Šta je novo?

Električna vozila i punjači

Meni nije jasan ovaj naslov "Kako možete da koristite proizvod napravljen pomoću dečijeg rada"... Zbog čega smo "mi", krajnji korisnici krivi? Kada bi se svaki krajnji korisnik brinuo za svaki proizvod kako je napravljen, onda ne bismo mogli da brinemo o bilo čemu drugom. Za to su zadužene Vlade država, nadležni organi, međunarodne zajednice, sami proizvođači tih proizvoda, a ne krajnji korisnik. Naravno da jeste tužna priča i treba zaustaviti ovako iskorišćavanje dece, ali nema razloga da se krivimo "mi". Kako su zaduženi za kontrolisanje zagađenja životne sredine, za sprečavanje korupcije, mita, sprečavanje transporta droge, opranog novca, itd, tako su zaduženi i za sprečavanje ovakvog iskorišćavanja.
 
Parazitska država Srbija na aparatima. Gde da ljudi pređu na svoju struju, izgubiće pola budžeta od akciza.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=785956#p785956:17iic26x je napisao(la):
direktor » Wed Oct 21, 2020 7:55 pm[/url]":17iic26x]https://www.telegraf.rs/auto/auto-vesti/3252520-dacia-spring-najjeftiniji-auto-na-struju-cena

Bas me zanima koliko ce koštati u srb i kad ce biti dostupan...
u madjarskoj je subvecija 2.5 mil forinti tj. oko 6.880 eura.
ovde je subvencija 5.000 eura znaci najmanje 12700 eura a verovato mnogo vise posto srpski dileri moraju da imaju 25% ekstra proviziju?
 
Ne znam za takve specijalne modele, ali dileri automobila u Srbiji imaju jako tanke provizije, kod nas su novi automobili jeftini.
 
Dakle poruka, izdržite braćo još par godina. Ne znam, možda je ovaj haos što se u svetu trenutno dešava povezan sa tim, tzv veliki reset, jer pola budžeta država je od akciza za gorivo, a sa masonim svojim solarnim panelima i elektrovozilima, taj sistem ne vidim kako ce biti odrziv, kako ce se budžet u ovom obimu puniti (porez je vec prevelik, 20%), kako ce se placati sadasnje obaveze: penzije, plate policije, vojske, sudstva, skolstva... ocigledno da onda mora neka promena, reset.
 

Prilozi

  • ElAIWEpWkAAxcQ1.jpg
    ElAIWEpWkAAxcQ1.jpg
    76 KB · Pregleda: 2.041
Ogromne pare su naftnoj industriji i sve vezano za nju,države žive od poreza na gorivo i teško da će se teko odreći zlatne koke.
Šta će sa ljudima koje rade u nafnoj industriji. To je ogroman broj.
 
Nekada (ne tako davno) je veliki broj ljudi radio u industriji kitolova.
 
Š to se poreza i akciza tiče, snaći će se države, mogu da oporezuju baterije. Da vlasnici evozila godišnje plaćaju u zavisnosti koliko kilovata imaju ispod haube.
NEšto slično je najavljeno u Austriji kada je neka od pokrajina htela da oporezuje sunčeve panele koje je dotada subv encionirala. Ekolozi su zaustavili zakon, ne znam šta je dalje bilo
 
Tehnološki napredak omogućava oporezivanje po pređenom putu, mislim da će se ići baš ka tom modelu kad prođe naftno doba.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=787859#p787859:2h40x7ag je napisao(la):
ink » Uto Okt 27, 2020 1:57 pm[/url]":2h40x7ag]Nekada (ne tako davno) je veliki broj ljudi radio u industriji kitolova.
Sad ne vataju kitovi već se bave sitnijom ribom. Smešno je upoređivati nafnu industruju sa kitolovcima.
Drugo pumpe teško da mogu bilo šta drugo da prodaju osim goriva. Možda neke druge tečnosti ? Za pranje stakla ?

Akcize,porezi na gorivo, poreze koje plaćaju naftne kompanije, porezi na plate i pare koje troše zaposleni se mere u Sinišinim milijardama milijardi 100 miliona kvadriliona milijardi dolara, evra . I kad bi se ta grana osušila drzava bi morala da namakne sav taj manjak na drugoj strani. Najlakše struja pa sve ostalo.
 
U nekom treutku ce naftna industrija morati da se zatvori. Ima vremena za prilagodjavanje do tada
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=787856#p787856:1g6rpg97 je napisao(la):
Žika » Tue Oct 27, 2020 1:40 pm[/url]":1g6rpg97]Ogromne pare su naftnoj industriji i sve vezano za nju,države žive od poreza na gorivo i teško da će se teko odreći zlatne koke.
Šta će sa ljudima koje rade u nafnoj industriji. To je ogroman broj.
mogu da obradjuju zemlju.. gaje kokoske :D
 
Ili da država smanji rashode? Manje policije, plaćene vojske, sudstva, online obrazovanje sa manje predavača, smanjenje troškova prelaskom na net... Zdravstvo i penzije su najveći problem ali tu je korona da im kod njih smanji rashode, plus rast starosne gtanice za penzije ka 70 god, čime se faktički ukida. Međutim država se i dalje svake godine hvali rastom budžeta, a vidimo da mora ga smanjuje ako će gube prihode akciza goriva. Solarne panele ne verujem da če moći zabrane ili nešto previsoko oporezuju, mada je EU pokvareno pre godinu uvela 90% na kineski uvoz, ne zbog Kineza, već da bi zadržala prihode od svojih građana i usporila njijov odlazak sa državnog na svoj nezavistan off-grid sistem.
Što se tiče pumpi kod nas, mogu se lako preorjentišu na punjače za el vozila. A u svetu je da, veći problem, posebno oni što grade Budž Kalife i druga iživljavanja od naftnih prihoda.
 
D ali postoje keni robustni el. trotineti koji mogu da voze coveka od 100 kg?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=790146#p790146:senwv7g3 je napisao(la):
MC_ » 04 Nov 2020 04:11 pm[/url]":senwv7g3]D ali postoje keni robustni el. trotineti koji mogu da voze coveka od 100 kg?

Postoje... ne znam da li ih ima u prodaji kod nas ali postoje. Evo jedan članak o tome (na engleskom je i težine su u funtama):

https://evgeeks.com/electric-scooters-for-heavy-adults/
 
Ha, prebrzo je to samo 10 godina. Ali verovatno ce kina da bude veliki faktor. Ona japan I eu najvise ulazu u ev. Amerika ima ambivalentan stav, verovatno zbog mocnih naftasha
 
Mislim da ce biti sve u redu. Prilagodjavanje je uvek bilo i bice.

Drzava ce svakako da nadje najefikasniji nacin kako da oporezuje svoje gradjane. Svakako nece sve odjednom da se presece preko noci. Nego ce prihod od akciza da opada po malo. Zatim dignu cenu registracije, povecaju cenu putarina, povecaju cenu parkiranja, uspore smanjivanje doprinosa pa krenu postepeno da dizu sve vise i vise dok se ne dodje do balansiranog stanja da koliko su bile akcize na gorivo toliko ostalog poreza namaknu.

Sa druge strane gradovi ce postati za nijansu cistiji od zagadjenja. Takodje i manje buke. Pored svega toga drzava nece morati da uvozi vise naftu. Sto prakticno govori taj kapital koji svake godine ide Van zemlje ce polako sve vise poceti da ostaje u zemlji.

Struje imamo. Nadam se sto vise vetroparkova, solarnih farmi i hidroelektrana da pocnemo da gradimo. Treba nam taman toliko da se skinemo i sa nafte a i sa gasa! Nista od mesecnog kapitala ne treba da napusta Srbiju. Bez obzira da li su to rusi, arapi, ameri i slicno.

Sva vozila treba da budu elektricna i grejanje treba da bude na struju pa da vidis sta je pozitivan saldo uvoz/izvoz.
 
Govoriš o zemlji u kojoj je legalno zatvoriti EGR ventil ali je ilegalno pocepati atom.
 
Vrh