutru da odsviraju Boru Dugica, nema od toga nista. Svest nam je palanacka takav smo mentalitet, ma nece to nas.
 
Ja nisam čuo da je iko išao da duva i bleji u toku policijskog časa ovih prethodnih dana pa ne vidim što bi sada bilo toga.
Ko je zapeo da duva, on će se snaći. I za nabavku i za mesto. Takvima je na kraju krajeva i svejedna lokacija, samo da se uroljaju.

Meni je samo krivo zbog parkova, jer ima nas koji ih trenutno ne koristimo da se grlimo i blejimo, nego da održavamo zdravlje i kondiciju. Solo.


P.S.
Da odsviraju Boru Dugića hahahaa :lol:

P.P.S.
Doduše, bolje i zatvaranje parkova nego potpuna zabrana kompletnog izlaženja iz kuća. :roll:
 
Viđao sam na forumima izraz "and that's why we cannot have nice things". Neko bude neodgovoran i onda trpe svi. Doduše, broj neodgovornih je po meni neverovatno visok. Jako me čudi što su među njima i mnogi visokoobrazovani. Ali to je već tema o našem obrazovnom sistemu koji školuje poluintelektualce.
 
Jel ovo moralo ovako sa zabranama svako malo na kašičicu?
Zašto sve ove mere nisu uvedene odjednom još pre 7 dana?
 
Šmrc, nema više vežbanja napolju, mada moja "divlja" teretana je u šumici pored osnovne škole i igrališta, praktično nije na igralištu ili parku. No, povinovaću se...
 
Koliko shvatam, kafići, restorani i kladionice i dalje rade, ali nema zadržavanja. Znači kupiš hranu ili piće za poneti ili samo uplatiš tiket.

Deluje mi pametno ova odluka. Bolja nego zabrana uzimajući u obzir i ekonomski i epidimiološki faktor.
 
Pa ako ne spada u parkove i prostor za rekreaciju, imaš pravo da je koristiš. Al ovo sad ne kažem da bih terao inat državi i ispadao pametan. Jer znam da ti to koristiš sam, ili da u najgorem slučaju ima još par ljudi koji dođu u toku dana tu da vežbaju. A to nije isto što i mešanje i grupisanje ljudi (roditelja i dece) u parku.

To jest, smisao ove zabrane s parkovima je sprečavanje novih grupisanja ljudi u parkovima. Ako čovek vežba negde sam za sebe, pojedinačno, i nikad nije okružen drugima, onda tu ne vidim ništa loše.
 
Naravno. Videću šta mi je činiti.

Bolje da su rekli "nema zadržavanja u parkovima", no nema veze, internet je prepun trenutno primera vežbi za "kod kuće".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=719526#p719526:3jsatu31 je napisao(la):
Kartograf » Sub Mar 21, 2020 4:45 pm[/url]":3jsatu31]Jel ovo moralo ovako sa zabranama svako malo na kašičicu?
Zašto sve ove mere nisu uvedene odjednom još pre 7 dana?
Razvlaci se sve da bi se zatvorilo samo u piku epidemije. Strasan ce ovo biti udarac za ekonomiju, ne samo nasu nego i evropsku. Rasteze se sa zatvaranjem kako bi koliko toliko bio zadrzan normalan zivot i ekonomski opstanak zemlje. Treba ziveti i posle korone.
 
Не видим да се много кометарише укидање градског превоза.
Сад да ми неко објасни како ће људи који морају на посао, а има ту и оних који раде на стратешки важним пословима, медицинских сестара и слично, а немају сопствено возило, да иду на посао. Да неће можда да има се обезбеди неки други вид превоза, чисто сумњам.
Мислим да би боља одлука била, обавезати послодавце да обезбеде одговарајуће маске запосленима, а затим забраниту улазак у јавни превоз без маске.
 
Maske se pre pojavljivanja u slobodnoj prodaji moraju prvo ponuditi onim svim prodavcima naročito supermarketima. Oni su najugroženiji pored bolnica i apoteka
 
corona 2m.jpg
Pogledajte prilog 1
 
Mislim da je zabrana parkova loša ideja, jer sunce pozitivno utiče na imunitet.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=719542#p719542:2exbz0ry je napisao(la):
Dart » 23 minutes ago[/url]":2exbz0ry]Mislim da je zabrana parkova loša ideja, jer sunce pozitivno utiče na imunitet.

Bila bi loša ideja da ljudi poštuju socijalno distanciranje, ali pošto su očigledno glupi, onda moraju restriktivne mere da se sprovode.

I dalje mi nije jasno zašto ne viđamo po ulicama i parkovima lica koja to kontrolišu. Prosto je - vidiš decu kako igraju basket - dođeš i kažeš im da idu kući.

Vidiš gust red ispred prodavnice ili brze hrane - kažeš ljudima da se "odlepe"

Odeš u parkić i razdvojiš roditelje koji bezbrižno pričaju sa manje od 2m i kažeš im da ne "mešaju" decu koji nisu iz istog stana.

Pošto smo em nerazumni, em nema kontrole (a jedno povlači drugo) - sledi zabrana.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=719534#p719534:2d1betvo je napisao(la):
paradox polje » Sat Mar 21, 2020 5:03 pm[/url]":2d1betvo]Не видим да се много кометарише укидање градског превоза.
Сад да ми неко објасни како ће људи који морају на посао, а има ту и оних који раде на стратешки важним пословима, медицинских сестара и слично, а немају сопствено возило, да иду на посао. Да неће можда да има се обезбеди неки други вид превоза, чисто сумњам.
Мислим да би боља одлука била, обавезати послодавце да обезбеде одговарајуће маске запосленима, а затим забраниту улазак у јавни превоз без маске.
"Država mora duradi!"
Te institucije imaju svoje direktore. Posao direktora nije samo da prima platu i zapošljava partijski kadar, već i da obezbedi funkcionisanje institucije kojom rukovodi, pa i u vanrednoj situaciji.

Potpuno je nemoguće da sve obezbedi vlada ili gradska vlast. Nešto moraju i institucije nižeg ranga. To se, slažem se, prilično izobičajilo ali bi trebalo da je tako.
 
razvlacenje sa odlukom o zabrani kafica, restorana i klubova nema nikakvog smisla i sigurno nije u vezi sa spasavanjem ekonomije niti mi kao drzava zivimo od kafica, hotela i restorana jer nismo fidzi, malta pa ni hrvatska da nam je turizam glavna ekonomska grana. Ekonomija ce poceti da se oporavlja tek nakom prestanka epidemije odnosno kada dodjemo na neki minimalni broj preostalih zarazenih - verovatno na broj koji ce biti manji od 20,30 koji mogu dobro da se izoluju (sigurno se nece cekati do nultog broja) a taj dan bi dosao sigurno ranije da su ukinuta mesta za okupljanje i potencijalno sirenje virusa. Mnogo bi se ranije ugasila "vatra" od x zarazenih nego vatra x pomnozeno (potencijalno) sa svim ljudima sa kojim su se videli u tim prostorima, jer niko nije vrshio kontrolu udaljenja a sumnjam da su zaposleni imali maske.
Tako da ta pricha da se restoranima, kaficima, brani ekonomija treba da se sacuva za nekog drugog, mnogo naivnijeg. Postoje dva razloga zasto je sa tim razvlaceno:
1) cuvanje izgleda kakve takve normalnosti, da ne izgleda sve pusto
2) cuvanje ledja vlasnicima vidjenijih restorana, hotela i kafica, koji su cesto veoma vidjeniji ljudi bliski vlasti, jer je kod nas veoma cest san novopecenog bogatasa da ima svoju kafanu, restoran, kafic...
 
Гле овог дилетанта. Опет све он мученик кме кме. Море мрш сјед ћути. Расте број заражених, ко да ће мере у једном дану да реше. Па неће!

СВИ до сад заражени су се зразили пази кад? О да, кад је био "најсмешнији вирус"!

Играј глупе игре, добиј глупе награде.
 
"Predsednik Vučić predložiće produžetak policijskog časova Vladi, od 17 sati do 5 ujutru, rekao je na konferenciji za medije.

Pedsednik je rekao da će ove mere predložiti premijerki Ani Brnabić.

On je govorio i o tome da je danas bio najteži dan za Srbiju, što se tiče povećanja broja obolellih.

https://business.facebook.com/Blic.rs/v ... 7431090882

- Da li ljudi razumete šta se dešava? Ne govorim ovo zbog politike. Molim vas ne izlazite iz kuće. Ukoliko ljudi ne ostaju u kućama, već od ponedeljak može biti policijski čas od 13 sati, a posle toga možda i 24 sata - rekao je on.

U Srbiji je od večeras zvanično 171 zaraženih, pokazuju podaci Instituta "Batut".

https://www.blic.rs/vesti/politika/vuci ... ja/t9fy6m7
 
Zašto se ne obezbede, kao osnovni prioritet, maske za sve, a onda ne zabrani da se izlazi napolje bez maske?!
 
Možete da mislite o AV šta hoćete, ali ovde je u pravu. Sve što treba da uradimo je da sedimo kući. Ne da idemo na front, ne u logor, ne u rudnik. Samo da sedimo kući. Gde ima struje, vode, televizije, telefona, Interneta. Da li je to toliko teško, pobogu?
 
Vrh