Šta je novo?

Dragan Djilas

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Podzemni kontejneri su dobri cim su ih razvijeniji prihvatili. Problem je, bar prema slikama koje su ljudi postavljali, sto je Beograd dobio najmanje kontejnere na svetu, odnosno u njih se mogu ubacivati iskljucivo kese Maxi-ja i nista vece.

Pa zasto su ovako mali da se cak i kesa iz Tempa ili Rode ne moze ubaciti?
I kod mene je gomila smeca trenutno okolo, ali to je zato sto verovatno ne mogu ni da rade dok se ne ociste ulice nizih prioriteta i prilazi istim. Mada je kod mene cesto pretrpano djubretom i kada nije ovako vreme. Kao da je kapacitet ipak mnogo manji nego sto su bili oni prethodni iako oni govore drugacije.
 
Де не лупај. Убацивао сам кесе од 60 и 90 литара и све прођу кроз отвор. Шта прође нормално кроз отворен поклопац проћи ће и када се поклопац затвори. Када отворе да испразне контејнер стани и погледај, па ћеш видети колико су већи по запремини.

Свака општина која има подземне контејнере је и у програм за рециклажу. Пријавиш се, Чистоћа достави кесе и умање ти рачун за одношење смећа. Тако да оно смеће које ти остане за овај контејнер може да стане и у кесу од 45 литара.
Рециклажну кесу напуниш за 7-10 дана, а ова обична да је у два дана избацујеш била би толика.

Проблем је сада снег и људи који не желе да ураде нешто што је толико једноставно. Испада да је проблем отворити поклопац контејнера и убацити смеће, па се измишљају ко зна какви идиотски изговори да се то не уради.
Као што баци кесу са смећем са дванаестог спрата у блоковима, тако и баци ову кесу без отварања контејнера.
Градски сељак, као што пише у Национални парк Србија.
 
Nije tacno zato sto ja nikad nisam bacio kesu sa strane a da nisam proverio oba kontejnera. Cim su kese okolo, kontejneri su puni.
Ja ti kazem da se ni po lepom vremenu cesto puta desi da ih ne isprazne na vreme. Doduse, oni posle sa metlama sve pokupe.
 
Ја кажем да и даље има људи који за све што је ново морају да терају контру. И као што рекох не мора да значи да је контејнер пун. Убаце одједном четири-пет мањих кеса и заглаве отвор. По ономе што сам ја видео, празне свако вече, а тамо где не стигну дођу ујутру.
Е, сада. По овом снегу који и даље пада има доста контејнера који нису при главној саобраћајници већ унутар блока, насеља и сл. Ту сигурно није очишћено и зато не улазе. По НБ су поставили доста контејнера између зграда где од паркираних аутомобила не можеш прићи и када је сунце, а камоли када је овакав снег.
 
cgmiki":36eqqndb je napisao(la):
А ако не видиш предност нових контејнера онда џаба мени да ти објашњавам.

+1
 
Ja bi inace zamolio da se ovde ne postavljaju vesti iz Kurira. Ako verujete Kuriru, imate problem. Od onoga sto se objavi u Kuriru, 50% je istina, a 50% teska izmisljotina, i vrlo je tesko razaznati da li je nesto napisano laz ili istina. Kurir je placena novina (ne izdrzava se sigurno od mizerne cene novina na trafikama), sad su placeni da rade hajku protiv Djilasa i otuda ovakvi tekstovi. Sta je tu tacno, a sta izmisljeno, bog te pit'o. Uostalom Djilasa sasvim dovoljno "ocrnjuje" onaj izvestaj Saveta za borbu protiv korupcije o medijima, kurirski tekstovi sumnjivog kredibiliteta u tom smislu nisu potrebni.
 
Џаба објашњавати за Курир. Како која власт дође тако и Курир предњачи у нападу на опозицију.
 
Ja ne citam kurir ali stvarno volim ove dusebriznike koji se brinu za nase jadne male umove koji ne mogu da odluce koje su novine verodostojne, a da naravno ne daju nikakvu alternativu tj. kriju sta oni sami citaju...

Gospodo, dosta je vise tog "elitizma" sa pocetka 2000. kada je samo Blic bio "demokratska" i "slobodna" novina...
Dosta vise uzimanja na sebe ulogu sudije sta valja a sta ne... Pogotovu ne na ovako naivan nacin...

Ne postoji medij koji je nezavistan... I trenutno i ako se gadim Kurira, mnogo vise se gadim "gradjanske perjanice" Blica...
 
Jel kurir nešto napisao za đ a da nije bila istina?

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Feanor":107wm8w4 je napisao(la):
Ja ne citam kurir ali stvarno volim ove dusebriznike koji se brinu za nase jadne male umove koji ne mogu da odluce koje su novine verodostojne, a da naravno ne daju nikakvu alternativu tj. kriju sta oni sami citaju...

Gospodo, dosta je vise tog "elitizma" sa pocetka 2000. kada je samo Blic bio "demokratska" i "slobodna" novina...
Dosta vise uzimanja na sebe ulogu sudije sta valja a sta ne... Pogotovu ne na ovako naivan nacin...

Ne postoji medij koji je nezavistan... I trenutno i ako se gadim Kurira, mnogo vise se gadim "gradjanske perjanice" Blica...

Ja se ne brinem ni za ciji jadni mali um, vec za nivo diskusije na ovom forumu. I nisam rekao da je Blic sad neka ekstra novina, samo da je Kurir dno dna. Ako neko sumnja, neka pogleda nastup onog debila koji im se urednikom naziva u onoj prejadnoj emisiji na jos jadnijoj televiziji Hepi. Sasvim je poznata Djilasova kontrola medija (narocito Blica, Politike, itd.) i sam mogu da prepricavam svakojake price koje sam cuo o tome kako se nista kriticki o gradskim vlastima nije objaviti smelo u najvecim medijima. Medjutim to ne znaci da sada treba da verujemo tamo nekom Kuriru (ponovicu - toalet papir od novine, i to one najsoc varijante), Pecatu, Pravdi ili cemu vec.

Ja npr. verujem onome sto izadje u Insajderu (a oni su umeli da opljunu i Djilasa i DS) jer je to ozbiljno istrazivacko novinarstvo, dokazano X puta. Kurir, s druge strane, je dokazano DBovsko-mafijaska novina.
 
Ja citam insajder ali daleko od toga da mislim da je to nezavisna novina... Iz aviona se vidi da ne diraju SNS...

Sto se tice kurira, vec sam rekao, smece od novine, ali to ne menja cinjenicu da neke stvari saznaju prvi i jedino oni...
Kao sto rekoh manje smece od Blica sigurno...

Takodje, ne volim te komentare kako sprecavamo spustanje diskusije, jer onda uzimamo sebi za pravo da budemo neki intelektualni/moralni autoritet, pogotovu ne na temi o medijima...
 
hazard je mislio na emisiju insajder b92, ne na mafijašku novinu informer...


elem da ponovim pitanje, ima li nešto da je kurir objavio o đilasu, a da nije bilo tačno?
 
Ja pregledam vecinu dnenih casopisa. Od Blica,B92,Kurir,Press,Alo, Danas, Politike.. (nisam citao taj informer, savicu ga u favorites , pa pogledati i to :p)
I moj je utisak da je stanje i dalje lose, mediji nisu slobodni i dalje postoji brdo tema o kojima se ne pise ili kada se pise , uvek se to gleda sa jednog ugla pa vise bude propagiranje neke ideje, nego informisanje ili ne daj boze kvalitetna rasprava.

Kurir je krs novina, ali i blic pa i b92 isto tako.
Svaka cast pojedincima koji nekada napisu neki clanak koji nesto vredi, a on bude objavljen.

p.s. Ovaj informer nemogu da citam free online ?
 
hazard":27v1zx8f je napisao(la):
Od onoga sto se objavi u Kuriru, 50% je istina...
Mnogo je kume......

Znam da je smisao tvog posta bio drugačiji, ali generalno kod nas (zapravo u celom Svetu) je pravilo da je pola tekstova plaćeno (samim tim je pravo naručioca da kreira sadržaj, koji je obično u sukobu sa istinom), a druga polovina je prosto reprodukcija tekstova raznih agencija i čisto je informativne prirode, i nije relevantna za ovu statistiku.

Ako se traži procenat istine u novinarskim tekstovima danas (a naročito naslovnim stranama), reč je o nemogućoj misiji.
 
nikola011":2f9v3yyd je napisao(la):
Pa zasto su ovako mali da se cak i kesa iz Tempa ili Rode ne moze ubaciti?


Па, добро, зар толико потцењујеш своје колеге са БеоБилда, да нам пласираш очигледне лажи. Као да ми не бацамо сваког дана смеће у те исте контејнере, већ нас извештаваш о комуналном проблему Душанбеа у коме - сем тебе - нико није био. Како не схваташ да троловањем, лажима или полуистинама унижаваш и овај форум, и све нас који смо на њему, и себе? :grand:

Људи, сасвим је нормално да су чланови БеоБилда симпатизери различитих политичких опција, да различито виде стварност, да сумњају, критикују... Заједничко нам је, без обзира да ли смо симпатизери црвеног, жутог, плавог, црног или розе дела спектра наше друштвене сцене, да смо посвећени материјалном и духовном препороду Београда и да својим предлозима, акцијама и критикама покушамо да допринесемо његовом развоју. Али, ако желимо да сачувамо високи стандард који је овај сајт успоставио, морамо бар елементарно да поштујемо једни друге и схватимо да су већина људи који овде долазе по информације о граду који волимо зрели и интелигентни људи (бар се надам да је тако) и да морамо да се поштујемо. Јефтино политичарење мислим да треба оставити за неке друге форуме. У супротном, суочићемо се осипањем чланства и одласком појединих некада веома активних људи, попут Биг Владе, Шмексија... Ваљда нам то није циљ.
 
mmgoran":3d71is57 je napisao(la):
E sada, u istoj ulici gde postoje 4 klasična kontejnera, sada su ugrađena 2 podzemna. Ima li neke logike? Analize? Pouke?
Капацитет подземног контејнера је дупло већи од надземног. Количина расположивог простора за бацање смећа није умањена.
mmgoran":3d71is57 je napisao(la):
Prvo novi kontejeri, a onda i novi kamioni. Mislim koliko njih? Koliki će biti račun?
Не купују се нови камиони. Изабран је овакав модел да би се контејнери празнили са истим смећарцима као и до сада. Наравно, урађена је само надоградња у виду дизалице. Много јефтиније него да су куповани нови посебни камиони као што су учинили многи други градови.
 
Bravo Sizif-e lepo si sve rekao. Manite se strancarenja. Da je prica o klubu za koji se navija jos bih i razumeo strast ali politici na taj nacin nije mesto na beobuildu.
 
Ма, хајде. У овој земљи прво политика, па онда на другом месту да треба да дише.
 
sizif":e53i2047 je napisao(la):
Заједничко нам је, без обзира да ли смо симпатизери црвеног, жутог, плавог, црног или розе дела спектра наше друштвене сцене, да смо посвећени материјалном и духовном препороду Београда и да својим предлозима, акцијама и критикама покушамо да допринесемо његовом развоју.

I sta se postiglo za nekoliko godina?
Koliko je bilo ko uspeo nesto da uradi?

Ne pitamo se ni ti, ni ja za bilo sta u ovom gradu. O zapadnom sistemu da veca organizovana grupa ljudi moze dobrom idejom nesto da postigne mozes samo da sanjas.

Cekali smo savremeni sistem naplate prevoza, na tenderu se javio Siemens i neka velika americka kompanija.
Dilas kaze: imam coveka za to, on ce to da uradi.

BusPlus je privatna kompanija koja je preuzela naplatu karata i odredjene obaveze.
Djilas kaze: U julu cete da izbacujete, oni izbacuju.
Padne sneg.
Djilas kaze: pustite ih neka se voze dzabe, oni pustaju.

Djilas kaze komunalnoj: pomazite BusPlus-u, tucite gradjane ako ne plate, oni poslusaju
Djilas kaze komunalnoj: dosta ste tukli, ne ide, idite da taksirate.

Znaci ni komunalna policija nema apsolutno nikakva ovlascenja ni pravila po kome radi.

Djilas kaze Miskovicu: daj malo para i pocni Delta Planet, ovaj pristane.

Djilas kaze: imam gvozdjara koji ce da napravi kontejnere, kakav tender, kakva iskustva drugih.

Znamo da trenutna vlast u Beogradu zavisi iskljucivo od PUPS-a.
Danas Djilas kaze: posto se mnogo smanjuje budzet, 5% taksativno + smanjenje prihoda iz drzavne kase + inflacija a moja pozicija zavisi od Krkobabica sva smanjenja u 2013. idu na infrastrukturu u Beogradu.

Kako mi doprinosimo razvoju, sve sto radimo je komentar na recenicu: Djilas kaze...

Ova tema je postojala i pre mene. Nisam pripadnik nijedne stranke. Mozda ti delujem kao naprednjak ali ne vidim da ce oni doneti bilo sta dobro. Zelim samo da verujem da ce dobro uzdrmati ovaj sistem apsolutizma, pa da onda zaista i mi mozemo da ucestvujemo u zivotu grada.
Evo mog doprinosa ovoj temi za tebe, govoricu samo sta Djilas kaze.

Kako ti komentarises buducnost Beograda uz ovakve planove za narednu i one sledece godine?
Posto nista drugo ne mozemo ni da postignemo nego da slusamo sta ce Djilas da kaze i da damo + ili -.
Od mene za ovu izjavu veliki minus. Ne zato sto mrzim penzionere, nego zato sto su svi penzioneri u republici jednaki i zato sto smatram da to nikada ne moze biti odgovornost jednog grada. Ti ljudi ce ziveti i bez tih 16.000 dinara godisnje kao i svaki drugi penzioner u Srbiji, Beograd ce ostati bez infrastrukture, a mi i nasa deca tu treba da nastavimo zivot.

djilas2.jpg
 
Grad je u zakonskoj obavezi da u odredjenom roku oduzme zemljiste koje nije privedeno nameni (Delta Real estate, Energoprojekt na Novom Beogradu, Stankom na Cukarici su najveci posedi).
Nikom se nista ne oduzima. Zato sto tako Djilas kaze.

djilas1.jpg
 
Nema potrebe da se toliko uzbuđujemo zbog ovih nekoliko tema koje je zaposeo aktivista. To je normalna pojava, a mi smo sami krivi u meri u kojoj se primamo na to...
 
Što bi rekao naš narod ko nije za sebe nije ni za druge.

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh