Šta je novo?

Državni put IB, deonica: Novi Sad – Ruma – Šabac – Loznica

Nadvoznjak izmedju Rume i Jarka.

20230109_121201.jpg
20230109_121159.jpg
20230109_121157.jpg
 
Zbog cega se pravi tako sirok nadvoznjak kada ispod ide samo 1+1 put?
I nije mi jasno zasto se novi put podize preko starog, zar nije jeftinije podici stari put koji je mnogo manji?
 
Mozda je jedan od razloga to sto je autoput na vecoj koti od starog. U startu je u nivou prelaska preko.
Mogu da zamislim tobogan koji bi morao da savlada tu razliku preko autoputa.
Moje skromno misljenje.
 
Овде можда и заврше до краја године ако их водостај Саве не зезне за вијадукт Кленак!
 
Danas sam se vraćao iz Loznice ka Beogradu i kod Jelava (nadomk Lešnice) vidljivi su radovi na nasipanju rampe ka budućem mostu preko Jadra. Nisam stigao da slikam, ai sada se sa magistrale jasno vide radovi na trasiranju i nasipanju u tom delu.
 
Ko sada radi ovde? Zar Kinezi nisu na proslavi Nove godine?
 
Kinezi su, slavili su u kampu novu godinu. Dosta im je velik kamp u Irigu. Zato su i posetili politicari gradiliste, da obidju radove i posle imaju zajedno rucak povodom nove godine.
 
Kakav tretman...koliko je samo nasih radnika radi za novu godinu.

Ovo me podseti na onaj projekat sa rusima.
Oni nama daju kredit sa kamatom.
Mi u obavezi da to potrosimo na njihove lokomotive.
Da vratimo kredit i kamatu.
I pritom da smo im jos za vek i vekova duzni i zahvalni.
 
Kakav tretman...koliko je samo nasih radnika radi za novu godinu.

Ovo me podseti na onaj projekat sa rusima.
Oni nama daju kredit sa kamatom.
Mi u obavezi da to potrosimo na njihove lokomotive.
Da vratimo kredit i kamatu.
I pritom da smo im jos za vek i vekova duzni i zahvalni.
Још бољи је од стране запада, бомбардују нас, побију 4000 људи, одцепе део територије са вредношћу блага бар 500 милиарди $ , дају нам кредит и траже 4 пута поскупљење струје, као услов за прву траншу до краја године укупно 75%. А за другу да признамо оно што су нам отели. Доводимо њихове инвеститоре са помоћи државе Србије од 10 000-50 000 $ по раднику, па кад треба да плате порез затворе фабрику и оду. Сад треба да им дамо и ЕПС и Телеком и то је то. Сјајни запад , којем безумници теже!
 
Vrh