Šta je novo?

Državni put IB, deonica: Novi Sad – Ruma – Šabac – Loznica

Par sličica od danas. Most je čini se u završnoj fazi šminkanja. Vidi se da se postavljaju ograde i rasveta. Vidi se nekoliko manjih kamiončića na njemu. Ono što mi je privuklo pažnju je dosta raznoraznog smeća koje je ostalo. Nadam se da će se to lepo očistiti. I za kraj slika parcele do samog puta ŠA-SM gde će biti petlja. Vlasnik je zasadio lešnik. Parcela je skroz zarasla. Vidi se da to niko ne održava. Lep način da se poveća vrednost eksproprijacije.


20220928_172529.jpg
20220928_172600.jpg
20220928_172604.jpg
20220928_172608.jpg
20220928_172652.jpg
20220928_173136.jpg
20220928_174440.jpg
 
Op trc gevenzi zajng !

Momirović obišao budući Fruškogorski koridor: Ako se bude štedela struja, završićemo projekte​

https://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/318827/Momirovic-obisao-buduci-Fruskogorski-koridor-Ako-se-bude-stedela-struja-zavrsicemo-projekte.html

https://www.b92.net/biz/vesti/srbij...procenjivog-znacaja-za-vojvodinu-foto-2222676

Evo prve naznake onoga što sam ranije govorio ovde, a to je da će para nestati usled krize i da će se štedeti na kapitalnim ulaganjima. Čim se neko upinje da svakom izjavom ubede u nešto, onda je obično suprotno od toga. Stalno nam ponavljaju kako je u svetu haosu a u Evropi rat, mi guramo naše projete i ne posustajemo, jer smo eto valjda najpametniji i najbolji od svih.

Jasno je da od štednje nema ništa, pa ćemo sad mi biti krivi što nema para za put jer smo pare potrošili na struju.
 
Valjda nismo tolki baksuzi :p Ja i dalje cekam dan kad ce da dovedu masine i krenu da buse tunel :ROFLMAO: Nisam prolazio 10tak dana, ne znam da li ima nekih promena. Misljenja sam da ako krenu sa tunelom da je to to, jer je verovatno najzahtevniji deo celog koridora. Pa idem logikom ako njega urade, odradice i ceo koridor.
 
Mene pak najviše brine eksproprijacija na potezu od tunela do mosta. To će da košta MNOGO!
 
Mene pak najviše brine eksproprijacija na potezu od tunela do mosta. To će da košta MNOGO!

Hoce. Plus to jos nije iz kredita vec iz budzeta.

Proce uskoro dve godine, nisu ni metar usli u Frusku goru. Mnogi projekti su zapoceti ne da bi se zavrsili, vec da bi se reklo da se radi na njima. Najgori moguci populizam, kombinacija laganja naroda plus kraduckanja. Nalozis ljude na autoput do Duge poljane, ili do Kotromana, ili ZR - BG ili Vozda Karadjordje ili Kikinda - Sombor... a znas da nemas para, al ipak lazes.
 
E da nego stvarno, hoće li biti dovoljno pametni da prvo "zapnu" da urade jednu cev? Pa kad kroz nju krene saobraćaj da dovrše drugu cev i drugu traku puta, koja bi dotada mogla biti pristupni put za građevinske mašine, tako da se one ne mešaju - sve dole do spoja u Paragovu - sa saobraćajem koji koristi prvu završenu cev. MIslim lepo je imati odmah obe cevi, ali bi još lepše bilo početi koristiti makar jednu što pre, a drugu da dovršavaju kada se prva pusti.
Mislim da je u HR dobar deo tunela tako puštan u saobraćaj, a inicijalno i ceo auto put ka Rijeci, pa je bar bilo upotrebljivo dok se radi druga cev.
 
Imaju oni dovoljno mašina za obe cevi. Pošto kopaju novom austrijskom metodom nisam siguran da bi puko uvećanje mašina dalo neke rezitate.
Ovom metodom mogu da napreduju brže samo ako imaju više napadnih tačaka. Recimo da mogu na sredini tunela da počnu da buđe prema oba izlaza, onda bi imali 4 napadne tačke po cevi. Ali mislim da to ovde nije opcija.

Iz moje perspektive, princip svrisishodnosti ovde ne igra ulogu. Najveću ulogu igra novac. Da je do svrsishodnosti, oni bi već uradili deo od Rume do Iriga da ljudi mogu da koriste deo autoputa. Na primeru RU-ŠA smo doživeli da se most završi a da 20km kroz ravnicu ne može da se uradi za 3 godine. Niko nam ne garantuje da i kada prokpaju tunel za 4 godine opet budu kasnili radovi od RU do Iriga. A i kad sve to završe, sigurno će još više kasniti kroz Paragovo. Da hoće da završe kad i tunel, trebali bi već da počnu eksproprijaciju kroz Paragovo.
 
Od Rume do Iriga je nekom logikom najlakše. Jako malo objekata. Postojeća magistrala je odlična. Tu se redovno vozi 100km/h.
U svakom slučaju, tek kada se napadnu sve tačke na trasi, tunel bude probijen nekih 80%, tek se onda može naslutiti završetak. Ovako samo možemo da nagađamo.
 
To i jeste problem što se po magistrali vozi 100 na sat i više. Kad se na to doda opterećenost i dosta kamiona onda to psotaje opasna deonica a autoput bi rešio taj rizik. Od kako su renovirali tu deonicu, svaki put kad prođem svedočim takvim situacijama gde se nesreća bukvalno za dlaku izbegava. Ljudi prilikom preticanja prave toliko loše procene da oni u susret moraju bukvalno da stanu. Ta deonica ima dosta ulegunuća gde se auto ne vidi kada započnete preticanje a onda samo odjednom ispliva. Ako se doda da svi voze brže od 80 onda se i prave loše procene. Poslednju put je neki klinac preticao kolonu. Sve vreme sam ga gledao kako ide ka meni. Pretekao je nekoliko auta, pa je odlučio još jedan, pa još jedan (kad se već zaleteo) i onda je hteo još jedan gde mi je išao u direktan sudar. Blicao sam mu još ranije, usporavao i bukvalno sam morao da stanem i sklonim se u stranu i ovaj koga je preticao je morao da koči da bi on prošao.
 
Ako je svež snimak, ovo se nije pomaklo mnogo od kako sam ja prolazio pre mesec dana.
 
Prošao sam pre 2 dana u nedelju. Počeli su da formiraju ulazni portal za drugu cev. Nije bilo puno radnika.
Na Rumskoj raskrisnici se već vide stubovi iznad zemlje na paralelnom nadvožnjaku preko autoputa. Čini mi se da su malo više "razvalili" samu petlju, tj. trasiranje i nasipanje same petlje.
Deo gde će se izmestiti magistralni put je dosta nasut (trasa od petlje Ruma prema Hrtkovcima nekih par stotina metara).
Nadvožnjak preko autoputa na delu između petlje Ruma i Hrtkovaca, takođe su izliveni stubovi i vire iznad zemlje.
Petlja u Hrtkovicima, magistralni je izmešten ispod budućeg autoputa. Već je neko to rekao ovde. Dodao bih da je i lepo osvetljeno noću. Rade na nasipanju "rupe" gde je nekad prolazio magistralni put. Ima i dosta izlivenih greda pored na placu.
Toliko koliko sam mogao da vidim iz auta.
 
I dalje je iz njive u njivu. Nažalost nema Earth-a da ti odgovori. Izgleda da je banovan ili se naljutio.
Stajaće ovo dugo iz njive u njivu. Kako stvari stoje, možda čak bude "sa vijadukta u njivu" jer na teritoriji opštine Šabac nisu nigde ni zagrebali zemlju.
 
Ja sam pre godinu i po rekao da postoji velika verovatnoća da most bude završen a da ide u njivu, tad na mene neki skočiše da nemam pojma itd, pa nemam nameru se bakćem s budalama, saamo se pokazuje dal je tako ili nije. Nisam ljut ni banovan nego šta ima da dolazim, ovo imam na Yt, na Sentinelu, iz posla imam info, da trpim gluposti Admina i par likova koji ne razumeju stvari a bahati su, nemam interesa. Tebe (i još neke) poštujem, pa pošto me spomenu da ti odgovorim :)
 
Vrh