[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=644303#p644303:zsakb23n je napisao(la):dragan » Thu Aug 01, 2019 7:51 am[/url]":zsakb23n]Evo, kako izgleda jedna od japanskih fabrika, a ima i ostalih ako ukucate "toyo tires factory".[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=643953#p643953:zsakb23n je napisao(la):tzoran1 » 31 Jul 2019 10:08 am[/url]":zsakb23n] . . plus to je prljava industrija... gradjani Indjije neka vam je Bog u pomoci..
Zato, pre nekog mračenja teme mora da se proveri ono o čemu se piše, a ne onako "iz glave".
..... ko zna zašto su krovovi potamnili....
Pa to je tvoj argument kako su krovovi fabrika auto guma beli jer nema aerozagadjenja![url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=644616#p644616:6c2vn14m je napisao(la):dragan » Thu Aug 01, 2019 9:41 pm[/url]":6c2vn14m]Za tih 10 godina ko zna zašto su krovovi potamnili, to nije nikakav argumet.
Možda je upitanju osvetljenje, doba dana ili ugao snimanja ili . . .ko zna šta.
A, japanci i kinezi u svojim fabrikama neće dozvoliti da se brukaju i sramote.
Nemam nameru da se ubedjujemo i nadgornjavamo, videćemo kako će biti.
Predsednik Rusije Vladimir Putin naredio je vojsci da pomogne u suzbijanju požara u Sibiru i drugim regionima na istoku.
Vanredno stanje proglašeno je u delovima Burjatije i Jakutije. Avioni i 10 helikoptera s opremom za gašenje vatre poslati su u ove regione.
Mnogi su kritikovali ruske zvaničnike zbog toga što nisu preduzeli dovoljno da zaustave požare.
Stotine hiljada ljudi potpisalo je peticiju pozivajući na akciju nakon što su ruske vlasti saopštile da ne planiraju da gase požare u udaljenim nenaseljenim predelima pošto nema direktnih pretnji po ljude.
Na Tviteru su popularni heštegovi #putouttheSiberianfires i #saveSiberianforests.
Dunav zagađen fekalijama, visok nivo ešerihije posebno u Novom Sadu i Beogradu
Reka Dunav zagađena je fekalijama duž svog toka kroz Srbiju, Rumuniju i Bugarsku, pokazalo je mikrobiološko istraživanje koje je sprovela grupa austrijskih univerzitetskih naučnika. Situacija je posebno kritična u Novom Sadu i Beogradu, gde je prisustvo bakterije ešerihije koli izuzetno visoko.
"U Srbiji, zemlji koja nije članica Evropske unije, ne postoje postrojenja za preradu otpadnih voda, tako da je kritičan do ekstremno visok nivo zagađenosti fekalijama na toku Dunava kroz velike gradove kao što su Novi Sad i Beograd", rekao je Gernot Zarfel sa Medicinskog univerziteta u Gracu.
Istraživanje je vršeno na 2.600 kilometara dugom toku Dunava od njegovog izvora u Nemačkoj do ušća u Crno More u Rumuniji. Uzorci su uzimani sa 30 lokacija na sredini reke, kao i na obalama, a analizirane su i glavne pritoke. Istraživanje se vrši na svakih šest godina.
Izuzetno visoko zagađenje zabeleženo je u Rusenski Lomu u Bugarskoj i Argesu u Rumuniji, gde se u Dunav ulivaju otpadne vode koje stižu iz Bukurešta. Istraživanje je, međutim, pokazalo poboljšanje kvaliteta vode u rumunskom gradu, što je posledica razvoja postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda.
Situacija u Mađarskoj se popravila, pa je za razliku od ranijih godina Dunav u Budimpešti manje zagađen, rekao je Aleksandar Kiršner sa bečkog Medicinskog univerziteta.
Što se austrijskog dela Dunava tiče, istraživači su pretpostavili da će i tu naći zagađenje, ali analize su pokazale drugačije. Osim na jednom mestu, nivo zagađenja u Austriji je na umerenom nivou, odnosno 1.000 ešerihija koli na 100 mililitara vode.
In Medellín, Colombia, the city authorities have been experimenting with “green corridors” through the city. They developed 30 green corridors in otherwise grey parts of the city, making use of the verges of 18 roads and 12 waterways. These green strips lowered temperatures by 2C. A study by Monica Turner, an ecologist at the University of Wisconsin-Madison, showed that even broader tree cover can reduce urban temperatures by up to 5C.
Many cities are taking similar steps. Milan’s municipal authorities plan to plant three million trees in the city by 2030. Melbourne, Australia, has also begun a tree-planting programme to keep the city liveable through future heatwaves. And new cities, such as China’s Liuzhou Forest City are able to weave in vegetation cover from the start.