Šta je novo?

East Side [ Stambeni kompleks | 34 000 m²]

Evo danas smo dobili info da je podela kljuceva posle 20.06. u 3 faze po nedelju dana. Imaju spisak stanova kad ce koji dobiti kljuceve.
 
Zvanično su me obavestili da ključeve dobijam u ponedeljak, tako da vidimo se komšije

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Koja lamela je u pitanju?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Da li bi neko prodao/preprodao garazno mesto u East Side-u. Kada sam direktno kontaktirao njih, prvo su rekli da moze da se kupi garaza bez stana ali po vecoj ceni, a nakon toga da ne prodaju garaze bez kupovine stana. U mojoj zgradi investitor koristi celu garazu kao magacin i ne zeli da proda nijedno mesto. Znam da ce neko sada reci da sam ja kriv sto sam kupio stan u zgradi u kojoj ne mogu da kupim garazno mesto (odnosno bilo je obecano da ce moci da se kupi u buducnosti, ali sam brzo skapirao da od toga nema nista), ali smatram da ako ima slobodnih mesta i ako ga ja kupim opet to nekako doprinosi stanarima East Side-a koji ne planiraju da kupe garazu.
 
Današnje uručenje ključeva uz čašicu viljamovke Sve pohvale za predstavnike firme East Side.
34e97882191922b184bea82282ce16e5.jpg
3ef46cd2caa2ad418c8ff9ef77d3efc4.jpg


Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=859342#p859342:fe2au4kg je napisao(la):
nenadbuco » Pon Jun 21, 2021 5:20 pm[/url]":fe2au4kg]Današnje uručenje ključeva uz čašicu viljamovke Sve pohvale za predstavnike firme East Side.
34e97882191922b184bea82282ce16e5.jpg
3ef46cd2caa2ad418c8ff9ef77d3efc4.jpg


Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
Moram da se zapitam da li smo mi u istoj zgradi i da li smo imali kontakt sa istim predstavnicima?!
 
Ja mislim da sam u ovoj zgradi i da sam pregovarao sa istim osobama ali su najverovatnije izgubile ključ od mog stana.
 
nenadbuco":3lon0ha1 je napisao(la):
Današnje uručenje ključeva uz čašicu viljamovke Sve pohvale za predstavnike firme East Side.


Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
Lepo, čestitke i srećno :)

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=859342#p859342:2bytckhh je napisao(la):
nenadbuco » Pon Jun 21, 2021 5:20 pm[/url]":2bytckhh]Današnje uručenje ključeva uz čašicu viljamovke Sve pohvale za predstavnike firme East Side.
34e97882191922b184bea82282ce16e5.jpg
3ef46cd2caa2ad418c8ff9ef77d3efc4.jpg


Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
Srećno, prelepe fotke!
 
Danas sam prolazio pored zgrade i vidim da je objekat skoro pri kraju. Nas još nisu zvali za primopredaju, ali očekujemo poziv uskoro.

Ono što me neprijatno iznenadilo, je da je neki vlasnik stana montirao klimu na delu zgrade koji gleda ka ulici Zivka Davidovica. Jedini klima uredjaj na toj strani zgrade, ne mogu vam opusti koliko to bezobrazno izgleda, narušava fasadu zgrade i generalno govori o bahatosti pojedinih komšija, a da još objekat nije ni useljeni. Sad mi samo krivo sto nisam slikao, da komšije vide šta je nekom palo na pamet.



Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Pa probio covek led, tek sledi masovna pojava prepravljanja.
 
Mislim da nema ništa od toga, jer na ovo investitor mora da reaguje. Siguran sam da budući komšija nema dozvolu za ovo, a za probijanje leda, mislim da nikome nije u interesu da se ovo dozvoli. Bahato i bezobrazno...

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Po novom zakonu postavljanje klima direktno na spoljni deo fasade na strani zgrade uz ulicu nije dozvoljeno, baš zbog toga su na strani Živka Davidovića sve klime postavljene unutar balkona, a sa drugih strana na spoljašnji deo fasade.

Ukoliko investitor to ne reši, prijavi se inspekciji pa će oni srediti problem i plus ga kazne.
 
Što se tiče useljenja, bio sam za vikend i na određenim spratovima fale podprozorske daske + tuš kabine.
Kako sam razumeo izašli bi u susret i može se izvršiti primopredaja i bez toga, ali će se konstatovati u zapisniku prilikom primopredaje i ugraditi ćim bude stiglo.

Liftovi biće pušteni u rad za svaku lamelu nezavisno, tek nakon potpisa zapisnika o prijemu od strane 60% stanara te lamele.
Takođe, primopredaja ključeva za liftove izvršiće firma koja ih je ugradila, i to upravniku koji je zadužen za tu lamelu.
Za vikend kada sam bio, u prodaji su mi predložili ideju da ponude stanarima da ja budem upravnik za lamelu B, na šta sam rekao da ću razmisliti za vikend.
Malopre sam im javio da prihvatam njihovu ideju, tako da je ostatak sada na komšijama iz B lamele :D
 
Evo da se javi bahati komsija. Sticajem oknolnosti, i useljeni smo i predat nam je stan na koriscenje tako da saglasnost investitora nije bila potrebna mada smo pitali i dobili zeleno svetlo jer ce prvo svi iz vertikale to raditi jer zele klime u spavacim sobama, drugo, mi smo trazili da oni to rese na prihvatljiv nacin umesto kompenzacije za kasnjenje, za sta nisu imali sluha. Trece, ako pogledate samo zgradu prekoputa, sve klime su na spoljasnjim zidovima i gledaju ka ulici tako da smo zvali i inspekciju te smo dobili informaciju da samo moramo da resimo odvod tako da me sme da kaplje na plato, sto je i uradjeno. Kada i ostatak komsija iz vertikale odradi svoje, bice vam skladnije za oko.
Meni neke druge stvari vise bodu oci s obzirom da vec zivim u zgradi ali polako. Videcete i sami da ce vam klima biti najmanji problem.
 
Draga bahata komšinice, cestitam na useljenju :D

Što se tiče klime, kontaktirao sam investitora da vidim kakav im je stav po tom pitanju, na šta mi je rečeno da je dato odobrenje da se postavi klima, ali ne spoljašnji deo tj. na ulicu.

Pogledao sam šta tačno piše za klime i Odluku o komunalnom redu ("Sl. list grada Beograda", br. 10/2011, 60/2012, 51/2014, 92/2014, 2/2015, 11/2015, 61/2015, 75/2016, 19/2017, 50/2018, 92/2018, 118/2018, 26/2019, 52/2019, 60/2019, 17/2020, 89/2020, 106/2020, 138/2020 i 152/2020), koja se odnosi na postavljanje klima-uređaja.

Nisam video kako je klima postavljena, ali prema članu 7 stav 1 Odluke navodi se:
’’Pri izvođenju radova na spoljnim delovima zgrade subjekti iz člana 6. ove odluke dužni su da se staraju da se ti radovi izvedu stručno i kvalitetno i da izborom vrste materijala i boja ne naruše celokupan izgled zgrade i okoline.’’

Dalje u članu 15 Odluke navodi se:
Klima-uređaj postavlja se tako da se onemogući izlivanje kondenzata na spoljne delove te zgrade, susedne zgrade, kao i direktno izlivanje na površinu javne namene, odnosno površinu u javnom korišćenju. Uređaji se postavljaju na način kojim se ne dovodi do oštećivanja same zgrade, susedne zgrade i ne ugrožava bezbednost građana i okoline.

Grad Beograd propisao je i da se crevo za odvod kondenzovane vode ne sme sprovoditi u oluke, kao ni do same zemlje, odnosno trotoara. Pravilo kaže da crevo mora da se sprovede nazad u stan. Kako objašnjavaju iz gradske komunalne inspekcije, povezivanjem odvodnog creva klima-uređaja većeg broj stanova na oluk zgrade može doći do oštećenja olučnih cevi, pa i do oštećenja i narušavanja izgleda fasade i cele zgrade.
 
laniccca":1rh9qcyr je napisao(la):
Evo da se javi bahati komsija. Sticajem oknolnosti, i useljeni smo i predat nam je stan na koriscenje tako da saglasnost investitora nije bila potrebna mada smo pitali i dobili zeleno svetlo jer ce prvo svi iz vertikale to raditi jer zele klime u spavacim sobama, drugo, mi smo trazili da oni to rese na prihvatljiv nacin umesto kompenzacije za kasnjenje, za sta nisu imali sluha. Trece, ako pogledate samo zgradu prekoputa, sve klime su na spoljasnjim zidovima i gledaju ka ulici tako da smo zvali i inspekciju te smo dobili informaciju da samo moramo da resimo odvod tako da me sme da kaplje na plato, sto je i uradjeno. Kada i ostatak komsija iz vertikale odradi svoje, bice vam skladnije za oko.
Meni neke druge stvari vise bodu oci s obzirom da vec zivim u zgradi ali polako. Videcete i sami da ce vam klima biti najmanji problem.

Draga bahata komšinice, sad tek vidim sta ste napisali, hteo sam da vam navedem zakonske odredbe, gde se vidi da niste u pravu i da niste imali odobrenje da to uradite, ali drugi komšija je to već uradio, tako da cu samo odgovoriti na vaše neke vaše navode :

1. To da li ste useljeni ili niste, nema apsolutno nikakve veze sa postavljanjem klime na spoljašnji deo zgrade. Postoje zakonska rešenja koja regulišu o u materiju, što vam je drugi komšija već citirao.
2.Drugo, saglasnost investitora niste dobili da postavite na spoljašnji deo zgrade, što je opet drugi komšija potvrdio, a istu informaciju i ja imam. A opet i da ste dobili, a niste, ponovo naglašavam da postoji materija koja reguliše ovu oblast.
3. Trece, da li će ostatak komšija iz vertikale uraditi isto ili neće, opet nije na vama da pretpostavljate, dovoljno je da pola njih to ne uradi, a verovatno neće, pa će opet izgledati ružno.
4. Što se tiče kašnjenja investitora, slažem se da je to problem, ali odgovor na njihovo bahato ponašanje, ne treba da bude naše bahato i svojevoljno ponašanje. Koliko se sećam, jednom ste napisali da cenite vas novac i to poštujem, ali ja takodje cenim moj novac kao i nešto što kupujem. Šta mislite sta ce se dogoditi, ako svi vlasnici stanova počnu ovako da se ponašaju i da rade samo ono što misle da je u njihovom interesu?

Što se tiče stvari koje bodu oči i to se slažem, da će biti velikih problema, ali ponovjam da to nije opravdanje za vaše ponašanje. U ovom trenutku vaša klima je JEDINA NA TOJ STRANI ZGRADE i to izgleda veoma ružno. Takodje, sama činjenica da vi ne vidite ništa loše u tome, dosta govori o celoj situaciji i vašem ponašanju.
Takodje, čestitam na useljenju.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=860940#p860940:1qu7cga5 je napisao(la):
MareM » Pon Jun 28, 2021 7:07 pm[/url]":1qu7cga5]Draga bahata komšinice, cestitam na useljenju :D

Što se tiče klime, kontaktirao sam investitora da vidim kakav im je stav po tom pitanju, na šta mi je rečeno da je dato odobrenje da se postavi klima, ali ne spoljašnji deo tj. na ulicu.

Pogledao sam šta tačno piše za klime i Odluku o komunalnom redu ("Sl. list grada Beograda", br. 10/2011, 60/2012, 51/2014, 92/2014, 2/2015, 11/2015, 61/2015, 75/2016, 19/2017, 50/2018, 92/2018, 118/2018, 26/2019, 52/2019, 60/2019, 17/2020, 89/2020, 106/2020, 138/2020 i 152/2020), koja se odnosi na postavljanje klima-uređaja.

Nisam video kako je klima postavljena, ali prema članu 7 stav 1 Odluke navodi se:
’’Pri izvođenju radova na spoljnim delovima zgrade subjekti iz člana 6. ove odluke dužni su da se staraju da se ti radovi izvedu stručno i kvalitetno i da izborom vrste materijala i boja ne naruše celokupan izgled zgrade i okoline.’’

Dalje u članu 15 Odluke navodi se:
Klima-uređaj postavlja se tako da se onemogući izlivanje kondenzata na spoljne delove te zgrade, susedne zgrade, kao i direktno izlivanje na površinu javne namene, odnosno površinu u javnom korišćenju. Uređaji se postavljaju na način kojim se ne dovodi do oštećivanja same zgrade, susedne zgrade i ne ugrožava bezbednost građana i okoline.

Grad Beograd propisao je i da se crevo za odvod kondenzovane vode ne sme sprovoditi u oluke, kao ni do same zemlje, odnosno trotoara. Pravilo kaže da crevo mora da se sprovede nazad u stan. Kako objašnjavaju iz gradske komunalne inspekcije, povezivanjem odvodnog creva klima-uređaja većeg broj stanova na oluk zgrade može doći do oštećenja olučnih cevi, pa i do oštećenja i narušavanja izgleda fasade i cele zgrade.

Božanstveno, posto smo ispostovali sve aspekte i sto se odvoda kondenzata tice i sto se tice profesionalne ugradnje jer smo dobili i garanciju i atest. Sto se vizuelnog dela tice, kao sto rekoh, kad se usele i drugi, ne sumnjam da ce stanovi sa vise od 1 spavace sobe, ubacivati klime te ce se i vizuelni deo srediti.
 
Prvi put cujem da se fasada vizuelno sredi kada se umesto jedne ubaci jos pet klima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=860991#p860991:2rtnvh4j je napisao(la):
shadestudio » Uto Jun 29, 2021 4:18 am[/url]":2rtnvh4j]Prvi put cujem da se fasada vizuelno sredi kada se umesto jedne ubaci jos pet klima.
Bice simetricno posto je, kao sto smo videli, estetika ovde jedini preostali problem. Evo, sta vise, posto su u mojoj vertikali stanovi od 70 kvadrata, u kojima je, realno, jedna klima malo, pogorovo na toj strani zgrade gde ujutru upece zvezda, licno nudim da mi se jave komsije iz moje vertikale. Ja castim klime. Kupujem svima u vertikali samo da bi ostalim komsijama izgledalo izgledalo estetski lepse. Javite se.
 
Vrh