Šta je novo?

Državna stanogradnja - Naselje u Bloku 72 (Dr Ivana Ribara)

Interesuje me kako da stupim u kontakt sa GG "1000 socijalno neprofitnih stanova" kao i dali neka od banaka odobrava stambeni kredit za učešće i PDV Pozdrav
 
Vidicki":24h6tpxh je napisao(la):
ako se ne varam, za stanove u Ivana Ribara je objavljena neka rang-lista pre jedno mesec dana (1000 stanova). Dakle ti ljudi koji su 'iznad crte' su dobili/kupili/sta vec jedan od tih 1000 stanova...

ako se ne varam, tu je aktuelno oko 2000 stanova i cini mi se da je konkurs za drugih 1000 bio krajem 2010 (sredina/kraj novembra)
a konacna rang lista prema neki saznanjima bi trebala da bude 4. marta ove godine

da li neko zna nesto vise o tome, kao i da li su ove informacije tacne.. pozdrav!
Ja sam jedino cuo za ovo, od tada nije bilo nista:

Петак, 26. децембар 2008.

Коначна ранг-листа на конкурсу за продају хиљаду социјално непрофитних станова биће објављена у понедељак

Комисија за стамбена питања градоначелника Београда завршила је рад на обради података и приговора и саставила коначну ранг-листу на конкурсу за продају хиљаду социјално непрофитних станова. Ова ранг-листа наћи ће се у понедељак, 29. децембра, у дневној штампи, као и на званичном сајту Града Београда на адреси www.beograd.rs.

На прелиминарну листу поднето је 811 приговора, а 144 су прихваћена. Правобранилаштво је до сада поднело око тридесетак кривичних пријава против лица која су доставила лажне податке, а због оваквих злоупотреба у припреми је још један број кривичних пријава.

– Ово је завршетак једне фазе пројекта чији је циљ да се помогне грађанима да на повољнији начин и под повољнијим условима дођу до стана, а уједно и леп новогодишњи поклон онима који су испунили услове и нашли се на листи. Очекујемо да ћемо до краја 2009. године објавити нови конкурс за још хиљаду станова и тако помоћи суграђанима да реше своје стамбено питање – рекао је Зоран Костић, члан Градског већа и председник Комисије за стамбена питања градоначелника Београда.

Овај, други по реду, конкурс за продају 1.000 станова, изграђених према Одлуци о условима продаје 2.000 социјално непрофитних станова, објављен је 27. новембра и трајао је до 26. децембра 2007. године. Изградња социјално непрофитних станова не спада у законске обавезе града, али градња ових нових хиљаду станова представља начин да се Београђанима помогне како би успели да реше једно од својих најважнијих егзистенцијалних питања. Станови ће се продавати по производним ценама, рок отплате биће 20 година, годишња камата 0,5 одсто, уз учешће од 20 одсто од цене стана.

Станови се граде у Војвођанској улици (блокови 61 и 63) и у насељу Др Иван Рибар. Од укупног броја станова највише је једноипособних (428), затим двособних (212), једнособних (187), па следе двоипособни и већи. Лице које оствари право на куповину стана моћи ће да купи и мањи стан од оног на који има право.

Право да учествују на конкурсу имали су запослени у образовању и научноистраживачкој делатности, здравству и социјалној заштити, правосуђу, Полицијској управи за град Београд, градској и општинским управама, јавним предузећима из комунално-стамбене области и другим јавним предузећима, установама, јавним и другим службама и органима чији је оснивач град и градска општина. За куповину станова могли су да конкуришу и млади брачни парови, ратни војни инвалиди из оружаних акција после 17. августа 1990. године, родитељи, усвојиоци или старатељи лица са психофизичком ометеношћу, инвалидна лица са тешким телесним оштећењем, самостални уметници и заслужни спортисти и спортисти међународног разреда.

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1333723





BTW Na pocetnoj strani http://www.beograd.rs imas konacnu rang listu:

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1333468
 
Pedja_Nbg":4047dxn1 je napisao(la):
alim1644.jpg


alim1645.jpg


alim1646.jpg


alim1648.jpg
 
I ovde "mali" prozori, ovakve prozore sam video i na novim zgradama kod Delta City-a tj. u belvillu, u cemu je fazon sto se sad praktikuju mali prozori?
 
La Grange":3d0720kc je napisao(la):
I ovde "mali" prozori, ovakve prozore sam video i na novim zgradama kod Delta City-a tj. u belvillu, u cemu je fazon sto se sad praktikuju mali prozori?
Bolje i takvi prozori nego oni sto imam ja (blokovi 44,61,62,63,64)
 
La Grange":1hbk4xde je napisao(la):
I ovde "mali" prozori, ovakve prozore sam video i na novim zgradama kod Delta City-a tj. u belvillu, u cemu je fazon sto se sad praktikuju mali prozori?
prozori su taman koliki treba da budu
 
gde ste vi na belvilu videli male prozore.....

prozori su visine 1,80m a širinu ne znam..... vrata od terase su visine 2,40m, ja ne znam kolike vi prozore imate u vašim stanovima / kućama ali smem da se kladim da 95% prozora i vrata u beogradu su manjih dimenzija....
 
MilisaV":1pwrb6p4 je napisao(la):
gde ste vi na belvilu videli male prozore.....

prozori su visine 1,80m a širinu ne znam..... vrata od terase su visine 2,40m, ja ne znam kolike vi prozore imate u vašim stanovima / kućama ali smem da se kladim da 95% prozora i vrata u beogradu su manjih dimenzija....
pa ni meni to nije jasno. izgleda da prozor treba da bude celom duzinom stana ili sta vec. ovo su prozori koji imaju nizak parapet,visine su 180cm... ne znam sta je tu poblem. uostalom,ko zeli moze da pogleda projekte ovih zgrada na sajtu grada,pa nek sam proceni
 
MilisaV":o4tyvi8m je napisao(la):
prozori su visine 1,80m a širinu ne znam...
Pa tako i deluju, dugacki i uzasno uski. Jos posebno kada na velikom zidu ima samo jedan takav prozor, onda me to vise podseca na puskarnicu nego na prozor. Mozda sam ja samo navikao na velike cetvrtaste prozore, pa mi ovo jos uvek bode oci. Ne znam da li ce biti dovoljno svetla u sobi ali sigruno ce biti toplije ovako :)


BTW Inace koliko je meni poznato, na zapadu se ovakve stolarije oslobadjaju vec nekoliko godina. Tamo je spoljna stolarija obavezno alu-drvo (kvalitetna), a ne PVC (kineska, mada i bilo cija druga mi je bezveze (bez uvrede) .
 
Tačno je da na zapadu zadnjih godina sve manje PVC a sve više aluminijumskih prozora, ali daleko smo mi od toga. Mi čak imamo dosta "lux" gradnji sa PVC-om.
I kod nas će Alu preovladati ali za jedno 10 godina (optimistička prognoza).
 
Pvc se osim zbog povoljne cene pretezno koristi i zbog dobre izolacije, iskreno cisto sumnjam da ce se to promeniti..
 
da li neko zna PDV da li se placa u dinarima ili evrima, zanima me jer pricaju da ce se taj pdv vratiti kada se stan isplati, pa, ako je u dinarima za 20 god to ce biti verovatno nista
 
dejanaa":2jec2gln je napisao(la):
da li neko zna PDV da li se placa u dinarima ili evrima, zanima me jer pricaju da ce se taj pdv vratiti kada se stan isplati, pa, ako je u dinarima za 20 god to ce biti verovatno nista
placa se u dinarima,pa se i vraca u dinarima. svakako ce biti nista za 20god cak i da se placa u evrima
 
RockerSVK":onn3ez3b je napisao(la):
Ето капитализма, штеди се на свему ;)
Већ видим да ће појединци избијати прозоре да би ставили веће....а после годину дана доградити терасу....а после две застаклити исту.....па онда комшија од прекопута.....
 
hvala, hvala.......

da li neko zna gde se na slici nalazi objekat B2?
 
Poslovni partneri iz Rumunije su jutros pre sletanja fotografisali Beograd iz vazduha.
Prosto sam morao da im tražim da mi ih prebace.
 
Auuuuuuuuuuu... Kako raste i ovaj romvil... :( Pa pre par godina (dve, recimo), ovde je bilo samo par udžerica, a sad nikao ceo zaseok. Strašno! :rant:
 
jel se to samo meni chini ili ima zaista velika bara iza ovog novog naselja?
 
Tu je nekada bio veliki kanal , koji je isao danasnjom trasom tramvaja a onda negde oko streljane skretao desno ka galovici.
 
Vrh