Šta je novo?

Ekologija ...vazduh,voda,buka,zelenilo,...

Oni drze sve partiej kod nas.
Drugim recima sve partije su kvislinske.
Да, али људи мисле да постоје организације и странке које нису са њима у сарадњи.

Мене занима који план уопште има опозиција за ово.
 
Samo nek se prenemažu s Vinčom. Nek mešaju babe i žabe u vračarskom tunelu. Oko Kališa jeste pruga bila blizu reke, ali cisterne nisu prolazile pored perona gradske železnice. To je kao da voze hlorovodoničnu preko Slavije jer mukice nemaju kud. Dobro se nismo pogušili dosad.
Као што сам већ рекао, нико не поставља питање обилазнице.
 
Да, али људи мисле да постоје организације и странке које нису са њима у сарадњи.

Мене занима који план уопште има опозиција за ово.
U parlamentu nema opozicije.
 
jel se stvarno kaže akcident ili mi imamo svoju reč za to?
 
U parlamentu nema opozicije.
Добро, који је план људи који се представљају као опозиција? Да сутра узму власт, шта се дешава са фирмама које под концесијом држе руднике и шта се дешава са Рио Тинтом? Да ли ће сви они наставити пословање у Србији или ће бити отерани? Да ли ће Србија вршити експлоатацију руда и др. природних богатстава или ће то опет радити странци?
 
Добро, који је план људи који се представљају као опозиција? Да сутра узму власт, шта се дешава са фирмама које под концесијом држе руднике и шта се дешава са Рио Тинтом? Да ли ће сви они наставити пословање у Србији или ће бити отерани? Да ли ће Србија вршити експлоатацију руда и др. природних богатстава или ће то опет радити странци?
Ne znam sta je njihov plan. Neka nam kazu.
 
Да се разумемо, то не значи да ово сада треба или мора да остане на власти, али шта је план за сутра?
 
Да се разумемо, то не значи да ово сада треба или мора да остане на власти, али шта је план за сутра?

Trebalo bi da na saobracajnom postoje likovi koji to znaju.
I na forumu ima ljudi skolovanih tamo.
Neka oni kazu.
 

Brine me samo što kada guglam ime ove hemičarke, izlazi samo par manjih tekstova regionalno poznatih medija (npr Israel21c). To me brine. Obično kad je tako ili se radi o prevari (ali ne mislim da je ovaj put to u pitanju) ili o namernom zataškavanju odnosno nedavanju publiciteta nečemu što nekome moćnom može da ugrozi biznis ili interese.
 

Brine me samo što kada guglam ime ove hemičarke, izlazi samo par manjih tekstova regionalno poznatih medija (npr Israel21c). To me brine. Obično kad je tako ili se radi o prevari (ali ne mislim da je ovaj put to u pitanju) ili o namernom zataškavanju odnosno nedavanju publiciteta nečemu što nekome moćnom može da ugrozi biznis ili interese.
PVOH, klasika..
vrv još nešto umuljano unutra..

 
pa zasto se to ne koristi umesto plastike onda?
Vrv košta previše za standardne aplikacije.. a i ne podnosi vodu baš dobro ;)


i.. ne razgrađuje se u vodi.. samo topi, a to je velika razlika.. ;)
 
Београд у ђубрету

У вези с одржавањем и чистоћом у граду:
- Зелени венац поред степеница данас - пре неку годину сам снимио и објавио слике истог места, након чега су га очистили - или је неко пријавио, или, што је мање вероватно, неко из Града је био видео слике:







Кошутњак - овде би током празника ваљало постављати веће посуде за отпатке, можда бурад; неретко птице растуре уредно убачене отпатке:



Дечје игралиште на пет-шест метара од зграде; није јасно, због тога, откуд толико отпадака и зашто га родитељи деце не покупе и однесу у контејнере удаљене двадесетак метара:


 
Poslednja izmena:
Jedan grad u jugozapadnoj Srbiji
Priboj..

322946011_1589883984811776_5450119537665464329_n.jpg

izvor: https://www.facebook.com/priboj.online/
 
Narod zeli da lozi vlazni lignit.
Narodu ne smeta dim.
Ljudi zive u svojim malim smrdljivim mikrokosmosima i srecni su. Sanjaju sunce i plaze. veruju da su za..bali komsije.

Ako bi bila zabranjena prodaja vlaznog lignita Hulji bi opao rejting.
Na gorivu se ustedi za ritualni put u Grcku.
 
Poslednja izmena:
Neću ni da čitam - kakve veze mogu da imaju vetroparkovi sa duvanjem vetra.

Pre bilo kakve paušalne procene da vetar duva manje nego pre - izvolte to dokažite. Postoje podaci o svemu.

Kada god sam se potrudio da demantujem ovakve izjave, ispalo je da nisu tačne, pa se više i ne trudim.

ps: Evo vidim da vetroparkovi prave zavetrinu i da blokiraju protok vazduha ka gradu. Hm, logika mi kaže da to ne može da utiče više od 1%.
 
хвала твитеру што је омогућио свакоме да изнесе или линкује буквално било какву тврдњу без икаквог доказа и створио ехо комору где ће се то ширити и амплификовати док се људи не убеде да је то речено апсолутна истина и да су паметнији од свих осталих који то "не знају"
 
Neću ni da čitam - kakve veze mogu da imaju vetroparkovi sa duvanjem vetra.

Pre bilo kakve paušalne procene da vetar duva manje nego pre - izvolte to dokažite. Postoje podaci o svemu.

Kada god sam se potrudio da demantujem ovakve izjave, ispalo je da nisu tačne, pa se više i ne trudim.

ps: Evo vidim da vetroparkovi prave zavetrinu i da blokiraju protok vazduha ka gradu. Hm, logika mi kaže da to ne može da utiče više od 1%.​
Ja mogu komotno da kažem da se kod mene u kraju nije ništa promenilo. Ruža vetrova bili i ostali. A ako išta može da utiče na smanjeni protok vetra, onda je to novogradnja, što generalno može da dovede do smanjenja protoka na površinama gde je nekada bila čistina, a isti poznati po vetru, odnosno da se vetar pojačava u uzanim prolazima između zgrada (lično se uverio u ovo, a u kolikoj meri je to rasprostranjeno po gradu, ne bih znao). Isto tako, količina vetra se ne smanjuje, nego drukčije raspoređuje, pa se zato stiče utisak da je manje vetra.​

хвала твитеру што је омогућио свакоме да изнесе или линкује буквално било какву тврдњу без икаквог доказа и створио ехо комору где ће се то ширити и амплификовати док се људи не убеде да је то речено апсолутна истина и да су паметнији од свих осталих који то "не знају"
"Hvala internetu" je ispravnije.
 
Vrh