paradox polje
Higher intermediate
Мене овај график наводи на другачији закључак, а то је да локдаун нема много утицаја. Највећи пад тренутно имају Чешка, Белгија и Француска а оно што је њима заједнико је да су имали најоштрији експоненцијални раст и то се јасно види из графика. Друге земље су имале нешто блажи раст. На пример Аустрија где је исто уведен делимични локдаун још увек нема јасно уочљив пад, тек неке наговештаје. Могуће да ду јачим мерама ублажили раст али као и да су одложили врхунац и почетак пада.[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=793802#p793802:dm76eekq je napisao(la):Zuma » Пон Нов 16, 2020 7:55 pm[/url]":dm76eekq]Zbog masovnih lokdauna u većini zemalja Evrope broj zaraženih se na svim takvim mestima naglo smanjuje ili se bar više ne povećava. Sem u Srbiji gde smo trenutno na najboljem putu da prestignemo većinu od njih, iako smo do sada bili relativno dobri. U ovom izboru od 13 zemalja, trenutno smo na 5. mestu.
Србија је још увек у значајном расту, али то се може објаснити тиме што смо касније ускочили у овај талас и још нисмо достигли вредности као већина европских земаља ако је веровати барем мало овим нашим подацима.
Што се Шведске тиче, њихова једина омашка је улетање вируса у старачке домове који је у првом таласу убио велики број штићеника ових домова. Без тога они би се водили као земља која добро барата овом кризом. Садашња ситуација код њих није толико лоша као што неки наводе као промашај, заправо је значајно боља од већине европских земаља. Имају око 5К дневно заражених на 10М становника (додуше статистика им касни 5 дана) али им број преминулих не прелази за сада 20 по дану. Забрана окупљања окупљања од више од 8 људи са препорукама за теретане и заједничке вечере је и даље блажа мера од локдауна у неким другим земљама, и с обзиром да су близу пика представљају разумну меру.