Šta je novo?

Društveni sistem vrednosti u Srbiji

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=407014#p407014:3nhs6r01 je napisao(la):
Blade » 21 Sep 2016 09:08 pm[/url]":3nhs6r01]
A za ovo sto kazeš za gejeve...Oni ugorazavaju zdrave i normalne ljude. Pošto promovišu nešto što je bolesno i protivprirodno.

na zalost izgubio sam zelju za daljom razmenom misljenja.. u mom sistemu vrednosti promoteri bolesti i protivprirodnosti su pink i hepi televizija npr, informer.. smatram se zdravim i normalnim i ne vidim na koji nacin me ugrozavaju ljudi drugacije seksualne orjentacije od moje.. nemam dete (jos uvek) ali budi uveren da bih bez trunke razmisljanja jednog dana svoje dete na privremeno cuvanje pre poverio nekim homoseksualcima nego muskarcinama poput vucicevica ili mitrovica ili onoga sto suska na hepiju.. ne pre nego iskljucivo, vucicevic bi sa mojim detetom mogao da ostane nasamo samo ako bih ga predhodno prepariao i prekrio carsafom, da ga bebac ni ne gleda ni ne cuje..
 
E vidiš, nekada je čak i razmišljanje u kategorijama ljudske vrste preusko, nekad ima smisla razmišljati i genralno o planeti Zemlji.
Ljudi koji su rođeni sedamdesetih godina, kada je planetu naseljavalo 4 milijarde ljudi, dočekaće u svojim pedesetim godinama svet koji nastanjuje već 8 milijardi ljudi. Kakve će posledice biti za našu planetu, a samim tim i za ljudski rod?

Nije li u našem interesu, da na planeti ostane dovoljno hrane, vode i čistog vazduha za sve? Kao i da prežive biljne i životinjske vrste koje će nam trebati za našu zdravu ishranu, kao i da se smanji pregrevanje planete usled čovekove aktivnosti?

Pošto ljudi žive sve duže i umiranje od bolesti je sve manje, po planetu ispada maltene srećna okolnost da ljudi sa porastom životnog standarda rađaju sve manje dece - u suprotnom bismo možda previše opustošili svoju planetu, kao zečevi namnoženi na ostrvu bez mesoždera. Da li onda možemo da kažemo da to što se pederi odriču potomstva predstavlja čak i uslugu planeti koju previše opterećuje ljudski soj? A postoji i gomila strejt parova koji nemaju decu, sigurno ih je i daleko više od LGBT pripadnika, samo njima (još uvek) ne govorimo da su nenormalni i bolesni.
A šta ćemo sa monaštvom? I oni su se odrekli biološke porodice da bi živeli sjedinjeni sa bogom u jednom (izvinjavam se na izrazu) istopolnom bratstvu. Samo što o manastirima još uvek ne govorimo kao o bolnicama za bolesnike.

Problem nastaje kada ovu priču dovedemo u vezu sa nacionalnom pričom. Dok se kod nas promoviše LGBT populacija, nama natalitet opada a nekim drugim narodima sa istoka (koji su čak u stanju seobe) broj se uvećava. Počinjemo da osećamo poriv za takmičenje u natalitetu na nacionalnoj osnovi. LGBT počinjemo da posmatramo kao izrode zato što oni doprinose smanjivanju svoje nacije (ali opet je interesantno da normalne bračne parove bez dece još uvek ne doživljavamo kao izrode, iako je matematika ista).

I gde je tu apsurd? Plata nam je mala, nezadovoljni smo svojim poslom, lamentiramo nad time što narod izumire. Ali ne odlučujemo se da podignemo još jedno dete, jer se ne usuđujemo, malo nam je para, uplašeni smo svim finansijkim obavezama.
I onda upiremo prste u LGBT. Vidi njih, to su sve džabalebaroši, valjaju se u stranim donacijama, a zbog takvih nam nacija izumire. Ja neću podići još jedno dete, ali zato ću u pedera da upirem prstom, jer on je bolesnik koji je zauvek završio sa porodicom i potomstvom.

Šta je to? Jel to skretanje odgovornosti za svoju besperspektivnost na drugoga?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=407145#p407145:jr6vrb5f je napisao(la):
Blade » 22 Sep 2016 01:49 pm[/url]":jr6vrb5f]
Evo ja priznajem da ne bi mogao da imam prijatelja koji je peder, kao što ima Pantograf. A da li je peder moj kolega sa posla, sef, podređeni, direktor,... To je njegova privatna stvar, koja mi ne smeta, dokle god ne utiče na posao koji obavlja.

Ово ми је стварно престрашно да прочитам. То значи да не би дозволио себи да имаш за пријатеља једног Драгослава Срејовића, Михаила Петровића Аласа, Слободана Јовановића, Јована Ћирилова, Слободана Селенића?

Је л` се ти плашиш да би те неки од тих дивних људи, српских великана, заскочио у мраку, или шта? Једноставно их - не подносиш, зато што имају ерекцију пред длакавим дупетом? То те занима, а не нечија укупна личност, укључујући интелигенцију, ерудицију, карактер, смисао за лепо и за хумор, могућа заједничка интересовања...?

(Пусти Канта и категорички императив, по њему може да живи само Бог.)
 
Imao sam geja za prijatelja i lik je bio normalan, covek kao i svi mi. Vise se ne cujemo posto je on otisao za USA, a ja ostao ovde ali mislim da nikome ne treba da bude uslov "ako si peder necu da se druzim sa tobom".

Mada mi smeta kada paradiraju i na televiziji i internetu promovisu homoseksualnost kao prirodnu i potpuno normalnu stvar.
Homoseksualnost se nigde ne pojavljuje u prirodi, samo Biseksualnost kod ponekih zivotinja.
Evolucija je sa razlogom dovela do postojanja muskih i zenskih jedinki kod slozenijih organizama, a ne samo radi zabave...
Sto se mene tice homoseksualnost je donekle hir modernog coveka, isto kao i droga, alkohol ili duvan. Prosto vise niko ne zna sta ce sa sobom kada ne mora po ceo dan da trci za zecevima i da skuplja bobice po sumi.

Kao sto sam rekao.. Jedino sto mi smeta je promocija na takav nacin koji je relativno netacan, a sami ljudi kao ljudi mi ne smetaju.
To je njihovo opredeljenje i njihov zivot kao sto je moje opredeljenje nekada rakija, pivo i pomalo krajisnika uz sve to...

Jedino sto je meni bitno kada upoznajem nekoga jeste kako se oni ophode prema meni i kakvi su prema drugima, a ostalo su sitnice.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=407147#p407147:n5eiaw46 je napisao(la):
razgradjevinar » Čet Sep 22, 2016 2:57 pm[/url]":n5eiaw46]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=407014#p407014:n5eiaw46 je napisao(la):
Blade » 21 Sep 2016 09:08 pm[/url]":n5eiaw46]
A za ovo sto kazeš za gejeve...Oni ugorazavaju zdrave i normalne ljude. Pošto promovišu nešto što je bolesno i protivprirodno.

na zalost izgubio sam zelju za daljom razmenom misljenja.. u mom sistemu vrednosti promoteri bolesti i protivprirodnosti su pink i hepi televizija npr, informer.. smatram se zdravim i normalnim i ne vidim na koji nacin me ugrozavaju ljudi drugacije seksualne orjentacije od moje.. nemam dete (jos uvek) ali budi uveren da bih bez trunke razmisljanja jednog dana svoje dete na privremeno cuvanje pre poverio nekim homoseksualcima nego muskarcinama poput vucicevica ili mitrovica ili onoga sto suska na hepiju.. ne pre nego iskljucivo, vucicevic bi sa mojim detetom mogao da ostane nasamo samo ako bih ga predhodno prepariao i prekrio carsafom, da ga bebac ni ne gleda ni ne cuje..

Sa televizije dolazi dosta trovanja ljudske psihe i utiče na vecinu, sto se i primecuje. I tu se nas dvojica slazemo. Ne bi dete ni u snu ostavio ni jednima ni drugima, da ti pošteno kazem.

Stanislave,
Naravno da su i ljudi koju uopšte ne žele da imaju decu, bolesni u glavi. Razumem da sačekaš godinu-dve, pa i pet, dok se ne skućiš, rešiš neke probleme, kako bi imao gde da odgajaš decu, pa sačekaš koju godinu, pošto sve to radiš da bi tvoja deca imala sve sto im je potrebno. Ali da ih uopšte neceš...Ne znam, to mi nije baš normalno, sem ako se nisi baš kasno oženio, pa je otkucao biološki sat i šta ćeš, bolje je da bar starost koja ti je ostala provedeš sa nekim, nego do kraja sam ceo zivot.

Pritom , vecina ljudi se trudi da ima bar dvoje dece, da se nastavi prosta reprodukcija i ako se odriču i najosnovnijeg da bi ta deca imala i imali bi još da mogu da finansijski isprate njihovo odrastanje, pošto samo ljubav nije dovoljna. Ali prosto nemaju više čega da se odreknu. Svima koji zive sa prosecnim srpskim primanjima, a imaju troje i vise dece, šta reći, nego svaka čast. To su vrhunski umetnici.

Izvini, ali Boga i monahe porediti u bilo kom smislu sa pripadnicima gej populacije, mislim da je nije primereno, pa ću to zaobići.

A tek ovo o planeti i to kako je opterećena velikim brojem stanovnika, mislim da takođe nije iz ove priče, da budemo pošteni.


Pantografe,
Odakle tebi da su svi ti ljudi koje si naveo imali sklonosti ka istom polu?


bl3y4,
Nisu oni krivi za njihovu bolest, rodili su se tako. Crnje je od svega što oni to nece da prihvate kao bolest i da se leče. Muskarac i zena su stvoreni da imaju sklonosti jedno prema drugom i da podizu potomstvo, to je prirodno. Sve sto je drugacije u tom smislu je neprirodno.Sreća, pa je sada medicina napredovala, pa se po nešto i da vratiti na normalan put. Tipa rode se ljudi kao muskarac, a osećaju se kao zena ili obrnuto. I treba im omogućiti promenu pola, kako bi nastavili normalan zivot, onako kako se osećaju, tj. da se ispravi poremećaj, ako je to vec medicinski moguće. Da se osećaju kao ono što su, a ne kao ono što nisu. Ali ne da budu tranvestiti. Ili da budu muško ili da budu zensko.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=407158#p407158:3l6w5wcf je napisao(la):
Blade » 22 Sep 2016 04:43 pm[/url]":3l6w5wcf]
Sreća, pa je sada medicina napredovala, pa se po nešto i da vratiti na normalan put. Tipa rode se ljudi kao muskarac, a osećaju se kao zena ili obrnuto. I treba im omogućiti promenu pola, kako bi nastavili normalan zivot, onako kako se osećaju, tj. da se ispravi poremećaj, ako je to vec medicinski moguće. Da se osećaju kao ono što su, a ne kao ono što nisu.

E, ovo je interesantno. Znači da u suštini imaš primedbe na LGB populaciju, a T su okej.
Dakle, ako neko u glavi ima problem sa svojim polom, tu je savremena medicina da im pomogne da se transformišu, pa će tako transformisani moći da imaju hereseksualni odnos, pa čak i roditeljstvo. I "pacijent izlečen".
Međutim, ovi LGB su nam nekako problematični, jer pitanje je kako njih popraviti, ako iz njihovog ugla ništa nije u kvaru?
 
Nema tu mog, tvog i njihovog ugla. Ono što je prirodno, prirodno je i isto je za sve nas. A ako vec medicina omogućava da nešto što je poremećeno, moze da se vrati u normalnu, zasto da ne. Bolest je zato da se leči. I takvi ljudi koji su se rodili kao jedno,a osećaju se kao drugo, u vecini slučajeva hoce da se leče. Dok gejevi neće.
 
U blejdovoj idealnoj zemlji decake ce se sakatiti zato sto vole roze i igraju se s lutkicama, jer su ocito zenskog pola. Ok, sad bi rekao da ne mislis tako, ali ka tome se upravlja ova prica o transgenderima.

Imas cist ideoloski problem sa lgbt, rekao bih, nema to veze sa prirodnim naukama i manjinskim pravima, niti te to interesuje.
Pojednostavljujes kompleksne stvari i nudis resenje u vidu egzekucije, jer se prirodna pojava zvana homoseksualnost ne uklapa u viziju tvog politickog sistema. Meni se to zove fasizam, a ti to, valjda, ne zelis da budes.

Meni je np. jako zao sto u Rusiji prevladava ovakav nacin razmisljanja. Oni nisu u najvecoj ekonomskoj krizi, ali jesu u nekoj duhovnoj krizi sto je mnogo gore. Ne samo zato sto imaju negativnu propagandu prema lgbt, vec u sirem smislu, u takvim zemljama prosto nema niceg, ili sve manje, nije da se nisam interesovao. Mislism da taj sistem jednoumlja uopste nije dobar, niti odrziv.
Cajkovski i Dostojevski su po toj nekoh definiciji bili bolesnici, ali ono sto je njihova individualnost ostavila svetu je neprocenjivo za ljudski rod.
 
Drakche,
Nigde ne pominjem egzekuciju. Ne znam o čemu govoriš. Prisivaš mi ono što nisam rekao. A ono što sam rekao je da te ljude treba lečiti, ali pošto oni svojom dobrom voljom pristanu na to. Nikako ih diskriminisati i terati na silu da se leče, kao sto se ne diskriminisu ni ostali poremeceni i bolesni ljudi. Ali to ne znaci da bi im trebalo dozvoliti da to javno nameću kroz paradu, vršeći nasilje nad svešću ogromne vecine ljudi, a ni pod razno da sklapaju istopolne brakove, usvajaju decu i tako dalje...Nemam nista protiv da neki pripadnik te zajednice bude na nekoj funkciji, ako je dobar za taj posao, a njegova seksulana opredeljenost ne utiče na to. To je njegova lična stvar, koja se dok je takva mene ne tiče.
Ti, Pantograf i cela ova ekipa koja pokusava argumentovano da mi se suprotstavi, kakva mi rasprava odgovara, pa neka se još 100 puta vise ne slazemo, je cist primer kako vam je ispran mozak stvarima koje nameće Zapad. Nase drustvo u sustini ne prihvata LGBT zajednicu kao nesto sto je normalno. Ne mislim da je iko od vas ovde glup. Naprotiv, oni su svoje nametanje uperili ka pametnim ljudima, da prvo njima uđe u glavu. Sa ovim drugim je kasnije mnogo lakse.
Drugo, ova nasa Srbija, kakva je da je, ima mnogo vece probleme za resavanje od polemisanja o pravima pedera. A koje, mislim da svi znamo, a i spisak je podugačak. A mislim da bi problemi trebaju da se resavaju nekim redom po prioritetu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=407241#p407241:317zrx75 je napisao(la):
Blade » 23 Sep 2016 07:36[/url]":317zrx75]....pametnim ljudima, da prvo njima uđe ....drugim je kasnije mnogo lakse.
:lool: :laugh: :lool:

steta sto te lDebilge predvode ti sa falinkom
pa ostali sa spiska se od tog vrha, i ne vide
te ne mogu ni oni da dobiju podrsku

al to su stvari savremenog drustva
glavni nas problem je još uvek srednjovekovne prirode.... trka za koricom hleba...
a kad se opet osavremenimo shvaticemo
sto je društvo naprednije, sistem vrednosti je dekadetniji
 
Тачно, Боцо, и Арапи, док су били напредна цивилизација, били су декадентни. Недавно је код нас објављена (богато илустрована) збирка средњовековне арапске еротске поезије. Треба погледати... оне ствари ко сабље димискије. А сад - Исламска држава. Историјски прогрес.

А кад ми ликови који би лечили Да Винчија и Чајковског поручују да ми је мозак испран, улију ми додатно поверење у хигијенске навике које спроводим у вези са сопственим мозгом. А то је, углавном, кад год можеш - читај. И дружи се с паметним људима, макар били и... оно.
 
ne cenim Leonarda jer je plagijator pre bih naveo božanskog Mikelandjela
ista stvar sa tamnim Ajštajnom ispred kojeg kao sjajna zvezda stoji Tesla
itd....
Arapi... da.... ali više ljudi ce shvatiti o kakvoj dekadenciji pricamo na primeru Rima
kao poznatiju državu i drušvo od nastanaka, procvata do propasti
gde je jasna paralela sa nj. razvitkom dekadencije

Glavno pitanje u ovoj temi je zapravo
Kako se boriti protiv dekadencije u Srbiji
:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=407241#p407241:3qxmkdai je napisao(la):
Blade » 23 Sep 2016 08:36 am[/url]":3qxmkdai]
A ono što sam rekao je da te ljude treba lečiti, ali pošto oni svojom dobrom voljom pristanu na to. Nikako ih diskriminisati i terati na silu da se leče, kao sto se ne diskriminisu ni ostali poremeceni i bolesni ljudi.

Eh da, a ko da leči homoseksualce ako savremena medicinska nauka nema dijagnoze specijalno za njih?
Jel da otvaramo alternativne kampove gde će Ljudi Iz Naroda da se bave njima, kao ono u Crnoj Reci (Inače onaj što je lopatom lečio u Crnoj reci, otkako im je izdahnuo štićenik eno ga robija u Sremskoj Mitrovici, dali su mu da se stara o zatvorskoj crkvi tamo...)
 
Otišao je kao i babajula kod voljenog srpskog cara u Moskvu. tu počeo da obrće lovu kao i u susednoj zemlji u kojoj bi mnogi pripadnici nebeskog naroda voleli da žive a teška je beda sirotinja i diktatura. Deo onoga što je zaradio poslao je šatro prozapadnom krilu Srpske radikalne stranke čime su im pomogli da dodju na vlast i održe se na njoj. sada to otcepljeno krilo bande zardjalih kašika vraća uslugu. Trebalo bi svu tu bagru deportovati tamo kod cara neka ih njemu.
 
Nije u Moskvi, u Minsku je. I naši najviši državni zvaničnici su mu, kao licu sa poternice, inkognito (tokom posete kongresu Jedinstvene Rusije u Moskvi) išli u posetu.
Sistem vrednosti...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=407253#p407253:2vtffoyh je napisao(la):
Пантограф » Pet Sep 23, 2016 11:39 am[/url]":2vtffoyh]Тачно, Боцо, и Арапи, док су били напредна цивилизација, били су декадентни. Недавно је код нас објављена (богато илустрована) збирка средњовековне арапске еротске поезије. Треба погледати... оне ствари ко сабље димискије. А сад - Исламска држава. Историјски прогрес.

А кад ми ликови који би лечили Да Винчија и Чајковског поручују да ми је мозак испран, улију ми додатно поверење у хигијенске навике које спроводим у вези са сопственим мозгом. А то је, углавном, кад год можеш - читај. И дружи се с паметним људима, макар били и... оно.

Čitati što vise, dela velikih pisaca - svakako. Ali za ovo drugo ga pretera - Sada ispada da su svi veliki pisci i naučnici bili pederi. Ma daj...Svakako si jedan od ljudi čiji je mozak ispran pod zapadnim uticajem. Ja sam do sada shvatio da si ti jedan pametan čovek i pripadaš grupi na koju oni ciljaju. Njima trebaju pametni ljudi, a ne glupaci, sa njima ce oni lako. Nismo mi prva zemlja gde oni vrše ovaj ,,eksperiment,, , to je oproban recept u mnogim zemljama pre nase. Čitajuci tvoje postove u ovoj raspravi, kao da slušam nekog stranog diplomatu koji mi govori kako Srbija mora da bude otvorena i tolerantna, svi imaju svoja prava, bla, bla, bla...A mnogi od tih diplomata to rade za pare, a ne iz ubeđenja. Meni za razliku od tebe, ne moze da dodje Amerikanac i da me uči sta je normalno, a šta ne. I da me uči da je normalno ono što do juče nije bilo. Jesi li ti čoveče vernik uopšte? Čini mi se da si rekao da jesi. I kako to mozeš da budeš, kada si vernik vere u čijoj ideologiji postoji veliko protivlejnje homoseksualizmu, kao normalnoj stvari?


Stanislave,
Mislim da je onaj ko bi trebao da ih leči, najvise psihijatar. Pošto je to problem u glavi, iz koje sve polazi. Pa i razgovore sa psihologom i sve sto je potrebno.
 
Ајој бре... још ово и више нећу, јер је прерасло у дијалог клин-плоча, а тим занатом се не бавим, осим уз помоћ вибрационе бушилице марке "Einhell".

Као прво, сад ми није јасно да ли ти умеш да читаш ћирилицу, јер, не знам где си могао да прочиташ моју наводну тврдњу да су "сви велики писци и научници педери". Веруј ми, ја сличну глупост која почиње са "сви" или "нико" ни после литар и по тешког алкохола не бих могао да напишем.

Друго, хвала ти за ово да ми је мозак испран, понављам ти, хигијена ми је јача страна, укључујући менталну, хигијену мозга, па је можда због тога.

Треће, јесам верник, крштен сам 1978. године, када су, у Београду бар, у цркву одлазили углавном људи грађанске провенијенције. Говорити о непородичном животу "из кога не може да се роди дете" као о "болести", а припадати организацији коју воде монаси (СПЦ) није баш логички конзистентно. Да сад не улазимо у то да су се друштва у којима су доминантне две традиционалне хришћанске цркве временом све мање бавила моралним аспектима постојања педерастије, да је на ИСТОКУ (међу следбеницма једне друге монотеистичке вероисповести) то поприлично уобичајена пракса, а да су протестантски пуританци са ЗАПАДА (који немају монахе/калуђере) заправо били ти који су у новије време створили "заверу ћутања" око хомосексуализама као да он не постоји, али и покренули харангу против мастурбације итд. А да су, затим, харангу против хомосексуалаца наставили тако угледни друштвени покрети какви су били нацизам, ригидни комунизам совјетског типа итд.

Па, сад, ако је теби "испран мозак" појединим аспектима западног пуританизма негде из Викторијанског доба, то му, некако, дође само твој проблем (лично, прихватам многе цивилизацијске тековине тог времена, попут фудбала, или модерног купатила, али ово за мастурбацију баш и не). А, ако мислиш да ме заболе шта на било коју тему, па и на ту, каже онај удбашки лудак са мантијом из Црне Горе, подсетићу те да је тај рекао и да су у Србији биле поплаве зато што је на Евросонгу победила Кончита Вурст. Тиме је показао да је некрст, јер је хришћански Бог добар, и свакако се не би светио недужним људима (У Србији је Кончита добила мало гласова), ако, уопште, осим код ђавола, гласање за некога на певачком такмичењу може бити - грех?!

Толико о теологији од мене.

(Дабоме, ако мудро закључиш да "само педери умеју да певају", то ја нисам написао.)
 
Slazem se da je preraslo u dijalog klin-ploča. Mozemo preci na neku drugu temu...O ovoj smo onako opširno izneli svoje stavove koji se ne podudaraju. Ima nas raznih...

Ti opet na svoju vodenicu, a ja sam jasno rekao zasto mislim da ti je mozak ispran i u kom smislu. A tvoja higijena mozga u smislu čitanja literature koju su napisali poznati pisci je za veliku pohvalu.

Nisam mislio bukvalno svi, sada i ti ode daleko. Mislio sam , naveo si mnoge velike pisce i naučnike u svojim postovima, tvrdeći da su oni bili homoseksualno orijentisani. Tako je mozda preciznije da se izrazim. Mada mislim da ti je bilo vrlo jasno na sta sam tačno mislio i nisi morao da se hvataš za to ,,svi,, kao baba za zakasnelu penziju,,. I da me opet tovaris i to ti necu tolerisati. To mozeš sa nekim drugim.

Naravno da i među crkvenim licima ima bolesnika, što smo imali prilike da vidimo. Ali ti mi i dalje nisi odgovorio na pitanje.

A ta (veruj da ne znam kako se zove, sada vidim ti si napisao) ili taj, ne znam kako bi ga(je) nazvao, koja je pobedila na Evrosongu, nije pobedio(la), zbog najboljeg pevanja, nego zbog snaznih lobija koji su tu imali uticaj. Jednostavno se to forsira svuda.

I kranje sam iznenađen što ima sve vise ljudi koji čak i podrzavaju sve ovo čemu se ja protivim, iz ubeđenja, a ne jer su plaćeni zato.
 
Iskreno sam se nadao da ova tema neće zaživeti.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
I ja san nadao Milisave, nekako je bilo pitanje momenta kada ce prica o lgbt da se pojavi na ovoj temi koja otvorena u oci parade, kao da je to prvi problem sistema vrednosti kod nas. Ipak, mislim da je dobro da se otvoreno diskutuje o tome, necemo tabooe na forumu da ne bi otisao u oblivion besmisla postojanja.

Crkva nikad nece priznati gej brak/vezu kao legitimnu, crkva pak svasta nesto ne priznaje (bez obzira sto ih bog stalno podseca na to da su samo ljudi), neka je to njihova stvar, no jako je nezgodno rukovoditi se crkvenom doktrinom kao sistemom drustvene vrednosti, jer to brzo prelazi u ekstremizam u kojima jaci ("vecina") progone i ubijaju one koji su majina, bilo da su gej ili np. pripadnici druge vere. Tom lancu okidacu vise nema kraja, sve dok ne pocnemo da se izjedamo medjusobno, jer u svakoj vecini ima opet neka manjina.
Nisam protiv crkve iz ljudskih razloga, ali treba da se zna gde im je mesto. Ratovati u 21om veku je blize apokalipsi nego ikad ranije, svedoci smo da vecina moze u nekom momentu da izglasa ljude koji su u stanju da izazovu tako nesto.

Potrebna je emancipacija sa svih strana kako bi naizgled kompleksne stvari ucinili jednostavnim za shvatanje, te konacno nasli mir u dusi.
Za to je potrebno obrazovanje, sto je zapravio kljucna tema. To nije samo znanje o stvarima, vec i razvijanje empatije prema svim zivim stvorovima, cak i kad su "najgori". Meni licno je upravo to najvisa tacka ljudske emancipacije, nije to "zapadna ideologija", zapad je samo naucio da ekploatise sve sto postoji kao masina za mlevenje iz koje izlaze pare, a kako vidim i istok uveliko radi to isto.

Ok svasta sam neceg ovde dotakao, nije mamac ni za koga, vec samo hocu da kazem da postoje bitnije stvari u celokupnom sistemu vrednosti drustva u kome, na kraju, nema puno dileme o lgbt pravima, ni o paradi ponosa tj. niko se ne bi osecao ugrozenim ni da postoji, ni da ne postoji, kao sto ne bi bilo dileme da li treba da nas vode ludaci ili neki malo normalniji. itd.
 
Sve i da budemo kao Holandija u tom smislu, za mene to i dalje neće biti normalno. Nikad nisam nesto prihvatao zato što vecina prihvata, pa eto da se ne izdvajam. A posle izjave koju posle parade srama neki zvaničnik obično izjavi, a glasi da je Srbija konačno pokazala da je normalna zemlja ili tako nesto, da izvineš, proserem se momentalno. To je nasilje nad svescu građana, pošto se i dalje vecina sa tim ne slaze, a nameće nam se na silu.

Moze nesto da bude nenormalno i bolesno 100 puta, ali kada EU i SAD kazu da je normalno, ima da bude normalno i tačka. Jednog dana ce vam reci da je nebo zeleno, jer su oni resili da bude zeleno i tako će da vam ispiraju mozgove dok ne shvatite da je nebo zeleno i da ste sve vreme bilu zabludi sto ste mislili da je plavo.
 
Mozda je ipak taj tvoj kolega bio bolji izbor?
 
Hahaha

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=407466#p407466:397mzwmw je napisao(la):
ftj » Sub Sep 24, 2016 7:52 pm[/url]":397mzwmw]Mozda je ipak taj tvoj kolega bio bolji izbor?

Mogu da vas upoznam, pa da budete zajedno. A Milisav ce da vam bude kum. Eto sve imaš rešeno. Jedino put u Holandiju, pošto ovde ne mozete da se venčate, ne mogu da vam obezbedim, za to ćete morati sami da se snađete.
 
Vrh