Šta je novo?

Elixir Garden [ Stambeno poslovni kompleks | 50 000 m²]

Može li molim vas neko da mi kaže kako će se ulaziti u garažu u ovoj zgradi s ozbirom da pristup iz Tadije Sondermajera trenutno ne postoji (ulica savija kod Exinga i ide okolo) i pitanje je kad će se završiti?
Hvala unapred
Koliko je meni poznato jedini ulaz za sada će biti iz Tošinog bunara u internu saobraćajnicu pa u garažu. Jer u uslovima grada su inače dobili prikjučak sa interne direktno u ulicu Tošin bunar
 
Koliko je meni poznato jedini ulaz za sada će biti iz Tošinog bunara u internu saobraćajnicu pa u garažu. Jer u uslovima grada su inače dobili prikjučak sa interne direktno u ulicu Tošin bunar
A kako se pristupa toj internoj? Jedini način je trenutno iz tosinog bunara, posto tadije sondermajera vodi direktno na Tošin bunar…bukvalno zgradi trenutno ne može nikako da se postupi osim prolaza koji su napravili iz tosinog bunara na koji je postavljena rampa
 
Koji je smisao pravljenja takvog (privremenog) resenja (sem da se na papiru ispostuje rok izgradnje)? Kad se bude radila ulica, ulaz u garazu ce biti blokiran, a to moze da potraje i par meseci.
 
Koji je smisao pravljenja takvog (privremenog) resenja (sem da se na papiru ispostuje rok izgradnje)? Kad se bude radila ulica, ulaz u garazu ce biti blokiran, a to moze da potraje i par meseci.
Nije to privremeno rešenje, interna saobraćajnica i Tadije će biti dve paralelne ulice jedna pored druge i obe će izlaziti na Tošin bunar. Tako je u projektu
 
Nije to privremeno rešenje, interna saobraćajnica i Tadije će biti dve paralelne ulice jedna pored druge i obe će izlaziti na Tošin bunar. Tako je u projektu
Biće zagušenje u Tošinom koji je inače opterećen, i čudno je da je grad dao takav uslov, odnosno da je dao saglasnost na projekat. E sad da li će interna imati izlaz i na Tadije kad se završi to je pitanje
 
Ovako bi to trebalo da izgleda
Screenshot_20221130_223019_Drive.jpg
 
Prema poslednjoj informaciji koju sam dobila od investitora, useljenje je planirano da bude 1.marta. Do 31.12.biće završeni stanovi i kompletna zgrada, tehnički prijem im tek kreće u januaru. Uspeli su da završe priključke za struju sad jure vodovod. Rok se pomera zbog ulice koju gad treba da izgradi
 
Komšije imate li neke nove info oko priključaka za struju, vodu, grejanje?
 
Neko je zvao pa su se oni izjasnili?
Tj da li su negde zvanicno javili i da li ce se javiti do kraja meseca (mail obavestenja) ili sta god ? svako pojedinacno ce ih zvati u oba slucaja verovatno
Ja kad sam ih zvala početkom decembra rekli su mi da se pomera rok na 1.mart. Ali mislim da bi morali zvanično da obaveste sve kupce, mejlom verovatno. Kao kad su nas obaveštavali za pločice i za izgrađenost objekta min.80%.
 
Danas sam prolazio pored zgrade, fino napreduju radovi, baš bezveze ako se zbog produžetka ulice bude čekao 1.mart
 
I ja sam danas neformalno saznao da se pominje maj..Mislim da bi investitor morao da pošalje zvaničan datum, ako se ispostavi da će se stvarno čekati maj onda bi morali da se naplate penali od njih..jer to će otići skoro na 6 meseci kašnjenja. Jer neozbiljno je da još zvanično nismo dobili mejl obaveštenja o kašnjenju, a prvobitni dogovor je 31.12.
Sve se svodi na neformalne telefonske pozive sa prodajom i ko sta čuje sa gradilišta ili raznih izvora.
 
I ja sam danas neformalno saznao da se pominje maj..Mislim da bi investitor morao da pošalje zvaničan datum, ako se ispostavi da će se stvarno čekati maj onda bi morali da se naplate penali od njih..jer to će otići skoro na 6 meseci kašnjenja. Jer neozbiljno je da još zvanično nismo dobili mejl obaveštenja o kašnjenju, a prvobitni dogovor je 31.12.
Sve se svodi na neformalne telefonske pozive sa prodajom i ko sta čuje sa gradilišta ili raznih izvora.
U ugovorima piše rok useljenja najkasnije do31.12 2022.godine, ako do tog datuma ne izvrše primopredaju naše zakonsko pravo je da već 1.1.2023.odnosno 03.01.2023 godine se zvanično obratimo sa pitanjem zbog čega nisu ispoštovali rok i da im onda za svaki mesec kašnjenja tražimo da nam plaćaju penale. Investitor je znao još od izdavanja lokacijskih uslova gde su mu priključci na komunalnu i ostalu infrastrukturu i bio je svestan da rok neće biti ispoštovan. Mogao je da pomeri rok pre potpisivanja ugovora kako bi izbegao plaćanje penala. Ili da o svom trošku izgradi nedostajuću infrastrukturu pa da mu Grad refundira sigurno bi mu se to više isplatilo nego da plaća penale za 250 stanova.
 
Dobro vece,recite mi molim vas ima li neko info jeli počela gradnja ulice Tadije Sondermajera?
Malo su raščistili prilaz zgradi sa te strane,sklonili su kontejnere, ali mislim da izgradnja ulice još nije krenula.. po informacijama sa ovog foruma pre proleća nije realno da krene izgradnja ulice.
 
Da li neko ima informaciju zvanicnu od investitora oko tehnickog prijema? Sta je sa placanjem penala u slucaju kasnjenja? Pozz
 
Vrh