Šta je novo?

Državni put IB, deonica: Novi Sad – Ruma – Šabac – Loznica

A gde je krak ka Pavlovica mostu?
Slika je sa Tominog Instagrama

SA-LO.jpg
 
Veliko je pitanje da li će se to ikad praviti, pogotovo jer sad prave autoput preko Rače kojim će Bijeljina biti spojena sa BG i NS...
 
Da li neko zna gde je počela gradnja brze saobraćajnice Šabac-Loznica?
Tražio sam ali nisam uspeo da nađem.
 
Da li neko zna gde je počela gradnja brze saobraćajnice Šabac-Loznica?
Tražio sam ali nisam uspeo da nađem.
Prošao sam u nedelju putem od Prnjavora do Badovinaca. U ataru izmedju je izgradjeno naselje Azvirt i nakon nekih 100 metara asfaltiran, verovatno pristupni put, koga ranije nije bilo. Tim putem je išao veliki kamion koji vozi materijal.
Otvaranje je bilo u Prnjavoru koji pripada Šapcu, govorio je gradonacelnik Šapca. Novo Selo je u gradu Loznici, gradonačelnik je samo bio prisutan.
 
Počele su pripreme za gradnju petlje u Sr. Kamenici,kao i pripreme za krčenje putnog pojasa oko puta između ulaza u Paragovo i buduće petlje. Ono brdo šljunka i kamena kod petlje Ruma još uvek stoji, kod Hrtkovaca rade nasipanje trase,koliko sam mogao da vidim,prolazi blizu kuća na istočnoj strani sela,petlja između Hrtkovaca i Platičeva skromno napreduje,ali ipak,poprima obrise petlje, uključenje iz pravca Platičeva je nasipano kamenom,isključenje iz pravca novog mosta,takođe se nasipa, stubovi za nadvožnjak na poljskom putu još nisu betonirani.
 
Kazu rok za fk april 2024 god, a za godinu dana nisu poceli da buse tunel ni sa ove jedne strane. Treba izbusiti 7 km cevi, izbetonirati, asfaltirati, opremiti, a verovatno ce biti problema i zbog loseg satava zemljista, podzemnih voda,itd. Gde je ostatak trase, veliki most na Dunavu. Gledajuci dosadasnje iskustvo oko rokova, obecanja, i stvarnog zavrsavanja nekih deonica autoputeva mislim da nije realno da se ovo zavrsi pre 2026 godine.
 
Počele su pripreme za gradnju petlje u Sr. Kamenici,kao i pripreme za krčenje putnog pojasa oko puta između ulaza u Paragovo i buduće petlje. Ono brdo šljunka i kamena kod petlje Ruma još uvek stoji, kod Hrtkovaca rade nasipanje trase,koliko sam mogao da vidim,prolazi blizu kuća na istočnoj strani sela,petlja između Hrtkovaca i Platičeva skromno napreduje,ali ipak,poprima obrise petlje, uključenje iz pravca Platičeva je nasipano kamenom,isključenje iz pravca novog mosta,takođe se nasipa, stubovi za nadvožnjak na poljskom putu još nisu betonirani.

Kako su počele pripreme za petlju kod Kamenice i trasiranje do Paragova kad eksproprijacija nije urađena? A veliko je pitanje da li je uopšte i počela?
 
Od kolege sam saznao da je eksproprijacija na području Loznice završena. Navodno, ostale su bile da se reše samo parcele za koje su vlasnici nepoznati, pa su to odradili advokati postavljeni po službenoj dužnosti. I to je odrađeno.

Inače, ono što mi je isto rekao je da će pojedine raskrsnice biti semaforski regulisane ili kružnim tokovima.
 
Ako ne žele crnu hroniku svakodnevno neka broj tih kružnih tokova i raskrsnica smanje na minuinum a svako podizanje i spustanje nivoa puta neku uzmu u razmazranje za eventualne petlje ili neka prave nekoliko nadvožnjaka.Većina je išla od Soluna do Halkidikija, izuzimajući deo kod Nea Mudanje i brzi put mora tako da izgleda.Nema opravdanja za minimalnu ustedu na ovolikom projektu.
 
A kolko bi trebalo bude tih kružnih tokova na tih 50tak km? I ako ih bude, ne verujem će ostanu kao večna rešenja, verovatno će posle 5-10 godina se denivelišu.
 
A kolko bi trebalo bude tih kružnih tokova na tih 50tak km? I ako ih bude, ne verujem će ostanu kao večna rešenja, verovatno će posle 5-10 godina se denivelišu.
Neuobičajeno si optimističan pred izbore za ove denivelacije :)

Ne znam, to nije znao da mi kaže, ali je čuo od jednog koji je eksproprisan (ne znam s koje lokacije) da će tu biti semafor. Izinjamvam se na nepreciznoj informaciji.
 
Vrh