Šta je novo?

Državna stanogradnja - Naselje u Bloku 72 (Dr Ivana Ribara)

Daleko od toga da je mracno! Mozda tako deluje na slici. Slikano je u 17h. Stan je jako svetao i mislim da je bolje to sto su dva dugacka prozora tako rasporedjena,nego da su spojena u sredini. Meni se vise svidja,kako estetski,tako i zbog svetla mislim da je bolje.
 
Zavisi od orijentacije prozora u odnosu na stranu sveta.

Meni je recimo taj raspored prozora primamljiviji jer mozes imati krevet pod prozorom sa nekom privatnoscu i bez da ti bije sunce u glavu ako zelis da odspavas duze :) A i svetlost nije fokusirana na sredini sobe vec ka oba zida pa uz svetlu boju zida daje sasvim pristojnu osvetljenost tokom dana.

Mada mi prozori ne izgledaju da su siroki 70cm pa dobijes normalnu sirinu od 140cm vec da su recimo 60cm po oknu.Ispravite me ako gresim
 
dejanaa":31vbbylg je napisao(la):
da li je neko video potkrovlje?? kolike su kosine?
i mene najvise zanima potkrovlje. inace,ovi prozori su savrseno resenje. parapet je nizak,pa samo zbog te cinjenice ima mnogo vise svetla.
 
Ja sam bio skroz gore,gde su dupleksi. Medjutim, nisam mogao da se popnem na potkrovlje,bio sam samo u donjem nivou dupleksa. Nije bilo stepenica,kojim bih se popeo-nemam pojma kojim su se radnjici peli!
 
cyberserb":3655r7dj je napisao(la):
inace,ovi prozori su savrseno resenje. parapet je nizak,pa samo zbog te cinjenice ima mnogo vise svetla.
Da to je super, ako stavis radni sto do prozora, imaces svetlo i u noge gde je najbitnije :)


BTW Bas je glupo sto su prozore stavili tik do vertikalnih zidova, stavis orman, on ti zakloni pozor. Ajde sto su stavili dugacke prozore ali sto ih nisu stavili na sredinu zida nego na krajeve?
 
zanima me da li neko ima neku informaciju koliko bi moglo otprilike da se krece kvadrat, jer sad cujem da ce mozda biti i skuplji. pa rekoh da li neko zna nesto
 
dejanaa":2wscwv88 je napisao(la):
zanima me da li neko ima neku informaciju koliko bi moglo otprilike da se krece kvadrat, jer sad cujem da ce mozda biti i skuplji. pa rekoh da li neko zna nesto
pa ako bude skuplji onda ce ga stvarno preterati. i proslogodisnja cena je bila previsoka. 60% stanova jos uvek nije useljeno. uostalom,i Belvil je sada 1600eur,pa bi bio pravi bezobrazluk cak i ako bude 1000eur cena za kvadrat u ovim zgradama. ovo je ipak losija zona u odnosu na do sada zavrsene zgrade u Jurija Gagarina i Vojvodjanskoj. nadam se i verujem da je to dezinformacija
 
"Završen je konkurs Grada za kupovinu 1.050 socijalno neprofitnih stanova. Lokacije socijalno neprofitnih stanova još nisu poznate".
Znači, očekuje se od onih koj su konkurisali da uzmu kredit i potpišu ugovor o kupovini stana za koji čak ne znaju ni gde će se nalaziti? I to po "neprofitnoj" ceni od 1.300 eur/m2...
 
Felix55":2qz20rrv je napisao(la):
"Završen je konkurs Grada za kupovinu 1.050 socijalno neprofitnih stanova. Lokacije socijalno neprofitnih stanova još nisu poznate".
Znači, očekuje se od onih koj su konkurisali da uzmu kredit i potpišu ugovor o kupovini stana za koji čak ne znaju ni gde će se nalaziti? I to po "neprofitnoj" ceni od 1.300 eur/m2...
kredit se uzima tek kada zgrade postanu useljivi. do tada se ne daje ni dinar,ali i da bi se uopste konkurisalo treba skupiti gomilu papira i platiti bezbroj taksi,a to uopste nije zanemarljiva cifra. ovaj konkurs ima toliko manjkavosti da bi dva ovakva foruma bila malo da se svaka komentarise. samo me zanima ko ce useliti u one stanove koji ostanu bez kupca
 
„Bračni kvadrati” najmanje traženi
Konkurs za prodaju 1.050 socijalno neprofitnih stanova završen, u septembru preliminarna rang lista

Stanovi.jpg

Na konkurs za prodaju 1.050 socijalno neprofitnih stanova stiglo je 1.529 prijava. U septembru će biti objavljena preliminarna, a do kraja godine konačna rang lista. Za kupovinu stanova prvi put su mogle da učestvuju izbegle i prognane osobe iz bivših republika SFRJ i zaposleni u vojsci.

Jedino je u kategoriji mladih bračnih parova manje prijavljenih od broja stanova.

Zoran Kostić, predsednik komisije za stambena pitanja grada, kaže da sada sledi eliminisanje onih koji su dvostruko konkurisali i provera da li kandidati za socijalno neprofitne stanove ispunjavaju propisane uslove.

– Stanovi koji ostanu slobodni u kategoriji mladih bračnih parova svakako neće ostati neuseljeni. Kojoj će kategoriji biti preusmereni, odlučiće Skupština grada – kaže Kostić.

On smatra da je manje interesovanje bračnih drugova posledica toga što grad više nije i investitor i kreditor. Na prethodna dva konkursa, kupci su davali učešće od 20 odsto, uz obavezu da ostatak, uz kamatu od 0,5 odsto, uplate na račun grada u toku narednih 20 godina.

– Kupci nekretnine sada mogu da plate gotovinom ili da podignu kredit kod banke. Cilj je da se novcem od prodaje jednog stambenog bloka može graditi sledeći, uz minimalne dotacije iz budžeta. Ranijim načinom kreditiranja nismo mogli da obezbedimo novac za dalju gradnju bez znatnih sredstava iz gradske kase – objašnjava Kostić.

Zidanje 1.050 stanova još nije počelo, niti se zna na kojoj lokaciji će biti izgrađeni. Prodavaće se po proizvodnoj ceni, u koju ulaze troškovi opremanja lokacije za izgradnju, projektovanja objekta i izvođenje radova. Još je rano za licitiranje vrednosti kvadrata, kaže Kostić, i napominje da će ona biti povoljnija nego tržišna. Za vlasnike stanova koji su se prošlog decembra uselili u 92 stana u Vojvođanskoj ulici kvadrat je bio 1.097 evra.

D. M.


http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/Bracni-kvadrati-najmanje-trazeni.lt.html
 
Pozdrav budućim komšijama!
Danas sam bila na gradilištu, ušla u zgradu B1.1., pričala sa izvođačima... i šta reći...
Rade fasadu, struju su uradili samo na prizemlju i prvom spratu i izmalterisali.
Sproveli su cevi za grejanje.
Naselje još nije priključeno na struju, vodu i kanalizaciju.
Ljudi rekoše da će useljavanje biti tek krajem ove ili pred izbore sledeće godine!
Cena kvadrata 1200 e

Da li neko hoće zamenu?
Mojoj porodici je dodeljen stan od 40 m2, a ima nas petoro, tako da bi nam svakako bio potreban veći stan. Ukoliko je neko po raspodeli dobio veći stan a nije u mogućnosti da iskešira onih 20%, mi smo radi da se menjamo.
 
mislim da po zakonu ide ako neko odustane ne moze da se menja nego ostaje bez stana a njegov stan se nudi svakom sledecem koji ima prava na tu velicinu stana, barem tako mi je licno gdin Kostic objasnio kada sam ga pitala sta se desava kada neko pre nas odustane od stana, jer ni ja nisam zadovoljna kvadraturom koja mii je pripala.
 
Haha od 900 ode na 1200 eura. :) Siguran sam da ce biti i vise na kraju.
Nego mene zanima da li je u tih 1200 uracunat i pdv? Ili se racuna 20% x povrsina x 1200 + 8% na cenu?
 
Lela":3l8xeynn je napisao(la):
Pozdrav budućim komšijama!
Danas sam bila na gradilištu, ušla u zgradu B1.1., pričala sa izvođačima... i šta reći...
Rade fasadu, struju su uradili samo na prizemlju i prvom spratu i izmalterisali.
Sproveli su cevi za grejanje.
Naselje još nije priključeno na struju, vodu i kanalizaciju.
Ljudi rekoše da će useljavanje biti tek krajem ove ili pred izbore sledeće godine!
Cena kvadrata 1200 e

Da li neko hoće zamenu?
Mojoj porodici je dodeljen stan od 40 m2, a ima nas petoro, tako da bi nam svakako bio potreban veći stan. Ukoliko je neko po raspodeli dobio veći stan a nije u mogućnosti da iskešira onih 20%, mi smo radi da se menjamo.
hvala na informacijama? a otkud to da ce biti 1200?
 
Lela":yo2z769j je napisao(la):
Cena kvadrata 1200 e

Sto sad 1200 kada je cena neprofitnog kvadrata 1290? Toliko su rekli za Stepa Stepanovic! Kako sad neprofitno je nekom 1290 a nekom 1200 a isti grad u pitanju, pri tom ovi su stanovi u dr Ivana Ribara su u skupljoj zoni?
 
Станови у Степе Степановића нису непрофитни, него јефтини. Дулић је пре неки дан изјавио да цена од 1290евра омогућава пристојну зараду.
 
@pedja_nbg
Znaci ipak se nacionalizovana imovina opet uzurpirala ne radi socijalnih slucajeva, nego da bi neko pristojno zaradio na necijoj muci.
 
mislim da cenu kvadrata ne zna niko, a najmanje radnik i poslovodja na gradilistu. tako da ta cena od 1200e treba se uzeti sa rezervom
 
Od sledece godine neprofitni stanovi ce biti skuplji od profitnih.. A koliko sam cuo i kamatu su digli sa 0.5% na 1%, ali siguran sam da ce i to rasti nevidjenom brzinom.
 
Pitanje je da li ce ikada biti jeftiniji stanovi u BGd od 1200e, mozda ako bude drasticno losije nego danas. Veca je verovatnoca da stanovi opet poskupe cini mi se. One cene od 2000+e se verovatno nece vratiti, barem dok ne udjemo u EU (ako ikada i udjemo).
 
Vrh