Šta je novo?

Energetika

Ja sam komentarisao onaj prvi clanak a ti si preneo isto naruceno “istrazivanje” a zna se ko ga je finansirao. Jednostavno niste u materiji sto bi se reklo i ako ce to pretenciozno da zvuci :)
 
Jbg, imaj razumevanja, nismo svi stigli da ugradimo čip u mozak kao ti. :L (mislim na onu temu što si bio otvorio u Relax pa je Igor obrisao, nažalost)

Fun fact: Za vreme i trud koje si uložio pišući jedan te isti izgovor u 5 različitih varijanti, mogao si da daš podatke koji će razbucati Fortune i ovaj drugi. XD
 
Nisam ni ja ali uskoro u trial nadam se :) Kad budem usao u trial okacicu dokaz i nadam se da mi nece obrisati post.

Samo preskocite to naruceno istrazivanje od poznatog Dr.Gold Bug-a
Za potrebe shortovanja ljudi pisu svasta a onda jedan drugi influencer pa podgrej jos malo sa PR i samo neka prsti. Klasicna manipulacija da bi se uzela kinta naivnima. Sta reci kad i EM manipulise i SEC ga opominje… Definitivno je istrazivanje fake i sprovedeno sa ciljem manipulacije trzista.
 
Naravno, sve je fake osim realne vrednosti i koristi od beskrajnog virtuelnog niza nula i kečeva koji se vrti po planeti proždirući gigavate a ništa ni materijalno ni intelektualno pritom ne stvara. I svi su hejteri. Kao što si već utvrdio i na temi Kula Beograd.

P.S.
Dobri ti podaci. Baš su kredibilni i sve su objasnili.
 
Ово ме подсећа на легендарни дијалог:

- Шта је то комунизам? - Марко?
- Комунузам је кад имам да једем!
- Само то?
- Само то.
- Само ти?
- Само ја.

А сви остали сте глупи јер нисте у теми.
 
Данас је увоз преко 1000Mwh. У Бгу +5, шта ће бити када буде -15, а све су прилике да ће бити? Осим што ће Хамовић и Петровић лепо зарадити! Проблем је што са нестабилним ТЕ може доћи до колапса доброг дела и преносне мреже, испадања па и цркавања, ако компентентни опет буду одлучивали као до сада. Део проблема ће се решити рестрикцијама, део повећањем цене киловата. Многи ће запамтити ову зиму!
 
Колико је увезено од кад се десила прва хаварија?
 
Mi uvozimo konstantno već mesecima, nego je tek sa havarijom to doslo u javnost.
 
Uvozi se od letos prilično, jer su rađeni remontu kotlova.
I u tome ne bi bilo ništa loše da zimu nismo dočekali sa elektranam u lošem stanju i bez zaliha uglja.

Pecenjar i ekipa nisu sposobni sa vode ni akomuatorsku stanicu neke firme, a kmoli EPS, a na odgovornost ga poziva preCednik, umesto predsednik vlade kojima ga je i postavila na to mesto.

Sa energetskim krizom u Evropi i ovako katastrofalnim stanjem u našem EPS-u, šanse da zimu progurami bez restrikcija, planskih ili još gore hvariskih, su minimalne.


Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=913176#p913176:3nglxr7l je napisao(la):
miki_ns » Čet Dec 30, 2021 3:45 pm[/url]":3nglxr7l] Auuuu samo da ga Mića ne remontuje. .
Mića neće sigurno, jer on ide na "naredni položaj". . . a videćemo ko je sledeći "Mića".
 
@Стекс_бг
Да, знам да увозимо, али после хаварије се то, бар најмање, дуплирало и вероватно ће ићи и вишеструко ако не поврате ТЕНТ...
Питам информативно колико пара смо потрошили само на увоз струје због хаварије.


Колико водостај утиче на рад наших хидроелектрана, и ако утиче значајно, које су најугроженије?
 
Mikie":1pn090qf je napisao(la):
Питам информативно колико пара смо потрошили само на увоз струје због хаварије

Imaš ma aplikaciji 2 meseca unazad stanje pa možeš za jedno veče sračunati.Ali cena je tu nepouzdan faktor jer makar do početka rada remontovanog bloka Tenta B1 imamo izjave da smo pozamljivali struju od Bosanaca sa namerom kad vospostavimo Blok B1 da ćemo vraćati dug.Verovatno su tada imali i neki dugoročniji i povoljniji ugovor.Ali u periodu posle naše havarije 13.12 verovatno plaćamo onu berzansku cenu jer je za ugovore kasno a pozajmicu niko ne daje onome ko tesko da može da mu vrati
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=912867#p912867:3egom9uj je napisao(la):
Bender Rodriguez » 29 Dec 2021 15:40[/url]":3egom9uj]Može i to ali teško ih je pohvatati zato što se rudari svuda i na razne načine.....
....Najbolje bi bilo kada bi ljudi, ceo svet prestao da hrane tu bolesnu tehnologiji u koncept svojom pažnjom, pravim parama i pravim vrednostima. Odnosno kada bi 99% ljudi prestalo da hrani i podržava tih 1% parazita i foliranata. Jer kad bi sve to ljosnulo na nulu, niko se više ne bi zaluđivao time, niko ne bi rovario, i tako ždrao ogromne količine energije i ugrožavao druge (i energetski i ekonomski).....
Sama želja da ,,rudarenje,, nestane je ne moguca.opcija a to ne vidš i ne shvataš šta je proizvod.
U kratko proizvod je informacija a nema vrednije proizvodnog artikla od informacije. Pojašnjenje možeš naci u nekom od mojih predhodnih postova da se ne ponavam jopet.
Ti vidiš i shvataš samo sadašnju ne regulisanu ( ne pravednu ) posledicu rudarenja .
Što nas dovodi do zaključka da ce se morati i taj segment regulisati naročito zbog energetske potrošnje.

Takvo uredjenje neminovno vodi do formiranja nove pod vrste policije ,,Energetsku policije i odmah da kažem da novo formirana podvrsta nazvana ,, Komunalna ,, to ne može raditi zbog niskog i ne dovoljnog obrazovanja iz oblasti energetike.

Za kraj ovog pisanija - Kako ono beše
- ,,plus po plus odo u minus,, debelo vodi
u neku drugu temu .
:sesir:

Količina posedovanja vlastite energije direktno utiče na količinu ne zavisnosti slobode kako pjedinca tako i društva
:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=913251#p913251:2gtdmm8o je napisao(la):
Алтаир » Čet Dec 30, 2021 8:56 pm[/url]":2gtdmm8o]https://www.danas.rs/vesti/drustvo/cekor-srbija-treba-da-ukine-termoelektrane-i-odustane-od-izgradnje-nuklearne-elektrane/
Прилично занимљив текст
" . . kada se izgrade hidroelektrane Đerdap 3 i hidroelktrana na reci Bistrici, struja moći da se izvozi u region."

Rev.HE Bistrica neće biti na reci Bistrici već na Limu ( jezero Potpeć), a imaće "gornje jezero" Klak na Uvcu.

Priča o Đerdapu3 je u oblasti fantazije, jer je za izgradnju potrebno fantastičkih 7-8 Milijardi evra.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=913252#p913252:v5ps4vnj je napisao(la):
boca-ica » Čet Dec 30, 2021 8:58 pm[/url]":v5ps4vnj]
Sama želja da ,,rudarenje,, nestane je ne moguca.opcija a to ne vidš i ne shvataš šta je proizvod.
U kratko proizvod je informacija a nema vrednije proizvodnog artikla od informacije.
Nema tu nikakve informacije, radi se o dve izmišljene stvari. Prvo, o izmišljenim valutama u vidu 0 i 1. Što stručno govoreći i nisu informacije, već podaci. Informacije su stepen više. A te valute nemaju nikakvo pokriće i nikakvu osnovu, već rade samo na ubeđenju i pretvaranju da nešto vredi a zapravo ne vredi. I druga stvar o kojoj se radi je blokčejn, algoritam enkripcije koji se diže u nebesa da je najveći pronalazak veka, a zapravo ga napravila NSA još ranih 90ih. I u par malobrojnih sfera gde je imao racionalnu potrebu i primenu, poput nauke i kriptologije, primenjivao se, a za sve ostalo je bio nepotrebna, skupa i iracionalna tehnologija. I ona je poslednje što nam treba sad i ovde u ovom momentu sveopšteg zagađenja, manjka energije i prenaseljenosti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=913245#p913245:8l05vmhs je napisao(la):
StaraMo » Thu Dec 30, 2021 9:40 pm[/url]":8l05vmhs]
Mikie":8l05vmhs je napisao(la):
Питам информативно колико пара смо потрошили само на увоз струје због хаварије

Imaš ma aplikaciji 2 meseca unazad stanje pa možeš za jedno veče sračunati.Ali cena je tu nepouzdan faktor jer makar do početka rada remontovanog bloka Tenta B1 imamo izjave da smo pozamljivali struju od Bosanaca sa namerom kad vospostavimo Blok B1 da ćemo vraćati dug.Verovatno su tada imali i neki dugoročniji i povoljniji ugovor.Ali u periodu posle naše havarije 13.12 verovatno plaćamo onu berzansku cenu jer je za ugovore kasno a pozajmicu niko ne daje onome ko tesko da može da mu vrati

Jesmo li pozajmljivali i od Elektroprivrede BiH ili samo od RS?

Mislim da naši pozajmljuju samo od RS koja bi trebalo da je jako stabilna kada je u pitanju proizvodnja struje.
 
Nema tu nikakve informacije, radi se o dve izmišljene stvari. Prvo, o izmišljenim valutama u vidu 0 i 1.....
Za ovo prvo g.Sofronije (pevac iz crtaca)
kaže - Sinak tu mnogo grešiš- :lol:
Za ovo drugo jeste izmišljeno upravo da bi ono prvo imalo motivaciju da radi i raste :)

...sad i ovde u ovom momentu sveopšteg zagađenja, manjka energije i prenaseljenosti.....
Dobra svesnost :kk:
Upravo idealni uslovi za formiranje buduce ,,energetske,, policije , koja bi vec i sada da postoji imala mnogo posla
al nacekacemo se do nje iz mnogobrojnih crnih i belih razloga

Dalje ne bih mojom pisanijom davio driuge, o ovom nusproduktnom energetskom sledu ...
al siguran sam da ce se po neko i prisetiti u buducnosti mnogih ,,starijih,, postovo dr. članova pa i mojih pisanih na BBu
:sesir:
 
Ma nema nikakve energetske policije, samo čišćenje planete od parazitizma i hohštapleraja u vreme trostruke svetske krize. Ova kriza, u kombinaciji sa ekonomskom od epidemije, je drmnula svet i počela da jača pitanje koliko je normalno da se troši energija jedne Poljske na tehnologije koje ničemu ne služe, u njih ulažu špekulanti i profiteri, koriste ih kriminalci i mutni tipovi, a cela ideja počiva na sumanutom konceptu da se dovoljno ljudi uvede u deluziju da elektroni u strujnim kolima i toplota iz računara (od beskrajnog rada) nešto vredi i da treba bukvalno sipati materijalna i finansijska sredstva u jednu crnu rupu bez dna.

Pazi, ja sam već prošao kroz XY ovakvih priča i diskusija. Osim kada sam pričao sa jednim prijateljem i istinskim blockchain entuzijastom, s kojim sam čak svojevremeno i učio programske jezike, te znam koliko zna, znam šta misli, znam u šta istinski veruje... osim njega, svi drugi ljudi s kojima sam pričao o kriptovalutama i blokčejnu, videlo se iz aviona da su tu samo i samo zbog profita. Koliko god me ubeđivali u suprotno. I argumenti im se uvek vrte oko ''pa valjda i ja imam pravo da zaradim'' (pa makar druge ometao i obmanjivao), ''ti si samo ljubomoran što nisi investirao u tu kocku'' (a ja poslom pratio BTC na dnevnom nivou od 2016 do 2018, kad sam mogao da biram hoću li isplatu u njemu ili u normalnoj valuti, i uz to, kockanje me nikad nije zanimalo) do ''ne razumeš ti to''.

Štaviše, ovaj zadnji tip mi uglavnom serviraju upravo oni koji se najmanje i razumeju u celu stvar, ili vide da činjenice nisu na njihovoj strani pa počnu da mi filozofiraju o ''većem dobru'' i grandioznim idejama. Za to vreme, ja samo sedim, gledam, kažem im ''ok, glup sam, nauči me, prosvetli me'' i čekam da mi objasne i sruše stavove i argumente. Ali to se nikad ne desi jer oni ni ne pokušaju (jer ne umeju, ne znaju) i uvek se završi tako što oni pobegnu pod nekim izgovorom ''nemam ja vremena za ovo'' i ''ne razumeš ti to''. A neki od njih ne bi znali ni da razlikuju procesor od grafičke a ovamo bi da me uče programerskim stvarima.

Tako da, da se ne vrtimo više u krug, a i da ne idemo u offtopic, da se vratimo na suštinu - dok neko od uvaženih članova ne priloži neki argument ili dokaz koji govori suprotno, ostaje presuda da kriptopapazjanije troše struje više nego jedna Poljska, a da ništa vredno i korisno pritom ne stvaraju, i da su velikim delom zaslužni za ovu krizu i situaciju u kojoj se nalazimo sad. I da ova kriza, kakve god prirode bila, treba da bude čuk u glavu celoj planeti da se mane ćorava posla i leba bez motike i da počne da rešava goruće probleme od kojih nam svima zavise sudbine i sredine. Ako to znači eutanazija jednog parazitskog sistema koji troši kao Poljska, a ništa vredno ne stvara, onda će tako i da bude. A ide se polako ka tome, ne zato što neko formira energetske policije ili slične gluposti, nego zato što kao što se ispuvao DotCom mehur, ispuvaće se i ovo. I tad će mnogi da se javljaju u centre za beskućnike i psihijatrijske ustanove. No dobro, to je već druga tema. Sve u svemu, vreme je da se taj eneergetski parazit dovede u red.
 
"Željko Marković, lider za energetiku i industriju u kompaniji Dilojt Srbija kaže da je cena od 75 evra očekivana.
U njoj je ugrađena cena proizvodnje i cena određenih količina koje se moraju nabaviti iz uvoza. Treba imati u vidu da su cene električne energije iz uvoza jako visoke. . . Tako i dolazimo do ponuđene cene koja je data privredi. A EPS na ovoj ceni neće ostvarivati nikakav ekstra profit. Zarada javnog preduzeća neće biti viša od par procenata, ako je uopšte i bude. . .
https://energijabalkana.net/preporuceno ... -energije/
 
Da, ali zasto uvoz, kada je Srbija oduvek bila izvoznik elektricne energije ?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=913227#p913227:4thcu6s5 je napisao(la):
Mikie » Čet Dec 30, 2021 8:27 pm[/url]":4thcu6s5]@Стекс_бг
Да, знам да увозимо, али после хаварије се то, бар најмање, дуплирало и вероватно ће ићи и вишеструко ако не поврате ТЕНТ...
Питам информативно колико пара смо потрошили само на увоз струје због хаварије.


Колико водостај утиче на рад наших хидроелектрана, и ако утиче значајно, које су најугроженије?

Od kako se desio ispad u decembru gotovo konstantno uvozimo preko 1000Mw. U jednom trenutku TE je proizvodila nesto vise od 3000Mw i poceli smo da smanjujemo uvoz ali je to kratko trajalo i ponovo smo spali na do 2000Mw.


Vodostaj naravno da utiče, to se može videti na grafikonu energyfluxa. Jer se akumulacije prazne, ne mogu konstantno da imaju maksimalnu snagu.
 
Vrh