Šta je novo?

Državna stanogradnja - Naselje u Bloku 72 (Dr Ivana Ribara)

Upravo odatle kad zapale dim ide ka Savi, ja hvatam prve zgrade bloka 71 u kadar... :rolleyes: Tako da, upravo oni pale i truju nas i pod hitno ih treba oterati i to pravo u zatvor. Uzurpatori i trovaci.
 
bravo,majstore. u pravu si. aj sad odmori malo
La Grange":2pa7omzz je napisao(la):
Frajla":2pa7omzz je napisao(la):
Drugi pokazatelj da bele veze nemas je to sto ti iz bloka 45 na slici koja gleda u naselje Dr. Ivan Ribar vidis Vinogradsku ulicu! Miiiiiiislim halo covece! To sto si ti obelezio na mapi bele veze nema sa onim sto je na slici.
Kada cigani zapale iza bloka 72, dim ide ka Savi, i ja ga iz svog bloka vidim ovako, ali to tebi tesko da ista znaci posto pojma nemas gde je bilo sta od navedenog.


Kao sto napisah, romi su ovde:

files.php


evo ti da se bolje orjentises

http://www.bing.com/maps/?v=2&where...0390158&lvl=18.50600000117611&sty=u&encType=1

a od mesta koje ti pokazujes su udaljeni 1000 m prema Vinogradskoj ulici ne prema Savi, kada krenes od Ivana Ribara (u visini bloka 45) prema Vinogradskoj, prodjes kafic BLOK i kafic Ludu kucu, prodjes restoran "Staro ognjiste" dodjes do zgrada sa braon krovovima u pa tek odatle iza tih zgrada je roomsko naselje koje se pominje a ti to ne mozes da vidis sa mesta koje sa kojeg si slikala.


Ti si slikala ove zgrade

http://www.bing.com/maps/?v=2&where...953047&lvl=19.543900172288367&sty=u&encType=1

a iza tih zgrada nema roma. (sad jos kazi da nisi slikala ove zgrade - malo se koncentrisi)
 
I jos nesto, ne kaze se orjentises vec orijentises :) To pod jedan :)
A pod dva, kafic (ako to uopste spada u kategoriju kafica) Luda kuca nije sa site strane sa koje je Blok i Staro ognjiste, pa ili ces proci jedno ili drugo da bi isao ka Vinogradskoj, neces ici u cik cak po ulici :)
 
Hoces da kazes da sam u pravu i da su ti se romi prividjali sa tvog prozora jer ne mozes da ih vidis?

:p
 
:laugh: :laugh: :laugh:
Pa ti si apsolutni hit... Prvo ja sam uslikala dim koji kulja iz pravca cigana a ne cigane, logicno da ih nisam videla, daleko bilo da jesam da mi presedne zivot gledajuci onaj brlog. Drugo, vrlo dobro vidim da dopire iz bloka 72 jer vidim pocetak bloka 71 a cigani se nalaze iza pocetka bloka 72, dakle matematika je vrlo prosta. A treca stvar nisam ja jedina koja je videla taj dim, ljudi iz naselja se masovno zale na to, a kao sto sam vec jednom i rekla drugarica mi zivi u bloku 72 tako da jesam ih videla kako pale ali ih tada nisam slikala, ove slike su nastale kasnije kada su opet palili.

Sve u svemu, uzurpatore i trovace pod hitno rasterati i mirna Backa.
 
Ima li kakvih novosti u vezi povrata PDV-a za kupce neprofitnih stanova po konkursu iz 2007.?
 
La Grange":1weca0ht je napisao(la):
jlaki":1weca0ht je napisao(la):
Ili možda skladište guma na kosi koje s vremena na vreme se tako samozapali...
http://lakiubeogradu.tumblr.com/post/10850941013

Ovo na slici sto je Frajla postovala je odavde

http://www.bing.com/maps/?v=2&where...370006&lvl=19.580533582398612&sty=u&encType=1

tj. Vinogradska ulica i deponija guma se vidi na slici...

Koliko znam to je auto otpad a ne stovarište starih automobilskih guma... Tu sam kupov'o skoro neke gluposti za kola ;)
 
gundeljbananko":of5yspwr je napisao(la):
La Grange":of5yspwr je napisao(la):
jlaki":of5yspwr je napisao(la):
Ili možda skladište guma na kosi koje s vremena na vreme se tako samozapali...
http://lakiubeogradu.tumblr.com/post/10850941013

Ovo na slici sto je Frajla postovala je odavde

http://www.bing.com/maps/?v=2&where...370006&lvl=19.580533582398612&sty=u&encType=1

tj. Vinogradska ulica i deponija guma se vidi na slici...

Koliko znam to je auto otpad a ne stovarište starih automobilskih guma... Tu sam kupov'o skoro neke gluposti za kola ;)

..a gume koje s vide sa "binga" iza otpada nisu deponija guma vec covek dovlaci iz inostranstva i prodaje polovne gume... kada bi sa tog placa palili ispalo bi da pali sopstveni inventar. Nisam do sad hteo da se ukljucujem jer sto vise "tupimo" o ovim stvarima sve se vise udaljavamo od teme, ali ocigledno da La Grange nije iz tog kraja i retko svraca ili je nesto drugo u pitanju, sta god, gresi ..

Buka aviona ... elektrana.. cigani.. Zivim na 17. spratu 62. blok, o buci aviona sam prvi put u zivotu razmisljao tek kada sam procitao ovde o tome i velikoj zabrinutosti na tu temu, tako reci nisam je ni primecivao, zatim sve od tog trenutka pokusavam da registrujem kada ce proleteti avion i da "oslusnem".. do sada nisam uspeo.. ujedno apsurd mi je bio kada je kacena slika sa dimom i kad je neko tvrdio da je iz TENT-a... a na slici ispod te jasno vidljiv tent bez dima... i ja sam ranije negde pomenuo, a posle toga jos neko, vidljive kablove sa bandera koji idu ka ciganmali... a jel prosetao neko pored nje ? da li bi mu prvi utisak bio njihova prava ili njihov bezobrazluk.. prava su dosla kao oblik neceg drugog.. nvo itd.. da se ne bavimo ne bitnim stvarima, vec da zadrzimo pricu na zgrade, dinamiku radova, useljenje..

vise znacilo da saznamo o predvidjenoj infrastrukturi.. vrtici.. skola.. ? mozda cak i neka policijska stanica kao sto na kosi ima ona mala.. jos bolje ako neko sazna gde ce biti zgrade sa poslednjeg konkursa da javi... jos uvek stoji preliminarna lista.. kao da nemaju nameru da izadju finalnu.. imam utisak da mogu slobodno da planiram skuplje para bez tenzije narednih 2 godine jer pre toga nema sanse da bude ista od stanova iz poslednjeg konkursa..

evo radujem se vasem skorasnjem useljenju kao da je moje sopstveno..


poz
 
I ja sam nekada bio u bloku 62 (isto te bele zgrade), ali pobogu, ne tako visoko.
zarule":27s056dq je napisao(la):
jlaki":27s056dq je napisao(la):
Zanimljivo, i ja sam u Bloku 62 na 17. spratu. :D
bele zgrade oko ex. bank.intesa
Iiijaooo... Ako ti je iznad stan, onda ok, ali ako je ona velika prohodna terasa onda kuku lele. Ta kad popusti, sanacija košta boga oca.
Kad krenu sva tri lifta (motori gore iznad glave) pa oni silni ventilatori gore na terasi (kad uključi sklopka, sine, ko da je neko čekićem raspalio po vratima) nema šanse da čuješ avione. :D
 
Postovani sugradjani,zelim da podelim sa vama informacije:
juce sam bila u zgradi B.1.3. (crvena) lakiraju parket.U nekim stanovima su zavrsili lakiranje,izgleda veoma lepo.U kuhinji je stavljena radna povrsina i sudopera sa bojlerom. Oko zgrade prave prilaz.Kako majstori kazu ispred zgrade (pogled prema livadi) bice decije igraliste i verovatno parking.Sve izgleda veoma lepo a i dosta dobro smisljeno.
Naime, do nasih zgrada ce biti zgrade po najnovijem konkursu neprofitnih stanova dakle ista lokacija( gde je investitor grad a gradjani uzimaju kredit kod banke).Pitam se u sledecem.Kako je moguce da ce tim ljudima biti jeftinija izgradnja stana u odnosu na nas kojima je cena izgradnje proizvodna-neprofitna kako se i sam konkurs zove.Imali nesto jeftinije od proizvodne cene neprofitnih stanova?

Dosla sam do informacije da su nasi stanovi u Dr.Ivana Ribara izvodjace radova kostali od 350 do 400 eura.
Nije mi jasna matematika, kako je moguce popeti se do 1200 eura bez pdv-a o kojima se tiho prica da ce biti cena?
Ukoliko ta informacija nije istinita volela bih da me razuvere sa dokazima.
Sledeca stvar mi nije jasna ,kakva je zavladala u ljudima letargija te se ne bori za istinu i pravdu pa makar i malu za elementarnu stvar kao sto je krov nad glavom ukoliko je to nekome mala stvar.meni iskreno nije..Zasto se ljudi ne interesuju i ukljuce u grupu gradjana da nas bude u sto vecem broju
pa da nam svima zajedno objasne stvari koje nam ocigledno nisu jasne.Sta se desava sa povracajem pdv-a,da nam pokazu dokaze zasto nas kostaju stanovi toliko,da nam kazu zasto je u Jurija Gagarina takva situacija sa zgradom i da preduzmu mere po tom pitanju,da se u novinskim clancima prestane pisati o grupi do 50 ljudi iz zgrade Jurija Gagarina koji imaju problem o povracaju pdv-a nego da se zaista pise o grupi 1000 ljudi koji su dobili stanove po konkursu 2007.godine. i da svi zelimo povracaj pdv i objasnjenje zasto nas kosta cena kvadrata toliko.Ljudi ukljucite se , jer ovo je borba za sve nas!
http://www.1000neprofitnihstanova-konkurs2007.blogspot.com/
 
Danas sam bio na gradilistu. Utisak je da ce sve biti zavrseno do izbora u maju...
Nove slike ...

dsc0559.jpg

dsc0560.jpg

dsc0561.jpg

dsc0562.jpg

dsc0563.jpg

dsc0564.jpg

dsc0565.jpg

dsc0566.jpg

dsc0567.jpg

dsc0568.jpg

dsc0569.jpg
 
Cekajuci Godoa":223upizh je napisao(la):
Naime, do nasih zgrada ce biti zgrade po najnovijem konkursu neprofitnih stanova dakle ista lokacija( gde je investitor grad a gradjani uzimaju kredit kod banke).Pitam se u sledecem.Kako je moguce da ce tim ljudima biti jeftinija izgradnja stana u odnosu na nas kojima je cena izgradnje proizvodna-neprofitna kako se i sam konkurs zove.Imali nesto jeftinije od proizvodne cene neprofitnih stanova?

Dosla sam do informacije da su nasi stanovi u Dr.Ivana Ribara izvodjace radova kostali od 350 do 400 eura.
Nije mi jasna matematika, kako je moguce popeti se do 1200 eura bez pdv-a o kojima se tiho prica da ce biti cena?
Ukoliko ta informacija nije istinita volela bih da me razuvere sa dokazima.
Sledeca stvar mi nije jasna ,kakva je zavladala u ljudima letargija te se ne bori za istinu i pravdu pa makar i malu za elementarnu stvar kao sto je krov nad glavom ukoliko je to nekome mala stvar.meni iskreno nije..Zasto se ljudi ne interesuju i ukljuce u grupu gradjana da nas bude u sto vecem broju
pa da nam svima zajedno objasne stvari koje nam ocigledno nisu jasne.Sta se desava sa povracajem pdv-a,da nam pokazu dokaze zasto nas kostaju stanovi toliko,da nam kazu zasto je u Jurija Gagarina takva situacija sa zgradom i da preduzmu mere po tom pitanju,da se u novinskim clancima prestane pisati o grupi do 50 ljudi iz zgrade Jurija Gagarina koji imaju problem o povracaju pdv-a nego da se zaista pise o grupi 1000 ljudi koji su dobili stanove po konkursu 2007.godine. i da svi zelimo povracaj pdv i objasnjenje zasto nas kosta cena kvadrata toliko.Ljudi ukljucite se , jer ovo je borba za sve nas!
http://www.1000neprofitnihstanova-konkurs2007.blogspot.com/

Umesto ljudi što "tupe" priču o buci avona bolje bi bilo da misle kako smo očigledno žrtve velike prevare zbog cene o kojoj se šuška i povraćaja PDV-a.
Naime ljudi ne znam da li je vama sve jedno koliko ćete novca dati za učešće, za PDV-e i koliko ćete otpaćivati ratu 20. godina?
I mi smo danas bili na gradilištu...otišli smo tamo pozitivni, raspoloženi...a vratili se ko pokisli, razočarani...
Naime kažu da već moraju da menjaju roletne u stanovima, jer su se pokvarile posle 10 spuštanja i podizanja, radiatori su toliko mali na tu kvadraturu, parket bukov najeftiniji...stavljen kao brodski pod, a ne kao riblja kost, ima da se odvoji za koji mesec (kao što se odvoio u Jurija Gagarina 166a....pa ga ljudi sad rade uveliko jer ističe 2 godine garancije), pločice takodje najprostije....
Pa zar takav kvalitet gradnje treba da damo 1200 eura po kvadratu????????? :o
Kada smo ušli u tu priču, pominjala se cena od 700-900 eura odakle sad tolika cena i kako stanovi imaju različitu cenu (na svakoj lokaciji) ako su svi neprofitni?
Ljud,i ja sam baš zabrinuta....toliko sam se radovala tom useljenju,...a sad ne znam kako da nazovem taj osećaj.....
 
Opet neki mito i korupcija se odvija "iza zavese" jasno je ko suza, kao sto je jasno i da nismo za EU. Sve se vidi sta se ovde desava, sa ovakvim kulturoloskim(sad pricam uopsteno) i civilizacijskim zaostajanjem necemo moci ni da sanjamo o skorom ulasku ...... pa kad vec toliko izmuzes sopstvene gradjane sa 800 na 1200e nemoj jos i dodatno da ih j...s u zdrav mozak sa onakvim roletnama, radijatorima i podovima ...

(rec "neprofitno" ne postoji u svesti ni jednog preduzetnika na svetu bio on drzava ili privatnik. U ovom slucaju to "neprofitno" se kompenzuje na racun ovakvog kvaliteta stanova ali je najgore od svega sto je investitor prevario tj pokrao gradjane naknadno dizuci cenu kvadrata. Do skoro smo mislili da se time bave samo privatnici, evo sada i drzava krece istim stopama) :)
 
Nebojsa":1gecyfpk je napisao(la):
jos i dodatno da ih j...s u zdrav mozak sa onakvim roletnama, radijatorima i podovima ...

Ceo taj deo je socijalna gradja, ne mozes ocekivati nista vise:

Sutra konkurs za davanje na korišćenje nova 133 socijalna stana »

04. Decembar. 2011 |

Beograđani slabog imovinskog stanja i oni koji su socijalno ugroženi moći će i ove godine da se prijave na konkurs za stanove koje grad daje na korišćenje na period od pet godina.

- Nakon ove zgrade sa 133 stana, planirana je izgradnja još dva objekta sa po isto toliko stambenih jedinica svake godine. Do sada je izgrađeno 317 socijalnih stanova koji su, po simboličnoj ceni, dati u zakup na pet godina. Svaka od ovih porodica ima pravo da nastavi korišćenje i nakon tog roka ukoliko joj se ne popravi imovinsko stanje - rekao je Kostić za Beoinfo.

Pomoćnica direktora Agencije za investicije i stanovanje Aleksandra Radosavljević istakla je da je reč o objekatu koji se nalazi u stambenom kompleksu „Doktor Ivan Ribar".

- U toku su završni zanataski radovi u unutrešnjosti objekta, dok je useljenje predviđeno za proleće naredne godine. U objektu se nalazi 133 stana, bruto građevinske površine 9.500 kvadratna metra - precizirala je Radosavljevićeva za Beoinfo.

http://www.studiob.rs/info/vest.php?id=71032
 
kakva socijalna gradnja? o cemu ti pricas? ovi stanovi su na prodaju po "neprofitnim cenama". bolje nemoj da se javljas na ovu temu, jer ocigledno nemas blage veze o cemu pricas
La Grange":25a2bihp je napisao(la):
Nebojsa":25a2bihp je napisao(la):
jos i dodatno da ih j...s u zdrav mozak sa onakvim roletnama, radijatorima i podovima ...

Ceo taj deo je socijalna gradja, ne mozes ocekivati nista vise:

Sutra konkurs za davanje na korišćenje nova 133 socijalna stana »

04. Decembar. 2011 |

Beograđani slabog imovinskog stanja i oni koji su socijalno ugroženi moći će i ove godine da se prijave na konkurs za stanove koje grad daje na korišćenje na period od pet godina.

- Nakon ove zgrade sa 133 stana, planirana je izgradnja još dva objekta sa po isto toliko stambenih jedinica svake godine. Do sada je izgrađeno 317 socijalnih stanova koji su, po simboličnoj ceni, dati u zakup na pet godina. Svaka od ovih porodica ima pravo da nastavi korišćenje i nakon tog roka ukoliko joj se ne popravi imovinsko stanje - rekao je Kostić za Beoinfo.

Pomoćnica direktora Agencije za investicije i stanovanje Aleksandra Radosavljević istakla je da je reč o objekatu koji se nalazi u stambenom kompleksu „Doktor Ivan Ribar".

- U toku su završni zanataski radovi u unutrešnjosti objekta, dok je useljenje predviđeno za proleće naredne godine. U objektu se nalazi 133 stana, bruto građevinske površine 9.500 kvadratna metra - precizirala je Radosavljevićeva za Beoinfo.

http://www.studiob.rs/info/vest.php?id=71032
 
La Grange ti si obicno Dulicevo i Djilasovo glasilo. Uveg toboze najavljujes nove projekte, uvek prvi, kao najobavesteniji.
O komentaru "ceo taj deo je socijalna gradja, ne mozes ocekivati nista vise" ne treba trositi reci - SMECE.
 
Kada otvorite

http://www.studiob.rs/info/vest.php?id=71032

lepo pise "nova 133 socijalna stana u objekatu koji se nalazi u stambenom kompleksu „Doktor Ivan Ribar".

PS Neko to zove i neprofitni stanovi, ali i to je pitanje da li sme da se zove, jer kosta kao profitni. Generalno sve najjeftinije je ugradjeno u te stanove od: blokova, radijatora, parketa, plocica, roletni... sve samo SMECE... pa ne mozes to drugacije zvati nego SOCIJALNI stanovi... po ceni profitnih.

PS Ako nesto izgleda SOCIJALNO, pa budimo realni ne mozete to zvati LUX i sl.
 
Opet La Grande deli dezinformacije, ali sta da se radi nisu jos uneli nove satelitske snimke u Bing mapu.
To o cemu Studio B govori jesu socijalni stanovi u Dr. Ivana Ribara, ali ne socijalno-neprofitni stanovi u Dr. Ivana Ribara.
Socijalni stanovi su izgradjeni u produzetku socijalno-neprofitnih, ali ka Vojvodjanskoj ulici.
Socijalni se mogu videti na slikama 6 i 8 koje je u postu 690 okacio Ljubomir.
 
aj nemoj vise da se javljas na ovu temu
La Grange":395o5o2v je napisao(la):
Kada otvorite

http://www.studiob.rs/info/vest.php?id=71032

lepo pise "nova 133 socijalna stana u objekatu koji se nalazi u stambenom kompleksu „Doktor Ivan Ribar".

PS Neko to zove i neprofitni stanovi, ali i to je pitanje da li sme da se zove, jer kosta kao profitni. Generalno sve najjeftinije je ugradjeno u te stanove od: blokova, radijatora, parketa, plocica, roletni... sve samo SMECE... pa ne mozes to drugacije zvati nego SOCIJALNI stanovi... po ceni profitnih.

PS Ako nesto izgleda SOCIJALNO, pa budimo realni ne mozete to zvati LUX i sl.
 
Grzono! Gledas komsiji u spavacu 5 metara dalje od tvog prozora...

Gde je stari NBG sa normalnim rasporedom zgrada gde se brinulo o kvalitetu zivota a ne samo o pravljenju jeftinih mravinjaka bez ikakve vrednosti?! :(
 
La Grange, sinovac ti pojma nemas o cemu pricas. Idi slazi lego kocke. Hoces da skupimo neki kes da ti damo da ne smaras po temi vise?

Zgrade izgledaju ok, i nema tu ni govora o neprofitnim stanovima, isti je profit kao i kod bilo kog investitora, stim sto imamo olaksicu pri dizanju kredita i u vidu smanjene kamate..
 
Vrh