Šta je novo?

Državni put Ib reda br. 27: Loznica-Valjevo–Lazarevac (za sada Iverak–Lajkovac)

Nikad Loznica dobija brzu saobraćajnicu prema Šapcu jedino do Osečine,Ljubovije da nastave..
 
Nije, dobiće Valjevo severnu obilaznicu kadtad pošto em je jedan od retkih gradova koji nemaju obilaznicu pa im tranzit ide kroz centar, em je ova južna poluinvalidska i ne rešava kamione koji idu centrom ka tranzitu Šabca ili ređe B Bašte. E sad, istina da posle obilaznice nastavak ka Kamenici, Osečini & Co nije tolko prometan. Trenutno. Ali ima dosta razloga da se veruje da i taj zapadni nastavak ima potencijal za rast prometa kada se pusti ovaj deo do Iverka, a posebno tek ako bi se napravila severna obilaznica jer bi ona otvorila čitav taj zapadni kraj od Valjeva, i ka Tari koji ima potencijala ali je sad saobraćajno u zapećku.
 
Pa može do Osečine i Ljubovije jednog dana kad skupe pare
 
Još nisu odradili most ima poveliki deo ko da su na pauzi do proleća.
iMarkup_20221220_172134.jpg
 
Na tom levom što leva strelica pokazuje postavljeni su skoro svi PN nosači, taj desno ne znam da l su sve naglavne grede odrađene, uglavnom verujem da će početi postavljanje nosača čim završe na levom, najdužem. Ne vidim zašto bi se pravila pauza za fazu montaže, a tek po ovom vremenu, samo se radi sporo.
 
Obrisi buduće raskrsnice brze saobraćajnice sa autoputem Miloš Veliki. Na ovom delu se i radi nešto prema Nepričavi, onaj deo prema Valjevu nema žive duše, radnika ni od korova.

IMG_20221225_111314_483.jpg
IMG_20221225_111348_375.jpg
IMG_20221225_111526_794.jpg
IMG_20221225_111538_234.jpg
IMG_20221225_111635_322.jpg
IMG_20221225_112006_714.jpg
IMG_20221225_112033_321.jpg
IMG_20221225_112149_847.jpg
IMG_20221225_112146_796.jpg

Put prema Lajkovcu rekonstruisan i u odličnom stanju dok prema Valjevu je katastrofa
IMG_20221225_112609_596.jpg
IMG_20221225_112613_543.jpg
IMG_20221225_112644_227.jpg
 
Tri "rupe" na deonici još stoje netrasirane.
Nadvožnjak preko pruge i Beogradskog puta još nije počet.
iMarkup_20221225_173251.jpg

Trasa puta do duplih traka spajanje na Iverku
iMarkup_20221225_173015.jpg


Parcela od familije Pivić još odoleva.
iMarkup_20221225_173047.jpg
 
Da, evo kao što Trialinove slike lepo govore, i ja sam prošao juče i ono gde se radi je: nabijen je kamen na početku za spoj sa autoputem (na Trialinovim slikama) , dizalice i radnici na tom dugačkom mostu kod Slovca rade betonske poslove; dosta je radnika na mostu preko puta visokog kamenoloma, bar jedno 10tak na mostu (gde još na krivini fali otkop brda za trasu); bilo je istovarene zemlje na kosinu trupa autoputa, verovatno za završno prekrivanje kamena zemljom; i tamo kod pwtlje Divci je bilo radnika koji su radili na stubovima mosta autoputa preko lokalnog puta za Mionicu/Divčibare. Za taj mostić će trebati još jedno mesec-dva dana. Radi se i na ostalim betonskim poslovima ostalih mostića autoputa preko seoskih puteva i propusta ispod.
Zaključak, uglavnom se rade betonaki poslovi mostovskih konstrukcija, i za to im treba još koji mesec. Ne računajući most preko sadašnjeg puta u Popučkama koji zbog eksproprijacije nije ni počet. Ostali nasipi poput tog kod Pivića, mogu se natrpaju za 10 dana kad završe eksproprijaciju. Najveći problem je po meni zaostatak tog mosta u Popučkama.
Inače, prošao sam i putem za Divčibare i ceo uspon je fino urađen, put deluje za nijansu širi, ali neće se dobiti nešto u uštedi vremena jwr su krivine iste.
 
Pričao mi prijatelj čiji rođaci još žive u kućama u Popučkama na trasi da se i dalje sude sa državom jer ne žele da im isplate iznos koji traže.Oni i dalje žive u kućama a sudski epilog je daleko.Tako da sumnjam da ova saobraćajnica može da se završi do kraja sledeće godine.
 

Prvi put se moze videti detaljno spajanje BP I AP, zavrseno nanosenje greda na najduzem vijaduktu, poceli I drugi najduzi. Ima jos dosta novih betonskih radova, ali ekspropriacija je izgleda rak rang.
Sve u svemu lep snimak sniman juce I prekljuce!
 
Nije li prostije-jeftinije bilo regulisati Kolubaru na tom delu?
Svakako ce korito morati da regulisu, a ako si mislio sto jednostavno nisu ispravili, ee pa bato sa majkom prirodom se ne igra kako tece pusti je, a da su je ispravili dobili bi na brzini, ovako krivuda i usporava.. klasik
Meni je najcudnije od svega da imaju ovako lepo vreme i da nista zivo se ne dogadja. Ja ne verujem koliko problema ima, zemlja nije regulisana, mostovi, petlja, nadvoznjak preko pruge i m puta, petlja u va glavni deo, korito ajoooj asfalt idi bre 3 god jos
 

Prvi put se moze videti detaljno spajanje BP I AP, zavrseno nanosenje greda na najduzem vijaduktu, poceli I drugi najduzi. Ima jos dosta novih betonskih radova, ali ekspropriacija je izgleda rak rang.
Sve u svemu lep snimak sniman juce I prekljuce!

Ако би решили експропријацију, без проблема би се ово завршило у току 2023. године
 
Лозница ће ту најмање настрадати, Мачва је угроженија од загађења подземних вода, тј. све низводно од Лознице. А онда могу да угасе пољопривреду у том региону.
 
Vrh