Šta je novo?

East Side [ Stambeni kompleks | 34 000 m²]

Danas su i mene zvali iz kablovske ali kako su mi rekli da akciju koju imaju možemo da ostvarimo samo ako signal u zgradi bude pušten do kraja maja.
Pa me interesuje jel zna neko nešto više o tome?

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
nenadbuco":27gljhbs je napisao(la):
Danas su i mene zvali iz kablovske ali kako su mi rekli da akciju koju imaju možemo da ostvarimo samo ako signal u zgradi bude pušten do kraja maja.
Pa me interesuje jel zna neko nešto više o tome?

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
Ако причамо о :mts услузи, акција “прва година за динар”, о којој је изнад било речи, траје формално до 31. маја.

У Телекому су расположени да у ту акцију укључе и све нас који код њиховог агента продаје (који нас зивка телефоном ових дана) изразимо интересовање за ову понуду до истека рока (31. маја), а пакет би стартовао онда кад се физички инсалира прикључак (јер свакако нема услова да се са нама закључе уговори док не уђемо у станове). Дакле, нешто као неформални договор.

Наравно, они очекују да ћемо се ми уселити у разумном року тј. наредних месец-месец и по. Ако се, не дај Боже, не уселимо онда ни та понуда вероватно неће важити.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Komšije, da li neko mozda ima sačuvan broj tog agenta? Mene je zvao, ali ga nazolost nisam sačuvao. Možete i u DM da mi pošaljete. Mislim da će na SBB morati da se čeka na odluku stanara, a to može da potraje i nekoliko meseci do realizacije.

I topla preporuka za komšije koji ne idu često na gradilište, da obiđu svoje stanove. Neverovatan je nivo fuserisanja i neozbiljnosti, toliko su lose urađene stvari po mom stanu, da sam lično zapanjen. Tačno se vidi da imaju bas malo ljudi, da ne mogu da postignu sve, pa je bilo samo da urade kako god,...

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
djorovic":1o9yhx90 je napisao(la):
nenadbuco":1o9yhx90 je napisao(la):
Danas su i mene zvali iz kablovske ali kako su mi rekli da akciju koju imaju možemo da ostvarimo samo ako signal u zgradi bude pušten do kraja maja.
Pa me interesuje jel zna neko nešto više o tome?

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
Ако причамо о :mts услузи, акција “прва година за динар”, о којој је изнад било речи, траје формално до 31. маја.

У Телекому су расположени да у ту акцију укључе и све нас који код њиховог агента продаје (који нас зивка телефоном ових дана) изразимо интересовање за ову понуду до истека рока (31. маја), а пакет би стартовао онда кад се физички инсалира прикључак (јер свакако нема услова да се са нама закључе уговори док не уђемо у станове). Дакле, нешто као неформални договор.

Наравно, они очекују да ћемо се ми уселити у разумном року тј. наредних месец-месец и по. Ако се, не дај Боже, не уселимо онда ни та понуда вероватно неће важити.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Da, mislio sam na MTS.
Ja sam reko da sam zainteresovan i samo je upisao podatke koje će mu trebati za ugovar.
Kako je on meni ispričao od te akcije nema ništa.
Ali svakako ne bi bilo lepo sa njihove strane da nekom omoguće tu akciju a nekome ne, zato pitam ostale šta su oni dogovorili da ne ispadnem crna ovca.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
djorovic":25w9ap4b je napisao(la):
nenadbuco":25w9ap4b je napisao(la):
Danas su i mene zvali iz kablovske ali kako su mi rekli da akciju koju imaju možemo da ostvarimo samo ako signal u zgradi bude pušten do kraja maja.
Pa me interesuje jel zna neko nešto više o tome?

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
Ако причамо о :mts услузи, акција “прва година за динар”, о којој је изнад било речи, траје формално до 31. маја.

У Телекому су расположени да у ту акцију укључе и све нас који код њиховог агента продаје (који нас зивка телефоном ових дана) изразимо интересовање за ову понуду до истека рока (31. маја), а пакет би стартовао онда кад се физички инсалира прикључак (јер свакако нема услова да се са нама закључе уговори док не уђемо у станове). Дакле, нешто као неформални договор.

Наравно, они очекују да ћемо се ми уселити у разумном року тј. наредних месец-месец и по. Ако се, не дај Боже, не уселимо онда ни та понуда вероватно неће важити.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Da, mislio sam na MTS.
Ja sam reko da sam zainteresovan i samo je upisao podatke koje će mu trebati za ugovar.
Kako je on meni ispričao od te akcije nema ništa.
Ali svakako ne bi bilo lepo sa njihove strane da nekom omoguće tu akciju a nekome ne, zato pitam ostale šta su oni dogovorili da ne ispadnem crna ovca.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Чисто да рекапитулирам:

- Акција је невезана за EastSide. То је актуелна акција за било ког новог корисника до 31.5.
- Свратио сам у експозитуру :mts потпуно другим послом и установио да они немају податке о оптичком приводу и техничким могућностима за прикључење на локацији Ж.Давидовића 96/98... То је зато што тек треба код њих интерно да се региструје тај прикључак као постојећи.
- Чак и да су га већ регистровали и да је у понуди са осталим локацијама, не може се узети овај пакет на акцији јер не можемо уговор да вежемо док се не уселимо, што ће бити после 31.5.

Дакле, за све нас може само да се избургија то што господин агент нуди, а то је да се фиктивно изјаснимо, он нас прибележи неформално, па да :mts “рачуна” као да је то на акцији узето. Све то ће важити под условом да се уселимо кроз медец/два најдаље.

Не знам како је другима речено, мене је данас звао и ја сам га тако схватио. Можда да га позовете и проверите још једном?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
MarkoMarkovic 14":1e1fqvn9 je napisao(la):
I topla preporuka za komšije koji ne idu često na gradilište, da obiđu svoje stanove. Neverovatan je nivo fuserisanja i neozbiljnosti, toliko su lose urađene stvari po mom stanu, da sam lično zapanjen. Tačno se vidi da imaju bas malo ljudi, da ne mogu da postignu sve, pa je bilo samo da urade kako god,...

Није до бројности, комшо.
Једноставно - нема мајстора.
Одлазе већ годинама у иностранство.

Влада нека општа аутосугестија да су најбољи отишли јер неко вапи за њиховом вештином, па су остали фушеристи, али то је само плод овдашњег егоизма. Одавно немамо добре мајсторе.
Погледајте било шта што се градило задње три деценије. Зидове искриве на немогућ начин. Направе контра-пад у купатилима, не знају да изглетују људски.
Одлазе јер су јефтини. А и ови који се приуче на нама ће првим возом ка немачком говорном подручју.
Србија ко Србија. Ако се прочује да се плаћа ударање главом о бетон, одмах се 10% њих пење на врх прве зграде...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Мислим да је стање такво да се дају и добре плате, боље од Немачких, да се не би враћали.

Фора је осујетити их. Огромне плате, а доводити искључиво странце (и то не неке тамо јефтине таљигаше, него најпрофесионалније) да раде
 
Поред тога, да бисмо се ишчупали из блата у које тонемо деценијама, пре свега би морали да у свакој области на сваком нивоу инсистирамо на минималном прихватљивом квалитету. Чак не ЕУ или не знам каквом светском стандарду, већ нашем - реалном, достижном и мерљивом.

Нека је и низак у почетку, лако ће се пооштрити. Битно је да га има. Овако се само вртимо у лошем маркетингу, сејемо бајке, жањемо фуш...

Висока лествица као ментални ултиматум је ту једини лек. Без обзира да ли је реч о сопственом или туђем ангажовању. Очигледно је да то није тешко јер се и овакви “мајстори” сви врло лепо уклопе у систем “запада где се зна шта је рад и нема врдања”. “Риба смрди од главе, а чисти се од репа.”

Одлутах.
Хтео сам, у ствари, да кажем да сам од Lindnera очекивао више и да не знам шта ми је невероватније - то што њих никад нисам успео на гомили да видим више од пет како предано раде као што раде негде другде, или што ових “вуковаца” има и по двадесет, који изгледају као муве без главе, а Мухарем Сербезовски је уредно одврнут до даске већ у 16h.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=853842#p853842:12r8wg1u je napisao(la):
djorovic » Pet Maj 28, 2021 5:36 am[/url]":12r8wg1u]Поред тога, да бисмо се ишчупали из блата у које тонемо деценијама, пре свега би морали да у свакој области на сваком нивоу инсистирамо на минималном прихватљивом квалитету. Чак не ЕУ или не знам каквом светском стандарду, већ нашем - реалном, достижном и мерљивом.

Нека је и низак у почетку, лако ће се пооштрити. Битно је да га има. Овако се само вртимо у лошем маркетингу, сејемо бајке, жањемо фуш...

Висока лествица као ментални ултиматум је ту једини лек. Без обзира да ли је реч о сопственом или туђем ангажовању. Очигледно је да то није тешко јер се и овакви “мајстори” сви врло лепо уклопе у систем “запада где се зна шта је рад и нема врдања”. “Риба смрди од главе, а чисти се од репа.”

Одлутах.
Хтео сам, у ствари, да кажем да сам од Lindnera очекивао више и да не знам шта ми је невероватније - то што њих никад нисам успео на гомили да видим више од пет како предано раде као што раде негде другде, или што ових “вуковаца” има и по двадесет, који изгледају као муве без главе, а Мухарем Сербезовски је уредно одврнут до даске већ у 16h.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ovo je i moj utisak. Jedan od razloga sto sam se odlucio na kupovinu stana kod njih, je bio Lindner, jer sam za njih imao dobre preporuke. Kako su radjeni radovi, verovatno smo imali Lindner-a sa Aliexpreesa. Inace cujem da ima dosta prituzbi na parketarske radove, kao i na postavljane lajsne, koje nisu lepo legle, da na vise mesta postoje rupe izmedju parketa i lajsni (negde je parket kratak, ne dolazi do zida). To nisu male greske, to sistematski nije dobro radjeno i lako je uocljivo. I ono sto me najvise nervira u ovoj prici, je sto to nije ispravljano, nego stanari moraju da dodju i da prave scene, a i najveci laik, koji se uopste ne razume u te radove, vidi da je katastrofalno uradjeno. Ocigledno je resenje da im se svaki dan ide tamo i da ih pritiskas i matretiras, dok ne bude kako treba. Ovo vise nije greska u radu, ovo je krajnji bezobrazluk i bahatost.
Inace, vezano za MTS, ja sam pricao sa njihovim agentom. Postoji mogucnost da se prijavite sad, da bi se iskoristila ova promocija 12 meseci za 1 RSD. Jedini uslov je da se uselimo u narednih mesec do mesec i po. Toliko mogu da nam drze ove prijave, posle ovog roka nece vaziti.
 
Него, кад већ причамо о операторима, паде ми на памет да нисам проучио ништа о опцијама коришћења те EastSide инфраструктуре за увођење интернета.

Да ли је неко гледао, којим случајем, куда уопште иде каблажа за станове, колико је RJ45 (мрежних) утичница изведено унутар станова и сл?

Претпостављам да је типски рађено код свих...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pustite inernet i televiziju kada ćemo da se uselimo u stanove.Kada će da.se poprave isfušareni radovi u stanovima koje i ne pokušavaju da poprave a ima ih previše. Šta je bilo sa tehničkim prijemom zgrade kada će to da se desi.Po svemu što sam video na licu mesta ako se uselimo do septembra biće dobro.
 
Oni se i dalje drže priče kraj juna, što mislim da je nemoguća misija, bar za lamelu A. Počeli su da montiraju ograde na stepeništu, ali je svakako ostalo još dosta stvari da se završi. Što se popravljanja tiče, ko je češće tamo možda i uspe nešto da sredi. Mislim da je veći problem što popravke rade ti isti "stručnjaci" koji su u startu i odradili sve to tako.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=853977#p853977:38t4ydmt je napisao(la):
Munja » Пет Мај 28, 2021 6:39 pm[/url]":38t4ydmt]
Верујем комшија Муњо да редовно пратите овај форум и да је непотребно да понављам, али укратко
Pustite inernet i televiziju kada ćemo da se uselimo u stanove.
Не могу да пустим зато што тренутно имамо понуду која делује добро, а давалац услуге диктира темпо.
За три дана нећемо причати о томе јер тада неће бити актуелно.

Када ћемо се уселити не знам, искрено верујем да нико од људи на градилишту не зна, посебно не оне госпођице/госпође које са свима нама разговарају и чију идентичну причу ми једни другима овде потврђујемо. Варијације на тему се дешавају кад је неко мало нервознији, прети, галами и сл, али мање-више све је то "трла баба лан"
Kada će da.se poprave isfušareni radovi u stanovima koje i ne pokušavaju da poprave a ima ih previše.
Ово је потпуно индивидуална ствар. Неки од нас редовно посећују градилиште, неки мало ређе, неки слабо. Можда неки будући станар ни појма нема о свему овоме. Какогод, поправља се у ходу и оно што може. У ствари, пре бих рекао да се крпи јер поправка подразумева довођење у исправно стање, што подразумева да је исто већ било исправно. Пластично речено, мој зид у купатилу, нпр, очигледно не може бити срушен да би се направио нов који ће да буде под виском и либелом како то грађевинска наука заповеда. Казује нам се само по себи да ту исправке бити неће никада. Али ја зато комшиницина ролетна поправљена јер је то 1) могуће и 2) она је докторирала на тему "хватање лажних мајстора за гркљан". Комшијине фуш лајсне ће, пак, можда бити сређене, али само ако он реагује док су радови у току и ако загрми тамо где треба. И тако за сваки стан појединачно.
Šta je bilo sa tehničkim prijemom zgrade kada će to da se desi.
Па, то може и сутра да буде готово, али хвала Богу да није, јер би то значило да је неко некога позвао иза ћошка да се испричају.
Технички је, по мени, неколико пута био разлог да се мајстори врате на оно што је "готово" и исправе крупније грешке. Неће свако да ставља свој део тела у процеп и стави потпис да је зграда ОК, а после да "свира клавир" због тога. Пројекат мора да оговара изведеном стању. Ако нечега нема, онда нема ни пријема. Мислим... вероватно постоје неке ситније ствари које у ту процедуру не улазе нужно, али ако ни нама лаицима не изгледа да је готово... онда је све јасно.
Po svemu što sam video na licu mesta ako se uselimo do septembra biće dobro.
Ја не верујем у тај 10. јун који се помиње, али у крај јуна верујем.
 
Prosle nedelje kad sam išla i pitala za tehnicki prijem, receno je da nakon sto srede struju (sto je trebalo da nude gotovo pa nike) predaju jos neku dokumentaciju pa se onda ceka administracija i onda ce nam biti poslat kolektivni mail da odemo i prijavimo svoja brojila u eps i infostan i ostatak koji treba da se dovrsi. Tehnicki se, kako su rekli, proci bez druge ruke krecenja hodnika ali je bitno da se postave gilenderi. Od ponedeljka idem tamo da proverim ostatak fuseraja da li je sredjen jer sam otkrila da mi kadu nisu zasilikonirali kako treba, jedna vrata su doneli pogresna i treba da se zamene i jos jedne roletne ne rade. Takodje, fugne u kuhinji otpadaju. Bukvalno zlo i naopako. Sve je prijavljeno pa sad opet interna kontrola. Zato sam vas jos odavno savetovala, obilazite redovno stanove. Sto ih cesce obilazite, vise cete fuseraja uociti pa mozete da reagujete a ne da se drndate kad se uselite. Lakse je sad kad vam se ne prlja ni namestaj niti vam majstori upadaju tek tako. Drugo, nakoh tehnickog prijema, svaka greska mora biti pismeno prijavljena a oni po ugovoru imaju 6 meseci da je poprave. Dakle tehnicki gledano, ako vam curi kada i to sad ne primetite nego tek kad se uselite, oni imaju foru do 6 meseci da vam to poprave.
 
Zdravo svima.
Da li je neko bio u stanu prošle nedelje i da li je puštena napokon struja u objekat?
 
U lameli B bila je puštena struja sada za vikend kada sam išao, svetla u stanu su radila.
Do drugog ili trećeg sprata postavljeni su gelenderi na stepeništu.

Komšinice laniccca, ne znam odakle Vam informacija i kakav ugovor imate, ali teško mi je za poverovati da je rok za popravku 6 meseci.
U ugovoru, član 6 stav 3 kaže ''Prodavac se obavezuje da o svom trošku u toku trajanja garantnog roka, na pismeni zahtev Kupca, pristupi otklanjanju nedostataka koji su posledica nekvalitetno izvedenih radova ili lošeg kvaliteta ugrađenog materijala i iste otkloni u roku koji je razumno potreban za tu vrstu radova.''.
 
U svakom slučaju, komšinica laniccca je najtemeljnija osoba u kompleksu, ima moj glas za upravnika :gobb:
Taman dok čekamo useljenje može polako da se priprema ispit :D
 
Info od danas. U lameli A je stigla struja. Sutra izlazi komisija za tehnicki prinrm i protovpozarnu. Trebalo je sutra da dodjem da premerim nesto pa su me zamolili da sutra ne dolazim jer izlazi komisija. Tako da ce, nadajmo se, sve biti relativno brzo gotovo ako nisu nesto zasrali.
 
Pozdrav komšije,

Da li je MTS kablovska krenula sa priključkom po stanovima?
Zakazuju neke termine, pretpostavljam da je to u pitanju?

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Danas sam bila tamo. Bili su ljudi za tehnicki. Bas se ubrzano radi. Obelezavaju se danas i sutra parking mesta. Kolski prilaz iz Zivka Davidovica je zavrsen. Gilenderi u A lameli se postavljaju. Stigli su do drugog sprata. Lift je prikljucen ali nije u funkciji. Obrzano se cisti i zavrsavaju se i krpe fuseraji. Kod mene je skoro sve gotovo. Ono sto su mi rekli jeste da ce komisija zavrsiti sve najkasnije tokom sledece nedelje i onda sledi podela kljuceva. Ono sto je izvesno jeste da A lamela nece imati podprozorske daske do tada. Klime se postavljaju od sutra. Trebalo je danas ali su majstori zaglavili na drugom gradilistu. Sve u svemu, ubrzano se zavrsava sve i evo, nakon vremena stvarno vidim neki pomak pa vise i ne sumnjam da cemo se ipak useliti tokom juna. Mozda ne bas 15. al do kraja juna definitivno. Mts nije jos usao. Inace, ono sto su meni preko telefona rekli, ponuda koja je vazila do 31.05. je vazila samo za nove korisnike. Mi, koji nesrecom vec imamo MTS, nismo ukljuceni u tu ponudu.
 
Stigao i net danas. Supernova je pustila i testirala kablovski signal u stanovima u A lameli.
 
Hvala puno komšinice na svim obaveštenjima. Imali još novina u lameli A? Kako napreduju dalji radovi?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=855676#p855676:11xzatjg je napisao(la):
MIRJANA » Sub Jun 05, 2021 10:05 am[/url]":11xzatjg]Hvala puno komšinice na svim obaveštenjima. Imali još novina u lameli A? Kako napreduju dalji radovi?
Gilenderi su stigli do 2.sprata. Struje ima. Manje - više tamo su sad žene koje čiste hodnike i stanove i majstori koji dovršavaju. Ulaze u stanove da provere da li negde ima fleka na zidovima da prekreče, obelezavaju svetla za evakuaciju, ulaze da provere da li u svim uticnicama ima struje i da li su sijalicna grla ok. Generalno privide kraju i ispravljaju prijavljene fuseraje, lajsne, kade, roletne… Treba da krenu sa montiranjem klima i osim podprozorskih dasaka, koje verovatno nece ni stici do primopredaje kljuceva, to je to. Privodi se sve kraju. Sad su bas ubrzali. I kolski prilaz garazama je zavrsen i postavljaju rampu iz Zivka Davidovica a vrata na garazi su vec postavljena. Sad se samo nadamo pozitivnom misljenju tehnicke komisije.
 
Vrh