Šta je novo?

Ekologija ...vazduh,voda,buka,zelenilo,...

Ma znam sve to,
A i drvo je kud i kamo manje stetno od prljavog lignita koji je takođe toksičan
Sa porastom bede i sirmaštva koji se očekuje, automatski će rasti i broj onih koji lože sve i svašta što im padne pod ruku...

To se bar u beogradu da lako rešiti: pošalješ dron da nadleće kuće i dimnjake o da pčitava ko šta gori
Slažem se. Međutim paljenje auto ulja je čisto bahaćenje po sistemu ko mi šta može.

A to je bar lako za kontrolu. Na kp postoje nalozi koji prodaju "uradi sam" peći za ulja za par hiljada evra. Sve ih je moguće obići za jedan dan.
 
Slažem se. Međutim paljenje auto ulja je čisto bahaćenje po sistemu ko mi šta može.

A to je bar lako za kontrolu. Na kp postoje nalozi koji prodaju "uradi sam" peći za ulja za par hiljada evra. Sve ih je moguće obići za jedan dan.
Nema ništa od toga dok su radikali na vlasti, pa to su im najverniji glasači!
 
Au naopako, to nisam ni znao...

Sećam se kad sam jedno kratko vreme živeo u b70a agostina neta, a odmah preko puta terase ciganmala,
ajde što gore šta stignu pa to sve lepo ide na ove zgrade u 70a (kao da i sama toplana u blizini nije dovoljna) nego rokaju muziku pa onda lomljava i tuče...
Zanimljivo je bilo, sreća pa sam samo 6 meseci bio tu, a bilo je i leto...
 
Au naopako, to nisam ni znao...

Sećam se kad sam jedno kratko vreme živeo u b70a agostina neta, a odmah preko puta terase ciganmala,
ajde što gore šta stignu pa to sve lepo ide na ove zgrade u 70a (kao da i sama toplana u blizini nije dovoljna) nego rokaju muziku pa onda lomljava i tuče...
Zanimljivo je bilo, sreća pa sam samo 6 meseci bio tu, a bilo je i leto...
Toplane generalno nisu problem. Npr. Nbg toplana radi na gas i izbacuje samo paru co2.

Ima izuzetaka, kao što je zemunska. Radi na mazut i čadi gore nego prekookeanski brodovi.
 
Ja iskreno ne pamtim da je bilo gore.
Screenshot_20240121-220807.jpg
 
Bice i gore.
Bice mnog gore.
Vecinu problem zagadjenja ne zanima.
Vecina ceka Nacionalni Stadion, pa da budemo prvaci sveta. Da pobedimo Svabe i Hrvate.
 
Ima li negde spisak vecih kotlarnica koje najvise zagadjuju? Takodje i realistican plan ukidanja istih?

Od svih mera, najrealnije je ukidanje kotlarnica i na to se treba skoncentrisati...
 
Ево прво што ми пада на памет - народно позориште, полицијска управа за град Београд, ГАК Народни фронт.
 
Ima li negde spisak vecih kotlarnica koje najvise zagadjuju? Takodje i realistican plan ukidanja istih?

Od svih mera, najrealnije je ukidanje kotlarnica i na to se treba skoncentrisati...
najrealnija je zabrana prodaje vlaznog lignita privatnicima.
To je ionako zabranjeno, ali se prodaje da bi st.oka glasala.
 
Umesto drveća i travnjaka, alge.

Kao što vidite, to zauzima bitno manje mesta pa može da stane više kioska, aneksa i kafana. Naravno, podrazumeva se da je i to bolje od ničega, i da često zaista ima mesta jedino za ovo. U tom smislu jeste pohvalno. Ali ja bih ipak više voleo da na kopnu bude drveće, a alge da ostanu u reci, ako to ikako može da se izvede.

65992098765af7fb368f4e303311291_640.JPG


 
Ovo je pravi dragulj. Demonstracije u Nemačkoj protiv rušenja jednog sela zbog širenja rudnika uglja.

Ili ... pa, recimo da je to jedan od više mogućih opisa. Drugi je u naslovu videa :love:

Police vs Mud vs mud Wizard

 
zastrasujuca je kolicina plastike koju ljudi trose u obliku obuce.
Treba bojkotovati patike.
 
Državni mediji tvrde da je vazduh čist - izabrali su trenutak kada je dunuo vetar i očistio vazduh.

Ovaj članak na neku ruku dođe "zločinački" - jer suštinski pokušava da nas uveri da udišemo kvalitetan vazduh, i da samim tme, dovede do toga da ljudi izlaze napolje i kada je vazduh opasan po život. A zna se da zagađen vazduh dovodi do prerane smrti 10-15 hiljada naših građana godišnje.

BEOGRAD MEĐU GRADOVIMA SA NAJČISTIJIM VAZDUHOM: Ovo su zvanični podaci merenja iz celog sveta​

KVALITET vazduha u Beogradu jedna je od omiljenih tema za opoziciju u Srbiji i njihove medije. Iako često vole da izađu u javnost sa vestima da je vazduh u prestonici zagađen, to je obično u suprotnosti sa činjenicama i zvaničnim merenjima. Za njih ipak to ne važi.​

 
Državni mediji tvrde da je vazduh čist - izabrali su trenutak kada je dunuo vetar i očistio vazduh.

Ovaj članak na neku ruku dođe "zločinački" - jer suštinski pokušava da nas uveri da udišemo kvalitetan vazduh, i da samim tme, dovede do toga da ljudi izlaze napolje i kada je vazduh opasan po život. A zna se da zagađen vazduh dovodi do prerane smrti 10-15 hiljada naših građana godišnje.
Steta sto ne pise ko je napisao ovaj tekst...
 
Državni mediji tvrde da je vazduh čist - izabrali su trenutak kada je dunuo vetar i očistio vazduh.

Ovaj članak na neku ruku dođe "zločinački" - jer suštinski pokušava da nas uveri da udišemo kvalitetan vazduh, i da samim tme, dovede do toga da ljudi izlaze napolje i kada je vazduh opasan po život. A zna se da zagađen vazduh dovodi do prerane smrti 10-15 hiljada naših građana godišnje.

U potpunosti verujem da je ovaj podatak tačan. U potpunosti sam svesna kakvo đubre udišemo.
Samo mi nije jasno ko i kako vodi evidenciju o brojevima umrlih zbog lošeg vazduha? Ko i na osnovu čega to procenjuje?
 
Unistavanje suma u svetu. Sve zbog malogradjana i novog namestaja.



Modeled-Annual-Deforestation-Rates-from-1950-to-2009-in-Five-Year-Intervals-Rates-are.png
 
Vrh