Šta je novo?

Državni put Ib reda br. 27: Loznica-Valjevo–Lazarevac (za sada Iverak–Lajkovac)

Ti meni tvrdiš da je moje znanje ovog pravca "sa tastature", a svi koji duže prate Forum znaju da sam bar 20 puta snimio taj pravac po blatu, makadamu, asfaltu, zimi, kiši, letu... od Surčina pa sve do Lajkovca i Slovca, što slikama, što dronom, što kamerom, dakle znam svaku njivu i sokak okolo sa terena , a ne sa tastature kako ti, Lažov, tvrdiš. Ti tada nisi imao pojma ni gde prolazi autoput, ti koji si sad najpametniji jer "svake sedmice ideš preko Divaca", i dok ti nisi imao pojma, ja sam snimio najstariji snimak ovog pravca, pa mi ti nađi ako ima stariji od ovoga: https://www.youtube.com/watch?v=yBgHjF5a9PA Da ponovim još jednom na tvoje tvrdnje da je moje znanje "sa tastature" da si ti LAŽOV.
Možemo pričamo da li će se stizati za ovoliko ili onoliko minuta, ali za ovo gore si čist lažov. Pokušao sam na kulturan i matematički način da pokažem svoju tvrdnju, ali sa nekim ljudima ne vredi fino.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=855726#p855726:1garbnws je napisao(la):
trialin » Sub Jun 05, 2021 1:49 pm[/url]":1garbnws]Ja san danas do Zemun Polja iz Valjeva za 1 h 15 minuta do Pupinovog mosta stigao od 08:30h do 09:45 h.
Pa to je to, kada se izgradi Surčin-Nbg (ušteda -10min) i Lajkovac-Valjevo (ušteda 5-10min), od Va do Pupinovog mosta ćeš putovati oko 1h. I ako od toga oduzmemo -5min Valjevo-Divci i -15min Vojvođanska-Pupinov most, dolazimo do onog što sam rekao Vojvođanska-Popučke(ulaz u Va) 35-40min.
Ali nema veze, kad se završi Surčin-Nbg i Lajkovac-Valjevo (Popučke, Iverak), snimiću kolima za ovog pametnog Sev-a kako se stiže za 35-40 min od Vovjođanske do Divaca 70tak km autoputem/brzim putem, a da se ne juri 170, kako on tvrdi. Pa svako normalan zna za kolko se pređe 70km na autoputu, nije to neka filozofija.
 
Današnje .......
 

Prilozi

  • IMG_20210605_200938.jpg
    IMG_20210605_200938.jpg
    162,3 KB · Pregleda: 3.156
  • IMG_20210605_200804.jpg
    IMG_20210605_200804.jpg
    162,9 KB · Pregleda: 3.160
  • IMG_20210605_200455.jpg
    IMG_20210605_200455.jpg
    156,5 KB · Pregleda: 3.171
Stigli su u Popučkama 100 m do pruge. Tu su odmah i kuće. Koliko vidim ljudi su i dalje u svojim kućama, niko se još nije iselio, kao da se ništa ne dešava. 99 posto je problem eksproprijacija, što je veoma neozbiljno od strane države.
 
Prošao sam juče, i dalje puno kamiona šparta noseći kamen, ne znam više gde tolki kamen nasipaju. SNS Inkop Ćuprija predjači sa kamionima. Nasipanje ide monogo brže i jeftinije nego na drugim deonicama jer su im kamenolomi na pljunometar. Što se tiče presecanja sa sadašnjim putem kod Popučki, sa puta se ne vidi najjasnije gde je to mesto presecanja, ali meni se učinilo da je to ipak par stotina metara pre table ulaska u Popučke, možda grešim. Na satelitu od juče nema vidljivih promena u trasiranju.
 
Ja sam video kineze u Nedelju u Slovcu oko 20h zavrsavaju smenu i odlaze u kamp u Nepricavi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=856520#p856520:3bj3t0di je napisao(la):
ValjevacVA » Sre Jun 09, 2021 6:43 am[/url]":3bj3t0di]Stigli su u Popučkama 100 m do pruge. Tu su odmah i kuće. Koliko vidim ljudi su i dalje u svojim kućama, niko se još nije iselio, kao da se ništa ne dešava. 99 posto je problem eksproprijacija, što je veoma neozbiljno od strane države.
Nije 99 posto eksproprijacija, nego 100 posto. Imovinsko-pravni odnosi su trebali biti završeni još prošle godine.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=856543#p856543:2whio5jl je napisao(la):
Earthmoving » Sre Jun 09, 2021 8:39 am[/url]":2whio5jl]Prošao sam juče, i dalje puno kamiona šparta noseći kamen, ne znam više gde tolki kamen nasipaju. SNS Inkop Ćuprija predjači sa kamionima. Nasipanje ide monogo brže i jeftinije nego na drugim deonicama jer su im kamenolomi na pljunometar. Što se tiče presecanja sa sadašnjim putem kod Popučki, sa puta se ne vidi najjasnije gde je to mesto presecanja, ali meni se učinilo da je to ipak par stotina metara pre table ulaska u Popučke, možda grešim. Na satelitu od juče nema vidljivih promena u trasiranju.
"prednjaci" i "popucaka" se kaze, ali malo sale, hahahaha
Sto se tice nasipanja, rekao sam vec, mnogo ima nasipanja, i nasipanja, za sada nekih 400m je ostalo do spajanja sa Nukleusom koji ide iz Lajkovca. Sto se tice blizine kamenoloma, iskreno njima je i najblize, najdalje je CLC-u, koji dovlaci iz Struganika i Zabrdice. Pa je samim tim i njima podosta teze, medjutim oni su najblizi Popuckama, a mesto spajanja vam se vidi sa beogradskog druma, dosli su na nekih 100m od pruge. Ali naravno i tu ima dosta nasipanja jer tu mislim da ide na 8m visine nasip. Ako nekog zanima vezano za trasu pitajte, za parcele, novac, sudske presude i resenja nisam kopetentan...
 
Да ли су почети вијадукти преко Колубаре?
 
Jedino novo preko satelita što se vidi je regulacija korita Kolubare.U Popučkama blokada ....
 

Prilozi

  • IMG_20210610_162356.jpg
    IMG_20210610_162356.jpg
    124,9 KB · Pregleda: 2.009
U Popuckama zaista ne znam sta se desava, nemam info da je blokada icega. Sto se tice sipova, daa, rade se samo kod Markove crkve. Tu je najzgodnije i odatle su eto poceli. Regulacija Kolubare je pocela ali sporo se odvija, nadamo se da ce do kraja god uspeti u nameri kojom se bave. Za sada je samoo tu, ostali sipovi cekaju zavrsetak nasipa.
 
Što se Popučaka tiče, mogu da dodju do pruge, tj. do kuća i tu staju..ljudi i dalje žive najnormalnije u svojim kućama. Veoma su nezadovoljni ponudama za kuće i zemljište, tako da kao što mi je drugar iz opštine odavno rekao, biće gadno na tom delu. Mislim da je ceo taj deo u popučkama što je ostao nerešen.
 
Evo malo da pojasnim na mapi sta se radi koliko sam razumeo.



 
Са најавама промене парничног поступка сви који се не слажу са ценом експропријације су угасили, генерално сви смо гадно нај...и ако то прође а у неком облику ће проћи!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=857119#p857119:60m9puh2 je napisao(la):
Алтаир » Pet Jun 11, 2021 12:35 pm[/url]":60m9puh2]Са најавама промене парничног поступка сви који се не слажу са ценом експропријације су угасили, генерално сви смо гадно нај...и ако то прође а у неком облику ће проћи!
У ком смислу угасили?
 
Да не препричавам, ево послушај сам па просуди! По мени ово је најава тираније....не видим другу реч која би боље ово описала!
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=08nyXkgqSo0[/youtube]
 
За оног ко је у праву, овај закон није ништа. Уплатиш таксу унапред и тражиш оно што ти припада. Не верујем да ће било ког ко је оштећен током експропријације овај закон зауставити да иде на суд.
 
Možda, ali da bi uopšte došao na sud, treba već mnogo para. A koliko ih naši ljudi imaju?
 
Poceli su da liju stubove u Slovcu izgleda mi..
 

Prilozi

  • Screenshot.png
    Screenshot.png
    486,5 KB · Pregleda: 1.129
Skroz do pruge su došli u Popučkama, ima tu još da se nasipa, ali su stigli skroz do kuca..šta će se dalje dešavati, zavisi od nerešene eksproprijacije..ljudi su i dalje u kućama, sasvim normalno žive iako su došli 20 m od njih.
 
Moze i ovako da se iznadje resenje ima samo jedna kuca koja treba da se rusi i hala kod malog raja ,iza ima dovoljno mesta za petlju.
 

Prilozi

  • Screenshot.png
    Screenshot.png
    970,9 KB · Pregleda: 660
Svakako da je to bolje rešenje. Ta kuća koju si obeležio za rušenje mislim da je ionako napuštena i koliko znam niko tu ne živi. A druga stvar, bolje je i rešenje da se ruši samo mali raj, jer lakše je rešiti problem sa jednim vlasnikom, nego rušiti 5-6 lepih kuća i jedan poslovni objekat.
 
Pa da gde je ta kuca isli bi stubovi do petlje,odatle bi se ostavio krak za Loznicu,i iskljucenje/ukljucenje pored Malog Raja i mogao bi da se prosiri put od Europroma do semafora za jos jednu traku da ne koci saobracaj od Valjeva prema Divcima.Mislim sve se moze kad se hoce..
 
Vrh