Šta je novo?

Elixir Garden [ Stambeno poslovni kompleks | 50 000 m²]

Drugari, počela je stolarija na prvom i drugom spratu D lamele. Videla sam iz kola ramove i roletne al ne stigoh da vidim staklo :) :)
Ako neko bude prolazio nek slika. Ja ću mozda prolaziti za vikend
Pozz
 
Gledao neko referenc listu ovih za prozore? Deluju da imaju ozbiljnu referencu... ali da li je neko uzivo video to i kombinaciju koja se ugradjuje tj trebala bi da se ugradi?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=908790#p908790:39kjbknh je napisao(la):
Dada011 » Čet Dec 16, 2021 3:03 pm[/url]":39kjbknh]Pozdrav svima. Slala sam danas mail da vidim sta se dešava sa pločicama posto je prvobitno bilo reči o polovini decembra.

Evo odgovora
Da li postoji neka informacija za pločice?

Za sada još uvek ne ali se nadamo vrlo uskoro da ćemo imati finalni izbor.


Imam utisak da su usporili. Nemaju definisanu keramiku, sanitarije, parket. Ne znam za vrata - neko je potvrdio da je Bosal, ali ne znamo koji model. Model Lux su ugradjivali svi okolo. Ne znamo koji je proizvdjac lifta. Nemamo rendere ulaza, hodnika...
 
Jel se to ova parcela izmedju Elixira i NIS benzinske pumpe polako sprema za podizanje nove zgrade (gde su napakovani ovi kamioni)?
 
Не, то је приватна парцела од неколико власника, мислим њих четири или пет. То ће бити актуелно за годину-две,...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=911291#p911291:2slqn4a6 je napisao(la):
Гага » Pet Dec 24, 2021 10:36 pm[/url]":2slqn4a6]Добра и квалитетна најлонска столарија :mrgreen: која се уграђује у овом насељу "Лековита башта". Слике од данас-24.12.2021.




free pic upload

Gago, uz svo duzno postovanje najlonskq stolarija je pokazatelj da rade i razmisljaju o kvalitetu radova. Zima je pocela , radi se malterisanje i unutrasnji radovi da li treba da rade na "vetropicini", drugo obisao sam radove u ponedeljak prostorije se greju gde se malterise da ne bi ispucali zidovi i itd. Stolarija se postavlja ali normalno bez stakla da se ne bi polomila i to je tako i normalno.
Neman nameru da kritikujem ali ajde da stavljamo prave informacije koje imaju logike i koje su proverene jer je u unteresu svih nas. Hvala na slikama vidi se da su sa drugog sprata polako presli na treci. Podrzavam kritiku ali mi deluje da u ovom slucaju nije bila. Nadam se da nisam pogresno protumacen i shvacen
 
_20211225_153851.JPG

_20211225_153917.JPG
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=911361#p911361:2fa55jh5 je napisao(la):
X3m » 25 Дец 2021 09:21 am[/url]":2fa55jh5]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=911291#p911291:2fa55jh5 je napisao(la):
Гага » Pet Dec 24, 2021 10:36 pm[/url]":2fa55jh5]Добра и квалитетна најлонска столарија :mrgreen: која се уграђује у овом насељу "Лековита башта". Слике од данас-24.12.2021.

Gago, uz svo duzno postovanje najlonskq stolarija je pokazatelj da rade i razmisljaju o kvalitetu radova. Zima je pocela , radi se malterisanje i unutrasnji radovi da li treba da rade na "vetropicini", drugo obisao sam radove u ponedeljak prostorije se greju gde se malterise da ne bi ispucali zidovi i itd. Stolarija se postavlja ali normalno bez stakla da se ne bi polomila i to je tako i normalno.
Neman nameru da kritikujem ali ajde da stavljamo prave informacije koje imaju logike i koje su proverene jer je u unteresu svih nas. Hvala na slikama vidi se da su sa drugog sprata polako presli na treci. Podrzavam kritiku ali mi deluje da u ovom slucaju nije bila. Nadam se da nisam pogresno protumacen i shvacen
@Икс3м, изгледа да ниси схватио моју малу шалу, с обзиром да сам ставио осмех "мрзеленог".

Све ја то знам што си написао, односно зашто су постављени ти најлони, али ето, они су ми послужили да се мало нашалим, јер на овом форуму има превише негативности, политичарења око свега и свачега па и најбаналинијих ствари, негирања позитивности, фрустрација (хејтовања), намерног подј......а (троловања),...
Ако те је погодила ова моја мала шала, извини!
 
Pozdrav svima!

Da li neko ima neke nove informacije po pitanju zavrsnih materijala (keramika, sanitarije, parket), dinamike gradnje?
 
Pozdrav svima,

Ima li kakvih novosti oko izgradnje? Takodje jel nego dobio taj mejl od njih oko izbora pločica? :D
 
Pozdrav!
Bez novih informacija iz prodaje.
Vidim da rade malterisanje i stolariju.
Cuo sam da su krenuli sa kosuljicama.
 
Postovani, da li jos uvek ima stanova u ovom naselju koji nisu prodati i koja je aktuelna cena?
 
Imas na njihovom sajtu sta je preostalo (i to pitanje da li je ponuda realna/azurirana). Ostao samo poneki veci stan, 85 -135 kvm .
 
Pozdrav svima,

Ako ima neko da je strucniji i imao uvid u radove, kako vam se cine radovi sa strane kvaliteta za sada? kako je ugradjena stolarija u zidove ,malterisanje itd...

I imam pitanje za stolariju kako vam se cini sama stolarija po kvalitetu ili je nezahvalno sad komentarisati i jel po vama malo ruzan ovaj deo gde ide roletna jer je bele boje? Mislim jeste sitnica i estetski ali ne znam zasto i to kao kuciste gore na vrhu nije uradjeno od drveta kao na svim drugim mestima, nego sve je drvo i taj deo beli PVC ili sta je vec?

hvala na odgovorima :D
 
Sto se prozora tice, mozda se ta obloga stavlja posle montaze prozora, jer je kutija u ravni je zida?
Ako je kutija roletne od pvc-a, onda je mogao da se upotrebi pvc u boji, tj dezenu drveta. Sigurno ne bi bila sto posto ista nijansa, ali bi manje odudaralo od ove kombinacije boja drveta/bela.
Licno nikada nisam imao drvo/aluminijum prozore, ali ja bih ovo resio tako sto bih samu kutiju prelepio folijom u boji kojom je okrecena soba. Tako bi se kutija utopila u zid, bilo bi cak i bolje nego da je prekrivena drvetom a folije sad mogu da se nabave na svakom cosku i u bilo kojoj boji.
Deka u akciji je strucnjak za stolariju, mozda vidi ovo pa nam objasni kako stvari stoje.
 
Poslednja izmena:
Sto se prozora tice, mozda se ta obloga stavlja posle montaze prozora, jer je kutija u ravni je zida?
Ako je kutija roletne od pvc-a, onda je mogao da se upotrebi pvc u boji, tj dezenu drveta. Sigurno ne bi bila sto posto ista nijansa, ali bi manje odudaralo od ove kombinacije boja drveta/bela.
Licno nikada nisam imao drvo/aluminijum prozore, ali ja bih ovo resio tako sto bih samu kutiju prelepio folijom u boji kojom je okrecena soba. Tako bi se kutija utopila u zid, bilo bi cak i bolje nego da je prekrivena drvetom a folije sad mogu da se nabave na svakom cosku i u bilo kojoj boji.
Deka u akciji je strucnjak za stolariju, mozda vidi ovo pa nam objasni kako stvari stoje.
Da da razumem , mozda sto ti kazes se ta obloga stavlja posle..
ali svakako nije losa ni tvoja ideja da se to sredi koliko je moguce. Mada svakako smatram da ako ne budu postavili nekakvu drvenu oblogu ili sta god, malo bezveze i neprofesionalno iako je sitnica u pitanju ponekad detalji uticu dosta na sveukupan utisak i izgled.
 
Dragi moji forumaši, već sam nešto malo pisao o stolariji na ovoj temi.
U svakom slučaju, reč je o sistemu jedne domaće firme ( pokradena i iskopirana druga domaća firma), a aluminijum se proizvodi u Turskoj. Među lošijim sistemima na tržištu, ali veoma interesantan za investitore i glavne izvođače radova koji vole ili isključivo rade u kompenzaciju, na dođem ti, itd. Samo tako i mogu da plasiraju ovaj sistem na tržište, jer za pare može bolje i lepše da se dobije.
Ovo na slikama je normalna situacija u ovom trenutku dinamike radova. Sa spoljne strane će se preko kutije od roletne ići izolacijom i fasadom.
Sa unutrašnje strane će se tek na kraju, u okviru enterijerskih radova raditi drvene obloge. Kutija se opšiva sa donje strane i vertikale hrastom furniranim medijapanom u istoj boji kao i drvo na samom prozoru. Takođe, trebalo bi da se stavi i podprozorska daska, isto hrastom furniranim medijapanom. To je sve u redu i po pravilu.
Kutija od roletne se ne oblaže do samog kraja, zbog eventualnih radova i podešavanja na samoj roletni. I, rekao bih da su roletne na motor, pa ima podešavanja gornje i donje mrtve tačke.
Samo se nadam da će firma koja proizvodi prozore dati svoj maksimum, jer ih baš i ne bije dobar glas.
U stvari, samo da nadzor odradi svoj posao za koji su plaćeni, i biće valjda dobro.
Pozdrav, deka u akciji
 
Kupci stanova da dobro pregledaju prozore i nek traze otklanjanje svih potencijalnih mana. Pa onda nek se investitor koji je odabrao ovog proizvodjaca (a deka je lepo objasnio kriterijum za izbor) cese tamo gde ga svrbi.
 
Dragi moji forumaši, već sam nešto malo pisao o stolariji na ovoj temi.
U svakom slučaju, reč je o sistemu jedne domaće firme ( pokradena i iskopirana druga domaća firma), a aluminijum se proizvodi u Turskoj. Među lošijim sistemima na tržištu, ali veoma interesantan za investitore i glavne izvođače radova koji vole ili isključivo rade u kompenzaciju, na dođem ti, itd. Samo tako i mogu da plasiraju ovaj sistem na tržište, jer za pare može bolje i lepše da se dobije.
Ovo na slikama je normalna situacija u ovom trenutku dinamike radova. Sa spoljne strane će se preko kutije od roletne ići izolacijom i fasadom.
Sa unutrašnje strane će se tek na kraju, u okviru enterijerskih radova raditi drvene obloge. Kutija se opšiva sa donje strane i vertikale hrastom furniranim medijapanom u istoj boji kao i drvo na samom prozoru. Takođe, trebalo bi da se stavi i podprozorska daska, isto hrastom furniranim medijapanom. To je sve u redu i po pravilu.
Kutija od roletne se ne oblaže do samog kraja, zbog eventualnih radova i podešavanja na samoj roletni. I, rekao bih da su roletne na motor, pa ima podešavanja gornje i donje mrtve tačke.
Samo se nadam da će firma koja proizvodi prozore dati svoj maksimum, jer ih baš i ne bije dobar glas.
U stvari, samo da nadzor odradi svoj posao za koji su plaćeni, i biće valjda dobro.
Pozdrav, deka u akciji
A jel doticna firma New Quest ima bas los kvalitet stolarije ili bas sve zavisi i od njih i od kontrole koju ste pomenuli?

Kakva je ova firma i ovaj sistem u odnosu na ostale koji se ugradjuju u susedne komplekse recimo wellport, west 65, exing home 65 , zeptera itd?

Takodje ako je losijeg kvaliteta stolarija, jel su to estetske greske uglavnom ili moze biti i da stolarija propusta, mehanizam se zaglavi, kondenzacija izmedju stakla itd? I kako je najbolje po ulasku u stan proveriti to na vreme a ne tek posle nekog vremena zivljenja? Nadam se da razumete sta hocu da pitam.

Hvala puno na prethodnom odgovoru i unapred hvala na ovom.

Srdacan pozdrav!
 
Vrh