Šta je novo?

Državna stanogradnja - Naselje u Bloku 72 (Dr Ivana Ribara)

Da li je možda neko aneksirao ugovor da produži rok za isplatu? Gospoda u banci su grdno zeznula stvar i nisu nas na vreme obavestili da se upis u katastar nepokretnosti i izvod iz istog čekaju 2-3 nedelje, tako da nam se može desiti da omašimo rok svega nekoliko dana, ali svejedno, dovoljno da čovek sebi džigericu iz'ede. :(
 
Andja":1lrhg3q1 je napisao(la):
Da li je možda neko aneksirao ugovor da produži rok za isplatu? Gospoda u banci su grdno zeznula stvar i nisu nas na vreme obavestili da se upis u katastar nepokretnosti i izvod iz istog čekaju 2-3 nedelje, tako da nam se može desiti da omašimo rok svega nekoliko dana, ali svejedno, dovoljno da čovek sebi džigericu iz'ede. :(

Isti slucaj zbog banke podnet zahtev za aneks ugovora, zbog produzenja roka. Na aneks se ceka do 30 dana u GDSu. Zato je drzavni posao najpozeljniji.
 
Andja":165habub je napisao(la):
Jesu li ti odobrili aneks? Kakva im je praksa? Hvala.

Koliko ja kapiram ne mogu da mi ne odobre, banka je poslala dopis da je kredit u procesu, uplatio sam sve ostalo po ugovoru. To su nam vec rekli kad smo sklapali ugovor da za kreditni deo mozemo da dobijemo dodatnih 2 meseca.
 
Drage komsije. Zamolila bih vas da mi neko pojasni proceduru za povracaj poreza. Ocekujem ove nedelje da mi GDS spremi te neke papire. I sta dalje? Da li je potreban jos neki papir? Gde se to predaje? Volela bih da se pripremim unapred da skratim period cekanja za uplatu :) . Hvala vam unapred na odgovoru. Hvala vam na svim komentarima koji su mi veoma korisni i znacajni!
 
Novi Beograd 1, Tošin bunar 159, tel. 3194-006
Poreska uprava Novi Beograd
 
Zdravo, ja sam isto imala anex, zbog 2 dana :) . Inace, ja sam otisla u katastar I uzela gotovo resenje, nisam cekala da mi oni posalju na adresu. Oni to urade relativno brzo ali posle im treba 20 dana da posalju postom. Za anex ne morate da se brinete, to se uvek odobri samo sto kosta I para I zivaca.
 
ssandra":31m1x7fq je napisao(la):
Koliko dana pre isteka ugovora ste podnosili zahtev za anex ugovora?

Ja sam podnela zahtev nedeljak dana pre isteka ugovora. Prvo sam iz banke uzela potrebna dokumenta I onda ih odnela u GDS.
 
@Biljana_Dj
Hvala ti mnogo, to mi je stvarno korisna informacija!
 
Anastasija":w6edg2ej je napisao(la):
Drage komsije. Zamolila bih vas da mi neko pojasni proceduru za povracaj poreza. Ocekujem ove nedelje da mi GDS spremi te neke papire. I sta dalje? Da li je potreban jos neki papir? Gde se to predaje? Volela bih da se pripremim unapred da skratim period cekanja za uplatu . Hvala vam unapred na odgovoru. Hvala vam na svim komentarima koji su mi veoma korisni i znacajni!

Samo jos da dodam da kancelarija 15 u Poreskoj upravi, u kojoj se pregleda dokumentacija, radi sa strankama od ponedeljka do cetvrtka i to od 08 do 12 casova.
http://www.blok72.com/forum/viewtopic.p ... &t=40#p207
 
Danas sam aneksirao ugovor pa da podelim i svoje iskustvo. Zahtev za aneks ugovora sam podneo jedno dve nedelje pre isteka roka za isplatu. Dan pre toga sam otisao do banke i uzeo potvrdu da je kredit odobren. Na blanko papiru napisete molbu za produzenje roka, dodate vase kontakt informacije, brojeve ugovora i podatke o stanu i to predate u pisarnici GDS-a.

Meni se stvar oduzila jer su me zahvatili uskrsnji praznici ali obicno cela procedura ne traje vise od dve nedelje. Pozovu vas, zakazu vam termin u sudu u Timockoj, vi se tamo pojavite, sa punomocnikom GDS-a potpisete aneks i overi se na licu mesta. Cak ne morate ni prethodno uplatiti taksu za overu aneksa jer odmah salter pored ima uplatno mesto PTT-a. Ja sam danas dosao cak i sat vremena pre dogovorenog termina i bez problema sam sve zavrsio sa manje od 10 minuta. Najveci je problem dok se gospoda iz GDS-a nakane da obrade vase papire i pozovu vas da zakazu termin, ostalo je boza.
 
Aladin":w9yemqpy je napisao(la):
Na koliko su ti produzili rok za kredit?

Anex produzava rok uplate za mesec dana, od dana potpisivanja istogu direkciji, ne od datuma overe u sudu.
Pozdrav
 
Aladin":pn2zmcph je napisao(la):
Na koliko su ti produzili rok za kredit?

Produzili su mi rok za 60 dana.

@Biljana_Dj Ne znam o cemu pricas, rok uplate moraju da ti produze za punih 60 dana.
 
SixtySix":3t9bkcrz je napisao(la):
Danas sam aneksirao ugovor pa da podelim i svoje iskustvo. Zahtev za aneks ugovora sam podneo jedno dve nedelje pre isteka roka za isplatu. Dan pre toga sam otisao do banke i uzeo potvrdu da je kredit odobren. Na blanko papiru napisete molbu za produzenje roka, dodate vase kontakt informacije, brojeve ugovora i podatke o stanu i to predate u pisarnici GDS-a.

Meni se stvar oduzila jer su me zahvatili uskrsnji praznici ali obicno cela procedura ne traje vise od dve nedelje. Pozovu vas, zakazu vam termin u sudu u Timockoj, vi se tamo pojavite, sa punomocnikom GDS-a potpisete aneks i overi se na licu mesta. Cak ne morate ni prethodno uplatiti taksu za overu aneksa jer odmah salter pored ima uplatno mesto PTT-a. Ja sam danas dosao cak i sat vremena pre dogovorenog termina i bez problema sam sve zavrsio sa manje od 10 minuta. Najveci je problem dok se gospoda iz GDS-a nakane da obrade vase papire i pozovu vas da zakazu termin, ostalo je boza.

Ja imam skroz drugačije iskustvo.
Podnela sam zahtev odmah posle praznika i naglasila im da mi je porpilično hitno. Rekli su da će nas neko kontaktirati telefonom da nam kažu termin za overu. I posle 10 dana, niko nas nije kontaktirao, i kad smo otisli tamo, rekli su da su naš zahtev zagubili. Zakazali su nam termin za 5 dana. Došla sam u zakazano vreme, čekala da dođem na red 2 sata, i kad sam došla na red, saopšteno mi je da su zaboravili da me stave na spisak i jedino što mogu je da mi zakažu novi termin.
Dok sam čekala ta dva dana u redovima, primetila sam da nisam jedina koja je tako prošla, da su i druge ljude, greškom GDS, vraćali nekoliko puta.
 
SixtySix":31c2d9y6 je napisao(la):
Aladin":31c2d9y6 je napisao(la):
Na koliko su ti produzili rok za kredit?

Produzili su mi rok za 60 dana.

@Biljana_Dj Ne znam o cemu pricas, rok uplate moraju da ti produze za punih 60 dana.

Kako ne znate o cemu pricam? Meni su anexom produzili rok za uplatu za mesec dana, ne za 60.
Rok za uplatu po ugovoru mi je bio 90 dana. Onda su mi anexom produzili rok za jos 30 dana (meni je 2-3 dana bilo dovoljno pa ne znam da li sam mogla da trazim 60 dana, ili je to mozda bilo tako prosle godine). :dil:

Za garazno mesto rok za uplatu je 30 dana, a 7 dana je rok za uplatu 5%.

U svakom slucaju, ja sam zavrsila sa svim tim I sada samo cekam da se uselim :kafa:

p.s. kada sam trebala da overim ugovor za stan u sudu ni ja nisam bila na spisku. Ali sam sacekala 2-3 sata I oni su doneli neka dokumenta iz direkcije I tog dana sam zavrsila sa overom.
 
Moguce da se rokovi uplate razlikuju po vrstama kredita. Ja sam uzeo subvencionisani i prvi rok mi je bio 120 dana i sad produzili za jos 60. Sto se mene tice sto kasnije to bolje, nikome se ne svidja da placa kiriju za stan + ratu kredita. I molim te, nema potrebe za persiranjem :)
 
SixtySix":277f07mr je napisao(la):
Moguce da se rokovi uplate razlikuju po vrstama kredita. Ja sam uzeo subvencionisani i prvi rok mi je bio 120 dana i sad produzili za jos 60. Sto se mene tice sto kasnije to bolje, nikome se ne svidja da placa kiriju za stan + ratu kredita. I molim te, nema potrebe za persiranjem :)

I ja sam uzela subvencionisani kredit ali pred kraj prosle godine, kada je jos vazilo onih 5% ucesca. Kod nas se stalno nesto menja, bas me cudi :roll:

Pozdrav
 

evo fasade na objaktu broj 3,ja juce slikao,prvi su poceli da farbaju zgradu
 
Vrh