Šta je novo?

Državni put Ib reda br. 27: Loznica-Valjevo–Lazarevac (za sada Iverak–Lajkovac)

Uglavnom, krenulo se u tih 400m spajanja prema Slovcu, mesto Veselinovac. Nadamo se do kraja meseca da ce se istrasirati do kraja i posle samo nasip
 
Jesu ove slike tu gde se trenutno završava? Veselinovac, Valjevska Loznica ili kako se već zove
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=858958#p858958:2trqf2h8 je napisao(la):
Earthmoving » Sub Jun 19, 2021 5:54 pm[/url]":2trqf2h8]Jesu ove slike tu gde se trenutno završava? Veselinovac, Valjevska Loznica ili kako se već zove
Da da, to je taj delic sto je danas upravo krenuo da se regulise. Veselinovac ka Slovcu.
 
Nastavljeno trasiranje u Veselinovcu kao što je pomenuto gore.
 

Prilozi

  • IMG_20210620_161957.jpg
    IMG_20210620_161957.jpg
    123,1 KB · Pregleda: 1.739
Imam jedno pitanje: zašto već mesecima ne spoje trasiranje par stotina metara do petlje Lajkovac? Kad spoje ovo u Veselinovcu, pređu preko Popučki do Iverka, ostaje još taj kratki deo još nespojen.
 
Чувају шлаг за крај! или још нису решили како ће ка Лазаревцу!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=859093#p859093:2oqp9nhq je napisao(la):
Earthmoving » 20 Jun 2021 05:20 pm[/url]":2oqp9nhq]Imam jedno pitanje: zašto već mesecima ne spoje trasiranje par stotina metara do petlje Lajkovac? ostaje još taj kratki deo još nespojen.


Taj mali deo je istrasiran ali nije nasut,ja sam to slikao jos u novembru prosle godine,tu je i put verovatno ide nadvoznjak pa ce kasnije i nasuti.

IMG-20201108-151337-1.jpg
 

Prilozi

  • Screenshot.png
    Screenshot.png
    504,1 KB · Pregleda: 1.643
Na koji se nacin tu planira spajanje sa postojecim putem? Kruzni tok? @Slucajni prolaznik imas li mozda plan tog dela?
 
Pa da kružni tok
 

Prilozi

  • IMG_20210620_195400.jpg
    IMG_20210620_195400.jpg
    55,4 KB · Pregleda: 1.607
Fensi, nema sta. Da se o tome razmisljalo kad se gradio Milos veliki mozda se mogla nekakva petlja uglaviti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=859113#p859113:wyh2l0ey je napisao(la):
blagic » Ned Jun 20, 2021 6:38 pm[/url]":wyh2l0ey]Na koji se nacin tu planira spajanje sa postojecim putem? Kruzni tok? @Slucajni prolaznik imas li mozda plan tog dela?
Trialin je to bas objasnio, bas tako kako je na slici, samo ce to na samom kraju biti radjeno. Nece verovatno hteti da se radi sada da se tok saobracaja gusi, ostavljaju sve za kraj, to se posle zavrsi sve relativno brzo, bukvalno bez zastoja saobracaja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=859098#p859098:33qrirpx je napisao(la):
Алтаир » Ned Jun 20, 2021 4:55 pm[/url]":33qrirpx]Чувају шлаг за крај! или још нису решили како ће ка Лазаревцу!
Pa imaju za sada dva plana, jos se veca oko cega iskreno ne znam, ali znam da je ogroman projekat i mnogo tezak za realizaciju oba
Dosta domacinstava treba da se pita oko oba projekta i kuda ce i kako ce, zaista je teska odluka. Ali dok to ne dodje na red, videcemo...
 


Ovo sto sam obelezio crvenim to se rusi, znaci nece biti spojeno, brza saobracajnica ce direktno ici na kruzni tok i tako nastavlja ka Lazarevcu i dalje... Ulaz i izlaz ko bude zeleo na stari put ce biti pojednostavljen kruznim tokom i mislim da je to jedino resenje tu.
 
Moze to i drugacije da se odradi. Kao sto rekoh, moglo je da se odradi kada se gradio Milos, ako je vec plan od 2010, kao sto si rekao. Tad je vec ostavljen krak ka Lajkovcu, znaci planiralo se. A moze se odraditi i kruzni tok a la BG arena. Tako da se ne usporava saobracaj na glavnom pravcu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=859282#p859282:le5oeo8i je napisao(la):
blagic » Pon Jun 21, 2021 12:09 pm[/url]":le5oeo8i]Moze to i drugacije da se odradi. Kao sto rekoh, moglo je da se odradi kada se gradio Milos, ako je vec plan od 2010, kao sto si rekao. Tad je vec ostavljen krak ka Lajkovcu, znaci planiralo se. A moze se odraditi i kruzni tok a la BG arena. Tako da se ne usporava saobracaj na glavnom pravcu.
Odlican predlog, nema sta. Mada mislim, Srbija, sta se vise cudimo, ko zna sta ce prekopati i izmisliti i promeniti to je sve njihova neka politika. Mozda ih zeza ovde taj sistem sto si naveo, nemaju prostora zbog imovinsko pravnih osnova za tako nesto, mozda ne znam...
Ali svakako lepa ideja koja je eto mogla biti lepa, korisna i prosta za sve
 
Koliko sam razumeo u Lajkovcu treba da se spoji jedan od krakova "Vožda Karađorđa" sa "Milošem velikim".

Zar nije logično pri priključenju brze saobraćajnice od Valjeva uzeti i to u obzir i napraviti rešenje koje će sve povezati na najbolji način ?
 
Da priključenje prema autoputu Vožd Karađorđe.Dalje Lazarevac tj petlja prema Ibarskoj.
 
Да су паметни,прво би ,још одавно спојили петљу и Ибарску,тих 4,5 км ткз Обилазницом око Лајковца....Али пошто нису,овајо је хаос кроз Лајковац и нико жив из Лазаревца не иде на аутопут јер се превише времена губи...
 
Ja sam malo kalkulisao kažem ovo je neka moja procena kad se završi ova brza saobraćajnica i Nbg-Surčin.Kad se spoji sve otprilike,ako se ide od Trebevićke iz Bg do Selimira Djordjevića u Valjevu.

Autoputem
96 km dužina
1 sat putovanja
160 dinara putarina
95 % duple trake (autoput)
Bezbednost 80 %

Ibarskom
85 km dužina
1 sat i 24 minuta putovanje
Bez putarine
5 % duple trake
Bezbednost 30 %
 
Kako 5% duple trake ako će biti 18km (Lajkovac-Valjevo) od 85km? To je preko 20%.
 
Pa jeste ali onaj ko odluči ići preko Lajkovca na Ibarsku koristiće duple trake samo do Iverka.Brza saobraćajnica neće ići prema Lajkovcu nema isključenje.Samo na autoput.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=859405#p859405:1h90u3hh je napisao(la):
trialin » Pon Jun 21, 2021 9:40 pm[/url]":1h90u3hh]Ja sam malo kalkulisao kažem ovo je neka moja procena kad se završi ova brza saobraćajnica i Nbg-Surčin.Kad se spoji sve otprilike,ako se ide od Trebevićke iz Bg do Selimira Djordjevića u Valjevu.

Autoputem
96 km dužina
1 sat putovanja
160 dinara putarina
95 % duple trake (autoput)
Bezbednost 80 %

Ibarskom
85 km dužina
1 sat i 24 minuta putovanje
Bez putarine
5 % duple trake
Bezbednost 30 %


Gde bi se isključivalo za Divčibare? Koje bi bilo procenjeno vreme stizanja?
 
Триалин,мислим да ће бити силаска са дуплих трака пре Лајковца,зашто не би омогућили Лајковчаника,Лазаревчанима да када иду у Ваљево користе брзе траке?
 
Vrh