Šta je novo?

Državna stanogradnja - Naselje u Bloku 72 (Dr Ivana Ribara)

relja

Professional
Učlanjen(a)
13.12.2006.
Poruke
16.477
Pohvaljen
17.438
Da li neko zna šta se to gradi u Dr. Ivana Ribara, u produžetku solitera prema Savi?
Trenutno se priprema teren - ali za šta?
 
A može i to da bude...to je kao ta povrsina, odprilike, po sećanju

IVANARIBARA.jpg
 
Hm.. Jama bi eventualno mogla da bude za stadion, a ovo ostalo za terene. Interesantno..
 
Juce sam ter'o tochak po nasipu do ostruznickog mosta.
Od Ivana Ribara do Ostruznickog mosta , odnosno obilaznice, a sa druge strane od Surcina do Save, moze da se smesti ceo grad od 1000000 ljudi. Ravno ko tepsija. Ne znam sta po planu tu ide, ali industrija i skladisni prostor duz obilaznice ima smisla. Bas me zanima...
 
Odprilike ovako, vec je bio sumrak...

TEREN.jpg
 
creme-nadlle":3aa95g3s je napisao(la):
Juce sam ter'o tochak po nasipu do ostruznickog mosta.
Od Ivana Ribara do Ostruznickog mosta , odnosno obilaznice, a sa druge strane od Surcina do Save, moze da se smesti ceo grad od 1000000 ljudi. Ravno ko tepsija. Ne znam sta po planu tu ide, ali industrija i skladisni prostor duz obilaznice ima smisla. Bas me zanima...
тамо беше једна од потенцијалних дислокација зоо врта, врта добре наде.
да се ја питам... тамо би га преселио. такође би требало пошумити читав тај део од блока 45 па све до остружничког моста. океј, има и сад мало шумице уз реку, али би се шума могла и раширити мало... само се надам да се индустрија неће пружати уз обалу.
 
Kada zaživi saobraćaj preko obilaznice verovatno će se promeniti namena za zemljište na pravcu Surčin - Ostružnički most.
Nekako mi je naprirodnije da se tada u pojasu oko puta smeste objekti uslužnih delatnosti: benzinske pumpe, restorani, moteli, parkirališta za kamione, skladišta, servisi itd. Mogli bi i da zasade po jedan pojas šume sa obe strane...
 
Na ovoj lokaciji i dalje vlada mrtvilo... Fotke su od pre neki dan.
kej1.jpg

kej2.jpg
 
Danas sam video da je "nešto" kabasto odloženo baš u ovom ogradjenom prostoru na prvoj slici.

Kada sam prišao bliže video sam da su - stolice za montažne tribine :)

Živi bili pa videli da će sledeće godine Serbian Open održati u Dr. Ivana Ribara.
 
Nece :D

Famili sport rekao je da ce se i sledece godine turnir organizovati na teteniskim terenima MGMa a da ce posle toga videti gde ce se turnir igrati.
 
Znači - stovarište pod otvorenim nebom :rolleyes:
 
Zanimljivo mi je da svi zivi pitaju zasto se Beograd ne siri iza naselja Dr. Ivana Ribara.
Koliko se ja secam u pitanju je zemljiste prepuno podzemnih voda. U 21. veku sve se to naravno da resiti, medjutim nije bas zahvalno za investiranje.
 
Mene je više onako interesovalo iz znatiželje, ne vidim baš neke prednosti te lokacije kao neke rezidencijalne ili komercijalne zone jer je baš daleko od svega. Za širenje mi je mnogo interesantniji 3. Beograd (ali to u nekom megalomanskom smislu i kao organizovan projekat).
 
Videh neke tendere na zvanicnoj prezentaciji beograda...
 
Kad uzmem mapu Beograda u ruke nekako mi se logično čini da treba da se grad širi još na tu stranu. Produžio bih tramvaj i izgradio još par blokova.
 
Logicno ti je iz razloga sto se jedino ta strana Beograda (mislim na urbanizovano jezgro) ne zavrsava naseljima tipa Mali Mokri Lug..... kada gledas mapu, najlogicnije je graditi izmedju novog i starog Obrenovackog puta.

Sto se tice Beograda 3. svakog proleca se to zemljiste plavi, i postaje mocvara, tako da bi organizovano podizanje tog grada zahtevalo takve troskove prema kojima bi troskovi za izgradnju metroa delovali kao kusur u samoposluzi.

Da dodam i to da se Novi Beograd podizao za zemlju od 20 miliona stanovnika, dok mi stvarno nije jasno za koga bi se Beograd 3 podizao? Za Srbe koji kao narod izumiru? Pa ko ce da ga naseli?
 
stf":2nf7k826 je napisao(la):
Da dodam i to da se Novi Beograd podizao za zemlju od 20 miliona stanovnika, dok mi stvarno nije jasno za koga bi se Beograd 3 podizao? Za Srbe koji kao narod izumiru? Pa ko ce da ga naseli?
Paradoksalno, upravo opadanje stanovnistva cele Srbije dovodi do rasta Beograda. Ljudi se skocentrisu na jednom mestu jer mesta odakle su odumiru.
 
stf":784rt05w je napisao(la):
Logicno ti je iz razloga sto se jedino ta strana Beograda (mislim na urbanizovano jezgro) ne zavrsava naseljima tipa Mali Mokri Lug..... kada gledas mapu, najlogicnije je graditi izmedju novog i starog Obrenovackog puta.
Taj deo šume je zaštićen i pripada Adi.
Meni je logičnije između novog Obrenovačkog, Ibarske i Obilaznice. Mada taj ulazak u Beograd je fenomenalan, jer imaš pojane, poljane, i odjednom brdo sa zgradama. :D
 
Čitam zadnja tri posta i mislim da ste sva trojica u pravu, ima logike.
 
Ambassador":y7kmxq85 je napisao(la):
Meni je logičnije između novog Obrenovačkog, Ibarske i Obilaznice. Mada taj ulazak u Beograd je fenomenalan, jer imaš pojane, poljane, i odjednom brdo sa zgradama. :D
:D Tacno, ali je tako, ponavljam, jer se Beograd gradio za drzavu od 20 mil stanovnika(i sa stalnim rastom), kao centar Balkana, kao centar Nesvrstanih, kao centar gde se susrecu Amerika i Rusija..... jednostavno, impozantno se sirio, misleci na buducnost, ali u desetinama godina, a ne kao danas, kada se misli samo kako DELIMICNO zadovoljiti sadasnjost... suza ce da mi krene.... :/
 
zhaba":14i4sewq je napisao(la):
Zanimljivo mi je da svi zivi pitaju zasto se Beograd ne siri iza naselja Dr. Ivana Ribara.
Koliko se ja secam u pitanju je zemljiste prepuno podzemnih voda. U 21. veku sve se to naravno da resiti, medjutim nije bas zahvalno za investiranje.
Naprotiv kompletna infrastruktura se nalazi na 100m udaljenosti, tako kad bi se gradili još neki novi blokovi (ne mislim na dve zgrade) tu bi bilo idealno. Nadam se da će grad opet početi (kao nekad davno) da pravi nove blokove i nova naselja. Popunjavanje slobodnih površina u starim formiranim blokovima treba prodavati i ostaviti privatnom sektoru gradnju. Tako bi se grad stalno razvijao i gradio a bilo bi i ekonomski isplativo.
 
Zar ova parcela u Ivana Ribara nije namenjema stambenoj izgradnji? Ako sam dobro informisan, gradska agencija za investicije je već potpisala ugovore sa izvođačima ovog projekta... Interkop, Nimar-V i Graditelj, ako se dobro sećam...
 
Vrh