Šta je novo?

Ekologija ...vazduh,voda,buka,zelenilo,...

Pogledajte prilog 175208
Uslikano pola sata posle prve slike, moze da se vidi dim koji i dalje putuje, kilometrima dalje od mesta gde je nastao. Ne znam, sta mislite koji je najbolji nacin da se stane na put spaljivacima kablova/guma itd?
Водени топови за почетак да угасе ватру, а онда разне НВО и социјалне службе да едукују те људе, могли би да буду возачи аутобуса нпр. уместо што спаљују каблове и гуме и тако најгоре трују прво своју децу па онда и туђу.
 
Pogledajte prilog 175208
Uslikano pola sata posle prve slike, moze da se vidi dim koji i dalje putuje, kilometrima dalje od mesta gde je nastao. Ne znam, sta mislite koji je najbolji nacin da se stane na put spaljivacima kablova/guma itd?
Stroga kontrola otkupljivaca bakra. Vrlo jednostavno.
Ne bi nigde mogli to da prodaju.
Ako inspekcija pronadje bakar sa spaljenih kablova zatvara mu otpad.
Medjutim, tim poslom se bave ljudi iz Stranke, a i Romima se pomaze.

Nego, odakle tacno dolazi taj dim? Da li si mogao da procenis?
 
Ово на сликама је беше чувени Мали Лесковац.
 
1696612236918.png


Obala u Gvatemali ili laz kapitalista i naucnika o uspesnoj reciklazi plastike
 
Večeras opet zagađenje. A sutra 27 stepeni.

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Danasnje stanje na NBG'u... a grejna sezona jos nije pocela... vesela nas zima ceka
PXL_20231013_200043521.jpg
 
Odakle ? Zašto? Ili nekolicina voli da loži i na 27

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Naš problem nisu samo naše ponašanje i navike, već i geografski položaj i klima. Uvek smo imali katastrofalan vazduh tokom jeseni, samo se nikada nije o tome pričalo. Onda smo pomislili - ako nije zabeleženo nije se ni desilo. Ja se sećam katastrofalnih smrdljivih magli svake jeseni a i tokom zime. Kad svi pređemo na čisto grejanje i električne automobile vazduh opet neće biti mnogo bolji, jer smrdi i na mestima podalje od grada gde ima malo vozila i kuća. Ali bi makar po vetrovitim danima bilo prijatnije.

Uraditi sve što je potrebno da se spreči spaljivanje poljoprivrednog otpada.

Promet ugljem bi trebalo zabraniti. Ugalj da se koristi samo za proizvodnju struje i za izvoz.

Jalovišta i pepelišta površinskih kopova pokrivati solarnim panelima (sa ovime se počelo ali jako stidljivo).

Ukinuti PDV na solarne panele i kolektore, toplotne pumpe i inverter klime. Smanjiti porez na imovinu koja ima ugrađene ove sisteme.
 
E, njive. Zaboravio sam. To je to. Nisam vozio van grada odavno

Uglavnom, od iduće sedmice počinje loženje. Al sreća sa njim počinje i košava od petka :)

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
U ponedeljak idem u Šleziju. Baš me zanima stanje u Katovicama i Ostravi.

Tamo su sve bili rudnici i to je uz Balkan najzabačeniji deo Europe

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Ali nije u neoj vrsti geomorfološkog amfiteatra kao mi. Tamo gde je najnaseljenije je i vetrovito tako da kad sam išao u Diseldorf predve godine osećao sam se kao da sam na Divčibarama, iako u krugu od 50 km živi skoro 15 miiliona ljudi. A ne pale strnjiku, ali ima još starijih automobila, i kuća u kojoj sam odseo se greje na drva (ima i gas ali je skup ištede ga) kao i sve ostale kuće okolo, u pitanju je predgrađe u ome žžive bolje stojeći građani za nemačke uslove naravno.
 
Gore je trebalo da piše najzagađenijeg. Imaju Tatre sa južne strane ali probija sa severa kroz niziju

Isto kao Beograd, u teoriji

Javim kako je. Dusseldorf ipak nije usporediv.



Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Lozi se i kad je toplo.
Dobri ljudi iz predgradja sovj status ostvaruju i nocnim lozenjem.
U Kaludjerici je zavladala dekadencija i ljudi idu goli po kuci i za to im treba da bude 30 stepeni.

Mnogi pale klime i greju ovih dana "Jer volim da idem po kuci u donjem vesu".
To je ta nova srpska erotika.
 
Ima se. Može se. Onda je ipak ekonomski tigar u pitanju.

A mene u Amsterdamu naterali na +19 u stanu. Da se uštedi :)

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Jeste. Nastampane pare koje se kao kredit slivaju u Srbiju cure clanstvu i po malo sirotinji.
Ugalj koji Predgradje lozi je zabranjen za upotrebu bez susenja.
Ali u Srbiji to moze. win win za glupake.
Tako srbija ostaje bez cistog vazduha, a akipa iz Predgradja dobija svojih pet minuta statusa i visokog stila.
 
Ljudi zbog ovoga ginu svake godine, ali ''dobra'' tradicija se nastavlja.
 

Otkriveno je da su mora i vodeni tokovi drzsticno zagadjeni mikroplastikom.
Toliko drasticno da mali organizmi gutaju mikroplatiku koja tako ulazi u lanac ishrane.
Postoji mogucnost da dodje do pomora zivog sveta u moru zbog plastike.

Da li prokleti homo sapiens treba da nestane d abi zivi svet na Zemlji preziveo?
Homo sapiens, ruzna greska evolucije.
Zlo bice koje ubija i unistava zbog unutrasnjeg osecaja statusa, zbog putovanja i robnih marki. Ne zbog gladi.
 
Vrh