Šta je novo?

Državni put IB, deonica: Novi Sad – Ruma – Šabac – Loznica

Из данашњег прилога на ТВ Пинк:

- Тренутно је акценат на земљаним радовима у Мајуру
- Данас почињу радове на горњем носећем слоју 0 31 у Лозници
- Започети су и радови на одводњавању
- Спикерка је рекла ”Сви објекти на овој траси ће угледати светлост дана до јесени”
- Г. Антић је рекао да се ради и на 6 кружних раскрсница
 
Snimak od danas.. evo ga i kružni tok kod šapca.. mesto gde bi trebalo da se spaja sa novom šabačkom obilaznicom.. ipak ga rade na ovom mestu, iako sam mislio da će biti pomeren ka lo u odnosu na ovo mesto
Screenshot_20240309_215409_Chrome.jpg
 
Нема од тога ништа осим ако не буде република инвеститор.
А сад гледам тај нови кружни ток, ако буде везан са постојећим обилазним путем мораће да раде и ту надвожњак преко пруге.
 
Нема од тога ништа осим ако не буде република инвеститор.
А сад гледам тај нови кружни ток, ако буде везан са постојећим обилазним путем мораће да раде и ту надвожњак преко пруге.

Verujem da će je uraditi kad tad, čim rade kružni tok.. nisam znao da planiraju čak 6 kružnih tokova da rade od sa do lo..
 
Па ни овај кружни ток није у складу са планом нове обилазнице око ширег подручја Шапца.
 
Jeste li sigurni da je to kružni tok? Suviše mi je se čini kao mali radijus za kružni tok na putu sa četiri trake.
 
Verujem da će je uraditi kad tad, čim rade kružni tok.. nisam znao da planiraju čak 6 kružnih tokova da rade od sa do lo..

Нисам ни ја. И даље ми нису јасне локације кружних раскрсница, осим оних на територији града Лознице. У сваком случају, то ће значити да ће од Лознице до Шапца требати минимум 35 минута. У суштини, није велики губитак у времену колико је стално кочење пред сваку кружну раскрсницу потенцијално опасно

Претпостављам да ће овако некако изгледати?

 
Pre će biti da će šest kružnih tokova biti uključujući i odvajanje prema Pavlovića mostu.
 
Pre će biti da će šest kružnih tokova biti uključujući i odvajanje prema Pavlovića mostu.
То има више смисла, него су помињали на отварању АП Рума-Шабац да ће бити денивелисана раскрсница на том месту... можда ће то омогућити када потпуно заврше одвајање ка Павловића мосту.

А ово што је сликано - могуће да је СОС проширење
 
Mislio sam na celu deonicu od odvajanja u Slepčeviću pa do Pavlovića mosta. Po snimcima se vidi da će u Tabanoviću, kod Petlovače i kod Prnjavora biti petlje. Dakle to je isključeno. Ostaje nejasno kako će biti rešeno odvajanje kraka ka Pavlovića mostu, što bi moralo biti denivelisano ako se ja pitam.
 
Mislio sam na celu deonicu od odvajanja u Slepčeviću pa do Pavlovića mosta. Po snimcima se vidi da će u Tabanoviću, kod Petlovače i kod Prnjavora biti petlje. Dakle to je isključeno. Ostaje nejasno kako će biti rešeno odvajanje kraka ka Pavlovića mostu, što bi moralo biti denivelisano ako se ja pitam.
Нисам онда лепо разумео.
Онда остаје да то одвајање буде денивелисано како су рекли и онда имамо кружне токове само у ЛО на деоници до Шапца и Слепчевић-Бадовинци фактички још 3?
 
Ова петља код Дреновца је лоше урађена, када се искључује лево ка Шапцу веома је непрегледно а сви се залеђу преко надвожњака у смеру ка Дреновцу. Боље да су направили пуну детелину.
 
Ова петља код Дреновца је лоше урађена, када се искључује лево ка Шапцу веома је непрегледно а сви се залеђу преко надвожњака у смеру ка Дреновцу. Боље да су направили пуну детелину.
Поготово ноћу, можда да се ту стави знак СТОП на правац ка Дреновцу, нешто попут онога што су урадили у улици Владимира Томановића у Београду (искључење Коњарник после МОЛ пумпе у правцу ка Нишу, тј. знак за Зрењанин-Вршац у правцу ка Шимановцима)
Evo i asfalta kod Loznice

Нека (нам) је са срећом! :)
 
Kod nas je sve osim kružnog toka loše rešenje. Saobraćajna signalizacija postoji. To što nam je saobraćajna kultura na jako lošem nivou i jako malo ljudi se pridržava osnova pravila saobraćaja je za drugu temu. Ne znam samo kako nemamo vozača u F1 koliko "volemo brzu vožnju".
 
Поготово ноћу, можда да се ту стави знак СТОП на правац ка Дреновцу, нешто попут онога што су урадили у улици Владимира Томановића у Београду (искључење Коњарник после МОЛ пумпе у правцу ка Нишу, тј. знак за Зрењанин-Вршац у правцу ка Шимановцима)

Нека (нам) је са срећом! :)
Моје лаичко мишљење је да садашња лоша ситуација може да се исправи изградњом пуне детелине и дуплирањем броја трака од петље до трасверзале.
Алвировић је у својој репортажи предлагао да се направе два кружна тока, мада мислим да то технички није могуће пошто је ту нагиб од рампе надвожњака.
 
Može da se stavi ograničenje 40 kod petlje i još 1-2 kamere, pa da vidiš kako se sporo vozi. Ili oni mali ležeći policajci. Može i semafor, na kraju krajeva. Nisu baš najsrećnija rešenja, ali ako će smanjiti broj saobraćajnih nesreća, što da ne.
 
Može da se stavi ograničenje 40 kod petlje i još 1-2 kamere, pa da vidiš kako se sporo vozi. Ili oni mali ležeći policajci. Može i semafor, na kraju krajeva. Nisu baš najsrećnija rešenja, ali ako će smanjiti broj saobraćajnih nesreća, što da ne.
То би било добро да се уради. На том путу за Дреновац се увек дивљало, мало ко је возио испод 100. Мада сам ја и даље за то да се направи пуна детелина, боља је прегледност за искључење када се гледа ка равници него ка узвишењу надвожњака.
 
Vrh