Šta je novo?

Državna stanogradnja - Naselje u Bloku 72 (Dr Ivana Ribara)

super ako moze... sumnjam da cemo moci da doplatimo razliku,pre ce biti po sistemu kupi druga bolja i donesi a oni ih ugrade..
 
Ма не постоје домаћа, све је то кинеско углавном или нека боља италијанска.
Мом другу је цркла брава после 3 године у новој згради, није могао да закључа врата, звао Таларис који је заменио браву и ставио неку италијанску. Цена замене 5.000 динара, сића :)
Мајстор је рекао да се у та најјефтинија стави нека најлошија брава која се лако и обија, и да свако пре или касније мора да је замени. Рекао му је да ће га мало по мало цела зграда звати :shock:

Све у стану ће бити најјефтиније на тржишту. Да знате да су у Степи сви одмах заменили у продавници онај мали бојлер јер је са пластичним казаном а он ваљда не може да поднесе притисак ових новијих славина. Сви су узимали онај мали Металац од прохрома или шта већ. Један је видео да је комшија који је уграђивао радијаторе у згради у свом стану ставио другачије, јер су ови цинијеви најјефтинији на тржишту, итд.
Од квалитета не очекујте много, гледајте да само мајстори превише не фушере и да бар оно што је трајно (зидови, плочице) одраде како треба.

Ево најдебилније грешке која се десила у више станова:
Мајстори ставили мало више малтера на један зидић у купатилу и место за машину се са 62цм смањило на 59цм, а свака машина је ширине 60цм. Неки су били истрајни и натерали ГДС да обију плочице, стање зид и све лепо среде, а неко ћутао и купио ону машину са пуњењем одозго.
 
Ono sto je meni bitno je parket, da bude hrastov S klase, ne bih ga iskreno menjao, ako stave nesto drugo tuzicu ih sigurno. Plocice prve klase domace, to je ok, ako ne budu opet tuzba. Sto se radijatora tice, to mi je nekako nebitno, gomila gvozdjurije ili aluminijuma :).
Ali zato vidim da ce na oglasima biti novih ne koriscenih kineskih vrata, samo montiranih i skinutih. Koje bacanje para, da kazu daj 300e da ne kupujemo kineska, nego neka koja ti hoces, ja bih pristao. Ovako ce oni kupiti ta kineska za 130, ja sa njima ne mogu nista kad ih montiraju i otici cu za 500e kupiti normalna. Isto vazi i sanitarije.


Koliko vidim imaju domaca : http://www.bosal.rs/rs/sigurnosna-vrata-classic.php (AKCIJSKA CENA OD 390 eura)
 
Паркет није храстов, већ буков, наводно прве класе, мада су у неким зградама увалили и буков ниже класе. Неким зградама су хтели да подметну и ламинат, као двослојни храстов паркет који је бољи од буковог јер овог нема на тржишту 8) А то је био неки ламинат у боји храста.

Енергопројект је у згради 4А ставио плочице ниже класе. Изгледа да је сваки извођач успео нешто да "ували".

Паркетом се нећеш одушевити, многима се већ расушује, али чекају да се заврши зима па да гледају да се рекламира и поправља док је под гаранцијом. Рекли им мајстори да буква ипак мора да се суши неко време, па кад се стабилизује, онда се поново исхоблује и прелакира...
 
U specifikaciji koju sam dobio stoji da je parket hrastov standard klase. To ce morati da stave.
 
Па онда се ради другачије од Степе, њима је у спецификацији буков паркет.

Ау, па онда ће Др Иван Рибар и по квалитету да одудара од Степе, баш ми се свиђа ако је храстов, то је одлично!
http://platanplus.com/parket/hrastov-pa ... klasa.html

Мораће дефинитивно да ставе, нико није причао да се пројекти у квалитету разликују, или је можда стварно нестало ток буковог паркета па га више не нуде...
 
i ja imam taj podataj da je standard 2.klasa hrastov sto nije lose,dozvoljeni su sitni cvorici, I klasa natur klasa je ipak skupa...
 
inace , da li neko ovde ima link GLAVNOG PROJEKTA gde sve lepo pise da se ne bavimo nagadjanjima...ovaj tehnicki opis sto su nam dali u GDS je za debile,sve uopstene formulacije bez detaljisanja oko bitne opreme...k'o bikini pokazuje sve a ne otkriva nista...
 
ckibunenko":38qecvs1 je napisao(la):
Da li neko planira da umesto kade stavi tus kabinu? Kako to izvesti?

Zdravo, ja planiram tus kabinu umesto kade. Treba da se dogovorimo sa izvodjacem ali sam kontaktirala i GDS cim saznam nesto konkretnije javicu. Ono sto su mi rekli je da ukoliko nisu odmakli radovi sa instalacijama mozemo da se dogovorimo.
 
Biljana_Dj":1p9is4k8 je napisao(la):
ckibunenko":1p9is4k8 je napisao(la):
Da li neko planira da umesto kade stavi tus kabinu? Kako to izvesti?

Zdravo, ja planiram tus kabinu umesto kade. Treba da se dogovorimo sa izvodjacem ali sam kontaktirala i GDS cim saznam nesto konkretnije javicu. Ono sto su mi rekli je da ukoliko nisu odmakli radovi sa instalacijama mozemo da se dogovorimo.
Meni su rekli sasvim suprotno. Da ne dozvoljavaju izmene. Koji objekat je u pitanju?
 
Aladin":2p0i2u47 je napisao(la):
Biljana_Dj":2p0i2u47 je napisao(la):
ckibunenko":2p0i2u47 je napisao(la):
Da li neko planira da umesto kade stavi tus kabinu? Kako to izvesti?

Zdravo, ja planiram tus kabinu umesto kade. Treba da se dogovorimo sa izvodjacem ali sam kontaktirala i GDS cim saznam nesto konkretnije javicu. Ono sto su mi rekli je da ukoliko nisu odmakli radovi sa instalacijama mozemo da se dogovorimo.
Meni su rekli sasvim suprotno. Da ne dozvoljavaju izmene. Koji objekat je u pitanju?


Zgrada broj 3
 
Biljana_Dj":2tauh90k je napisao(la):
ckibunenko":2tauh90k je napisao(la):
Da li neko planira da umesto kade stavi tus kabinu? Kako to izvesti?

Zdravo, ja planiram tus kabinu umesto kade. Treba da se dogovorimo sa izvodjacem ali sam kontaktirala i GDS cim saznam nesto konkretnije javicu. Ono sto su mi rekli je da ukoliko nisu odmakli radovi sa instalacijama mozemo da se dogovorimo.


Mene takodje zanima kada i na koji nacin mogu da zamenim kadu za TUS KABINU. Interesujem se za objekat 2 i da li je moguce doplatiti razliku u ceni ili je nuzno kupiti tus kabinu i isporuciti izvodjacima a od povracaja novca za kadu pretpostavljam nista:)
 
Evo nekih informacija, pošto sam kupila stan u objektu 2, razgovarala sam sa izvođačem radova i rekli su mi da će u stanovima biti postavljena vrata firme Block Lock Door. Otišla sam do njih, nalaze se u tržnom centru u bloku 45 i prodavačica mi je pokazala koja se vrata ugrađuju i njihova cena je 37.000 dinara. Vrlo su ljubazni i raspoloženi za svaki vid saradnje od biranja boje do izbora nekih drugih vrata. Nadam se da vam je ova informacija pomogla. Njihov sajt je http://www.block-lock-door.rs

Pozdrav.
 
raduje me ako je tako..350 evra ipak garantuje neki kvalitet...nadam se da imaju dobru zvucnu izolaciju posto mi je stan relativno blizu stepenista i lifta..
 
Ima li neko odgovor na cuveno pitanje- Kako to procenitelj procenjuje stan u izgradnji ?
 
vladanko":30qy9w89 je napisao(la):
raduje me ako je tako..350 evra ipak garantuje neki kvalitet...nadam se da imaju dobru zvucnu izolaciju posto mi je stan relativno blizu stepenista i lifta..

Dobro je ako moze da se doplati nesto da ih podebljaju, ko hoce :). Pitanje da li ce deneza tako nesto dozvoljavati.
 
u dvojci je exing izvodjac...ma moze... skinu ti prednju plocu od tigar tenka i podebljaju..:))..neko je komentarisao ovde da hoce da ugrade sta god im doneses od vrata o tvom trosku,a stara vrata koja su oni vec trebovali ti daju pa vidi sta ces sa njima..mozes odma u oglase da ih stavis..:)ako su ta vrata od 37 000,ne bi ih menjao,sta im fali..
 
Zdravo svima!Kupila sam stan u objektu 2, pa me zanima kako su neki od vas uspeli da udju u svoje stanove i pogledaju ih?
Sef gradilista na ovom objektu mi je rekao , prosle nedelje , da nije moguce uci u stan i da nikakve izmene nisu moguce do kraja radova. Ja, takodje, zelim tus kabinu a ne kadu.Otkrite mi na koju foru mogu uci u stan?
 
Da li neko zna lokacije stanova od 64m2, meni je ta površina interesetna, koliko sam uspeo da vidim, oni se nalaze samo na potkrovlju. Da li postoje i na drugim spratovima?
 
Rodoljub":13n7pje2 je napisao(la):
Da li neko zna lokacije stanova od 64m2, meni je ta površina interesetna, koliko sam uspeo da vidim, oni se nalaze samo na potkrovlju. Da li postoje i na drugim spratovima?

Stanovi te strukture postoje samo na povucenom spratu!
 
Vrh