Šta je novo?

Energetika

10000 ne mora biti crvena tarifa.
To je negde oko 1500KWh, zavisno od odnosa više i niže i zavisno da li ima popust zbog niže potrošnje.
To uopšte nije malo novca, za tako malo KW. A kada se uđe u crvenu, račun dramatično raste.
Ja koliko znam zelena tarifa je do 350 KWh, ne znam kako tebi 1500 nije u crvenoj?
 
Кад се грејеш на струју, никакав проблем није потрошити 1500KW.
То је преко уобичајене кућне потрошње 800-1000KW. Јесте да је нешто нижи комфор, али ако се то подели са шездесетак квадрата, добија се цена далеко нижа од градског. Али, тенденција је уједначавања, очито
 
image_2023-01-21_190733381.png
 
Површине под снегом, примећујете рупу изнад Украјине? Очигледно се ради о геоинжињерингу, међути ово изазива загревање виших слојева атмосфере у другој половини јануара што је потпуно ненормално, зато се десише и оне поплаве неки дан. На наш срећу закачиле су само Динариде, Да је закачило и остатак Србије од ТЕНТА не би остало ништа!
 
Već sam objasnio zašto su ideje o upravljanju vremenom fantaziranje, sem krajnje ograničenog forsiranja ili sprečavanja padavina onda kad ionako već postoje svi uslovi za to, tj kad je vremenski sistem na samoj granici između dva stanja. Čovečanstvo jednostavno nema na raspolaganju potrebnu količinu "interventne" energije, toliku da bi ona mogla da nadjača količnu energije koja prirodno već postoji u nekom vremenskom sistemu. A postoji i dodatni problem praktične nemogućnosti prostorno i vremenski izrazito preciznog poznavanja trenutnog stanja haotičnog sistema.

Što se tiče TENTA, posle one poplave su valjda bili neki radovi na zaštiti postrojenja? Zna li neko kakvo je trenutno stanje u vezi toga? Vodostaji su sve veći.
 
Poslednja izmena:
Već sam objasnio zašto su ideje o upravljanju vremenom fantaziranje, sem krajnje ograničenog forsiranja ili sprečavanja padavina onda kad ionako već postoje svi uslovi za to, tj kad je vremenski sistem na samoj granici između dva stanja. Čovečanstvo jednostavno nema na raspolaganju potrebnu količinu "interventne" energije, toliku da bi ona mogla da nadjača količnu energije koja prirodno već postoji u nekom vremenskom sistemu. A postoji i dodatni problem praktične nemogućnosti prostorno i vremenski izrazito preciznog poznavanja trenutnog stanja haotičnog sistema.

Što se tiče TENTA, posle one poplave su valjda bili neki radovi na zaštiti postrojenja? Zna li neko kakvo je trenutno stanje u vezi toga? Vodostaji su sve veći.
То што ти не желиш да прихватиш реалност о геоинжињерингу је твоја лична ствар, интезивно се управља временом од 70-их прошлог века, леп пример је парада у Москви. Постоје на нету базе података са десетинама хиљада патената на ту тему, гомиле снимака мада се јутјуб труди да их брише, али многи су их сачували, као и нпр протест неколико хиљада пилота у Њујорку због запрашивања. У 21.веку технологија је толико напредовала да имамо глобалну контролу времена. На ивици је ратова стање због премештања кишних облака, посебно Кина у Азији предњачи са тим. Поплаве ТЕНТА, Костолца, оштећење Ђердапа је било систематско гађање наших највећи постројења. Јасно ми је да ти то не можеш схватити. Како волиш да гуглаш лако ћеш наћи гомиле патената и снимака запрашивања ако хоћеш. Друга је ствар што ти ум то не може прихватити!
 
Meni je najjači naslov iz informera koji kaže "SRBI IMAJU ORUŽJE ZA KONTROLU VREMENA, DOKAZ ZA TO JE VOJNA PARADA U BEOGRADU, NA KOJOJ JE DOLAZIO PUTIN, BILO JE SUNČANO I LEPO SVE VREME, A POŠTO JE ON KASNIO ZATO JE GRUNULA JE KIŠA"

Bolja je naslovna bila nego ovako al ajde
 
Izvoz električne energije iz Bosne i Hercegovine premašio je milijardu KM
 
+1.
И сам сам исте среће. Све што могу да планирано укључим, укључујем ноћу. А зима до сада није ни з од зиме показала. Ако буде мразева, какви су скоро сваке зиме бележени код нас, - 20 и ниже, могу се надати рачуну и преко 25000. Дивота. Оштри зуби економског тигра!
Обећао ми председник 12% на јануарску плату у фебруару. Како о томе прича још од августа, инфлација је то од тада бар 2 пута појела.
О јануарском рачуну не смем ни да размишљам.

Ja sam jednu TA pec zamenio inverter klimom tako da mi je racun manji za nekih 250-300KW mesecno. Uspeo sam da dobijem one popuste na racionalnu potrosnju u oktobru i novembru 30%, a u decembru 20%. I pored toga racun za struju mi je veliki izdatak, a mogu da mislim nakon svih poskupljenja u ovoj godini kako ce to da izgleda. Bukvalno ce u Srbiji barem 2miliona ljudi biti u ozbiljnom problemu da plate racun. Dok ce da nas bombarduju vestima kako nam je struja najjeftinija u Evropi.
 
Ja sam jednu TA pec zamenio inverter klimom tako da mi je racun manji za nekih 250-300KW mesecno. Uspeo sam da dobijem one popuste na racionalnu potrosnju u oktobru i novembru 30%, a u decembru 20%. I pored toga racun za struju mi je veliki izdatak, a mogu da mislim nakon svih poskupljenja u ovoj godini kako ce to da izgleda. Bukvalno ce u Srbiji barem 2miliona ljudi biti u ozbiljnom problemu da plate racun. Dok ce da nas bombarduju vestima kako nam je struja najjeftinija u Evropi.
Smanjio si utrosenu ali da li ti je racun stvarno manji jer inverter koristiš po skupoj struji?
 
Smanjio si utrosenu ali da li ti je racun stvarno manji jer inverter koristiš po skupoj struji?
Користи се кад треба, јер нема акумулације, тако да је то највише уштеда на скупљој тарифи


Жао ми је што бар они који имају куће не користе песак или камен за складиштење енергије. Својевремено је у часопису САМ био прилго о неком лику који је имао стаклену башту на јужној стран куће а испод ње 5 тона камења који су се лети загревали. Зими је подргевао ваздух и даље га третирао до средине фебруара када се сва топлота ослобађала.

Велики силос на 5'10 песка, са термички изолованим зидовима и са два измењивача. Лети за грејње песка, зими за преузимање топлоте. Да кошта у изградњи, али би се сигурно брзо исплатило са овим ценама
 
Vrh