Šta je novo?

Ekologija ...vazduh,voda,buka,zelenilo,...

To je ono što se sve kreće od opuška cigare, što sam pisao. Lakše je baciti ispred sebe nego u kantu da se slučajno ne bi zapalila umesto da lepo ugase od pod i bace tamo, tako isto i ovo valjda je lakše ostaviti na klupi ili pored kante ili pak odneti do sledeće prazne kante je valjda jako teško...
 
Često sam po parkovima zbog dece, primećujem da tinejdžeri skoro nikada ne bacaju otpatke u kantu. Iako je na metar od njih. Bunt mladosti, vaspitanje ilinešto drugo?
 
Ne vredi mi da palamudimo dok oni koji vode Grad ne urade nešto.

Na prvi pogled nelogična mera je da se uklone kante i to nekad nije loša ideja.

Najveći problem je kada ima malo kanti jer kad se prepune svačija logična reakcija je da pokuša da uglavi još malo đubreta i tada dobijamo haos.

Problem koji se može rešiti su klinci koji piju po parkovima. Samo je potrebno da Policija / Komunalna milicija / Beli malo rade svoj posao i patroliraju po takvim mestima i skrenu pažnju klincima da pokupe đubre prilikom odlaska.

Sledeći korak je da Zelenilo / Čistoća SVAKO jutro obilaze parkove, a ne 2 puta nedeljno (ako i toliko).

Ali, opet se vraćamo na prvu tačku, a to je da oni koji vode Grad hoće da reše taj problem.
 
Na kraju će da reše problem tako što ćemo bukvalno pored svakog igrališta, parka, po prolazima, na trotoarima i sl. imati mini deponiju, jer nećemo imati kanti za đubre, a o kontejnerima da i ne govorim...​
 
Negde pročiitah da je nedavna kiša u BGDu bila bllago radioaktivna kao deo talasa iz Ukraine. Kako to nije bilo u našim vestima, , nisam nii siguran da li je to u opšte istinito.
Znali ko o tome išta ?

Ipak je istinito ☹️

Mene više brine što je ovo prvi put da na BBu se negira tako važna stvar
bez provere 💔
 
A gde ima potvrda da je Ukrajina radioaktivna, i da je to došlo do nas? Za 4 godine života tamo, retko kad se desilo da kad pričam sa mojima, da se desi da mi imamo promenu vremena pa da dodje u SRB. Uglavnom ovde su promene pa dodje u UA
 
niko nije potvrdio da negde curi radijacija. Osim rusa kojima se ne veruje. Kritična je nuklearka u Zaporožju, možda i u Černobilu. Osiromašeni uranijum u granatama ne može da dođe do nas, to nije tako jaka radijacija.
 
Pričam napamet, ali čak i da se desi akcident u Zaporožju, mislim da je ta nuklearka barem 2-3 generacije ispred Černobila.

A opet se preuveličavaju posledice Černobila. Da je tako kako se priča, oko te nuklearke bi trebalo da je pustoš i da tamo vladaju mutirane veverice.
 
Mutiranih veverica nema, ali ima ribe koja je nenormalno velika. Gledao sam emisiju snimanu baš u okolini.
 
Pričam napamet, ali čak i da se desi akcident u Zaporožju, mislim da je ta nuklearka barem 2-3 generacije ispred Černobila.

A opet se preuveličavaju posledice Černobila. Da je tako kako se priča, oko te nuklearke bi trebalo da je pustoš i da tamo vladaju mutirane veverice.
Problem je radijacija zbog koje se brzo razboliš i umreš u mukama. Što si dalje naravno manja je izloženost, mada zavisi od vetra. Vetar je naneo radijaciju od Černobilja širom Evrope, čak i kod nas ali to nije strašno. Strašno bi bilo da čuveni ventil nije zavijen i da se ljudi nisu svesno žrtvovali da sačuvaju Evropu.
 
Ta radijacija je toliko opasna samo u blizini reaktora. Da je tako kao što ti pričaš imali bismo na hiljade mrtvih koji su umirali u mukama.
 
Ta radijacija je toliko opasna samo u blizini reaktora. Da je tako kao što ti pričaš imali bismo na hiljade mrtvih koji su umirali u mukama.
Koliko se sećam kad sam čitao o tome radijacija izaziva rak tako što oštećuje ćelije, to je dovoljno da se zabrineš. U kojoj meri i u kom vremenskom periodu izaziva to već ne znam. Nismo blizu reaktorima srećom.
 
Istina je to, ali opet ponavljam, to važi samo za ekstremne situacije i tako su umrli samo oni koji su bili u neposrednoj blizini reaktora.


Kada se pogledaju svi podaci dolazimo do toga da je 1000 ljudi bilo izloženo radijaciji koja može da izazove karcinom. To su radnici elektrane i vatrogasci. Ostali nisu dobili dovoljnu količinu radijacije.

Od tih 1000 u sledećih 20 godina umrlo je njih 19 ali nijedna smrt ne može biti dovedena u vezu sa radijacijom.

Očekivano bi bilo da je došlo do povećane incidence leukemije ali nije došlo.

Želeo bih da vidim podatke koji negiraju ove gore napisane. Na kraju ispada da se sve svodi na rekla kazala priče.
 
Noćaš se po celom Beogradu oko 23-24h zabeleženo ekstremno zagađenje PM10 česticama.

Upoređujem podatke sa mernih stanica, pa javljam ako nađem neku zakonitost.
 
edit: evo podataka za PM10. Ostale sate nisam zapisivao jer su bili u okviru prosečnih vrednosti za taj dan.

Ovako, laički, krenulo je sa Bežanijske kose

Vetar je bio severni što objašnjava kasnije "pikove" u Kragujevcu i Čačku.

Zagadjenje Beograd 23-24 jun.jpg
 
Idemo malo severnije.

Novi Sad - Rumenačka je imala početak rasta u 21, a pik u 22 i to 202 (mikrograma po metru kubnom)
Beočin - slično samo malo manje vrednosti.

Sve u svemu čudno...
 
Screenshot_20230626_225441_Chrome.png
Screenshot_20230626_225420_Chrome.png

Screenshot_20230626_230350_Twitter.png

Vi što živite na Dorćolu i Blok 21 da li možete da potvrdite ovo da je ovako loše stanje? I zanima me kakva je generalno situacija na celom NBGD, neverovatno mi je da su ovo dopustili. Meni lično je san jako bitan i nema šanse da bih živeo na takvom mestu gde ne možeš normalno spavati, odselio bih se ako ne bih uspeo rešiti problem.
 
d6407b920d3182d36666f40656091dd5


Gusenje zmeljine atmosfere, CO2 usled ljudske aktivnosti - zuto
 
Zemlja je tokom svoje evolucije imala periode sa mnogo, mnogo, mnogo više CO2 u atmosferi nego sada, pa joj ništa nije bilo.
Imala je, ali nije bilo ljudi kojima smetaju posledice otopljavanja.
Npr, povisen nivo CO2 dovodi do pada inteligencije na duzi rok.
Sem toga, ovo je prvi put da je je jedna zivotinjska vrsta svojim delovanjem, u tako kratkom roku, podigla nivo CO2.

Mene ova slika fascinira jer pokazuje kancerogeno delovanje tehnoloske civilizacije.
 
Pogledajte prilog 165654Pogledajte prilog 165655
Pogledajte prilog 165656
Vi što živite na Dorćolu i Blok 21 da li možete da potvrdite ovo da je ovako loše stanje? I zanima me kakva je generalno situacija na celom NBGD, neverovatno mi je da su ovo dopustili. Meni lično je san jako bitan i nema šanse da bih živeo na takvom mestu gde ne možeš normalno spavati, odselio bih se ako ne bih uspeo rešiti problem.
Нажалост веома је лоша ситуација и оно што је ближе вода то је горе због бољег преношења звука. Говорим за блок 21.
 
Odakle ovo gotovo svakodnevno zagađenje vazduha u Beogradu usred leta? U proseku po 70-80 PM 2.5 čestica? Oko ponoći i 1 ujutru u nekim delovima grada se popne i preko 120? Pa nije valjda da se neko greje?! Siguran sam da to nije razlog. Bilo ga je i kad su bile tropske noći.
 
Deponije, kontejneri, paljenje guma i plastike, nizak vodostaj reka i sl., vetar koji raznosi pomenute mirise po gradu...
 
Vrh