Šta je novo?

East Side [ Stambeni kompleks | 34 000 m²]

Pozdrav svima,
Može mi neko reći šta je potrebno za prijavljivanje brojila za struju?
Kakva su iskustva i gde se to radi?

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Evo mojih zapazanja, kao neko ko je duboko u radovima na svom stanu. Generalno, prvo pohvala za Olju I Suzanu iz East Side-a. Ljudi ispravljaju sve sto se moze popraviti u ovom trenutku. I oni su sami svesni da je vise stvari lose uradjeno, ali stvarno se sve resava, bar je to moje iskustvo. Komsijama nekoliko saveta:

1. Promenite sve osigurace, stavljene su 10 po projektu, to pravi ozbiljan problem (zamena je 50 evra, da stavite 16).
2. Obratite posebnu paznju na kupatilo, vise stvari je tamo uradjeno lose. Pocevsi od pada, pa do paravana/kada koje su stavljali tamo, kao i ostalih prikljucaka.
3. Proverire roletne, negde ih je fasada pritisla, pa nece raditi kako treba (bice potrebno da se sece fasada i to ispravi)
4. Stokovi oko vrata, parket. Negde ce morati ponovo da se radi, negde moze da se popravi.
5. Vezano za pucanje zidova (nisu pukli zidovi, vec sloj koji ide preko njih), prekrecili smo i to je ok. Pricao sam sa nekim gradjevincima, kazu da je to normalna pojava u prvoj godini posle zavrsaetka gradnje (sleganje zidova), ali od ovoga se ogradjujem, nije moja struka.
6. Decije igraliste, neke ploce su popucale na ogradi istog, to treba da zamene.

Generalno, ima prljavstine vise nego sto bi trebalo, ali to ce se srediti, kad se formira skupstina stanara, i neko krene profesionalno da odrzava zgradu. Sve u svemu, da su mogli bolje da odrade neke stvari, definitivno jesu. Da je katastrofalno, nije. Dobra stvar je, da ce oni biti tu minumim jos 2 godine sa svojim majstorima, tako da ce moci da se vuku za rukav za sve sto se naknadno utvrdi.

Lokacija je ok (mikro i makro), mislim da ce taj kraj tek da se razvije. KO enma parking mesto, neka dobro razmisli o kupovini stana, jer ce da bude veoma problematicno, kad zgrada bude u potpunosti useljena.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=861559#p861559:2zvyjfrd je napisao(la):
djorovic » Čet Jul 01, 2021 10:22 am[/url]":2zvyjfrd]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=861501#p861501:2zvyjfrd je napisao(la):
MareM » Сре Јун 30, 2021 10:28 pm[/url]":2zvyjfrd]Zdravo komsija,

Laik sam po tom pitanju, ali meni je Telekom postavio ruter i povezao signal za TV.
Kako sam primetio nesto su ubacili u razvodnu kutiju, ali nisam siguran sta.
Jos uvek se nisam uselio pa nisam ni obracao paznju, samo sam proverio da li wifi radi.

Посебну драж причи даје да о томе апсолутног појма нема ни армија госпођица/госпођа каје се јављају на инфо линијама свих врста укључујући и "техничку" подршку :D
Пробаћу сам да установим, него нисам хтео да им чачкам ону кутију пошто су је баш несрећно причврстили и имам утисак да ће да се распадне кад је отворим :(

Шта они тачно ураде када дође та екипа за активирање пакета?
Донесу STB уређаје за TV које само прикључе на утична места у стану где је већ изведена мрежа или пуштају још нешто од каблова?

Komsija, koliko sam ja ispratio, u razvodnu kutiju iznad vrata je stavljen modem (kutija desno, levo su osiguraci), dok je u dnevnoj sobi samo prikacen njihov box uredjaj. Internet radi dobro, wi fi signal je veoma dobar u celom stanu (testirano i provereno).
 
MarkoMarkovic 14":fr5e0pwo je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=861559#p861559 je napisao(la):
djorovic » Čet Jul 01, 2021 10:22 am[/url]":fr5e0pwo]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=861501#p861501 je napisao(la):
MareM » Сре Јун 30, 2021 10:28 pm[/url]":fr5e0pwo]Zdravo komsija,

Laik sam po tom pitanju, ali meni je Telekom postavio ruter i povezao signal za TV.
Kako sam primetio nesto su ubacili u razvodnu kutiju, ali nisam siguran sta.
Jos uvek se nisam uselio pa nisam ni obracao paznju, samo sam proverio da li wifi radi.

Посебну драж причи даје да о томе апсолутног појма нема ни армија госпођица/госпођа каје се јављају на инфо линијама свих врста укључујући и "техничку" подршку :D
Пробаћу сам да установим, него нисам хтео да им чачкам ону кутију пошто су је баш несрећно причврстили и имам утисак да ће да се распадне кад је отворим :(

Шта они тачно ураде када дође та екипа за активирање пакета?
Донесу STB уређаје за TV које само прикључе на утична места у стану где је већ изведена мрежа или пуштају још нешто од каблова?

Komsija, koliko sam ja ispratio, u razvodnu kutiju iznad vrata je stavljen modem (kutija desno, levo su osiguraci), dok je u dnevnoj sobi samo prikacen njihov box uredjaj. Internet radi dobro, wi fi signal je veoma dobar u celom stanu (testirano i provereno).
Хвала, комшо, истражио сам већ.

Одушевљен сам спремношћу Телекома да заигра “на слепо” и улети клизећим стартом у читав “Ист Сајд”, а да му агенте продаје и читаву техничку подршку чине такви аматери да ми дође да их одувам у ...

Елем, оптички привод је у питању и влакна су доведена до сваког стана, где монтер само накнадно прикључи тај одговарајући конвертор којим се на њега споји каблажа развучена по стану.

Фора је у томе што сам ја очекивао да је са њима могуће на иоле стручнијем нивоу разговарати - али Телеком послује као и ови весели фуш зидари у нашиј згради: “нахрани свиње и ништа не дирај”

За све остало слажем се са тобом. Није све до “Ист Сајда”. Баш као што се по ходницима раздвајају ригипс плоче, тако и цела Србија пуца по шавовима а ми смо колективно набили розе цвикере и трабуњамо о измишљеним друштвеним проблемима док реално тонемо у врло конкретно блато. Нема људи ко да зида, нема ко да нас лечи, да нам децу учи, да нас брани... Све је отишло у Хондурас.

Ја се не буним превише. Верујем да Оља и Сузана дају све од себе да покрпе мањкавости и да не могу жене да роде нормалне мајсторе кад их нема. Она трагедија од приучених носача алата је далеко од шегрта а камоли мајсторима да се зову. Искрено, пружио сам се колико сам широк и нисам ни могао нешто посебно да бирам.

И да додам - то ме не спречава да тврдим да инвеститор, архитекта и извршни грађевинац који је носилац пројекта могу да поједу своје дипломе за доручак ако дају било какву примедбу од оних које смо чули до сада (подземне воде, слегање тла и сл). Не знају посао, шкртаре свесно, извршиоци су им шкарт, а алави су сви у пирамиди. И то је то.

Јбт, јел неко види ону “трулу социјалистичку” грандиозност која ће да стоји сто метара даље и наредних пар стотина година кад ове зграде у најбољем случају буду личиле на Трудбеникове? Да сам имао кеш новца купио бих најоронулији стан у Источној капији и реновирао га, ни трепнуо не бих пролазећи поред свог овог околног циркуса. Једноставно је - колико пара толико и музике. Идемо даље.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=863755#p863755:2vfwt8bd je napisao(la):
nenadbuco » Ned Jul 11, 2021 11:19 pm[/url]":2vfwt8bd]Pozdrav svima,
Može mi neko reći šta je potrebno za prijavljivanje brojila za struju?
Kakva su iskustva i gde se to radi?

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

@nenadbuco Pozdrav komso iz lamele :D

Za prijavljivanje brojila potrebna je kopija ugovora, a na uvid zapisnik o tehnickom prijemu i resenje o broju ili kako se bese zove dokument gde se vidi broj ulice.0
To se radi u Masarikovoj, ceo proces traje 10ak min i nema cekanja.

Veci problem je promena prebivalista, uzasne su guzve, ljudi porane ujutru da uzmu broj pa odu kuci… ceka se po 4 sata a i vise.
 
Prijava u EDB-u ide baš brzo. Onaj zapisnik o primopredaji gde je upisano stanje brojila i kopija ugovora i to je to. Dok sam čekala, upoznala sam i još jednu komšinicu. Infostan ide po automatizmu tj sam investitor prijavljuje sve stanove. Što se prijave prebivališta tiče, nema šanse da zakažem u bilo kom MUP-u jer nema termina pošto preko euprave nisu razdvojeni oni termini za pasoše, lične karte i prebivalište. Dok ne prodje ovo ludilo, ne vredi. Čekam već danima u ponoć da krenu da se otvore novi termini i obavezno pukne sistem od preopterećenosti. Sutra idem kod advokata da dam ovlašćenje za prikupljanje i predaju papira za povrat pdv-a pa ću videti da li možda može i to da uradi. Bukvalno ne pitam šta košta al ne mogu da čekam satima po ovim vrućinama.
 
E da, ako neko zeli kontaks advokata za prikupljanje i predaju dokumentacije za PDV i prijave poreza na nepokretnost, neka mi posalje poruku. Danas smo sve predali. Deluju profesionalno. Dobili smo preporuke za njih pa kontam da znaju sta rade.
 
210714-east-side-01.jpg

210714-east-side-02.jpg

210714-east-side-03.jpg

210714-east-side-04.jpg

210714-east-side-05.jpg

210714-east-side-06.jpg

210714-east-side-07.jpg

210714-east-side-08.jpg

210714-east-side-09.jpg

210714-east-side-10.jpg

210714-east-side-11.jpg

210714-east-side-12.jpg
 
E pa lepo komšije, drago mi je da dočekaste useljenje :)

Nego zna li se išta zbog čega nisu isplaćeni ti ljudi koji žive između Aviva i East Sidea? Jesu li se obezobrazili pa tražili previše? Ne znam kako im ne smeta da žive u senci zgrada kao da su na ranču prokletih ali dobro...
 
Pretender":7uoxtxik je napisao(la):
E pa lepo komšije, drago mi je da dočekaste useljenje :)

Nego zna li se išta zbog čega nisu isplaćeni ti ljudi koji žive između Aviva i East Sidea? Jesu li se obezobrazili pa tražili previše? Ne znam kako im ne smeta da žive u senci zgrada kao da su na ranču prokletih ali dobro...
Као прво, хвала пуно на претходном одговору око Телеком опреме, извињавам се - нисам га регистровао уопште :)

Прича са комшијама и с једне и са друге стране “Ист Сајда” је мењала сценарије временом, тако да само можемо да претпоставимо о чему се ради.
Несрећне људе из Трудбеника ће, вероватно, у неком тренутку иселити јер је власник то већ најављивао, очигледно се свуда около непрестано гради и цене су таман такве да се још оваквих као ми нахвата “на бућку”. Не мислим притом да је то нека локална стратегија, већ нажалост грађевински терор широких размера. Али, шта сад. Увек неко мора да буде са погрешне стране батине :/

Ови између вас и нас су вероватно имали неку рачуницу, мада... ко зна. Можда и нису. Реално, имају права на својој имовини да живе како хоће и да је цене колико хоће. Проблем је што смо ми добили сервиране неистине да је и та парцела “решена” откупом од власника, иако очигледно није. Такође, грозно је што никакам урбанистички план (ако то спада под њега) не регулише минимум условности стања објеката и околног простора па нам комшилук онако изгледа. Неки грозни потпорни зидови, растиње које избија на све стране, улице које су крцате и без простора за кретање пешака... али, понављам, нису проблем ти људи. Риба смрди од главе.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Онај до Живка Давидовића може већ сад бога оца да тражи, него вероватно чека још (плус ту нису фино решена имовинско правна питања, све је једна парцела). Ови ниже у оним баракама, ко ће га знати.

Право баханалисање ће бити оно све прекопута Трудбеника, јер планиране регулације улица немају НИКАКВЕ везе са постојећим сем при крају. Мада ту ће ионако бити огромна јавна гаража тако да ће вероватно све бити откупљено а онда ово предвиђено за градњу продато инвеститорима када се буде радила реконструкција и проширење пијаце.
 
8c6c975ce3a522ee821c377ce53b68f0.jpg



Чисто да знате, драге комшије, да нам је “Источна страна” подједнако лепа и ноћу - чак и уз овакав кијамет напољу ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za struju samo se potrudite pre 14 h da dodjete posto se do tada radi prenos sa investitora na fizicko lice
Sto se tice licne karte da jeste malo guzva ali mozete odmah uzeti i potvrdu kad prebacite prebivaliste jer vam je to potrebno za povracaj PDVa. To znaci cekanje u jos jednom redu i meni je za to sve trebalo 2-3 sata.
 
Zdravo komšije,

U sredu smo predali zahtev za povraćaj PDV, pa bih da podelim par saveta sa vama.

Pravilnik za povraćaj PDVa na prvi stan, koji je u skladu sa Zakonom o PDV bio na snazi, od 01. jula 2021. godine više ne važi.
Sada je na snazi novi Pravilnik, gde su uslovi za povraćaj PDV znatno uprošteni i svako za sebe može da prikupi dokumentaciju u roku od sat – dva vremena.

U nastavku su informacije za potrebnu dokumentaciju:
Pravilnik o porezu na dodatu vrednost ("Sl. glasnik RS", br. 37/2021 i 64/2021)
6. Refundacija PDV kupcu prvog stana, Član 276

Podnosi se na Obrascu RFN - Zahtev kupca prvog stana za refundaciju PDV.
Uz Zahtev dostavlja se:
1) Izvod iz matične knjige rođenih (Izdaje bilo koja opština, ne plaća se ništa);
2) Uverenje o državljanstvu (Izdaje bilo koja opština, ne plaća se ništa);
3) Dokaz o prebivalištu - overena fotokopija lične karte ili potvrda o prebivalištu (Notar kopira i overava LK bez očitavanja, čak i ako ima čip);
4) Overena kopija ugovora o kupoprodaji stana (Umesto kopije najbolje dostaviti broj ugovora notaru kod koga smo potpisali ugovor i tražiti prepis, izađe skoro duplo jeftinije nego kod bilo kog drugog notara, pošto se svaka strana naplaćuje po 360 din, a prepis oko 200 din po strani, ali prepis može izdati samo notar koji je overio ugovor. Mejlom sam im dostavio broj ugovora i podatke, rekao kada ću da dođem i oni su mi dali prepis ugovora na licu mesta);
5) Račun ili drugi dokument koji služi kao račun o kupoprodaji stana u kojem je iskazan PDV (Dobili smo od East Side na primopredaji);
6) Dokaz da je ugovorena cena stana sa PDV u potpunosti isplaćena uplatom na tekući račun prodavca, odnosno dokaz da je na ime ugovorene cene stana sa PDV isplaćen iznos koji nije manji od iznosa PDV obračunatog za prvi prenos prava raspolaganja na stanu uplatom na tekući račun prodavca u slučaju kupovine stana pod neprofitnim uslovima iz člana 56a stav 3. Zakona (Dobili smo od East Side na primopredaji);
7) Overena izjava kupca stana da kupuje prvi stan (Overava se kod notara).

Izjava kupca da kupuje prvi stan, kao i RFN – Zahtev kupca prvog stana za refundaciju PDV, uz koji se sve ovo predaje ima na netu da se skine i odštampa.
U RFN - Zahtevu kupca prvog stana za refundaciju PDV iznosi se iskazuju u dinarima bez decimala.
 
1, 2 i 3 ide za sve ukućane koji učestvuju u refundaciji.

Šta je ranije bilo komplikovanije?
Ne sećam se da sam (2016te) skupljao ništa više od onoga što je gore navedeno.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=868224#p868224:3jzl02uf je napisao(la):
MareM » Пет Јул 30, 2021 8:03 am[/url]":3jzl02uf]Zdravo komšije,

U sredu smo predali zahtev za povraćaj PDV, pa bih da podelim par saveta sa vama.
(....)

Комшо, хвала ти пуно на овим детаљима.
Да ли си предао у филијали Пореске управе на Звездари и да ли је права адреса Бул. Краља Александра 288 или треба да се оде у ону, како неко написа, на Вождовцу преко пута хотела "Србија"?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=872584#p872584:yj5pzo9l je napisao(la):
Munja » Сре Авг 18, 2021 3:45 pm[/url]":yj5pzo9l]Da li se neko uselio u ovoj zgradi?

Да, у свим улазима већ има станара, колико видим...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=872563#p872563:2k2y6cdm je napisao(la):
djorovic » Sre Avg 18, 2021 2:29 pm[/url]":2k2y6cdm]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=868224#p868224:2k2y6cdm je napisao(la):
MareM » Пет Јул 30, 2021 8:03 am[/url]":2k2y6cdm]Zdravo komšije,

U sredu smo predali zahtev za povraćaj PDV, pa bih da podelim par saveta sa vama.
(....)

Комшо, хвала ти пуно на овим детаљима.
Да ли си предао у филијали Пореске управе на Звездари и да ли је права адреса Бул. Краља Александра 288 или треба да се оде у ону, како неко написа, на Вождовцу преко пута хотела "Србија"?

Predaje se na Voždovcu preko puta hotela Srbija.

Zvali su me prošle nedelje radi dopune dokumentacije, tražili su mi dokumentaciju po starom.
Pokušao sam da im objasnim, poslao zvanične podatke sa sajta Poreske uprave na mejl čoveku iz Poreske uprave koji obrađuje dostavljenu dokumentaciju, ali bezuspešno. I ako piše u Pravilniku da se poziva na tačne članove Zakona, nisu hteli ni da čuju i kažu Zakon je Zakon, dzaba pravilnik i šta tu piše... ako ne dostavim potrebno odbiće mi pa onda mogu da podnesem žalbu i ko zna koliko će sve to da traje.. tako da sam pokleknuo i otišao sutradan do grada gde sam živeo od 2006 do 2008 godine kako bih pribavio potreban papir i predao dopunu dokumentacije.
SRBIJA :violina: Jedina stvar koja me je iznenadila je ljubaznost osobe koja me je zvala, bio je veoma ljubazan i strpljiv.
 
Poštovane Komšije

Dostavljamo Vam informaciju da je procedura za povraćaj PDV-a veoma jednostavna i laka .Mi smo predali zahtev 2.jula a već 30.jula novac je već bio na računu .Potrebno je da im dostavite dokumenta o kojima smo Vam ranije pisali.
 
Хвала, комшије.

Ја сам са супругом јутрос ишао у филијалу пореске у Булевару краља Александра 288, где су ми рекли да је права адреса општина Звездара.
Тамо су, пак, рекли да одем на Врачар, јер је седиште инвеститора у Мутаповој... окрени-обрни, после упућивања на општину Вождовац, сетио сам се да сте поменули Устаничку 130 и отишли смо право тамо. У писарници (канц. 108) се дефинитивно предаје - ово је инфо за нове комшије које налете на овај форум :D

Предали смо документацију у складу са важећим Правилником, па ценим да ће нам правити проблем као и комшији Марету, иако сам сигуран да нису у праву.
 
Vrh