Šta je novo?

Ekologija ...vazduh,voda,buka,zelenilo,...

,, Čitav svet se zgražavao nad Srbijom,,

slika plutajuce plastike na lokalnoj vodi

A čitava Srbija se zgražava nad Svetom
mrzi me da postvljam slike plutajuce plastike na svetskim morima i okeanima...

Činjenica jeste da niko ne čini dovoljno
ni oni ni mi

Ne sekiram se puno, priiroda ume da se brani al malko surovo bude za ljude

Na kopnu - poplave -veliki deo plastike izbace
Na moru - Uragani i dr. vetrovi ...


:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=813091#p813091:sve0bfyc je napisao(la):
MC_ » 14 Jan 2021 11:09[/url]":sve0bfyc]
68d61b755a7b4aeca04f3c1015f62d6a


Citav svet se zgrazava nad Srbijom i onjenim odnosom prema ekologiji.


https://www.yahoo.com/news/shocking-foo ... 00269.html
Napisaše Amerikanci koji su toliko izpregradili Kolorado reku da ne dobacuje više do okeana, a pojedini delovi Kalifornije im kubure sa vodom i vodoizvorištima, zato što se ista preusmerava na navodnjavanje najvećeg polja pod Bademom na svetu... Da se nadovežem na ono što boca-ica napisa, koliko se tek životinja i ptica spase godišnje koje ili progutaju plastiku ili budu obmotani istom, ili pak najlonom za pecanje, pa tu je onda i veliki broj, pre svega ptica, koje se čiste od mrlja od nafte, jer ne mogu da lete...
 
Zar je bitno ko je gori u svetu? Ovo je naša velika sramota, to je činjenica. I nije prvi put da se desi nešto ovakvo, a ima na svakom koraku u celoj zemlji. I potpuno je nebitno da li ima neko gori od nas i šta drugi rade. Manite se kritika sa druge strane, suština je da je ovo sramota i izuzetno loša stvar. Valjda treba naše "dvorište" da bude čisto i lepo, pa da se onda dičimo time kako smo zelena država, među najboljima po tom pitanju, a ne da se ljutim kada nas drugi kritikuju i da odgovaramo da su i oni gori.
Nekad mi nije jasna uopšte ovakva slika, kako dođemo do toga da se napravi ovakav ekološki haos. Kako to da nastaju stalno divlje deponije pored puta, da se baca smeće pored kontejnera, po ulici, da se ispušta kanalizacija u potoke i reke, itd. Svaki dan prosečan Srbin kuka kako voća i povrće iz prodavnice ne valja, to je prskano, to je GMO, to je ovo, to je ono, on to neće da jede. I onda se pojave ovakve slike i slike slične njima. Jednostavno mi ne ulazi u glavu.
 
Nije bitno ko je gori u svetu, i nije poenta u tome, nego u tome što nas prozivaju za nešto oni koji rade to isto što i mi.
Divlje deponije nastaju jer je ljudima lakše da negde istovare đubre i otpad gde neće morati uopšte da plaćaju za odlaganje, niti da se cimaju da odnose kilometrima daleko, kada mogu iza obližnjeg ćoška. Ili pak ako su fabrike, da se cimaju oko adekvatnog odlaganja i rada na tome.
 
Kapiram da je to isto kao što svi znaju da ako više budemo plaćali porez, bolje će nam biti zdravstvo, ali pošto vidimo lopove svuda oko nas, onda iz inata nećemo to da radimo i gledamo kako na svakom koraku da zakinemo sistem.

Fali to neko poverenje u Državu (sistem) koje uopšte nemamo (čak ni oni koji prodaju svoj glas za 1000 dinara). Sve se gleda potpuno sebično, danas za sutra i ne ljudi ne vide šta će biti prekosutra.
 
Да се не лажемо, оваквим ђубретом по сопственим рекама се ретко ко у свету може "похвалити".
 
Postoji jedna razlika. Ostali svet zagadjuje okean plastikom. Ali okeani im nisu pod nosom.
Mi zagadjujemo ispred svoje kuce, takoreci u svojoj sobi ili svom oboru.
 
Ta plastika dolazi u okeane uglavnom iz "zemalja trećeg sveta", tj. iz Kine, Indije, Južne Amerike i Afrike.

Mikroplastika je nešto drugo i to će biti fokus budućih istraživanja.
 
Tako je. Treba usmeriti rešavanje i derekciju problema, a ne da za sve okrivljujemo sve.

Evo, imamo vest da će Istanbul ostati bez vode jer imaju sušu i presušiće im sve što su nabudžili. To ne znači da mi sada treba da štedimo vodu kao Turci. Mi nismo blizu tog problema i ne treba sada trošiti energiju na to, već na one realne probleme koje imamo u Srbiji.
 
Uopšte mi nije jasan toliki skok zagađenja sinoć. Nije bilo previše hladno, padala je kiša, ali kao da je ta kiša sabila zagađenje na prizeman sloj.

A govorili su da kiša sklanja zagađenje :(
 
Ako razgovarate s ljudima koji loze mokri lignit, obratite paznju da ih ne uvredite.
Oni burno reaguju na pitanja sta loze.
Tek ako im objasnite da je to kancerogeno, obecaju da to vise nece da loze.
 
Imamao homogeno ogromno zagadjenje.
Ceo Balkan je danas anus mundi.

 

Prilozi

  • zag.jpg
    zag.jpg
    253,1 KB · Pregleda: 945
Nakon ovih silnih zemljotrsa koje kude u nas i oko nas po celoj Evropi
te je za ocekivati još da se ,,nakašlje,,
Etna ili Vezuv zbog tih nastalih dubinskih promena...
pa onda da vidimo šta ce da se piše o aero zagadjenju , i zagrevanju....
te cemo lasno znati šta da radimo sa Smederevcem i roštiljom koj sad navodno samo purnjaju i zagadjuju
:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=819752#p819752:h5zxn8f4 je napisao(la):
MC_ » 02 Feb 2021 17:28[/url]":h5zxn8f4]
file.php
A na sve to još imamo i maglu koja je zagađenje nabila baš nisko blizu tla, jer se osećalo jače, a i u delovima grada gde se inače maltene ni ne oseti.
 
Na karti mozete po crvenim vrednostima prepoznati konture Srbije (+ delovi Bosne)
To mnogo govori o svakome od nas.
 

Prilozi

  • zag.jpg
    zag.jpg
    312,4 KB · Pregleda: 841
Vecina ljudi sa kojom sam pokusao da razgovaram kazu da je "zagadjenja uvek bilo" ili "zagadjenje mi ne smeta".
 
Да је загађења увек било, било га је, али да не смета.... е то већ неће да може.
 
Da, toliko cesta pojava da su nadlezni prestali da je primecuju. Danas sam slikao ovo, levo je dimnjak toplane "Cerak", a ovo odakle kulja crni dim je u blizini nehigijenskog naselja.
 
hmmm... (veceras)
zivis na vracaru a lozis mokri lignit :)
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-02-04 Светско загађење ваздуха Индекс квалитета ваздуха у реалном времену.png
    Screenshot_2021-02-04 Светско загађење ваздуха Индекс квалитета ваздуха у реалном времену.png
    490,1 KB · Pregleda: 655
Vrh