Šta je novo?

Elixir Garden [ Stambeno poslovni kompleks | 50 000 m²]

elixir-garden-221020-16.jpg

Ako je ovo sa slike kombinacija maske za klimu/ostave, odlicna ideja. Samo su je unesrecili sa ovom bojom, trebalo je bude nijansa sive, kao plocice.
Dzaba sve, nasi investitori izgleda ne umeju nijednu dobru stvar da isteraju do kraja.
Vidim da ce cetke za farbanje da rade samo tako :LOL:
 
Ako je ovo sa slike kombinacija maske za klimu/ostave, odlicna ideja. Samo su je unesrecili sa ovom bojom, trebalo je bude nijansa sive, kao plocice.
Dzaba sve, nasi investitori izgleda ne umeju nijednu dobru stvar da isteraju do kraja.
Vidim da ce cetke za farbanje da rade samo tako :LOL:
Jeste to dodje kao maska za klimu plus ostava kao pregradjena.
 
Lepo što ide sve u roku i što generalno pristojna investicija deluje, ali ne mogu da se otmem utisku da je šteta što nisu ispratili trend ostalih novogradnji po pitanju estetike pa objekat ne deluje savremeno, već kao zgrada u NS pre 6-7 godina - da su samo mogli da stolariju urade antracit, drugačiji bi utisak fasade bio, svakako demit na prometnoj raskrnici nije rešenje. Unutra sasvim pristojno ovako na prvu (vidim par nedostataka završnih radova, ali standardno), stolarija sa unutrašnje strane i parket dobro uklopljeni (možda bela parket lajsna je trebala zbog pervajza unutrašnjih vrata), zanimljivo videti unutrašnja vrata sa transparentnim delom i osvetljen hodnik. Kupatilo je moralo bolje, galanterija u redu čini mi se Laufen (mešač pohvala), ali sanitarije su malo demode, naročito uz ormarić. Keramika u kuhinji dobra opcija 60x60cm i dizajn manje više u redu tih pločica, ali 30x60 u kupatilu sa ovim agresivnim mermer izgled pločicama koje je nemoguće uklopiti i fugom koja se ističe nisu dobra opcija definitivno, kao ni pozicija bojlera u kadi praktično na ovom konkretnom primeru. U svetlu kupaca koji su uzeli na početku prodaje, ovo je više nego dobra investicija bila, a investitoru malo i škola, ostaje žal što su mogli sa par stvari da to naprave da izgleda dosta reprezentativnije, ali generalno ok.
 
Ako je ovo sa slike kombinacija maske za klimu/ostave, odlicna ideja. Samo su je unesrecili sa ovom bojom, trebalo je bude nijansa sive, kao plocice.
Dzaba sve, nasi investitori izgleda ne umeju nijednu dobru stvar da isteraju do kraja.
Vidim da ce cetke za farbanje da rade samo tako :LOL:
Ovaj princip se pojavljuje već na nekoliko projkeata, Kennedy Residence, Petica. Nije loše ovim krilcima malo skrenuti struju vadzuha klime na gore, a eto i mesta za četke i metle.
 
Meni se ovo svidja, osim ove drecavo zelene boje, mogli su nesto malo suptilnije.. I mozda malo bolji izbor plocica. Ali ok.
 
Poslednja izmena:
Ovaj princip se pojavljuje već na nekoliko projkeata, Kennedy Residence, Petica. Nije loše ovim krilcima malo skrenuti struju vadzuha klime na gore, a eto i mesta za četke i metle.
U petici su stavili bas kvalitetan orman, drugar je samo dodao metalne police i dobio gomilu skladisnog prostora. Treba ovo raditi na vise projekata jer je maska koja visi na terasi bas bezveze. Ovako bar ima koristi
 
Kakve su projekcije sto se zavrsetka tice? Da li je realan kraj DEC?
 
Sto se njih tice, kazu da sve zavrsavaju u roku, ali je ulica problem jer su tu svi prikljucci.. videcemo sta ce biti pri kraju decembra.
 
Slazem se sa @JohnnyQuid da je stolarija kao i roletne trebala biti u nekoj antracit boji kao i sama fasada jer ce za max 5god to sve biti crno i prljavo od izduvnih gasova i prljavstine koju donosi tako frekventna raskrsnica.
Nije jedini projekat ali konkretno u imenu Garden nema sta da trazi, a pogotovo ne Elixir. Oaza mira, zelenila i koje cega su naravno samo iluzija jer mislim da ce procenat zelenih povrsina biti oko 5%. A sad tek biva jasno da se inspiracija za ime komplexa krije u tim zelenim fasadnim ukrasima...zalosno ali istinito.
 
Garden ne potice od zelenih maski nego od unutrasnjeg dvorista, koje jeste specificno za ovaj projekat.
 
Po cemu je specifican? Cini mi se da svaki projekat u okolini ima isti tip unutrasnjeg dvorista.
 
Pozdrav svima. Jos uvek bez bilo kakvih aktivosti oko ulice. Da li je neko dobio info koliko
Postoji neka informacija da ce se deo zgrade "napojiti" sa drugog mesta tipa prikljucak cose tosinog i heroja sa kosare, sto bi znacilo da ce lamela D i deo lamele A biti prikljuceni ranije, ali je to upitno, samo pretpostavka...moje mksljenje da resavanje ulice pre proleca bi bilo optimisticno i voleo bih da gresim...
 
Investitor stalno govori da će biti ispostovan rok. Oni su dobili priključak sa interne saobraćajnice direktno na Tošin bunar. Međutim u lokavijskim uslovima Nlneki priključci infrastrukture su na T.b. i bul.Heroja a neki na Tadije. Info sam dobila iz Direkcije da su oni u postupku raspisivanja javne nabavke za izradu projekta za građ.dozvolu za završetak ulice Tadije. E sad dok se izradi projekat, ishoduje građ.dozvola, raspiše tender za izvođača potrebno je određeno vreme. Najranije se može očekivati na proleće, i to u najboljem slučaju.
 
Investitor stalno govori da će biti ispostovan rok. Oni su dobili priključak sa interne saobraćajnice direktno na Tošin bunar. Međutim u lokavijskim uslovima Nlneki priključci infrastrukture su na T.b. i bul.Heroja a neki na Tadije. Info sam dobila iz Direkcije da su oni u postupku raspisivanja javne nabavke za izradu projekta za građ.dozvolu za završetak ulice Tadije. E sad dok se izradi projekat, ishoduje građ.dozvola, raspiše tender za izvođača potrebno je određeno vreme. Najranije se može očekivati na proleće, i to u najboljem slučaju.
a investitor to naravno moze da provuce kao "visu silu?"
 
a investitor to naravno moze da provuce kao "visu silu?"
Ne bi smeo, jer "viša sila" u sudskoj praksi i pravu podrazumeva: prirodne pojave, ratno stanje, eksplozije.....Investitor je bio upoznat kroz uslove imaoca javnih ovlašćenja šta treba da obezbedi, izgradi od nedostajuće infrastrukture za priključenje kompleksa na instalacije i dobio je jasne uslove gde se priključuje. Tako da ne bi smeo da odbije zahteve kupaca za plaćanje "penala" zbog kašnjenja ukoliko do toga bude došlo....
 
Može li molim vas neko da mi kaže kako će se ulaziti u garažu u ovoj zgradi s ozbirom da pristup iz Tadije Sondermajera trenutno ne postoji (ulica savija kod Exinga i ide okolo) i pitanje je kad će se završiti?
Hvala unapred
 
Vrh