Šta je novo?

Državni put Ib reda br. 27: Loznica-Valjevo–Lazarevac (za sada Iverak–Lajkovac)

Rukovodilac nadzora na izgradnji deonice od petlje Divac do Valjeva Darko Milidragović naveo je da na izgradnji deonice trenutno radi 25 radnika.
Ovo najbolje opisuje sve. Što sam i sam rekao, da li ovde, da li u razgovoru s nekim, da bih, da skupim dva kombija meštana, ja brže uradio ovaj put. Sramotno.
 
Stvarno se vidi da se trude da izmene dopune i osveze pricu kako bi staro opet postalo novo. Smenjuju se jedan za drugim pored metafora i personifikacija tu su i motivacioni govori... Sve ovo nebi bilo smesno da nije istina. Zivot stvarno pise romane
 
Pretpostavljam da ne nabijaju veći tempo zbog sporije eksproprijacije u Popučkama. Svako jutro i veče kad ih prođem na izgradnji nadvožnjaka vidim da ih ima, uveče čak imaju i reflektore.
 
Zavrse do kraja godine ovo, licno cu glasati za pickoustatog i slikacu listic, okacicu ovde kao dokaz!!! Na sva okupljanja cu im ici o svom trosku... Ajde bre vise, 8km tunelske cevi probise na Karavankama za 3.5 god, plus su imali Slovenci problem oko izvodjaca znaci ranije bi zavrsili, ovaj ne moze da uradi 18km ravnog puta.... Sramota i cemer vise
 
Број радника је мизеран, нисам нашао погоднији израз! Сад могу само да се надам да ће можда бити готово до Нове године!
 
Stalno neki problemi
Ovo sam postavio da se jasno vidi problem eksproprijavija. Ovim ljudima uzimaju oko 70 ari ali isplaciju deo i ostaju duzni... a svi znamo da Republika isplacuje u celosti. Samim tim moze da se pomisli da se neko sluzi ostatkom novca ( koji nije mali ) da bi pravio obdanista,puteve i sl.na drugim mestima po ekstremnim cenama... i tako ovaj put kasni sa zavrsetkom skoro godinu dana kao i sve ostalo ( dok nedobiju novac iz drugih izvora ). Kad bude stani pani,ove ljude sto su ostali ce da isplate u danu ( kao u Surcinu ) i cao
 
Da li ovo podrazumeva izgradnju petlje u Donjem Lajkovcu gde bi se "Vožd Karađorđe" spojio na "Miloš Veliki" ili ja nešto ne razumem dobro? Ovo bi značilo da on nije direktno povezan sa Valjevo - Lajkovac
Screenshot-2024-04-12-19-01-29-215-com-android-chrome.jpg
 
Da li ovo podrazumeva izgradnju petlje u Donjem Lajkovcu gde bi se "Vožd Karađorđe" spojio na "Miloš Veliki" ili ja nešto ne razumem dobro? Ovo bi značilo da on nije direktno povezan sa Valjevo - Lajkovac
Screenshot-2024-04-12-19-01-29-215-com-android-chrome.jpg

Tačno tako.

Nova petlja je u reonu sela Čibutkovica ,11km posle petlje Lajkovac i imaće naplatnu rampu na kojoj ćeš platiti putarinu ako ideš i Bgd,Uba ili Lajkovca i onda posle 500 metara je mala petlja Čibutkovica preko koje dolaziš na kružni tok preko koga možeš da se vratiš ka Lazarevcu Ibarskom magistralom ili ka Ljigu svejedno.

To isto znači da iz Valjeva do recimo Arandjelovca imaš presedanje sa jedne brze sobraćajnice na 11km autoputa pa na drugu brzu saobraćajnicu.
 
Screenshot_20240412_234503_com.huawei.browser_edit_1233550145946665.jpg
Screenshot_20240412_234608_edit_1233494617839382.jpg
Screenshot_20240412_234534_com.huawei.browser_edit_1233487902226362.jpg
Zdravo svima, šta li će onda biti sa ovim „produžetkom“ (plave boje na fotografijama), da li je to za obilaznicu oko Lajkovca? Jer u tom slučaju bi najlogičnije bilo da odatle produže prema Lazarevcu tj. da krene auto-put „Vožd Karađorđe“? Hvala
 
Pogledajte prilog 195395Pogledajte prilog 195396Pogledajte prilog 195397Zdravo svima, šta li će onda biti sa ovim „produžetkom“ (plave boje na fotografijama), da li je to za obilaznicu oko Lajkovca? Jer u tom slučaju bi najlogičnije bilo da odatle produže prema Lazarevcu tj. da krene auto-put „Vožd Karađorđe“? Hvala
Moje mišljenje da ako se ikad izgradi taj krak će doći do Ćelija i tu završiti.

Eventualno neko proširenje magistrale do Lazarevca levo ili Čibitkovice desno ali obzirom na udaljenost malo verovatno.

Samim izborom da spoj Miloša i Vožda bude južno kao i vrstom petlje mislim da je stavljena tačka na direktno povezivanje dve brze saobraćajnice.

Voleo bih da grešim i da me vreme demantuje.

P.S.

U Linku koji je Krcan okačio a u vezi javne rasprave o PPPN V.K čuju se primedbe ljudi iz Lajkovca a i odgovor ljudi koji su branili projekat da će videti da ubrzaju taj deo do Ćelija.
 
Vrh